Gönderen Konu: Oyunda Şehir Alamıyorum Yardım  (Okunma sayısı 3942 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı lochnes

• Müsellem
  • *
  • Sebebi Neydi Ki ?
    • Profili Görüntüle
Oyunda Şehir Alamıyorum Yardım
« : 21 Ağustos 2014, 10:00:57 »
Arkadaşlar Europa Universalis 4 oyununa yeni başladım.Oyunda bir çok şeyi çözdüm ama şu şehir alma olayını hala çözemedim.Şehiri kuşatıyorum savaşıyorum çizik çizik oluyor sonra orayı nasıl kendi topraklarıma katıcam yardım edermisiniz.Birde annex ne acaba ?

Çevrimdışı I.Süleyman

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: Oyunda Şehir Alamıyorum Yardım
« Yanıtla #1 : 21 Ağustos 2014, 10:16:14 »
O ülkeye barış teklifi edeceksin almak istediğin şehirleri seçeceksin eğer tek şehirliyse full annexlation gibi bir yazı var onu diyeceksin yollayacaksın kabul ederler tabii 100 puanını aşmamalı aşarsa etmezler.
Dünya'nın en kısa muharebesi "Mohaç Meydan Muharebedisidir." Yaklaşık 2 saat sürmüştür.
Yurtta savaş;cihanda savaş.
İslam
Monarşi
Osmanlıcı
Kadir MISIROĞLU

Çevrimdışı DeadeMan

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 21 Ağustos 2014, 10:17:49 »
Ateşkes yaparken aldığın şehri seçeceksin.Eğer antlaşma kabul edilirse o bölge senin olucak.Sonra anayurt yapma işlemi olucak.

Çevrimdışı Darknight250

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 21 Ağustos 2014, 10:18:20 »
Oyunda eyaletleri kendi ülkenize katmak için gerçekteki gibi barış antlaşması yapmanız gerekiyor. ''Annex'', sizin himayenizdeki devletleri kendi ülkenize diplomatik yoldan katmanız oluyor. Himayenizi ilhak etmek için 190 üzeri ilişkiniz olması gerekiyor.
Rehberleri okuyarak detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Çevrimdışı lochnes

• Müsellem
  • *
  • Sebebi Neydi Ki ?
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 21 Ağustos 2014, 10:42:29 »
O ülkeye barış teklifi edeceksin almak istediğin şehirleri seçeceksin eğer tek şehirliyse full annexlation gibi bir yazı var onu diyeceksin yollayacaksın kabul ederler tabii 100 puanını aşmamalı aşarsa etmezler.

neyin 100 puanını aşmamalı? Birde aldığım toprağı vassalım yapmak istediğimde nasıl yapacağım ?

Çevrimdışı I.Süleyman

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 21 Ağustos 2014, 10:47:50 »
Barış teklifi yollama ekranında  100 puana kadar onlardan bir şey isteyebilirsin puan yazıyor zaten istediğin şeylere göre,eğer 100'ü aşmazsa yeşil tik işareti olur aşarsa kırmızı çarpı olur ama bazen 100'ün altında olsa bile kırmızı oluyor demek ki savaşı çok önde götürmüyorsun.
Dünya'nın en kısa muharebesi "Mohaç Meydan Muharebedisidir." Yaklaşık 2 saat sürmüştür.
Yurtta savaş;cihanda savaş.
İslam
Monarşi
Osmanlıcı
Kadir MISIROĞLU

Çevrimdışı lochnes

• Müsellem
  • *
  • Sebebi Neydi Ki ?
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 21 Ağustos 2014, 10:51:33 »
Çok soru sorduğumun farkındayım ama oyunu öğrenmeye çabalıyorum core ne demek acaba ?

Çevrimdışı Bakuy

• CKII
  • Sipahi
  • *
  • .
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 21 Ağustos 2014, 11:12:03 »
Çok soru sorduğumun farkındayım ama oyunu öğrenmeye çabalıyorum core ne demek acaba ?

Core anavatan toprağı, claim ise hak iddia ettiğin topraklardır. Aldığın topraklarda tam denetim istiyorsan anvatana eklemen gerekir. Bunun için administrative puan harcarsın.

