Gönderen Konu: To End All Wars (1. Dünya Savaşı)  (Okunma sayısı 9116 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Baris

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
To End All Wars (1. Dünya Savaşı)
« : 05 Haziran 2014, 21:55:58 »
Osmanlı ile ilgili resim yok fakat Hicaz ve Kuveyt'den başlayan İngiliz hücumları minik haritada görünüyor. WW1 Gold'da olduğu gibi bakalım Enver Paşanın zaruri  hücumu olacak mı yoksa başka bir sistem mi getirilecek?

Bu arada Ageod forumlarında gördüğüm P.Thibaut'un Çin iç savaşından evvel Kurtuluş savaşı üzerine planları var. Umarım bu forumlar bu açıdan hem bilgi hem de ilgi sağlar.

Alıntı
Ageod’s To End All Wars is a new game designed around one of the greatest wars that mankind has ever experienced. In this grand strategy game, players will take control over one of the two alliances that so desperately fought for control over Europe and to end all wars.

Of course the engine has been updated and altered to convincingly simulate Great War warfare. Continues lines of trenches can be created by the player (and the AI) and special rules allow air units to fulfill missions even beyond enemy lines. Other features brought by this title include the new diplomacy system and the new research system.
 Together, these features, combined with the proven Ageod formula make To End All Wars one of the biggest and most detailed Ageod titles yet!

Setting: the game covers all of Europe, from the Western seaboard to the Volga, from 1914 to 1918. Middle-East is also in, as well as most of the rest of the world (as off-map boxes regions)
  Game map is divided into more than 3,000 regions, with a variety of terrain, climates and development level.
Scenarios: 1 tutorial and 2 main scenarios of the whole war (historical start in August 1914 and open start with players choosing their own warplans).
Historical leaders: Over 1600 historical leaders each rated on their abilities and over 900 different types of units from infantry, to cavalry and artillery to aircrafts and battleships!
Production: Control your nations spending on the military, economics, research and diplomacy through a few simple-to-understand assets and production centers.
Regional Decision Cards: The game has an innovative card system that lets you trigger events such as Spies, surprise attacks, key trench warfare aspects, technological or tactical breakthrough and, if played wisely can affect the flow of a campaign.
Detailed game model includes features such as Weather, Attrition, Supply, Front Lines and Fog of War
Historical Events are triggered throughout the game giving the player crucial decision points. These cover anything from local uprising to foreign intervention.
Battlefield Tactics allow the player to make decisions that can turn the tide of battle.
Sieges and Naval warfare are all covered in detail in the game.
Technology over time the technologies available will be upgraded using both the event and cards system.
Chain of Command allows units to be organized in to brigades, division, corps and armies and leaders put in command of them.

« Son Düzenleme: 10 Nisan 2015, 13:14:12 Gönderen: Baris »

Çevrimdışı lemelem

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: AGEOD 'To End All Wars' (1. Dünya Savaşı)
« Yanıtla #1 : 30 Haziran 2014, 15:43:01 »
    AGEOD'un iddialı yeni oyunu gerçekten ilgi çekici. Artık öğrencilik hayatımın bitti. Maaşa geçtikten sonra en çok yapmak istediğim orjinal ageod oyunları almaktı. AJE, ACW2 ile bu oyunu gözüme kestirdim. Bu aralar bir yaz indirimi yapsalar süper olur.

Çevrimdışı Baris

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 02 Temmuz 2014, 16:38:33 »
Lemelem yeni işin hayırlı olsun. Benim de listemde sırasıyla aynı oyunlar var. Şu an çıkacak olan RUS GOLD'un geliştirici ekibinde olduğum için o oyununda en az ACW2 kadar belki daha detaylı olabileceğini söyleyebilirim. Başlıca ikmalin oldukça düşük seviyelerde olacağı (Beyazlar için yabancı yardımların değerinin artacağı) ve stratejik büyük şehirler dışında kırsalı ele geçirmenin ikmal&gıda konusunda kritik olacağı, merminin sadece belli bir şehirlerde üretileceği, elit askerleri bulundurmanın Beyaz komutanlar açısından risk taşıyacağı (kendi askerleri tarafından vurulma olasılığı) ve oyun dengesinin&üretimin daha gerçekçi olacağını söyleyebilirim. Bu iç savaş Amerikan iç savaşına göre daha asimetrik savaş unsurları bulundurduğu için ve ayrıca diplomasi de gerektirdiği için stratejik bazı artı tarafları da var. Tahminen Ekim devrimi dolayısı ile dağıtımcı ekimde çıkarabilir ve fiyatı daha az bilinen bir dönem olduğu için ACW2'ye göre daha düşük olabilir fakat emin değilim. Kitap ve kaynak olarak yüksek düzeyde bilgi olduğu için ACW2'de yapımcılar yararlanmıştır ve o oyununda çok iyi olduğunu tahmin ediyorum.

