Gönderen Konu: EUIV - Kısa Sorular ve Cevaplar  (Okunma sayısı 388674 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Agnostik

• Yeni Çeri
  • *
  • irreligious
    • Profili Görüntüle
Ynt: EUIV - Kısa Sorular ve Cevaplar
« Yanıtla #6960 : 16 Haziran 2017, 13:39:02 »
Dünden beri deniyorum. Fransa hep atıyo beni avrupa anakarasından. Kafayı yiyeceğim. 15 20 defa denemişimdir. Kastilya, Burgonyayı da yanıma almama rağmen Fransayı yenemiyorım. Önceki DLC ile sadece Kastilya ve Britany ile yenmiştim oysaki.
"Ne içiyorsan aynısından" desem, 'İslam şerbeti'nden diyecek. Öyle bir kafa...

Çevrimdışı Sultan Ahmet

• CKII
  • Editör
  • *
  • Victory for Mordor!
    • Profili Görüntüle
    • Paradoxfan
« Yanıtla #6961 : 16 Haziran 2017, 14:00:37 »
Fransa'dan önce Britanya adalarını toplamayı amaçla.Avusturya dostluğu da işine yarayabilir.
"Ash nazg durbatulûk Ash nazg gimbatul Ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul!"

Modlar uyuy*r y*vrucaklar :fpalm:

Omparatorluğu

Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

Çevrimdışı Agnostik

• Yeni Çeri
  • *
  • irreligious
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6962 : 16 Haziran 2017, 14:21:20 »
Fransa'dan önce Britanya adalarını toplamayı amaçla.Avusturya dostluğu da işine yarayabilir.

Avus müttüye yanaşmıyor. Britanyayı toplamaya kalkınca da Maine eventine kadar insan gücü çok azalıyor. Zaten Fransanın insan gücü benim 2 katım. O yüzden 2. Planda Britanya.

« Son Düzenleme: 16 Haziran 2017, 15:21:47 Gönderen: Kaptan »

Çevrimdışı Kaptan

• Denizlerin Hakimi|EU4
  • Moderatör
  • *
  • Allah'ın Yeryüzündeki Gölgesi
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6963 : 16 Haziran 2017, 14:24:01 »
Avus müttüye yanaşmıyor. Britanyayı toplamaya kalkınca da Maine eventine kadar insan gücü çok azalıyor. Zaten Fransanın insan gücü benim 2 katım. O yüzden 2. Planda Britanya.

O zaman Fransa topraklarindan cekil. Great britiani kurduktan sonra fransayla daha rahat bas edersin. O da ileride asiri gucleniyor ama baska caren yok sanirim

Çevrimdışı Sultan Ahmet

• CKII
  • Editör
  • *
  • Victory for Mordor!
    • Profili Görüntüle
    • Paradoxfan
« Yanıtla #6964 : 16 Haziran 2017, 15:45:06 »
O zaman Fransa topraklarindan cekil. Great britiani kurduktan sonra fransayla daha rahat bas edersin. O da ileride asiri gucleniyor ama baska caren yok sanirim
Böyle yaparsa ilerde Fransa'yı yenme ihtimali yok.İskoçya'yı yutmak için İrlanda'lı dostlarına saldır.
"Ash nazg durbatulûk Ash nazg gimbatul Ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul!"

Modlar uyuy*r y*vrucaklar :fpalm:

Omparatorluğu

Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

Çevrimdışı Kaptan

• Denizlerin Hakimi|EU4
  • Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6965 : 16 Haziran 2017, 15:50:53 »
Böyle yaparsa ilerde Fransa'yı yenme ihtimali yok.İskoçya'yı yutmak için İrlanda'lı dostlarına saldır.
Yenebilir. Diğer türlü yenemiyor. Yenemediği gibi zayıf düşüyor. İleride şansı olabilir.

