Gönderen Konu: Tarihi Resim, Fotoğraf, Video ve Çizimler  (Okunma sayısı 251747 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Paradox Interactive Türkiye Forumları
Ynt: Tarihi Resim, Fotoğraf ve Çizimler
« Yanıtla #80 : 06 Ocak 2013, 15:08:36 »
Güzel cevap, teşekkürler. Ben Ateizm'i diğer dinler ile aynı kefede değerlendirilmesini doğru bulmuyorum, bu yüzden tarafsızlık diye adlandırdım. Şöyle ki; maddesel dünya herkes için ortaktır, herkesin bildiği inandığı fizik yasalarıyla mevcuttur. Yani ateistlerin inandığı şeylere (maddesel dünyaya ve fiziki yasalarına) herkes inanır. Fizik ötesi ise maddesel dünyanın üzerine bina edilmiştir. Bu bağlamda Ateizm'i dini inançları çevreleyen dış uzay olarak görüyorum, yani en kapsayıcı küme şeklinde.
Eu4 için Antik dönemde geçen mod yapımında bana yardım etmek isteyen mesaj atsın.

Steam'den beni ekleyip yanıt alamamış ya da eklemek isteyen üyeler bana PM atarak Steam ismini yazarsa sevinirim.

[Mod] Eşit Alan Projeksiyonu - [Mod] Eski Dünya Müziği - Tarihi ve Coğrafi Harita Siteleri

Çevrimdışı Türkan

• Roué
  • Ağır Süvari
  • *
  • Go ask Alice.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #81 : 06 Ocak 2013, 15:12:44 »
Ömer, güzel yazmışsın ama üslup açısında "inanma" yerine "rehber aldığı" şeklinde bir kelime bulsak. Çünkü maddesel dünyaya ve fizik yasalarına inanılmaz. Bunlar deneylendirilir, gözlemlenir. :)
Aptallığa ve cahilliğe tahammülüm yok.

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #82 : 06 Ocak 2013, 15:14:38 »
Kabul etmek denebilir ancak rehber almak anlamı karışalamaz.

Yerçekimini, kütleçekimini kabul etmek,
Elektromanyetizma ve kurallarını kabul etmek..vs
Eu4 için Antik dönemde geçen mod yapımında bana yardım etmek isteyen mesaj atsın.

Steam'den beni ekleyip yanıt alamamış ya da eklemek isteyen üyeler bana PM atarak Steam ismini yazarsa sevinirim.

[Mod] Eşit Alan Projeksiyonu - [Mod] Eski Dünya Müziği - Tarihi ve Coğrafi Harita Siteleri

Çevrimdışı Türkan

• Roué
  • Ağır Süvari
  • *
  • Go ask Alice.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #83 : 06 Ocak 2013, 15:15:16 »
Evet, kabul etmek iyi oldu. :)

Çevrimdışı Börklüce

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #84 : 06 Ocak 2013, 15:20:47 »
(aç/kapa)

Şu kitabın iki sayfasından anladığım kadarıyla bu kitap islamcıların Darwin'in görüşleri hakkında yazabileceği herhangi bir kitapdan daha objektifdir. Kitabın anlatım dili sürekli tapma ihtiyacı hissettiren, okuyana fikir aşılayan bir biçimde de değil, ben bu kitapda İslam düşmanlığı görmedim.

Bir tarih kitabında bu konu daha objektif nasıl anlatılabilir ki?

Çevrimdışı katilemre

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #85 : 06 Ocak 2013, 15:46:00 »
Çok ilginç bir kitapmış

Çevrimdışı HeroSK

• Sipahi
  • *
  • Subutai - Destroyer of Nations
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #86 : 06 Ocak 2013, 15:50:43 »
Agnostik.org gibi sitelerden böyle şeyleri alıp buraya resim, fotoğraf veya çizim miş gibi koyman ne tür bir uğraşta olduğunu açıklamaya yeter. Gidip ayrı konu aç bence, başlığını da "MÜSLÜMANLAR FAKA BASTI" yap.  :tired:

Katılıyorum. Türkan'dan böyle bir paylaşım beklemezdim. Demek ki tanıyamamışız.

