Gönderen Konu: Kış Savaşı  (Okunma sayısı 810 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı c.

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
Kış Savaşı
« : 10 Ağustos 2013, 15:14:43 »
Kış Savaşı döneminde geçen bir AGEOD oyunu var mı?

Çevrimdışı unonimus

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Kinoshita Hideyoshi
    • Profili Görüntüle
Ynt: Kış Savaşı
« Yanıtla #1 : 10 Ağustos 2013, 16:01:36 »
Finlandiya'nın Soviyetler ile yaptığı savaştan bahsediyorsan yok. AGE motoru İkinci Dünya Savaşı'na uygun değil zaten (Doğru biliyorum, değil mi?) . Başka bir şirket bunun kesin oyununu yapmıştır ama ;D .

Çevrimdışı c.

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 10 Ağustos 2013, 16:03:25 »
Daha önce hiç bu türde bir oyun oynamadım, daha farklı şirket ağır gelir. AGEOD yine içlerinde biraz daha temizdir (  ;D ) diye düşünmüştüm ama olmaması kötü oldu. Gerçi senaryo ile büyük ihtimalle ekleniyordur , ama senaryoları o kadar bilen kişi baris galiba.  :D

Çevrimdışı Baris

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 10 Ağustos 2013, 18:45:04 »
Şöyle ki, 20 turluk tarihsel senaryo eklemek ve test etmek bile haftalarca sürebiliyor. O yüzden hiç kolay değil;test aşamasını direk yaşadığımdan biliyorum. Ayrıca P. Thibaut senaryo oluştururken çok titiz.

Unonimus belirtmiş, Ageod oyunları cephe savaşını tam veremiyor, o yüzden 1 ve 2. DS dönemi kapsamında değil. Daha çok iç savaşlar üzerine. Cephe savaşı dışında diğer bir eksiklik hava ve deniz savaşı(bu tartışılır) mekanikleri yeterli değil. Firma AJE(Roma dönemi) oyunlarına yöneldiği için sanırım bu anlamda şimdilik bu mekanikler ile ilgili test çalışmaları yapılmıyor. Fakat yakında çıkacak İspanya iç savaşı oyununda hava bölümünü bir şekilde hallettiler sanırım. Merakımı çeken bir dönem.
Not: RUS oyununda Finlandiya iç savaşı mevcut. Kısa bir senaryo olmasına rağmen Sovyetlerle sınırlı bir çatışma var.
« Son Düzenleme: 10 Ağustos 2013, 18:47:27 Gönderen: Baris »