Gönderen Konu: AGEOD'un Yeni Haritası  (Okunma sayısı 8291 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Das Deutsche Reich!

• Ziyaretçi
Ynt: AGEOD'un Yeni Haritası
« Yanıtla #20 : 15 Haziran 2012, 21:24:23 »
Baris senin söylediklerine göre AGEOD Kurtuluş Savaşı'na iç savaş gözüyle bakmış oluyor?

Çevrimdışı Anatole France

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Macht geht vor Recht
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 15 Haziran 2012, 21:29:52 »
Bu firmanın oyunları sadece kısa dönemli savaşları yönetmek üstüne sanırım. Diplomatik herhangi bir hamle yapılamıyor. nsll*
Denn nur Eisen kann uns retten...

Çevrimiçi Baris

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 15 Haziran 2012, 21:30:34 »
O kadar Fransızlık olacak. ;) 1. dünya savaşı olayları ile kurtuluş savaşı karıştırılabiliyorlar.
Neyse konu dağılmasın bu harita  ve tarihi komutanlar konusunda bir çalışma yapabilir isek ben ve Spartan Ageod'u bu oyunu yapma konusunda ikna edebiliriz. Ümidim o.

Çevrimiçi Baris

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 15 Haziran 2012, 21:35:50 »
Anatole France:
Diplomasi yok ama"event" sistemi var. Birde ayrıca bir taraf yenilmeye başlarsa "foregin intervention" puanı artıyor. Yani şöyle söyliyim yunanlılar biraz daha ilerlese idi Fransızlar belki çekilmezdi. vs gibi.
bu oyun genel itibari ile "wargame" klasmanında. Bence konu üzerinden gidelim AGeod oyunlarını başta yerde tartışırız. Konu dağılmasın  ;)

not: Kurtuluş savaşıyla ilgili pek oyun yapılmadı bence destek verelim.
« Son Düzenleme: 15 Haziran 2012, 21:37:09 Gönderen: Baris »

Çevrimdışı Bersun

• Paşa
  • *
  • Paralel Yetkili Abiniz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 15 Haziran 2012, 21:40:40 »
Desteği nasıl yapacağız? Siz irtibata geçseniz forumdan bir kadro çıkarırız belki. Neticede kendi tarihimiz, dünyanın tarihsel kaynağı var.

Çevrimiçi Baris

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 15 Haziran 2012, 21:49:52 »
Bersun benim fikrim şu,
Mutlaka bizim tarihle ilgili Ageod'un elinde de kaynak vardır ve belki hazırdır. Fakat biz bir ekip çıkarır  kurtuluş savaşındaki çoğu komutanı tarihsel olarak belirleyip yeteneklerine göre puanlama yapabilirsek(strateji,defans puanı ve kişisel özellikleri) bu en büyük yardım olur. En azından araştırma maliyetleri azalır.
İkincisi ise Türkiye haritasının batı ve doğu bölgelerine eksik olan kasaba ve köyler eklenebilir.
Üçüncüsü dönemin askeri kıyafetlerine ait göze hoş gelen göreseller bulunabilir.
Fakat en büyük destek  AGeod forumunda kurtuluş savaşı ile ilgili istek belirtmek. Çünkü yapabiliriz diyorlar ama bir yerden bu oyunu kim alır diye de kararsızlar.  ;)
« Son Düzenleme: 15 Haziran 2012, 21:51:45 Gönderen: Baris »

Çevrimdışı Spartan

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 15 Haziran 2012, 22:39:05 »
Çünkü yapabiliriz diyorlar ama bir yerden bu oyunu kim alır diye de kararsızlar.  ;)
Burası çok önemli, adamlar iyi hoş yapacak ama aramızdan kaç kişi alacak acaba? Ageod'un pek lüksü yok oyun konusunda AJE başarılı olursa belki Kurtuluş Savaşı'na yönelirler bence. Ama bana kalırsa şimdilik idare edebileceğimiz WW1: La Grande Guerre 14-18 var ve bu oyunun yapısı bana uygun geliyor bir Kurtuluş Savaşı modu için. Amatörce de olsa bir şeyler yapabilirsek belki Ageod forumlarında da ilgi çekeriz. Belli mi olur aralarında bizim tarihimize ilgili olanlar da çıkabilir.
Benim eylemlerimi komuta etmek, nasıl davranmam gerektiğini söylemek ve bunu yönlendirecek bir yasa oluşturmak hiç kimsenin üstüne vazife değildir. - Max Stirner

