Gönderen Konu: İyi Kötü Çirkin (Civil War 2)  (Okunma sayısı 3115 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Baris

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: İyi Kötü Çirkin (Civil War 2)
« Yanıtla #20 : 15 Temmuz 2014, 22:38:17 »
Evet çok önemli ve senaryonun ana parçası. Bu oyundaki şehirlerin ve ana ikmal şehrinin ikmal üretim seviyesini bilmiyorum o yüzden 50-100 arası da yeterli olabilir taşınması için.
Örnek olarak:
Çıkacak olan RUS GOLD'da ana ikmal şehri Vladivostok diyelim. Taa Kazan şehrine ulaşan Trans Sibirya Demiryolu hattına kadar belli bir senaryo başlangıç ray kapasitesi belirlemek çok önemli. Ki tarihsel olarak Çekoslovak Lejyonu şehri kuşatması sırasında ikmal sıkıntısı çeksin.   

Çevrimdışı Shqiptar

• Sipahi
  • *
  • Zivela Jugoslavija !
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 15 Temmuz 2014, 22:50:45 »
Ez şu Yankee'leri  tbrk*

Çevrimdışı lemelem

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 17 Temmuz 2014, 22:36:31 »
Washington kuşatmamız devam ederken batıda ki önemli şehirleri almaya çalışıyoruz.

General Lee komutayı devralıyor. Kuşkusuz iç savaşı bizim lehimize sonuçlandıracak yeteneklere sahip generalimizi hemen Batı cephesine yolluyoruz.

Orta Amerika'da İndianapolis'i ve Springfield'ı ele geçirdik. Daha fazla kuzeye gitmeye gerek yok. Bu bölgede ele geçirdiğimiz önemli şehirleri elimizde tutup Washington'un düşmesini bekleyeceğiz.

General Lee Batı da ilerleyişimizi hızlandırıyor. Wilmington'u ele geçiriyor. Şehrin limanında bulunan gemileri ele geçiriyoruz. Ardından  Philadelphia'ya yı da alıyoruz. Düşmanın en büyük eksikliği ordusunun büyük kısmının Başkente sıkışmış olması. Bunun yanında bir çok subayda başkentte kaldığı için kuzeyliler organize güçlü birlikler oluşturmakta zorlanıyorlar.

Doğuda ise önemli şehirlerden biri olan Tuscon'u zorda olsa alıyoruz. Bu arada düşmanda El Paso'yu kuşattı ancak ele geçiremedi. Bu  bölgeye daha fazla askeri silah başına almayı planlıyoruz.

Savaşta son durum. Başken Washington dışında ki tüm önemli şehirleri ele geçirdik. Enteresan bir iç savaş süreci yaşanıyor. Washingtonda en az 150.000 asker olduğunu düşünüyorum. Artık son büyük saldırı için hazırlanacağız.

Çevrimdışı Baris

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 18 Temmuz 2014, 00:17:30 »
Tennessee ordusu baya ilerlemiş orta Amerikada. AI H.Grant'i kullandı mı? İngiltere konfederasyona birlik gönderdi mi?
Oyun sonu yaklaştı gözüküyor.  :)

Birde oyun klasörü içerisindeki settings/GameLogic.opt (wordpadla açılması gerekiyor) değerler nasıl? CONTROL & RETREAT yazan yerde. örneğini spoiler'de verdim.
Seyrek olsa da muharebe sonu yanlış bölgeye geri çekilme vakaları var. Bu değerler her Ageod oyununda farklı olabiliyor.
(aç/kapa)
« Son Düzenleme: 18 Temmuz 2014, 00:18:10 Gönderen: Baris »

Çevrimdışı lemelem

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 18 Temmuz 2014, 02:11:55 »
Tennessee ordusu baya ilerlemiş orta Amerikada. AI H.Grant'i kullandı mı? İngiltere konfederasyona birlik gönderdi mi?
Oyun sonu yaklaştı gözüküyor.  :)

Birde oyun klasörü içerisindeki settings/GameLogic.opt (wordpadla açılması gerekiyor) değerler nasıl? CONTROL & RETREAT yazan yerde. örneğini spoiler'de verdim.
Seyrek olsa da muharebe sonu yanlış bölgeye geri çekilme vakaları var. Bu değerler her Ageod oyununda farklı olabiliyor.
(aç/kapa)

AI Grant'ı hiç kullanamadı. İngiltere birlik göndermedi. Yabancı devletlerin desteği ile ilgili bir sistem var. Belli bir puan alınca destek geliyor galiba. Union oynarken 50-60 puanım vardı. Kısa süren o oyunda destek gelmemişti. Şu an puanım 0-10 arası. Geri çekilme ile ilgili fark ettiğim bazen kalabalık olan ordu yenilse bile saldırdığı bölgede kalıyor. Çekilmiyor. Az kişi olan ordu yendiği halde geri çekiliyor. Benim oyunda dosyada ayarlar şöyle:

(aç/kapa)
« Son Düzenleme: 18 Temmuz 2014, 02:15:24 Gönderen: lemelem »

Çevrimdışı Kurt Knispel

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 18 Temmuz 2014, 02:40:26 »
General Lee her seferinde aklıma Cartman'ı getiriyor  :D

Çevrimdışı Michael Wittmann

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Gözümü kapatıyorum, Halep düşüyor...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 18 Temmuz 2014, 07:08:11 »
Güzel. Voşinktın Portakalı yiyeceğiz.

