Gönderen Konu: Capitalism 2  (Okunma sayısı 1108 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı BosnianTr

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
Capitalism 2
« : 26 Mayıs 2015, 23:24:09 »
Arkdaşlar bu oyun hakkında bilgisi olanlar bana yardımcı olabilir mi ? Ürün üretmeyi satmayı biliyorum.Ama genel olarak püf noktaları taktikleri anlatırsanız sevinirim.Mesela bir ürün üretiyorum.Üreim,Manufacturing ve sale yapıyorum.Sale kısmı sıfır hiç satış yok.Neye göre satış artar azalır ? halkın neye ihtiyacı var nasıl öğrenebilirim ?

Çevrimdışı Avros008

• Sipahi
  • *
  • For mother Krasnodar
    • Profili Görüntüle
Ynt: Capitalism 2
« Yanıtla #1 : 30 Mayıs 2015, 13:36:05 »
Oyun kapitalizm üzerineyse bi ürün üretiyorsan satışı sadece fabrikada değil  farklı satış yerleri açmalısın birde arz/talep den kaynaklı oalbilir.(oyun hakkında hiçbir fikrim olmadan söyledim :D )

Birde yıllar önce oynarken oyunda mobilya (yatakdı sanırım) üretip satmanın çok karlı olduğu söyleniyordu.

Çevrimdışı BosnianTr

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 05 Eylül 2016, 16:06:20 »
Arkadaşlar konuyu hortlaticam ama birşey sorucam. Bu oyunda apartmanlar binalar ofisler yapabiliyoruz. Bunlardan ne kazanıyoruz? Emla gibimi yani ?

Çevrimdışı Herr Marschall

• Müsellem
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 05 Eylül 2016, 19:51:37 »
Arkadaşlar konuyu hortlaticam ama birşey sorucam. Bu oyunda apartmanlar binalar ofisler yapabiliyoruz. Bunlardan ne kazanıyoruz? Emla gibimi yani ?
İki türlü gelir elde ediliyor.
1) Ofisleri kiralıyorsun böylece kira geliri elde ediyorsun.
2) Binayı satabilirsin.

Bunları yaparken haritadan şehrin canlı olan yerlerini tespit etmen ve oralara kurman lazım. Yoksa doldurmak için kiraları epey düşürmen gerekir. Haritada hangi harta modunda olduğunu hatırlamıyorum ama daha parlak sarı olan yerler vardır ve daha az olan yerler vardır. Mümkün olduğu kadar o parlak sarıların olduğu yerlere ve yakınlarına yap. Diğer çevre binaların kira fiyatlarını kontrol edip ona uygun bir fiyat belirleyebilirsin. Veya doluluk oranına göre de hareket edebilirsin.

Çevrimdışı BosnianTr

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 05 Eylül 2016, 22:56:23 »
Nasıl kiraliyorum evi ? Otomatik kendi mi kiraliyorum?

• Müsellem
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 06 Eylül 2016, 04:43:47 »
Nasıl kiraliyorum evi ? Otomatik kendi mi kiraliyorum?
Evet. Gördüğün fiyat da m2 başına fiyattır. Yüzdelik oran ise doluluğu gösterir.

Çevrimdışı BosnianTr

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 06 Eylül 2016, 12:02:31 »
Capitalism Lab indirdim 2013 versiyonu. Oyunda enflasyoni Money Demand, Money Supply, Merkez Bankası Politikası gibi şeyler var baya daha ayrıntılı hatta arsa alım satım da var. Kafa iyice karışacak :D

• Müsellem
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 06 Eylül 2016, 16:29:11 »
Bakayım ben de cap2 herhalde son 5 yıldır hiç oynamadım bayağı eski bir oyundu.

Çevrimdışı emrahkaran

• Azab
  • *
  • Yeni bir üyeyim.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 28 Aralık 2016, 14:03:40 »
Arkadaşlar para kazanmak için üretmek şart değil. Hazır ürünleri satmak daha uygun market zincirleri yani. İleride üretime geçebilirsiniz

• Müsellem
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 30 Aralık 2016, 16:22:27 »
Arkadaşlar para kazanmak için üretmek şart değil. Hazır ürünleri satmak daha uygun market zincirleri yani. İleride üretime geçebilirsiniz
Doğru, zaten üretim ile para kazanmak çok çok daha zor. Madenlerden de iyi para kazanabilirsiniz.