Yükseldikçe uçma bilmeyenlere daha küçük görünmemiz kaçınılmazdır. - Friedrich Nietzsche

http://theanarchistlibrary.org/library/the-anarchist-faq-editorial-collective-an-anarchist-faq
http://www.submedia.tv/
http://sosyalsavas.org/

Çevrimdışı Annibal

• Crazy Horse Archer
  • Paşa
  • *
  • Baba kaçar.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 15 Haziran 2012, 23:17:33 »
Ageod oyunları ortalama kaç para ve ne kadar satış beklentileri var?
"Bir yerde küçük insanların gölgeleri büyüyorsa, orada güneş batıyor demektir"

Çevrimiçi Baris

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 15 Haziran 2012, 23:25:25 »
Benim tahminim ama yanlış olabilir 4000-10000 arası kopya satabiliyor iseler oldukça başarılı. Bu bence en üst rakam.
fiyatlarda indirim oluyor en pahalısı 35$ civarında idi. Ama mesela Rus iç savaşını anlatan oyun 10$'a kadar düştü. oyunlar kesinlikle pahalı değil.

Çevrimdışı Spartan

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 15 Haziran 2012, 23:26:49 »
İki oyunu 30 dolar geri kalanlar 20 ve 15 dolar. Beklentileri tam olarak ne kadardır bilmiyorum fakat American Civil War dışındaki oyunlarının pek ticari açıdan başarılı oldukları söylenemez sanırım.
Benim eylemlerimi komuta etmek, nasıl davranmam gerektiğini söylemek ve bunu yönlendirecek bir yasa oluşturmak hiç kimsenin üstüne vazife değildir. - Max Stirner

Yükseldikçe uçma bilmeyenlere daha küçük görünmemiz kaçınılmazdır. - Friedrich Nietzsche

http://theanarchistlibrary.org/library/the-anarchist-faq-editorial-collective-an-anarchist-faq

Çevrimiçi Baris

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : 15 Haziran 2012, 23:28:25 »
Burası çok önemli, adamlar iyi hoş yapacak ama aramızdan kaç kişi alacak acaba? Ageod'un pek lüksü yok oyun konusunda AJE başarılı olursa belki Kurtuluş Savaşı'na yönelirler bence. Ama bana kalırsa şimdilik idare edebileceğimiz WW1: La Grande Guerre 14-18 var ve bu oyunun yapısı bana uygun geliyor bir Kurtuluş Savaşı modu için. Amatörce de olsa bir şeyler yapabilirsek belki Ageod forumlarında da ilgi çekeriz. Belli mi olur aralarında bizim tarihimize ilgili olanlar da çıkabilir.

Şu anda Ageod ekibinde olmayan tamamen bağımsız birisi İspanya haritası yarattı takip ettiysen. Üniformaları da yarattı ki hiç zor değil. Konu ise İspanya iç savaşı. Belki bir oyun çıkarabilirler.
Bence bu oyun olabilir ama bu forumdan da destek lazım. Çünkü yapımcıyla özel konuştuğumda Kurtuluş savaşına sıcak baktığını gördüm.

