Gönderen Konu: [MOD] Görsel Harita Modu [İnce Sınırlar, Koyu Arazi ve Renk Haritası]  (Okunma sayısı 5967 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TuCoT

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
Görsel Harita Modu

Son sürüm olan 2.3.3 ile uyumludur.

- Önceden göze aşırı derece batan kalın sınırlar yarı yarıya inceltildi (kara-deniz, iç-dış sınırlar kısacası hepsi).
- Arazi haritası öncekine nazaran daha koyu hale getirildi, bunu EU IV haritasını örnek alarak yapmaya çalıştım.
- Politik harita, dinler, kültürler haritası gibi renk içeren harita modlarının renkleri daha canlı hâle getirildi.
- İsteğe bağlı olarak düz harita görünümü de eklenmiştir.

MyMod klasörünü ve MyMod.mod dosyasını "Belgelerim/Paradox Interactive/Crusader Kings II/mod" dizinine atın.

Düz harita için en aşağıda ekte verdiğim map_normal_height.bmp dosyasını "Belgelerim\Paradox Interactive\Crusader Kings II\mod\MyMod\map" dizinine atın.

Resimler
(aç/kapa)
(aç/kapa)
(aç/kapa)

İndirme Bağlantıları
« Son Düzenleme: 04 Mart 2015, 15:20:31 Gönderen: TuCoT »

Çevrimdışı Xerot Schortt

• Müsellem
  • *
    • Profili Görüntüle
Benim görüşüm sınırlar belirgin değil ve bu da oyuncu için karışıklığa sebep oluyor. Sınırlar için bir şey yapabilirsen daha iyi olur. Onun dışında güzel.

Çevrimdışı Plutarch

• (Hasan.Macit)
  • Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
Vay canına çok iyi olmuş.Ülke renklerini ayarlarsan daha iyi olur.Birbiri ile benzer renkler iyi olmaz.

Kod: [Seç]

Allah'ım! Bu günde beni hoşnutluğuna götürecek bir kılavuz kıl bana; bu gün Şeytan'ı bana ulaştıracak hiçbir yol bırakma; benim yerleşeceğim ve rahat edeceğim yeri cennet kıl; ey arayanların hacetlerini yerine getiren -Rabbim-!

Çevrimdışı Reichstag

• (batufb94)
  • Ağır Süvari
  • *
    • Profili Görüntüle
Orjinalden daha iyi.

Çevrimdışı Augustinus

• (Vatikan Müftüsü)
  • Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
Sınırlar biraz daha belirgin olursa kusursuz olur.

Çevrimdışı TuCoT

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
Sınırları silik yapmamın sebebi uzaktan bakınca değil de yakınlaştıkça belli olmalarını istememden dolayı ama eski hali daha iyiyse onu kullanırız sorun değil. Şöyle yapabilirim; bağımsız ülke sınırları aynı kalır, iç sınırlar silik olur.

Ülke renklerindeki amacım da transparan yapmaktı, yani bitki örtüsü aynen renkli kalacak (biraz koyusu) üzerindeki ülke renkleri de saydam bir şekilde gözükecek. GREYIFY denen bir değer var onunla daha da koyultup açıklaştırabiliyoruz, uygun bir ayar tutturmaya çalışırım. İlk mesajımdaki ikinci resimdeki gördüğünüz GRAYIFY değeri 0.000000 0.000000 0.000000
« Son Düzenleme: 10 Kasım 2014, 20:00:52 Gönderen: TuCoT »

Çevrimdışı Augustinus

• (Vatikan Müftüsü)
  • Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
Dediğin daha iyi.Bağımsız devletlerin çizgileri daha belirgin olsun,bölgeler arasında daha silik olur.(Tabi düklükler daha belirgin olsun.)

Çevrimdışı Independent

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
Güzel olmuş ancak İrlanda, Rusya ve Baltık bölgelerinin renkleri çok belirsiz, toprakların rengini değiştirebilirsen yani kendi kafandan renk atarsan veya tonu %25 arttırırsanda nasıl olur?

Çevrimdışı TuCoT

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
Çeşitli denemelerim sonucunda hem bitki örtüsünü hem de colormap ile colormap_water'ı soluklaştırmak yerine sadece bitki örtüsünü %50 soluklaştırıp colormap ve colormap_water'ı soluklaştırmadan koyulaştırdım. Politik haritadaki ülke renklerini de biraz koyulaştırıp tüm sınırları saydamlaştırmaksızın incelttim, sonuç:

Önerileriniz varsa söyleyin lütfen.

Çevrimdışı Independent

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
 tbrk* Çok güzel olmuş.

Çevrimdışı Plutarch

• (Hasan.Macit)
  • Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
Politik haritayı atar mısın?

Allah'ım! Bu günde beni hoşnutluğuna götürecek bir kılavuz kıl bana; bu gün Şeytan'ı bana ulaştıracak hiçbir yol bırakma; benim yerleşeceğim ve rahat edeceğim yeri cennet kıl; ey arayanların hacetlerini yerine getiren -Rabbim-!

