Gönderen Konu: Revolution Under Siege- Beyazların Hikayesi  (Okunma sayısı 6327 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Annibal

• Crazy Horse Archer
  • Paşa
  • *
  • Baba kaçar.
    • Profili Görüntüle
Ynt: Revolution Under Siege- Beyazların Hikayesi
« Yanıtla #20 : 13 Temmuz 2012, 22:34:00 »
Peki yeni başlayan birine BoA'yı mı önerirsin yoksa başka bir AGE oyununu mu?
"Bir yerde küçük insanların gölgeleri büyüyorsa, orada güneş batıyor demektir"

Çevrimdışı Baris

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 13 Temmuz 2012, 22:52:39 »
Ben genel olarak Pride of Nations ve Napelonic campaigns  dışında hepsini gözü kapalı öneririm. ;)

Napelonic campaigns'de  Grand campaign yok(Çok önemli bir eksi bu) ve oyun biraz sorunlu gibi. Genel forumda okuduklarım ben almadım.

Onun dışında American civil war ve Wars in America ikiside  müthiş.
American civil war genel olarak Revolution under siege benzeri ve en çok rağbet gören oyunları. Nehir savaşları, demiryolları vs gibi konularda Rise of Prussia'dan daha farklı ve komplike.

Wars in America'da(Birth of America oyunun devamı) ikmal sistemi,arazi yapısı değişik ve daha zorlu. Ordu hiyerarşi ROP,RUS ve ACW gibi değil daha basit fakat,fakat 30'a yakın senaryo ve 2 tane ana senaryo ile hem yeni başlayan hemde bu oyun motorunu bilen için mükemmel seçenek olur. Bu ikisini bir ara düşün. Hem tarihsel hemde müthiş senaryo dizaynı var.

Çevrimdışı Baris

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 14 Temmuz 2012, 23:19:03 »
1919 Şubat ve Mart

Denikin 1919 Şubatında şehir içlerine kadar çekilen Stalin'e saldırı başlattı ama işler umduğu gibi gitmemişti. İlk muharebeden iki gün sonra tekrar saldırıya geçti. Fakat yine başarılı olamadı. Bu iki saldırı Beyaz ittifakının umutlarını şimdilik söndürmüş ve karamsarlığa itmişti.

By baris30 at 2012-07-14

By baris30 at 2012-07-14

Don bölgesinde ise Ataman Krasnov emekli olmuş ve yeni ataman seçilmişti. Fakat Markov Ataman olmamasına rağmen ordusuyla beraber bölgede bulunduğundan Krasnov'un ordusu ile birleşip Grozni'de tekrar saldırıya geçt. Bu muharebede başarılı olmuştu fakat Kirov'un birlikleri geri çekilmemişti.

By baris30 at 2012-07-14

Ukrayna'da ise Fransız-Yunan birliğine bağlı Tzalakopoulos'un komuta ettiği 2. piyade bölüğünde askerler komutanlarının emrine karşı çıkmış ve birlikte kaos başlamıştı. Tzalakopoulos, birliği Vinnytsia şehrinde bir süre dinlendirmeye karar verdi. Fransız-yunan birliklerinde savaş karşıtlığı başlamıştı..

By baris30 at 2012-07-14

Kuzeyde ise Miller'in İngiliz birliğindeki C.Maynard'ın komutasındaki 7. İngiliz Bölüğünde isyan başlamıştı. Miller bir an evvel  Petrograd saldırısında vazgeçip geri çekilme arzusunda idi. Bu kararı vermesindeki bir etken de Kuzey kızıl ordu cephesi komutanı Antonov Ovseenko'nın sayısı tam bilinmemekle beraber hatırı sayılır bir  kuvvetle beraber karşı taarruza hazırlanmasıydı. Ayrıca Beyazlar Vilnus ve Pskov şehirlerini kaybetmişti.

By baris30 at 2012-07-14

Denikin anlamıştı ki  bu savaş yeterli asker ve ittifak devletler olmadan Bolşeviklere karşı kazanılamayacaktı. İstemeyerek de  olsa bir an evvel Baltık devletlerinden yardım istenecek ve pazarlığa oturalacaktı..
« Son Düzenleme: 14 Temmuz 2012, 23:22:02 Gönderen: Baris »

Çevrimdışı Amiral

• Sekban
  • *
  • Uncle Junior
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 14 Temmuz 2012, 23:30:53 »
Stalin olayı kötü olmuş. 210 topu varmış, o açıdan üstünmüş. Gerçi çok fazla bir kayıp da vermemişsin. İlk savaşta da hiç asker kaybetmemişsin.
You heard about the Chinese Godfather? He made them an offer they couldn't understand.
-Uncle Junior

Çevrimdışı Annibal

• Crazy Horse Archer
  • Paşa
  • *
  • Baba kaçar.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 14 Temmuz 2012, 23:36:13 »
Stalin şehrin içinde mi?

