Gönderen Konu: The Guild 2  (Okunma sayısı 13704 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Quaim

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Faber est suae quisque fortunae
    • Profili Görüntüle
    • YokÖyleBişi Blogum
Ynt: The Guild 2
« Yanıtla #40 : 28 Şubat 2013, 22:31:40 »
Scholar zaten hem aydınlık hem karanlık bir class. Rahipleri bile suçlara yöneltebilirken bir darphane işletirken şehri kalkındırabiliyorsunuz. Eğlencesi bence en yükseği Scholar çünkü her class'ı barındırıyor.
Doğruların peşinden giden geminin rotasını fırtına bile değiştiremez.

Çevrimdışı Ertürkhan

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Yesil
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 01 Mart 2013, 00:16:02 »
 Benim anlamadığım, yapay zeka galiba fazla gold ile başlıyor. Ben 4000 gold ile başlarken ancak 1 Title, 1 Foundry, ve 2-3 işçi alabiliyorum... (Yükseltmeler dahil)
 Fakat yapay zeka direk patır kütür WoodCutter gibi 10.000 gold isteyen binalar ile başlıyor. Üstüne bir de Taş dökümhanesi... Ofis için başvurup title dan bahsetmiyorum. Oyun başında ekmek yerine karnımıza daş basıyoruz adamlar hangi mücevher yakıştı diye dolanıyor. Bunun açıklaması nedir? Resim göndereyim mi?
Taht Oyunları Hanedanları;

Stark Hanedanı: Kış geliyor.                                       Lannister Hanedanı : Beni kükrerken duy.
Kamuoyu Hanedanı: Medya kadar temiz.               Tyrell Hanedanı: Güçlenerek büyür.
Baratheon Hanedanı: Gazap bizimdir.                          Arryn Hanedanı: Onur kadar yüksek.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bir ilim talebesi ilim tahsil etmekteyken ölüm ve ecel gelse, vefât etse şehiddir.

Çevrimdışı Quaim

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
    • YokÖyleBişi Blogum
« Yanıtla #42 : 01 Mart 2013, 00:47:29 »
Oyunun mantığı şu, senin gittiğin şehirde zaten bir düzen vardı, sen yeni gelensin. Bug vesaire değil.

Çevrimdışı Ertürkhan

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Yesil
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : 01 Mart 2013, 00:53:55 »
Oyunun mantığı şu, senin gittiğin şehirde zaten bir düzen vardı, sen yeni gelensin. Bug vesaire değil.
Bunun farkındayım. Ancak her hanedanın farklı renkli flamaları varya? İşte kırmızı bir flama asılı o oduncuda. Adım gibi eminim ki, o oduncu 10 bin altın. Resmi:

Tabi biraz zaman geçti aradan fakat ilk oduncuyu kurdu adam. Bilmiyor değilim oyunu.

Stark Hanedanı: Kış geliyor.                                       Lannister Hanedanı : Beni kükrerken duy.
Kamuoyu Hanedanı: Medya kadar temiz.               Tyrell Hanedanı: Güçlenerek büyür.
Baratheon Hanedanı: Gazap bizimdir.                          Arryn Hanedanı: Onur kadar yüksek.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bir ilim talebesi ilim tahsil etmekteyken ölüm ve ecel gelse, vefât etse şehiddir.

Çevrimdışı Quaim

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
    • YokÖyleBişi Blogum
« Yanıtla #44 : 01 Mart 2013, 01:06:06 »
Anladım da sen olaya sanki aynı anda başlanmış gibi bakıyorsun. Adamların zaten mal varlığı varmış gibi düşüneceksin.

Bu arada tarlacılık falan yapan var mı? Çok ezik :P

Çevrimdışı Ragnarr Loðbrók

• Paşa
  • *
  • Einhärjar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #45 : 01 Mart 2013, 07:46:13 »
Trade cartları keseyim dedim, kestim ama içlerindekileri alamıyorum :(

Çevrimdışı Ertürkhan

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Yesil
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #46 : 01 Mart 2013, 10:28:32 »
Trade cartları keseyim dedim, kestim ama içlerindekileri alamıyorum :(
Boş olabilir mi Feo?

Anladım da sen olaya sanki aynı anda başlanmış gibi bakıyorsun. Adamların zaten mal varlığı varmış gibi düşüneceksin.
   Ben her hanedanın aynı anda başladığını düşünmüştüm.  :P

Scholar hiç zevkli değil bakmayın şuna. En zevklisi rogue. Kervanları yağmalayıp çok değerli eşyalar elde edebiliyorsunuz , hırsızlık yapıp zengin olabiliyorsunuz , soyluları kaçırıp fidye isteyebiliyorsunuz hatta gemi satın alıp korsanlık yapabiliyorsunuz. Scholar korkak korkak otursun evinde çay yapsın çiçek toplasın.  :dozey:
   Madeni soy,  1200-800 arası altın veriyor. Sonra bırak işçilerini cepciliğe... İstersen git magicka oyna... tık tık tık para cebine işliyor. Ama bu biraz basit kaçıyor bana göre  :) Patron sınıfına merak saldım şimdilerde. Zorlayacağım sınırları ve zor da başlayacağım.

