Gönderen Konu: Orduları birleştirmek  (Okunma sayısı 2550 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı KIZILORDU

• Yeni Çeri
  • *
  • Ceterum censeo carthaginem esse delendam!
    • Profili Görüntüle
Orduları birleştirmek
« : 20 Mart 2014, 20:07:54 »
Merhaba arkadaşlar Europa Universalis oyununda yeniyim oyunu çok beğendim ama yeni olduğumdan daha tam olarak kavrayamadığım meseleler var. Mesela Osmanlıyla oynadığımda bazı eyaletlere diğer noktalardan çok sayıda birlik yığıyorum ancak bu birlikleri tek bir ordu haline getiremiyorum. Bir eyalette 20 farklı birim varsa ve bu birimlerin tamamını başka bir noktaya nakledeceksem mecburen hepsini teker teker yollamak zorunda kalıyorum bu işlemde epey zahmetli oluyor. Aynı durum gemiler içinde geçerli. Acaba kara ve deniz kuvvetlerini tek bir kuvvet haline getiremiyormuyuz? Ancak bir kenti kuşattığımda birlikleri birleştirebiliyorum bunun haricinde birlikleri birleştirme imkanımız yok mudur?

Çevrimdışı Celali

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Roma Prensi
    • Profili Görüntüle
Ynt: Orduları birleştirmek
« Yanıtla #1 : 20 Mart 2014, 20:44:19 »
aynı eyalette bulunan orduları hep birden seçerak yukarıdan birleştire tıkalaycaksın
-Gürz ve Zafer- bir 17.yüzyıl efsanesi http://www.paradoxfan.com/forum/index.php?topic=39356.0

-Timur İmparatorluğu Diriliş -
http://www.paradoxfan.com/forum/index.php?topic=43995.0

Çevrimdışı KIZILORDU

• Yeni Çeri
  • *
  • Ceterum censeo carthaginem esse delendam!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 20 Mart 2014, 21:29:12 »
aynı eyalette bulunan orduları hep birden seçerak yukarıdan birleştire tıkalaycaksın

Allah razı olsun nasıl akıl edemedim ben bunu :)

Çevrimdışı ErkutErdem

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 20 Mart 2014, 23:08:11 »
Kısayol tuşu olarak gyi kullan,bir sürü gemi yaptıysan ve askerlerden dolayı seçemiyorsan önce bir gemiyi seç sonra tüm haritadaki bölgeyi seç askerleri almaz.