Çevrimdışı Baris

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 14 Temmuz 2012, 23:50:38 »
Stalin şehrin içindeydi.

Stalin olayı kötü olmuş. 210 topu varmış, o açıdan üstünmüş. Gerçi çok fazla bir kayıp da vermemişsin. İlk savaşta da hiç asker kaybetmemişsin.

Evet fakat kızıl ordu devamlı büyüyor. ;) Kayıp oranının daha az olması lazım. Birde Tzaritzyn ele geçirilmediği zaman Bolşevikler o bölgelerden de askere adam alacaklar. Oyunda beyaz ittifakının çaresizliği zamanla ortaya çıkıyor, güzel yansıtılmış.

Çevrimdışı Annibal

• Crazy Horse Archer
  • Paşa
  • *
  • Baba kaçar.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 14 Temmuz 2012, 23:55:04 »
Açlıkla teslim almayı deneyebilirsin belki. Oyunu bilmiyorum ama...

Çevrimdışı Baris

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 15 Temmuz 2012, 00:06:44 »
Keşke öyle yapsaydım fakat vakit kaybetmek istemedim. ;)
Stalin'in "master of Defence" özelliği var. O da bir etken oldu.

Çevrimiçi Ragnarr Loðbrók

• Paşa
  • *
  • Einhärjar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 15 Temmuz 2012, 00:12:35 »
General esir alma şansı var mı ?

Çevrimdışı Baris

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 15 Temmuz 2012, 00:25:48 »
Askerler esir olabiliyor sadece ve onlarda manpower olarak bir kısmı esir alanın tarafına katılıyor. İç savaşta da öyle olmuş.
Fakat generaller esir olmuyor. Genelde ölebiliyorlar muharebelerde. Veya bazıları taraf değiştirebiliyor ama esir olmakla ilgisi yok.

Çevrimdışı Spartan

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : 07 Ağustos 2012, 02:43:35 »
AAR'ye devam etmeyi düşünüyor musun Baris?
Benim eylemlerimi komuta etmek, nasıl davranmam gerektiğini söylemek ve bunu yönlendirecek bir yasa oluşturmak hiç kimsenin üstüne vazife değildir. - Max Stirner

Yükseldikçe uçma bilmeyenlere daha küçük görünmemiz kaçınılmazdır. - Friedrich Nietzsche

http://theanarchistlibrary.org/library/the-anarchist-faq-editorial-collective-an-anarchist-faq
http://www.submedia.tv/
http://sosyalsavas.org/

Çevrimdışı Baris

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 07 Ağustos 2012, 03:04:11 »
Devam edeceğim Spartan. ;)
Hatta Denikin'den sonra Wrangel'in Stalin'e karşı büyük Tzaritzin kuşatması başlayacak.
Oyun bir kaç yama evresi geçirdi umarım save dosyasında problem olmaz.
« Son Düzenleme: 07 Ağustos 2012, 03:04:31 Gönderen: Baris »

Çevrimdışı Baris

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 12 Eylül 2012, 01:54:39 »
Bu hikayeye ara verdim çünkü çok daha iyi bir yapay zeka ve tarihi gerçeklik üzerine kurulu olan 'Fatal Years' modundan sonra devam etmek anlamsız geldi. Planlarım arasında bu modla bu sefer Sibirya beyazlarının hikayesini yazmak var. Amiral Kolçak ve Omsk diktatörlüğü,çekoslovak lejyonu ve komuch kurucu meclisi ile ilgili kararlar mevcut. Oldukça zengin bir oynanış.
Bu arada AGeod'un Amerikan iç savaşı'nı anlatan oyunun SFV moduyla oynayarak bir ara hikaye yazmayı düşünüyorum. Oyunun tarihsel anlatım ve oynanışı şekli dönemle ilgili doyurucu bilgiler de verecektir.
« Son Düzenleme: 12 Eylül 2012, 01:55:21 Gönderen: Baris »

Çevrimdışı fatih pasha

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 12 Eylül 2012, 10:00:12 »
Merakla bekliyoruz.  :)
"Dostlarım! İlerlersem beni takip edin! Geriye dönersem beni öldürün! Ölürsem intikamımı alın!" - Henri de la Rochejaquelein
Norðhymbriscra Ealdgesege
U-38'in Harp Ceridesi

Çevrimdışı Baris

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 13 Eylül 2012, 02:49:13 »
Fatih Pasha teşekkür ederim fakat hiç oyun hikayesi yazmıyorsun.
Genel olarak strateji oyunlarıyla ilgili yazılar ve görüşlerini bekliyorum.
Forumda genel olarak değerli bilgi alacağım nadir insanlardan biri olarak daha çok katılmanı beklerim.  ;)
Selamlar.

« Son Düzenleme: 13 Eylül 2012, 03:15:10 Gönderen: Baris »