Çevrimdışı Baris

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 18 Temmuz 2014, 22:43:01 »
AI Grant'ı hiç kullanamadı. İngiltere birlik göndermedi. Yabancı devletlerin desteği ile ilgili bir sistem var. Belli bir puan alınca destek geliyor galiba. Union oynarken 50-60 puanım vardı. Kısa süren o oyunda destek gelmemişti. Şu an puanım 0-10 arası. Geri çekilme ile ilgili fark ettiğim bazen kalabalık olan ordu yenilse bile saldırdığı bölgede kalıyor. Çekilmiyor. Az kişi olan ordu yendiği halde geri çekiliyor.

Bu oyunda sanırım ilkine nazaran Meksika körfezini de eklemişler. İlk oyunda konfederasyonun başarısı ve arada seçilen opsiyondaki zar şansına göre III. Napolyon ve İngiliz birlikleri desteğe geliyordu. Union çok güçlendiği 1863-64 döneminde konfederasyonun yapacağı bu yabancı desteği beklemek ve kendi ikmal depolarını yakarak düzenli geri çekilmekti.

Büyük bir kuvvetin yenilmesine rağmen geri çekilmemesinde ve küçük birliğin galibiyetine rağmen geri çekilmesinde hata yok. Eğer komutanın 'Reckless' özelliği yoksa oyun motorundaki güç oranına göre otomatik geri çekilme veyahut çekilmeme olabiliyor. Aşırı güç farkı var ise bu bölgeyi koruma avantajı sağlıyor büyük birliğe. Bu tip bir kural çoğu savaş oyununda mevcut.

ROP gold ile aynı değerler. Yeni versiyon oyunlarda olabilecek değişiklik (test edilmesi lazım tabi; bu değişiklik aynı dosya notepad ile açıldıktan oyuncu da yapabilir) ctlRetreatLandLink      = 10 bunu 0'a düşürmek. Bu satırın amacı yenildikten sonra geri çekilirken bir çok bölgeye komşu region'a öncelik tanıması. Bu oyunda hexagon(petek) yapı kullanılmadığı için bazı region'ların daha fazla komşu bölgeleri var. Böylece şehir yerine kırsala geri çekilme olabiliyor. Fakat bunlar çok seyrek.  Yanlış geri çekilmeye bir örnek:
(aç/kapa)

Çevrimdışı ardabeg

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 19 Temmuz 2014, 14:43:41 »
İç savaşı kazanınca oyun bitiyor mu diğer devletlerle ilişki kurma falan yok mu ?

Çevrimdışı lemelem

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 19 Temmuz 2014, 15:13:40 »
İç savaşı kazanınca oyun bitiyor mu diğer devletlerle ilişki kurma falan yok mu ?

Total War oyunlarında ki gibi istersen devam edebiliyorsun ama diğer devletler ile diplomasi gibi bir durum yok.

Çevrimdışı lemelem

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : 22 Temmuz 2014, 19:28:06 »
Doğudan batıya tüm Amerika'da Konfederasyon hakimiyetini sağlamışken denizlerde ise işler yolunda gitmiyor.

General Lee ile batıda tam bir hakimiyet sağladık. New York'u aldıktan sonra Washington'a yapacağımız büyük  taarruzun son hazırlıklarını yapıyoruz.

Orta Amerikada aldığımız önemli şehirleri geri vermiyoruz.

Doğuda Sante Fe'ye kadar ilerledik.

General Lee'nin komuta ettiği ordularımızın, Montgomery kırsalından Washington'a yaptığımız büyük saldırı.

Washington'a Konfederasyon bayrağını çekiyoruz. Böylece Amerikan İç Savaşı tüm önemli şehirlerin ele geçirilmesi ile 1864 yılının ekim ayında son buluyor.

Çevrimdışı Medic

• Eski adım pccanavari
  • Sipahi
  • *
  • cCc colin reyiz cCc
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 22 Temmuz 2014, 20:52:39 »
Güzel güzel devam et  :D

Çevrimdışı Baris

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 22 Temmuz 2014, 21:40:55 »
Çok iyi olmuş eline sağlık Lemelem. 1864'e kadar sürmesi güzel savaşın. Bu oyundaki kart opsiyonları dikkatimi çekti ve "battle planner" denen özellik. Bunu açmaya bile gerek yok belki savaş motoru yeterince iyi. İç savaşta eyaletlerin Kuzey ve Güney diye ayrılması simetri yapısından dolayı pbem için çok uygun gözüküyor. Sabırlı bir oynanış olmuş ve tüm hedeflenen bölgeler ele geçirilmiş. Tebrikler.

Çevrimdışı lemelem

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 22 Temmuz 2014, 22:00:38 »
Teşekkür ederim. Benim için gayet zevkli bir oyun oldu. Umarım takip eden herkes keyif almıştır. Özellikle oyunun başlarında ürettiğim militaların veya diğer ucuz askerlerin oyunun sonlarında tecrübe kazanıp daha güçlü askerlere dönüştüklerini görmek çok zevkliydi. Battle planner son savaşa kadar hep otomatik yapıyordum. Son savaşta baktım geri çekilme duruşuna almış bilgisayar. Hemen mass inf. attack postürüne geçtim. Bundan sonra her önemli savaştan önce kendim yapacağım.

Çevrimdışı Michael Wittmann

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Gözümü kapatıyorum, Halep düşüyor...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 22 Temmuz 2014, 22:02:00 »
Tebrikler Voşinktın bizimdir. Jackson Stonwall'un askerleri olmaya devam edeceğiz. :P