Warscore, savaşı ne kadar kazanıp kaybettiğini gösterir. Alttaki peace offer value ise teklifin değerini belirtir. Warscore her zaman Peace offer'a eşit olmak zorunda değildir kabul olması için.

Sol alttaki madalya kazanacağın prestiji, kuş vereceğin Diplomatic puanı, yayılan oklar alacapın agresifliği, alttaki ise gelecek Overextension'ı belirtir.
« Son Düzenleme: 21 Ağustos 2014, 11:13:39 Gönderen: Bakuy »

Çevrimdışı lochnes

• Müsellem
  • *
  • Sebebi Neydi Ki ?
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 21 Ağustos 2014, 18:39:36 »
Core anavatan toprağı, claim ise hak iddia ettiğin topraklardır. Aldığın topraklarda tam denetim istiyorsan anvatana eklemen gerekir. Bunun için administrative puan harcarsın.

Warscore, savaşı ne kadar kazanıp kaybettiğini gösterir. Alttaki peace offer value ise teklifin değerini belirtir. Warscore her zaman Peace offer'a eşit olmak zorunda değildir kabul olması için.

Sol alttaki madalya kazanacağın prestiji, kuş vereceğin Diplomatic puanı, yayılan oklar alacapın agresifliği, alttaki ise gelecek Overextension'ı belirtir.

Peki işgal ettiğim bir bölgeyi veya kendi toprağımdan bir yeri vassal yapmak istiyorum nasıl yapıcam arkadaşlar ?

Çevrimdışı Oğuz Kağan

• (NeoEgenazi)
  • Sipahi
  • *
  • Haray Haray Men Türkem !!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 21 Ağustos 2014, 18:49:21 »
Peki işgal ettiğim bir bölgeyi veya kendi toprağımdan bir yeri vassal yapmak istiyorum nasıl yapıcam arkadaşlar ?
Diplomasiden kendi ülkene gel. Ondan sonra orada Creat vassal yazar tıkla seç istediğini.

Çevrimdışı lochnes

• Müsellem
  • *
  • Sebebi Neydi Ki ?
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 21 Ağustos 2014, 19:13:20 »
Diplomasiden kendi ülkene gel. Ondan sonra orada Creat vassal yazar tıkla seç istediğini.

teşekkür ederim peki işgal edip aldığım şehri direk vassal nası yaparım

Çevrimdışı Oğuz Kağan

• (NeoEgenazi)
  • Sipahi
  • *
  • Haray Haray Men Türkem !!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 21 Ağustos 2014, 21:20:27 »
teşekkür ederim peki işgal edip aldığım şehri direk vassal nası yaparım
Onları anca tarihe göre yapabilirsin.

Çevrimdışı lochnes

• Müsellem
  • *
  • Sebebi Neydi Ki ?
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 22 Ağustos 2014, 10:22:35 »
Onları anca tarihe göre yapabilirsin.

çok soru soruyorum kusura bakmayın ama peki diyelim osmanlıyım arnavutluğu yendim arnavutluğu vassalım yapmak istiyorum onudamı barış talebi sekmesinden yapacağım

Çevrimdışı Mosin

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 25 Ağustos 2014, 02:33:03 »
çok soru soruyorum kusura bakmayın ama peki diyelim osmanlıyım arnavutluğu yendim arnavutluğu vassalım yapmak istiyorum onudamı barış talebi sekmesinden yapacağım
Evet, barış teklif ekranını açtıktan sonra en sağdaki tuşa bas, orada olması lazım.

Çevrimdışı Furkovic

• Yeni Çeri
  • *
  • Nefret sevgiden daha samimi bir duygudur.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 25 Ağustos 2014, 02:35:48 »

Arnavutluğu vassal yapma full annex at vassal agresive 9 full annex 6 aggresive puan..

İntel Core i7-4790 3.6 ghz // Sapphire AMD R9290 4 gb // Msi Z97 GAMİNG 3 // Corsair V.8gb 1600 mhz //Xigmatek talon 750watt//http://i.hizliresim.com/JEnJWB.jpg