Gönderen Konu: HOI4 - Kısa Sorular ve Cevaplar  (Okunma sayısı 59387 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Noman Man

• Sipahi
  • *
  • Etnik döküntülere geçit yok !
    • Profili Görüntüle
Ynt: HOI4 - Kısa Sorular ve Cevaplar
« Yanıtla #580 : 13 Mart 2017, 00:07:12 »
1948 yada Dünya savaşından sonra World Tension azalıyor mu? Çünkü oyunda minor devletlerin kendi aralarında genişlemesi yada faction kurması imkansız gibi. Romanya ile Bulgaristan a girene  kadar WT 40 oluyor sonra bir ülkeyi daha işgal etmek isteyince faction da olmasam bile o ülkeyi garantiliyor Alliance  rlywrd*

Düşme olayı aylık %0.5 ,saldıran ülkenin yenilmeside düşürüyor diye biliyorum.
Hardcore denemesi mi grup denemesi mi yoksa zenci gücü mü bu fikir nedir açıkla bize :)
Paradoxfan gelişiyor..

Çevrimdışı FANBOY

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #581 : 15 Mart 2017, 18:39:42 »
50 ve daha fazla fabrikası olan devletler major sayılıyor. Eğer savaşa erken başlamadıysan (yıl 1930-40 falansa) büyük ihtimalle Hindistan sınırı geçmiştir. Onu da ele geçirmeyi dene. Bu özellik oyunun ilk sürümünden beri var.

World tensionsa her ay düzenli olarak azalıyor ama çok az bir miktar. Kadran 100'ü vurduysa bir daha zor azalır. Bilinçli olarak oyun başındaki agresifliği azaltmak için alınmış bir karar. Tek çözüm hile veya oyun dosyalarıyla oynamak.

Çevrimdışı abdulkadir

• Azab
  • *
  • fiyu
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #582 : 27 Mart 2017, 00:24:17 »

Çelik bana lazım ama ihracat durmadı. Romanya çeliğimi alıyor, bana kalmıyor. Help!

Çevrimdışı Kirpi

• Müsellem
  • *
  • AS
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #583 : 27 Mart 2017, 00:37:44 »
Ticaretinizi sınırlandırın. Kapalı ekonomiye geçin  ;D

Çevrimdışı alidemirhan

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #584 : 01 Nisan 2017, 18:10:18 »
Oyun modları açmıyor yardım edebilecek var mı? Ülke seçim ekranından sonra atıyor oyun korsan

Çevrimdışı Emirhanönal

• Müsellem
  • *
  • Turkish Army Strongest!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #585 : 01 Nisan 2017, 19:58:47 »
Oyun sürümünden kaynaklı 1.3.2 deyken 1.3.3 modları çalışmıyor 1.3.3 deyken 1.3.2 modları çalışmıyor

Çevrimdışı efeozsslh

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #586 : 03 Nisan 2017, 07:56:15 »
Öncelikle herkese merhabalar millenium dawn modern day modunu yükledim siteden modu kurdum vs. oyunu açtım başladım sağ ustte zamanı başlatınca oyun hiç bir şey demeden kapanıyor çözümü nedir?

NOT:GREAT WAR MODUNDA DA AYNISI OLUYOR.

Çevrimdışı oktay3443

• Azab
  • *
  • Yeni bir üyeyim.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #587 : 10 Nisan 2017, 16:51:50 »
Türkiye ile oynuyorum.Irak ile savaşa girdim savaş başladıktan bir süre sonra ''missing equipment production'' uyarısı vermeye başladı.Bunu nasıl çözebilirim ve bu tam olarak ne oluyor?

Çevrimdışı Wayfear

• VIC2
  • Bölüm Moderatörü
  • *
  • Galaksiler fethedilmeyi bekleyen hazinelerdir.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #588 : 10 Nisan 2017, 16:57:54 »
Türkiye ile oynuyorum.Irak ile savaşa girdim savaş başladıktan bir süre sonra ''missing equipment production'' uyarısı vermeye başladı.Bunu nasıl çözebilirim ve bu tam olarak ne oluyor?

Sahadaki Askerlerin için gereken malzemeleri üretmediğinin uyarısıdır . İmleci üstünde tutarak neyin eksik olduğunu görebilirsin . Sonra Üretim bölümünden Üretime onu koyarsan sorun düzelir . Fakat askerlerine geç ulaşacağı için bir süre turuncu bar düşük olacaktır .

Çevrimdışı oktay3443

• Azab
  • *
  • Yeni bir üyeyim.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #589 : 10 Nisan 2017, 17:17:24 »
Teşekkürler dediğin gibi oldu.Birde şifre çözme ve radar tam olarak ne oluyor?Son bir sorum daha var özel teknoloji ağaçları hangi ülkelerde var?Mesela türkiye iran ırak bu ülkeler aynı fakat çoğu avrupa ülkesinde o ülkeye özel teknoloji ağaçları var.Acaba Türkiye için de böyle birşey geliştirirler mi?İzmir İktisat kongresi vs. güzel olurdu bence.