Tabi benim de asıl beklediğim bu oyun. 25 Ağustos gibi çıkacağı belirtilmiş. Forumlarından takip edebildiğim kadarıyla oynanabilen taraflar 3 adet. Batı İtilaf (Fransa, İngiltere) Doğu İtilaf (Rusya, Sırbistan) ve İttifak devletleri (Almanya, Avusturya-Macaristan ve Osmanlı İmp.) Bunun dışında Balkan diplomasisi ve İtalya'nın taraf seçmesi gibi detaylar var. Fakat en önemlisi Doğu ve Batı İtilaf ülkelerine göre bile değişen hendek kurma seviyeleri, askeri disiplin değerleri ve ağır topçuların askerlere göre ayrı bir mühimmat kullanması. Merakla bekliyorum bu oyunu, grafikler çok estetik olmuş.

İndirim olursa bu 3 oyunda ve AJE hakkında haber veririm fakat genelde aralık ayı ortalarında indirim yapıyor dağıtımcı olan Matrix.
« Son Düzenleme: 02 Temmuz 2014, 16:45:24 Gönderen: Baris »

Çevrimiçi Ragnarr Loðbrók

• Paşa
  • *
  • Einhärjar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 02 Temmuz 2014, 18:59:42 »
Aar diye geldim :/

Çevrimdışı lemelem

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 02 Temmuz 2014, 19:36:42 »
Teşekkür ederim Barış. ACW2 cuma günü Steam'e çıkıyor. Acaba diğer oyunlarda Steam'e gelir mi? Nereden almak daha avantajlı olur. To End All Wars çıkıncaya kadar sabredebilirsem ACW2 ile birlikte almayı düşünüyorum. Promo price muhabbetinden faydalanabilir miyim?
« Son Düzenleme: 02 Temmuz 2014, 19:39:31 Gönderen: lemelem »

Çevrimdışı Baris

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 03 Temmuz 2014, 19:38:02 »
Bu iyi bir haber. Popüler olabilen oyunları greenlight testinden geçebilir anlamına geliyor. Bana göre test gereksiz ama piyasa böyle  ;). ACW2'nin satış fiyatı uygun olursa yarın almayı düşünüyorum. Steam ayrıca AJE serisini satışa çıkarıp ve bir ara toplu indirim yaparsa çok iyi olur. Sanıyorum 'To End all Wars' ile beraber diğer yeni AGEOD oyunları kapsamında bir indirim yapmazlar henüz. Steam politikası olduğu için yapımcılar bile net bilmiyordur.  Bu arada WW1 gold dağıtımcı değiştirip yeni bir adla ve fiyat indirimi ile beraber gamersgate'den satışa çıkmış. Bu oyunda asıl geliştiricinin desteği gözükmüyor fakat oyun hızı optimizasyonu ve yeni portler açısından bu oyunu hiç edinmeyen için tavsiye ederim. Fakat kutu oyunu kuralları gereği profesyonel ve sabırlı oyunculara hitap eder.
http://www.gamersgate.com/DD-WWOCE/world-war-one-centennial-edition

Ragnarr Loðbrók: Hikaye yazılması gereken bu parça üzerine İspanya iç savaşı.  :)
http://www.youtube.com/watch?v=gX1QhvXeVkI

Çevrimdışı lemelem

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 13 Ağustos 2014, 20:11:58 »
Oyundan çok güzel gözüken yeni kareler.
(aç/kapa)

Çevrimdışı Miltiades

• Ağır Süvari
  • *
  • Miltiades
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 13 Ağustos 2014, 20:16:22 »
Görüntüler şahane, takipçisiyim.

(aç/kapa)
« Son Düzenleme: 13 Ağustos 2014, 20:30:10 Gönderen: SergiuHD »

Çevrimdışı Baris

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 15 Ağustos 2014, 21:51:46 »
Lider birimlerinin sayısı oldukça iyi, dönem çok niş olmadığı için eksik lider portresi olursa zamanla tamamlanır.

Dikkatimi çeken tümen bazında üretilen birliklerin düşmana karşı muharebe esnasında tüm arazilerin frontage (cephe genişliği) değerlerinin düşürülmesi. Bu daha az kayıp sağlayacaktır diğer AGEOD oyunlarına göre. Bunun amacı da sanıyorum 1914 yaz ve sonbaharında tamamlanamayan seferberlik sürecindeki hızlı manevraları 1915'den sonra daha da yavaşlatmak. Yani bir yerde birim modellerindeki DB'de doğal yoldan def fire ve yıla göre artan entrenchment değerlerine ilaveten hücum edenin daha başarısız olup 6. round'dan sonra otomatik geri çekilmesi demek. Batı cephesinde ilerlemek tarihte olduğu gibi daha zor ve cephe daha statik olacaktır.