Ama gerçektende American Civil War en büyük başarıları ve gerçekten klasik bir başyapıt.
« Son Düzenleme: 15 Haziran 2012, 23:31:08 Gönderen: Baris »

Çevrimiçi Baris

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 15 Haziran 2012, 23:49:51 »
Spartan birde harita konusunda AGeod'a tavsiye etmek hakaret gibi oluyor çünkü Ageod ekibi çok tecrübeli bu konuda ve  iyi bir harita ekibi var. En başarılı oldukları konu harita. Malum American civil war, wars in America ve Rise of Prussia haritaları çok güzel ve yüksek çözülürlüklü hallerini sanırım yayınladılar. Hayatta başkasını haritasını kullanmazlar. Ama Rise of Prussia haritasında bazı yanlışlar olsa bile yinede nehirler ve haritanın genel ageod motoruna uyumluluğu önemli.  ;)
« Son Düzenleme: 15 Haziran 2012, 23:52:15 Gönderen: Baris »

as12atay

• Ziyaretçi
« Yanıtla #32 : 15 Haziran 2012, 23:50:42 »
Böyle bir oyun çıkartma planları olursa oyun tanıtan tv programlarına mail atarız ve tanıtımı sağlamış olur.

Çevrimdışı Spartan

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 15 Haziran 2012, 23:53:17 »
Ömer'in dediği gibi vilayetleri bölme konusunda fikir verir diye düşündüm bakalım belki işe yarar.

Çevrimiçi Baris

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 16 Haziran 2012, 00:00:45 »
Bu konuyla ilgili harita Napoleonic campaigns adlı oyundan. Yani yeni yarattıkları bir harita değil. Aslında benim genel anladığım burda yapımcı harita üzerinde değişiklik yapın derken kendi istediğiniz oyununuzu şekillendirin demek istiyor. Yoksa harita bilgileri çok yüksek. Demin örnek verdiğim İspanya haritasını tek başına yapan ve İspanyol iç savaşı ile ilgili birliklerin grafikleriyle ilgili olarak çalışma yapan aynı kişi. Ve o kadar oyun motoru ile ilgili bilgisi yok. Eğer ki bu forumdan ilgilenen 1 kaç kişi bile bu oyunu çıkarttırabilir. Burda genel olay Ageod'un bu oyunu az maliyet ile yapması. Neden bizim de oyunumuz olmasın. ;)
« Son Düzenleme: 16 Haziran 2012, 00:02:10 Gönderen: Baris »

Çevrimdışı Annibal

• Crazy Horse Archer
  • Paşa
  • *
  • Baba kaçar.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 16 Haziran 2012, 02:35:09 »
Eğer ki İstiklal Harbi ile alakalı bir oyun çıkarma ihtimalleri olursa güzel bir harita yapma şansı doğabilir zira alan küçüldükçe ayrıntı gösterme gücü de artar. Bu durumda birkaç yüz şehir ve köyden oluşan bir Türkiye yapmak zor olmaz.
"Bir yerde küçük insanların gölgeleri büyüyorsa, orada güneş batıyor demektir"

Çevrimdışı oguz350

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 16 Haziran 2012, 12:27:06 »
o kadar denize nasıl isim bulmuşlar uydurmamı o isimler acaba?

Das Deutsche Reich!

• Ziyaretçi
« Yanıtla #37 : 16 Haziran 2012, 12:57:19 »
HOI 3'te 5000 bölgeye isim bulabildiyseler bu çok zor olmasa gerek.

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Paradox Interactive Türkiye Forumları
« Yanıtla #38 : 16 Haziran 2012, 13:49:33 »
Google Earth yeter.
Eu4 için Antik dönemde geçen mod yapımında bana yardım etmek isteyen mesaj atsın.

Steam'den beni ekleyip yanıt alamamış ya da eklemek isteyen üyeler bana PM atarak Steam ismini yazarsa sevinirim.

[Mod] Eşit Alan Projeksiyonu - [Mod] Eski Dünya Müziği - Tarihi ve Coğrafi Harita Siteleri

Çevrimiçi Baris

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 16 Haziran 2012, 15:02:54 »
Spartan birde harita konusunda AGeod'a tavsiye etmek hakaret gibi oluyor çünkü Ageod ekibi çok tecrübeli bu konuda ve  iyi bir harita ekibi var.

Clio'nun haritasını beğenmiş yapımcı ekip.  ;D
Demek ki Rise of Prussia gibi çok bölgeli harita istemiyorlar. Gerektiğinde tüm haritayı birleştirip belki 1-2. dünya savaşı yapacaklar. Malum oyun motoru kasılıyor fazla bölgede.