Çevrimdışı Wayfear

• VIC2
  • Bölüm Moderatörü
  • *
  • Galaksiler fethedilmeyi bekleyen hazinelerdir.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #590 : 10 Nisan 2017, 17:22:29 »
Teşekkürler dediğin gibi oldu.Birde şifre çözme ve radar tam olarak ne oluyor?Son bir sorum daha var özel teknoloji ağaçları hangi ülkelerde var?Mesela türkiye iran ırak bu ülkeler aynı fakat çoğu avrupa ülkesinde o ülkeye özel teknoloji ağaçları var.Acaba Türkiye için de böyle birşey geliştirirler mi?İzmir İktisat kongresi vs. güzel olurdu bence.

Şifre çözme senin ideolojine sahip olmayan devletlerin ulusal hedefini görebilmeni ve detaylar kısmındaki bilgilerin daha netleşmesini sağlar ayrıca muharebelerde bonus olarak eklenir . Radar kurduruğun bir bölgeden seviyesine bağlı belli bir alanı (başka devletin sahip olduğu toprakları) görünür kılar . Teknoloji ağaçları Major ülkelerde var , Türkiye için değil fakat İspanya ve Çin için geleceği söyleniyor . Eğer Türkiye' ye özel odak ağacı istiyorsan modları var kullanabilirsin .

Çevrimdışı oktay3443

• Azab
  • *
  • Yeni bir üyeyim.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #591 : 10 Nisan 2017, 17:24:53 »
Teşekkürler çok aydınlattın.

Çevrimdışı NNA3

• Yeni Çeri
  • *
  • Hello.My Brother.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #592 : 10 Nisan 2017, 22:48:30 »
Şifre çözme ve Radar sana savaşda bonus veriyor.Özel teknoloji ağacı ise DS2'ye katılıp ön planda olan ülkeler için hazırlandı ek paket ile Türkiye'yede gelicektir.

Edir:Cevabı verilen sorunun tekrardan cevabını verdim yala.
Kızıl Ordu'nun subayları ve askerleri! Düşmanın ülkesine giriyoruz. Özgürleştirilmiş bölgelerde yaşayan nüfus Alman, Çek veya Leh olup olmadıklarına bakılmaksızın şiddete maruz bırakılmamalıdır. Failler harp hukukuna göre cezalandırılacaktır. Özgürleştirilmiş topraklarda kadınlarla cinsel ilişki yasaktır. Şiddet ve ırza geçme failleri kurşuna dizilecektir.

Stalin'in, Kızıl Ordu'ya 19 Ocak 1945 tarihli emri.
(Güzel emirmiş kardeş.)

Çevrimdışı nefer17

• Yeni Çeri
  • *
  • Mimar bey
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #593 : 17 Nisan 2017, 02:51:31 »
türkiye ile oyun başı ilk savaşımı yaptıktan sonra kime claim atmaya kalksam ing ve fransa koruma ilan ediyor. ne yapmalıyım
Devlet-i Ebed-müddet

Çevrimdışı mrshield

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #594 : 17 Nisan 2017, 16:53:54 »
türkiye ile oyun başı ilk savaşımı yaptıktan sonra kime claim atmaya kalksam ing ve fransa koruma ilan ediyor. ne yapmalıyım
Çözümü yok.Ben taktik olarak yunanistana savaş açtıktan sonra savaş ortasında Irak'a da savaş açıyorum.6-7 asker Irak'ı tutarken Yunanı alıyorum tabi ki zorlanarak ama 2 ülkeyi almanın başka yolu yok.

Çevrimdışı ardabeg

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #595 : 20 Nisan 2017, 07:13:04 »
Nazilerle oynarken transport uçaklarını nerelerde kullanmam lazım ?

Çevrimdışı NNA3

• Yeni Çeri
  • *
  • Hello.My Brother.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #596 : 20 Nisan 2017, 17:13:27 »
İngiltere'ye çıkartma yapmak için kullanılabilir.
Kızıl Ordu'nun subayları ve askerleri! Düşmanın ülkesine giriyoruz. Özgürleştirilmiş bölgelerde yaşayan nüfus Alman, Çek veya Leh olup olmadıklarına bakılmaksızın şiddete maruz bırakılmamalıdır. Failler harp hukukuna göre cezalandırılacaktır. Özgürleştirilmiş topraklarda kadınlarla cinsel ilişki yasaktır. Şiddet ve ırza geçme failleri kurşuna dizilecektir.

Stalin'in, Kızıl Ordu'ya 19 Ocak 1945 tarihli emri.
(Güzel emirmiş kardeş.)

Çevrimdışı podtavsan

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • BOL ŞANS
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #597 : 20 Nisan 2017, 22:18:57 »
Paraşütlü askerleri taşır .

Çevrimdışı seymen han

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #598 : 05 Mayıs 2017, 23:34:41 »
geçenlerde türkiye ile savaşa katılmayacağıma söz verdim kendime. Bari aksiyon olsun diye askeri birlik gönderiyordum savaş'a
sonra 10 kasım 1938 geldi ve event atatürk ün ölümüyle alakalıydı hiç gören varmı

Çevrimdışı Kalamarxxx

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #599 : 30 Mayıs 2017, 16:51:52 »
Arkadaşlar türkiye ile oynuyorum ne yaptıysam oyunda bir türlü ilerleyemedim yardım edebilecek taktik felan verebilecek varmı ?