Gönderen Konu: [ÇÖZÜLDÜ]Europa Universalis IV çalışmayı durdurdu  (Okunma sayısı 10114 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı neynas1010

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
Başlıktaki hatayı alıyorum, oyunum orijinal tüm dlc'ler var patch 1.8.1 art of war yok.
Oyunu ilk kurduğumda ülke seçip starta bastıktan sonra oyun yüklenirken atıyordu visual c++ hatası veriyordu şunları yükledim: (var olanları silip tekrar yükledim)
visual c++ 2005-2008-2010-2012-2013 , net freamwork 4.5 , ekran kartı güncellemesi
visual c hatası sona erdi ama hiçbir hata vermeden aynı yerde attı oyunu silip tekrar yükledim şimdide starttan sonra bir beş dakika oynayıp atıyor. Yönetici olarak çalıştırdım tüm uyumluluklar da denedim. Depten izin vermeyi denedim ama
"Bu program için Depi kapatamazsınız" diyor. Aklıma gelen her şeyi yaptım son çarem format bir fikriniz varsa lütfen yazın, teşekkürler.
« Son Düzenleme: 19 Aralık 2014, 22:43:28 Gönderen: neynas1010 »

Çevrimdışı Crow

• Müsellem
  • *
  • Yeni bir üyeyim.
    • Profili Görüntüle
Ynt: Europa Universalis IV çalışmayı durdurdu
« Yanıtla #1 : 03 Aralık 2014, 15:54:35 »
Başlıktaki hatayı alıyorum, oyunum orijinal tüm dlc'ler var patch 1.8.1 art of war yok.
Oyunu ilk kurduğumda ülke seçip starta bastıktan sonra oyun yüklenirken atıyordu visual c++ hatası veriyordu şunları yükledim: (var olanları silip tekrar yükledim)
visual c++ 2005-2008-2010-2012-2013 , net freamwork 4.5 , ekran kartı güncellemesi
visual c hatası sona erdi ama hiçbir hata vermeden aynı yerde attı oyunu silip tekrar yükledim şimdide starttan sonra bir beş dakika oynayıp atıyor. Yönetici olarak çalıştırdım tüm uyumluluklar da denedim. Depten izin vermeyi denedim ama
"Bu program için Depi kapatamazsınız" diyor. Aklıma gelen her şeyi yaptım son çarem format bir fikriniz varsa lütfen yazın, teşekkürler.

Aynısı bana oldu. Format dahi attım ama yinede oyunun 1800 den sonrasında hep bu uyarıyı aldım. Şuan yeni bir oyun açdım farklı bir ülkeyle ve bu sorunu yaşamıyorum. Tekrar o hatayı aldığım oyunu açınca yine hata veriyor. Çözümü bulursan benlede paylaşırsan sevinirim. Bende ne yapdıysam düzeltemedim.

Çevrimdışı neynas1010

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 03 Aralık 2014, 22:34:02 »
Aynısı bana oldu. Format dahi attım ama yinede oyunun 1800 den sonrasında hep bu uyarıyı aldım. Şuan yeni bir oyun açdım farklı bir ülkeyle ve bu sorunu yaşamıyorum. Tekrar o hatayı aldığım oyunu açınca yine hata veriyor. Çözümü bulursan benlede paylaşırsan sevinirim. Bende ne yapdıysam düzeltemedim.
DEP i kökten kapatmak işe yarayabilecek bir yöntem, bende sorunu çözmedi ama sende ve başkalarında çözebilir.
Komut dosyasını-cmd yönetici olarak çalıştır, ardından aşağıdaki komutu gir:

"bcdedit.exe /set {current} nx Alwaysoff"
...
bilgisayarı yeniden başlat

DEP i tekrar açmak istersen:
Komut dosyasını-cmd yönetici olarak çalıştır, ardından aşağıdaki komutu gir:

"bcdedit /set {current} nx Alwayson"  sonra şunu yazıyoruz
"bcdedit /set nx Optout"
...
bilgisayarı yeniden başlat

Çevrimdışı neynas1010

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 17 Aralık 2014, 21:47:57 »
Format attım, sorun halen devam etmekte. En fazla beş dakika oynayıp atıyordu, beş dakika beş dakika idare ediyordum, şimdi ülke seçim ekranında herhangi bir şeye tıkladığım anda oynayamadan çalışmayı durduruyor. 

Çevrimdışı sinaneca

• Azab
  • *
  • Yeni bir üyeyim.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 17 Aralık 2014, 21:50:40 »
Belgelerimdeki Settings dosyasını sil ve öyle dene..
documents/paradox interactive/eu4/

Çevrimdışı neynas1010

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 19 Aralık 2014, 22:42:33 »
Sorun çözülmüştür. 64 bit işletim sistemi kurdum.  :smug23: