Gönderen Konu: Paradoxfan ilk AGEOD PBEM Oyunu  (Okunma sayısı 2521 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı lemelem

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: Paradoxfan ilk AGEOD PBEM Oyunu
« Yanıtla #20 : 22 Kasım 2014, 22:24:58 »
Ben Barış'tan aldım zaten dosyayı, şimdi kime yolluyorum tekrar Barış'a mı? İlk kim başladı sen mi?
Aynen bol bol resim alalım da AAR yazıcaz sonra.

Host Barış hep ona atacağız. 2. turdan sonra o bize replay'leri atacak galiba  &)

Çevrimdışı Baris

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 22 Kasım 2014, 23:20:54 »
Ulağın mesajı geldi fakat savaş ilanı daha ulaşmadı çünkü daha process etmedim.
Bu turun .ord dosyaları tamamlandığı zaman bir sonraki turun .trn ve .rpl dosyalarını göndereceğim.

Bu arada iç savaş senaryosunda 2 oyunculu pbem'e başladım. Rakibin hiç bir hareketlenmesi hem host olmadan replay seyri açısından hem de host durumunda görünmüyor. (iki durum da bahsettiğim ana kurallara uyulduğu vakit aynı savaş sisini sağlıyor, ki harita gerçekten büyük; Lemelem'in önceki mesajda bahsettiği çifte host tarzı oynanıyor. ). Mesajlaşma da dropbox üzerinden asgari düzeyde. Büyük ihtimalle gemilerle Roma'ya büyük bir çıkartma yapacak.  :P

AJE'deki bazı kartlar RUS'dan alıntı fakat yol tarzı kartlar RUS'da da olabilirdi. Ölçek olarak AJE daha geniş bir zamanı kapsamasından dolayı kendi ölçeğinde kartların geçerlilik sürelerini belirlemiş. RUS'da da tarihsel ölçekte iç savaşa sırasında fabrikaların onarıldığı&inşaa edildiği ve işletime açıldığı durumlar biraz daha cömert bir şekilde oyuncuya sunulacak. Fakat tabiki tarihsellikten sapmadan. Askeri hiyerarşi detayı Civil War 2 ile benzer biraz daha AGEOD oyunlarının üzerinde detay sunacak. Bu başka bir konu tabiki.  :)

Çevrimdışı tostege

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 27 Mart 2015, 10:16:46 »
Konuyu eski fakat hala böle bir şey carsa katılmak isterim fakat şuan bu oyunların hiçbi elimde yok özellikle Revolution Under Siege oynamak istiyorum bu oyunlara nerden ulaşacağıma yardım ederseniz sevinirim.

Çevrimdışı Baris

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 27 Mart 2015, 23:11:24 »
Revolution Under Siege'in Gold versiyonunun (gelişmiş versiyonu) 1 ay içerisinde steam'de çıkarılması düşünülüyor. Gelişmiş versiyonu hazırlayan ekip büyük ölçüde akademisyen ve gönüllülerden oluştuğu için daha bir tarihsel ve oyun dinamikleri daha detaylı olacak. Bahsedilen, arkadaşlar arası oynanan tatmin edici tarihsel detayı olan bir bir oyun yaratmak; piyasa başarısı önceliğinden çok. Bu yeni versiyon edinmekte fayda var.

Eski versiyondan farklı olarak Kızıl Ordunun 1918 sonu Baltık ülkelerine savaş açabilecek kadar kuvvetlendiği, 1919 ilkbahar mevsiminde Volga üzerinden karşı taaruza geçebilecek seviyede olması ve Beyaz Ordularının stratejik şehirlerdeki harp başarılarına göre birleşik hareket olarak addedilir oluşu en basitinden bir kaç yeni özelliği.

Fakat AGEOD oyunlarına başlangıç olarak Alea Jacta Est'i önerebilirim.