Çevrimdışı Bakuy

• CKII
  • Sipahi
  • *
  • .
    • Profili Görüntüle
Bence de güzel olmuş.  tbrk*

Çevrimdışı Plutarch

• (Hasan.Macit)
  • Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
Cidden iyi olmuş Steama koy bence.

Çevrimdışı TuCoT

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
Tamamdır arkadaşlar sağolun, şu Paradox son beta yamasını resmî olarak yayınladıktan sonra modu yayınlayacağım, bu haftanın başlarında çıkacak demişlerdi plaza'da.

Çevrimdışı cennaro

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
Hoş olmuş, eline sağlık.
"Power resides where men believe it resides."

Çevrimdışı TuCoT

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
Son olarak şöyle birşey elde ettim, yalnız bunu sadece oyunu hep politik haritada oynayan kardeşlerime tavsiye ediyorum, yarın hepsini yayınlamaya bakacağım, çoktan seçenekli olacak:

Çıkıntısız girintisiz, daha canlı ve anlaşılır bir politik harita; dağlar tepeler halen duruyor ama girinti haritasını dümdüz yaptığım için oyunun camera tilt seçeneğini en geriye çekip tam tepeden baktığınızda dümdüzmüş gibi duruyor, dağlar tepeler belli olmuyor:
« Son Düzenleme: 18 Kasım 2014, 22:46:48 Gönderen: TuCoT »

Çevrimdışı Xerot Schortt

• Müsellem
  • *
    • Profili Görüntüle
Politik haritada oynayan biri olarak bence en iyisi bu olmuş. Ellerine sağlık.

Çevrimdışı Ragnarr Loðbrók

• Ağır Süvari
  • *
  • Einhärjar
    • Profili Görüntüle
Son hali kötü olmuş.

HIP modunda çok güzel bir harita vardı, aslında onu bölgeleriyle beraber izin alarak Charlemagne için güncelleyebilirsen çok hoş olur.
« Son Düzenleme: 18 Kasım 2014, 22:51:43 Gönderen: Ragnarr Loðbrók »

Çevrimdışı Plutarch

• (Hasan.Macit)
  • Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
Abv paralı olsa bu mod yine alırım.

Çevrimdışı TuCoT

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
Görsel Harita Modu

Son sürüm olan 2.2.1 ile uyumludur.

- Önceden göze aşırı derece batan kalın sınırlar büyük oranda inceltildi (kara-deniz, iç-dış sınırlar kısacası hepsi).
- Arazi haritası öncekine nazaran daha soluk ve koyu hale getirildi, bunu EU IV haritasını örnek alarak yapmaya çalıştım.
- Oyunu çoğunlukla politik haritada oynayanlar için; girinti çıkıntı haritası düz hale getirildi ve ülke renkleri haritada daha da koyulaştırıldı; bunun için camera tilt ayarını en sola çekmenizi öneririm.

3 moddan istediklerinizi kurabilirsiniz; .rar dosyası içerisinde hepsi ayrı ayrı modüler bir şekilde bulunuyor. İstediğiniz modun klasörünü ve .mod dosyasını "Belgelerim/Paradox Interactive/Crusader Kings II/mod" dizinine atın.

Resimler
(aç/kapa)
(aç/kapa)
(aç/kapa)

İndirme Bağlantısı
« Son Düzenleme: 19 Kasım 2014, 23:53:36 Gönderen: TuCoT »

Çevrimdışı Darkrad

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Strategyturk
Steame yükleseydin.

Çevrimdışı Independent

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
Ellerine sağlık tekrardan.

Çevrimdışı Plutarch

• (Hasan.Macit)
  • Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
Çok güzel

Çevrimdışı Franz

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • White Wolf
    • Profili Görüntüle
Eline sağlık harika bir çalışma olmuş direk kurdum. Birde pagan oyunlarında hemen veraset kanunlarını değiştirebilme olsa çok güzel olacak aradım taradım bulamadım.
Culture: Bishopish
Religion: Walterizm
Ideology: Fringeist
Many that live deserve death. And some that die deserve life. Can you give it to them? Then do not be too eager to deal out death in judgement.

Çevrimdışı TheDoctor

• Ağır Süvari
  • *
    • Profili Görüntüle
(aç/kapa)

Şu hali güzelmiş. Eğer hala böyleyse indirebilirim.

Çevrimdışı Ghazi Yasin

• Müsellem
  • *
  • Osmanlı Torunu-Steam Ghazi40-
    • Profili Görüntüle
Eline sağlık.

Çevrimdışı TuCoT

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
İlk mesaj ve mod güncellenmiştir, bilginize.

Çevrimdışı TuCoT

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
Tamam, hallederim.   tbrk*

Çevrimdışı Darkrad

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Strategyturk
Bayagi sevdiler senin modu majestik diyen var. Plazada konu ac bence.