Gönderen Konu: Espionage Modu  (Okunma sayısı 1137 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Lejyoner

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
Espionage Modu
« : 31 Mayıs 2014, 09:50:23 »
http://www.paradoxfan.com/forum/index.php?topic=10847

Şurdaki konudan yola çıkarak oyuna istihbarat örgütlerini ekleyen bir mod yapmaya karar verdim. Modun yapım aşamasında tek başıma kararlar almak istemediğimden iletişime geçebileceğim bir konu açmak istedim. Öncelikle belirteyim yeni bir şeyler denediğim için modu bitirip bitiremeyeceğimin bir garantisi yok.

Casusluk nasıl işleyecek?
Şuan oyuna yeni bir pop tipi olarak Casusları eklemiş bulunmaktayım. Fakat İstihbarat dinamiklerinin nasıl işleyeceği konusunda önümde bir kaç farklı seçenek var:

1-) Casuslukla ilgili eventler eklenir. Bu eventler belli koşullar altında fırlar. Oyuncu istihbarat faaliyetlerinin nereye olacağını yönlendiremez.
2-) Casuslukla ilgili eventler eklenir ve istihbarat teşkilatına sahip ülkelerde Decisionlar ile ağaç şeklinde menü kurulur. Oyuncu decisionlar aracılığıyla istihbarat faaliyetlerinin nereye olacağını yönlendirir.
3-) Casuslukla ilgili eventler eklenir ve istihbarat teşkilatına sahip ülkeler national focuslarını bir bölgeye atayıp o bölgedeki istihbarat faaliyetlerinin yükselmesini beklerler. Faaliyet yüzdesi yükselirken ilgili eventler gerçekleşir.

Elbette 3'ü yapması çok zor. Hatta yapılabilir bir şey mi emin bile değilim ama bakacağız.

Casusluk faaliyetleri (eventler) eventler ne olacak?
Benim şimdiye kadar düşündündüklerim:
-Bir bölgedeki isyancıların desteklenmesi
-Hedef ülkeden teknoloji çalınması
-Prestij düşürülmesi
-Ordu organizasyonu düşürme.
-Fabrikalara zarar verme
-İlişkileri iyileştirme
-Suikast
-Aynı ideolojideki partiyi destekleme
-İsyancı organizasyonu düşürme
-Casusluk skandalları
-CB kazanma
-Infamy yükseltme
Sizin de fikirleriniz varsa belirtin.

Sprite meselesi
Son olarak da ben elimden geldiğince bir casus sprite'ı (Şu pop ekranında gözüken simgeler yani) yaptım fakat güzel olmadı. Bu işlere yetenekli biri 32x64'lük boydan boya bir sprite ile 32x32lik vesikalık şeklinde bir sprite yaparsa oyuna ekleyebilirim.
« Son Düzenleme: 31 Mayıs 2014, 09:56:33 Gönderen: Lejyoner »

Çevrimdışı Muhafız

• Mr. Achievement
  • Bölüm Moderatörü
  • *
  • EU4 Moderatörü
    • Profili Görüntüle
Ynt: Espionage Modu
« Yanıtla #1 : 31 Mayıs 2014, 11:12:38 »
Çıkar zaten fazla mod yok  tbrk*