Çevrimdışı lemelem

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Son Düzenleme: 22 Ağustos 2014, 18:49:11 Gönderen: lemelem »

Çevrimdışı jurnal

• Müsellem
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 22 Ağustos 2014, 20:22:52 »
Of of of oyuna bak. takip

Çevrimdışı Baris

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 22 Ağustos 2014, 22:19:32 »
Video çok iyi. Ufak senaryo olarak Tannenberg senaryosunu koymuşlar, haftayı bir tur ölçeğinden alarak. İspanya iç savaşı oyununda da bu tür ölçek olduğunu okumuştum. Fakat bu oyunda asıl campaign yine 2 haftalık turlar üzerine.

Hindenburg 7-5-3 özellikleri ile biraz yüksek olabilir. Bir kaç çeviri hatası var ama gayet sağlam tasarımı olduğu gözüküyor.  :ceasaryes: 

Çevrimdışı Annibal

• Crazy Horse Archer
  • Paşa
  • *
  • Baba kaçar.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 22 Ağustos 2014, 23:22:11 »
Erzurum'a kadar demiryolu mu var?
"Bir yerde küçük insanların gölgeleri büyüyorsa, orada güneş batıyor demektir"

Çevrimdışı Baris

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 22 Ağustos 2014, 23:59:18 »
İlk RUS oyununda Harkov-Orel demiryolu hattı ilk önceki grafik motorunda vardı sonraki harita grafik değişikliğinde (çıkacak olan) ray olmasına rağmen aslında ray yok. ???  Bunun gibi bir hata olabilir fakat ilk versiyonda Bolşevik-Polonya savaşındaki demiryolu DB'nin büyük ölçüde hatalı olduğu düşünülürse burada grafik dışında hata olabilir.

Çevrimdışı Baris

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 24 Ağustos 2014, 17:51:04 »
İki yeni video. Bu sefer ana campaign oynanış üzerine:
https://www.youtube.com/watch?v=93jS55IlN4Q
https://www.youtube.com/watch?v=BOG_C_mM5Es

Savaş planlarını,haritayı ve arayüzü görmek için detaylı hazırlanmış fakat Almanca.
Off-map box bölgelerinin üst tarafına ülkelerin ilişki düzeylerini ana harita içinde gösteren grafik koymuşlar, güzel olmuş.

Çevrimdışı Miltiades

• Ağır Süvari
  • *
  • Miltiades
    • Profili Görüntüle
Ynt: AGEOD 'To End All Wars' (1. Dünya Savaşı) ÇIKTI SAYILIR!
« Yanıtla #15 : 26 Ağustos 2014, 19:22:20 »
To End All Wars is now available!

In To End All Wars - their new Grand Strategy game dedicated to WW1 - Ageod aim to reproduce in detail this conflict that involved all of the main powers of the Great War. The AGE engine has been especially enhanced in order to cover the specifics of this war. New technologies, trenches, war plans, aerial and armored units, and an original diplomatic system have been implemented to simulate the Great War with a high level of realism.

In order to celebrate the release we are offering a $5 discount to the early adopters during the week of the launch! Note that To End All Wars will be released on Steam as well on August 29th and that this version will also benefit from the launch discount. We are also going to offer a free Steam key to anyone who has a copy the game, wherever they bought it from, once the game is available on this digital platform!

« Son Düzenleme: 26 Ağustos 2014, 19:29:11 Gönderen: SergiuHD »

Çevrimdışı lemelem

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 26 Ağustos 2014, 23:37:36 »
Alman Savaş Makinasını çalıştırıyorum  evil*

Çevrimdışı Baris

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 27 Ağustos 2014, 01:00:26 »
Oldukça iyi görünüyor.

Önemli deniz bölgeleri için kutucuklar var sanıyorum ticaretin önlenmesi için. Amirallerin ofansif veyahut defansif postür kullanmaları mı daha iyi olur gemilerin istatistiklerine göre? Bir hikaye bekliyorum.  :)

Çevrimdışı Lejyoner

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 27 Ağustos 2014, 01:21:06 »
Oyunu denemek için satın alacaktım fakat denemek için satın almanın biraz maliyetli olduğunu farkettim.

Çevrimdışı Baris

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 27 Ağustos 2014, 02:27:51 »
Denemek bile bana göre geçiş dönemini zamanla oluşturabilir.
Bir yerde PC donanım yükseltilmesinin kaliteli oyun alınması bilincine göre zayıf düştüğü vakit AGEOD oyunlarının değeri daha net anlaşılacaktır. Sonraki bu dal oyunlar büyük bir kıta daha henüz keşfedilmeyen.  ^-^

Maliyet olarak beklediğimden daha az bir fiyat fakat tabi ki deneme amaçlı yüksek gelebilir.