Çevrimdışı Miğfer

• (Krieg)
  • Sipahi
  • *
  • Boksör
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : 01 Mart 2013, 12:19:37 »
Bende indirip oynasam mı acaba. Bayağı iyiye benziyor oyun.

http://www.eksisozluk.com/show.asp?t=the+guild+2
« Son Düzenleme: 01 Mart 2013, 12:20:17 Gönderen: Krieg »

Çevrimdışı Quaim

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
    • YokÖyleBişi Blogum
« Yanıtla #48 : 01 Mart 2013, 12:32:00 »
O tık tık para kasma işlemini scholar olarak da yapabilirsiniz. Bir vaaz verin rahipken, bir kaç yıl mürit topladığınızda bir vaazda 2000 kadar kazanabiliyorsunuz. Günde en kötü ihtimalle bir vaaz verebiliyorsunuz. Ya da bir muayenehane açın, Mystery Cure olması lazım, ondan yapın 50 kadar. Çıkın şehrin meydanında satın onları. Bakın nasıl kazanıyorsunuz. Scholar sınıfının oyunun ilerleyen dönemlerinde köşeyi dönmesinin iki nedeni var. Mystery Cure ve vaaz vermek. Bir de darphane açarsanız bunların üzerine vay anam vay...

Ama şuy ana kadarki en zevkli oyunum bir craftsman olarak oynadığımdı. 5 dükkana sahiptim fakat hala politik çekişmelerden ötürü ne bir guild master olabiliyordum ne de mecliste iş alabiliyordum. Oğlumu rogue olarak yetiştirdim ve bana karşı çıkanları tek tek bitirdim.  asg*

Çevrimdışı TheVikings

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #49 : 01 Mart 2013, 13:33:41 »
Scholar hiç zevkli değil bakmayın şuna. En zevklisi rogue. Kervanları yağmalayıp çok değerli eşyalar elde edebiliyorsunuz , hırsızlık yapıp zengin olabiliyorsunuz , soyluları kaçırıp fidye isteyebiliyorsunuz hatta gemi satın alıp korsanlık yapabiliyorsunuz. Scholar korkak korkak otursun evinde çay yapsın çiçek toplasın.  :dozey:
Bu özellikler Rönesans'da mı var?

Çevrimdışı Carrier Warrior

• Yeni Çeri
  • *
  • Yeni bir üyeyim.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #50 : 01 Mart 2013, 13:59:56 »
Ek paketleri sırayla mı yüklemek lazım? Ya da direk rönesans indirip oynayabilir miyim ana oyuna ihtiyaç var mı?
« Son Düzenleme: 01 Mart 2013, 14:00:30 Gönderen: Carrier Warrior »

Çevrimdışı Miğfer

• (Krieg)
  • Sipahi
  • *
  • Boksör
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #51 : 01 Mart 2013, 14:37:20 »
Ek paketleri sırayla mı yüklemek lazım? Ya da direk rönesans indirip oynayabilir miyim ana oyuna ihtiyaç var mı?

Çevrimdışı cemoooo

• Yönetici
  • *
  • Tomás de Zumalacárregui
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #52 : 01 Mart 2013, 14:40:14 »
Ek paketler standalone. Sırayla yüklemenize gerek yok.
Whatever happens,
we have got The Maxim gun,
and they have not.

Hilaire Belloc

• Yeni Çeri
  • *
  • Yeni bir üyeyim.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #53 : 01 Mart 2013, 14:41:20 »
Ek paketler standalone. Sırayla yüklemenize gerek yok.

The guild 2: Rönesans indirip oynayabilir miyim direk? Yoksa the guild 2, the guild 2 rönesans mı yüklemem lazım peki ?

Çevrimdışı Ragnarr Loðbrók

• Paşa
  • *
  • Einhärjar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #54 : 01 Mart 2013, 14:41:55 »
Stand alone diyor.

Çevrimdışı cemoooo

• Yönetici
  • *
  • Tomás de Zumalacárregui
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #55 : 01 Mart 2013, 14:42:02 »
Evet oynayabilirsin.
Whatever happens,
we have got The Maxim gun,
and they have not.

Hilaire Belloc

• Yeni Çeri
  • *
  • Yeni bir üyeyim.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #56 : 01 Mart 2013, 14:45:16 »
Evet oynayabilirsin.

Teşekkürler

Çevrimdışı TheVikings

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #57 : 01 Mart 2013, 15:34:46 »
Beyler Rogue oldum Robber's Nest açtım ama nasıl iş yapacağız,ne yapalım bi' rehber tarzı bir şey yazın çok karışık oyun.

Çevrimdışı Miğfer

• (Krieg)
  • Sipahi
  • *
  • Boksör
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #58 : 01 Mart 2013, 15:37:46 »
Beyler İngilizce'si iyi olan ve oyunu iyi bilen birileri küçük de olsa bir rehber hazırlayabilir mi ?

Çevrimdışı Ertürkhan

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Yesil
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #59 : 01 Mart 2013, 15:50:47 »
Beyler Rogue oldum Robber's Nest açtım ama nasıl iş yapacağız,ne yapalım bi' rehber tarzı bir şey yazın çok karışık oyun.
  http://en.wikipedia.org/wiki/The_Guild_2