Gönderen Konu: EU3: Savaş Rehberi  (Okunma sayısı 11458 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Bersun

• Paşa
  • *
  • Paralel Yetkili Abiniz
    • Profili Görüntüle
Ynt: EU3-Savaş Üzerine-
« Yanıtla #40 : 06 Mayıs 2010, 17:18:57 »
vassallar ciddi yarımd sağlıyorlar. milan oyunumda 5 tane vassal vardı hepsi 4-5k ordu yolluyodu. ayrıca düşmanınla vassalının sınırı varsa düşman birliklerinin bir kısmını oraya kaydırır böylece rahatlamış olursun.

Çevrimdışı zafer2813

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • 20 Ramazan (Pazartesi) 1415
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 06 Mayıs 2010, 17:56:59 »
sağolun cevap için  :J bir soru daha soracağım :) Ben bir şehri aldığımda o şehirde barağım olmasına rağmen kullanamıyorum?Ancak 2-3 yıl sonra belki, neden oluyor bu?Sorun bende mi yoksa oyundan mı öyle?  ???

Çevrimdışı Bersun

• Paşa
  • *
  • Paralel Yetkili Abiniz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #42 : 06 Mayıs 2010, 18:28:24 »
nası yani?

Çevrimdışı Deniz

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
    • DotA Türk
« Yanıtla #43 : 06 Mayıs 2010, 18:30:00 »
sağolun cevap için  :J bir soru daha soracağım :) Ben bir şehri aldığımda o şehirde barağım olmasına rağmen kullanamıyorum?Ancak 2-3 yıl sonra belki, neden oluyor bu?Sorun bende mi yoksa oyundan mı öyle?  ???

Kullanamıyorum derken, asker üretemiyorum falan mı demek istiyorsun ?

Çevrimdışı Ertürkhan

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Yesil
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #44 : 06 Mayıs 2010, 19:03:27 »
.
« Son Düzenleme: 12 Nisan 2013, 14:06:13 Gönderen: Ertürkhan »
Taht Oyunları Hanedanları;

Stark Hanedanı: Kış geliyor.                                       Lannister Hanedanı : Beni kükrerken duy.
Kamuoyu Hanedanı: Medya kadar temiz.               Tyrell Hanedanı: Güçlenerek büyür.
Baratheon Hanedanı: Gazap bizimdir.                          Arryn Hanedanı: Onur kadar yüksek.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bir ilim talebesi ilim tahsil etmekteyken ölüm ve ecel gelse, vefât etse şehiddir.

Çevrimdışı zafer2813

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • 20 Ramazan (Pazartesi) 1415
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #45 : 06 Mayıs 2010, 19:28:12 »
öğrendim sağolun, toprağı alınca düşmanla barış imzaladım ve aldığım toprakları antlaşma gereğince kendime bağlattım ve şehirleri kullanabilir duruma getirdim  :)

Çevrimdışı Janberk

• Müsellem
  • *
  • Alexander; "Son of a God"
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #46 : 06 Mayıs 2010, 22:29:30 »
@ottoman:
dediğin doğru ancak çok riskli.düşmanın ana ordusunu yok etmen için onun topraklarına girmen lazım,ki bu ordunun bir kısmı da düşman topraklarının çok içerisinde barınıyorsa oraya ulaşana kadar inanılmaz asker kaybedersin.üstüne üstlük,"scorch the land" uygulanırsa ordun çok büyük ihtimalle yok edilir.

bence,dediklerin ancak yüzölçümü olarak az bir alan kaplayan ülkelere(önreğin,avusturya) karşı kullanışlı olabilir.rusya'ya bunu yapayım dersen yok olur gidersin,zaten ukrayna'yı aşmaya çalışırken bir sürü adam ölüyor.

Çevrimdışı Bersun

• Paşa
  • *
  • Paralel Yetkili Abiniz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : 06 Mayıs 2010, 22:36:07 »
iran bu konuda feci bir iz bıraktı bende. 22 bin kişiyle gidip hamadana kadar 10 bin kişi kaldıydım. dönüş yolunda iran ordusu çıktı karşıma  :'(

ottoman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #48 : 06 Mayıs 2010, 22:38:48 »
Rusya yıda unıon yaptım. 460 bin askerime karşılık rusyanın 410 bin askeri vardı.moskva novgrod ve astakran ve Petrsburga kadar dik bir çizgi halinde işgal ettim.

Ben o bölgeye 230 bin asker sürmüştüm. Savaş bittiğin de toplam askerim 420 bin di. Rusya nın 155 bin civarlarındaydı asker sayısı. Çin ile sınırı olması çok faydalı unuıon yapınca farkettim çin ile sınırında 100 bine yakın akeri vardı.