Eski İstanbul'un havadan bir resmi.

g]

Çevrimdışı Baris

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #87 : 06 Ocak 2013, 15:51:11 »
Ders kitabındaki anlatım tarzının nedenini Ömer zaten açıklamış. İlave olarak:

Bende fotoğraftaki kitapta kötü bir anlatım bulamadım. Zaten anlam yakalamak için cümlenin içinden sözcüğü çekmek gerekebilir.
 Bu "Darwin'den Dersime" adlı kitap ise bir kitap okudum hayatım değişti şeklinde bir kitap olmalı. ;)
Okumadığım için bilmiyorum ama anladığım kadarıyla kitabın  yazarı bir  tespitte bulunmuş ama yorum yapmış mı bilmiyorum. Ama ben bir tespitten bir çok yorum çıkan kitapları da gördüm. Eğer dediğin gibi kaliteli bir kitapsa pozitivizm'i farklı değerlendirecek bir yorumda çıkabilir.

Laiklik,YÖK,Kenan Evren ,1.DS savaşı dönemleri,araplar,Müslümanlık bunlar bence hepsi farklı konular ki bir çok resim görmek ve kitap okumak gerekebilir. Hepsine aynı bakış açısından bir yorum yapıp bir fikrin içine hapsetmek bence doğru olmaz. Ayrıca hem okumak hemde gezmek ,görmek önemli.  Kişide sabitleşmiş bir hayat görüşü olsa bile.
« Son Düzenleme: 06 Ocak 2013, 15:52:48 Gönderen: Baris »

Çevrimdışı Türkan

• Roué
  • Ağır Süvari
  • *
  • Go ask Alice.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #88 : 06 Ocak 2013, 16:09:25 »
Türkan'ı tanıyamamışız derken?

Çevrimdışı HeroSK

• Sipahi
  • *
  • Subutai - Destroyer of Nations
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #89 : 06 Ocak 2013, 16:18:44 »
Önceleri vazifesinin ne olduğunu bilen biri sanmıştım. Ancak vazifesinin bizzat forum düzenin sağlamak olan birinin, kendi şahsi görüşü doğrultusunda, konunun içeriğine uymayan ve nereye gideceği belli olan, (en azından bunu kendisinin düşünebileceğini sandığım) şekilde davranman bende hayal kırıllığına sebep oldu.

Olayı şahsileştirmek ve burada yakındığım hataya kendim düşmemek adına yukardaki açıklamanın yeterli olacağını düşünüyorum.

Devam, İstanbul. Surlar.

g]

Çevrimdışı Nizam-ı Türk

• Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #90 : 06 Ocak 2013, 16:47:15 »
Yönetici diye fikir belirtemeyecek mi? Yani tartışmalarda üslubu önemli ama fikir belirtememek ağır. :/

Çevrimdışı Baris

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #91 : 06 Ocak 2013, 17:03:32 »
Eğer bu bir oyun forumuysa öncelik mesajlar oyunlar üzerine olmalı. Fakat forumun bu konusu tarihten fotoğraflar üzerine ise bir fotoğraf yayınlayıp Cumhuriyet veya siyasi konular üzerinde derin yorumlarda bulunmak gereksiz bence de. Daha ilginç fotoğraflar bulunabilir.
Moderator arkadaşlardan daha çok oyun hikayesi bekliyorum.  ;)
« Son Düzenleme: 06 Ocak 2013, 17:05:35 Gönderen: Baris »

Çevrimdışı TheDoctor

• Ağır Süvari
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #92 : 06 Ocak 2013, 17:06:00 »
(aç/kapa)

Eğer bu bir oyun forumuysa öncelik mesajlar oyunlar üzerine olmalı. Fakat forumun bu konusu tarihten fotoğraflar üzerine ise bir fotoğraf yayınlayıp Cumhuriyet veya siyasi konular üzerinde derin yorumlarda bulunmak gereksiz bence de.
Moderator arkadaşlardan daha çok oyun hikayesi bekliyorum.  ;)

Bu forumda aktif EU3 oyunları ve Tarih bölümünden başka hareketli bir bölüm yok.