Çevrimdışı Agnostik

• Yeni Çeri
  • *
  • irreligious
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6966 : 16 Haziran 2017, 17:30:42 »
Başardım. 20 ye yakın borçla başardım. Fransa puma düştü. Borç yiğidin kamçısıdır diyip aldım borcu. Tabi zamanında ödeyemedim. Enflasyon uçtu. Ordularımız terhis edildi. Bakalım iyi mi ettik kötü mü ettik görücez.
Şerefsiz Kastilya savaşa gelmedi. Gelseydi bu kadar boçlanmazdım. Rüşvet ala ala yolsuzluk 15lere çıktı xd
« Son Düzenleme: 16 Haziran 2017, 17:32:02 Gönderen: Agnostik »

Çevrimdışı onuray210

• Müsellem
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6967 : 18 Haziran 2017, 18:21:55 »
Beyler iyi akşamlar,ben Fransa ile oynuyorum ve şuan 1580lerdeyiz kanadada ve batı afrikada birkaç kolonim var.Ticaret ile ilgili merak ettiğim birkaç şey var,ilk olarak tüccarlarımı nereye göndermeliyim? şuan champagne ve genoa da collect yapıyorum (oyunbaşında böyleydi değiştirmedim) trade idea dan bir tane tüccar geldi onuda ivory coasta gönderdim bordeaux tan da champagne ye transfer yapıyorum.Sizce tüccarlarımı nereye göndermem,nerede collect yapmam daha mantıklı? mesela English Channel a tüccar göndermeme gerek varmı? Yardımcı olursanız çok sevinirim :D

Çevrimdışı Grimmjow

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6968 : 19 Haziran 2017, 04:40:23 »
Bence ticaret mantığını anlaman için kendin dene. Örneğin en çok ticaret gücün olan yerlerden 2 sinde transfer et birinide ticaret merkezinden gelir toplamaya bırak ve ticaretten gelen gelire bak. Daha sonra 3 tanesini sadece ticaret transferi yapmayı dene ticari gelirine tekrar bak. Tüccarların yerlerini değiştir yine ticari gelirini kontrol et. Bu şekilde en çok gelir getiren yöntemi bul. Hemde oyunun ticaret mantığını öğrenirsin. Ayrıca bunu her devlette de yapabilirsin. Tek bir tavsiye yerine böyle kendin deneyip en iyisini bulmanı tavsiye ederim.
« Son Düzenleme: 19 Haziran 2017, 04:42:09 Gönderen: Grimmjow »

Çevrimdışı onuray210

• Müsellem
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6969 : 21 Haziran 2017, 15:45:33 »
Beyler 1676 yılındayım Ming Teknolojide en önde ve 320k ordusu var,ona en yakın osmanlı ve 200k bişey.Normalmi bu ? :D

Çevrimdışı Kalamarxxx

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6970 : 24 Haziran 2017, 20:25:04 »
Fransa ile hindistandan nasıl toprak alabilirim yani örneğin şöyle ben Osmanlı ile oynarken hindistan içlerine felan giriyorum bi bakıyorum portekiz in (bazen fransa veya ingiltere) toprağı var te ispanya dan gelip hindistandan nasıl toprak almış anlamadım bu topraklar genelde 1 bölge felan oluyor ve ticaret yerini almış oluyorlar nasıl yapıyorlar acaba bunu yardım edecek varmı ?

Çevrimdışı Kaptan

• Denizlerin Hakimi|EU4
  • Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6971 : 24 Haziran 2017, 20:58:17 »
Fransa ile hindistandan nasıl toprak alabilirim yani örneğin şöyle ben Osmanlı ile oynarken hindistan içlerine felan giriyorum bi bakıyorum portekiz in (bazen fransa veya ingiltere) toprağı var te ispanya dan gelip hindistandan nasıl toprak almış anlamadım bu topraklar genelde 1 bölge felan oluyor ve ticaret yerini almış oluyorlar nasıl yapıyorlar acaba bunu yardım edecek varmı ?

savaşarak

Çevrimdışı Renegade Havoc

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6972 : 24 Haziran 2017, 21:15:57 »
Avusturya olarak oyun açtım, Bohemya ve Hungray PU düştü ancak zaman geçtikçe bunların askerleri azalıyor, son durumdaki hali 5k ve 9k askerleri var. Yakın zamanda savaş olmadı, borçları da yok asker sayısındaki azalma neden olabilir?

Çevrimdışı yehyeh321

• Yeni Çeri
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6973 : Dün, 19:10:42 »
vassallar her zaman efendilerinden az asker bulundurduğu için vassal force limiti yüksek tutarsan çözülür