Çevrimdışı Loki

• Ağır Süvari
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #93 : 06 Ocak 2013, 17:09:01 »
Forumda ki aktif kesimin büyük çoğunluğu Üniversite öğrencisi ve akşamcı. Onların zamanı pek olmuyor , olursa da hikaye yazacak vakitleri olmuyor ancak multiplayer oynuyoruz. Yaza doğru hikayelerde artış görülüyor , Türkan bile zamanı olmadığı için hikaye yazmıyor. Benim sınavlarım var bu yüzden yazmıyorum yarım kalan 3 tane hikayem var HOI3 USA - HOI3  Germany - EU3 Osmanlı. Fırsat buldukça yeni bölüm ekliyorum ancak zamanın olması mesele değil insanda isteğin olması en önemli etken istek olmadıktan sonra kimse hikaye yazmaz.

Çevrimdışı Franz

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • White Wolf
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #94 : 06 Ocak 2013, 17:11:58 »
Ben bu forumda akşamcı göremedim? Geceleri ölü oluyor ?
Culture: Bishopish
Religion: Walterizm
Ideology: Fringeist
Many that live deserve death. And some that die deserve life. Can you give it to them? Then do not be too eager to deal out death in judgement.

Çevrimdışı Nizam-ı Türk

• Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #95 : 06 Ocak 2013, 17:13:20 »
Geceleri ölü buralar.

Çevrimdışı Deniz

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
    • DotA Türk
« Yanıtla #96 : 06 Ocak 2013, 17:17:25 »
Forumda ki aktif kesimin büyük çoğunluğu Üniversite öğrencisi ve akşamcı. Onların zamanı pek olmuyor , olursa da hikaye yazacak vakitleri olmuyor ancak multiplayer oynuyoruz. Yaza doğru hikayelerde artış görülüyor , Türkan bile zamanı olmadığı için hikaye yazmıyor. Benim sınavlarım var bu yüzden yazmıyorum yarım kalan 3 tane hikayem var HOI3 USA - HOI3  Germany - EU3 Osmanlı. Fırsat buldukça yeni bölüm ekliyorum ancak zamanın olması mesele değil insanda isteğin olması en önemli etken istek olmadıktan sonra kimse hikaye yazmaz.
İran? Ayetullah Loki ibn-i Joker?

Çevrimdışı Türkan

• Roué
  • Ağır Süvari
  • *
  • Go ask Alice.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #97 : 06 Ocak 2013, 17:23:04 »

14 Temmuz 1935’de İstanbul’da çıkan fırtına ve yıkılan minareler.

Mustafa Kemal’in çizimiyle zaferler..

Çizim, Amerikan elçisi olan General Sherril’in, 1935 senesinde yayınlanan  ”Atatürk Nezdinde Bir Yıl Elçilik” isimli kitabından.

Cumhuriyet’in İlk Yıllarında Türk Kadınları…

Cumhuriyet’in 10. Yılı için bastırılan, eski ve yeni terbiye konulu kart.(1933)

Caddebostan 1965

İlk Kadın Rallici : Mehlika Hanım (23 Kasım 1954)

Lawrence ve Hüseyin bin Ali (Faysal) Barış Konferansı toplantısında (1919)

Çevrimdışı Loki

• Ağır Süvari
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #98 : 06 Ocak 2013, 17:26:43 »
İran? Ayetullah Loki ibn-i Joker?

İran = Ok
Ayetullah = Ok
İbn-i = No , tamam Kral Faruk ile istemesek bile anne tarafından akrabalığımız var ama o kadar Arap değiliz henüz  :P Yahudilik ve Şii'lik daha ağır basıyor mübarek.

Al buda gofretin :

http://www.youtube.com/v/inTaGxdTdC0&fs=1&wmode=transparent

Neyse bu kadar balta vurmayalım konuya.
« Son Düzenleme: 06 Ocak 2013, 17:29:52 Gönderen: Loki »

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle