Gönderen Konu: WW1 GOLD - İTİLAFLARIN GÜCÜ (BÖLÜM 12 TAMAMLANDI) 1918 Son Savaşlar...  (Okunma sayısı 15912 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kerem1218

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: WW1 GOLD - İTİLAFLARIN GÜCÜ (BÖLÜM 4 TAMAMLANDI)
« Yanıtla #40 : 11 Mayıs 2012, 22:43:59 »
Peki bu saldırılar nasıl gidiyor? :beam:
Ya şimdi Almanlar Belçika'ya girdi.Belçika benim tarafımda olduğum için onu yönetebiliyorum.İşte Liege düştü.İşim zorlaşacak gibi...Bölüm 5'te Almanya üzerine kısa saldırılar hücumlar yapacam(Onlar bana yapmadan önce)Bölüm 5'te görürsün.Afrikada Kamerun'u veya Togo'yu ele geçirirsem iyi olacak.Almanlar'ın teknolojisi daha üstün.O yüzden savunma yapmak daha kolayıma gelir  :).

Çevrimdışı Umut

• (AlbertDS)
  • Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 12 Mayıs 2012, 11:38:16 »
Çok merak ettim oyunu ama karışık gibi geliyor.Güzel gidiyor hikayende.

Çevrimdışı kerem1218

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #42 : 12 Mayıs 2012, 11:46:26 »
Çok merak ettim oyunu ama karışık gibi geliyor.Güzel gidiyor hikayende.
Teşekkür ederim. :) O kadar karışık değil.

Çevrimdışı Umut

• (AlbertDS)
  • Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : 12 Mayıs 2012, 11:54:09 »
Eminmisin yahu. :D Bu arada imzandaki linkler aynı.
« Son Düzenleme: 12 Mayıs 2012, 11:54:39 Gönderen: AlbertDS »

Çevrimdışı kerem1218

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #44 : 12 Mayıs 2012, 12:27:34 »
Eminmisin yahu. :D Bu arada imzandaki linkler aynı.
:).Tamam düzelttim.
« Son Düzenleme: 12 Mayıs 2012, 12:29:59 Gönderen: kerem1218 »

Çevrimdışı kerem1218

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #45 : 12 Mayıs 2012, 13:38:58 »
                                    BÖLÜM 5:ALMAN TAARRUZLARI[/color]
General Albert kalan askerleri ile Brüksel'e döndü.Aldığı istihbarata göre,Almanlar Brüksel'e doğru yürüyecekti.
Albert:Fransa'dan yardım istemeliyiz.
Belçika kralı Leopold:Fransızlar ve İngilizler'de zor durumda bize asla yardım getiremezler.
Albert:O zaman kanımızın son damlasına dek savaşıcaz!
Brüksel Savaşı:

Başkent Brüksel'in düşüşü

Albert Brüksel'den birkaç subayla kaçmayı başarmıştı.Paris'e kalkan trene binmişti.

Albert:Avrupa,artık bir savaş sahnesine dönüştü.

Briey muharebesi:Almanlar sınırı geçerek Briey kasabasına taarruz yaptılar.Bir kolorduyla savunulan kasaba,kısa zamanda Almanlar'dan kurtuldu.

Almanlar'ın yenilgisi

Val De Mosella savaşı:Almanlar'ın taarruz ettiği bir kasaba.Alman yenilgisi ile sonuçlanmıştır.

Zaferimiz

5.BÖLÜMÜN SONU-6.BÖLÜME DOĞUDAKİ MÜTTEFİKİMİZ RUSYA'NIN SAVAŞLARI VE KAMERUN SAVAŞI VAR
« Son Düzenleme: 12 Mayıs 2012, 13:40:49 Gönderen: kerem1218 »

Çevrimdışı Ragnarr Loðbrók

• Ağır Süvari
  • *
  • Einhärjar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #46 : 12 Mayıs 2012, 13:40:57 »
Resimler .png q_q

Senin son resimdeki general Hindenburga benziyor ;D

Çevrimdışı kerem1218

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : 12 Mayıs 2012, 13:43:08 »
Resimler .png q_q

Senin son resimdeki general Hindenburga benziyor ;D
:)

Çevrimdışı Brk007

• Sekban
  • *
  • Watch Me Bro
    • Profili Görüntüle
Ynt: WW1 GOLD - İTİLAFLARIN GÜCÜ (BÖLÜM 5 TAMAMLANDI)
« Yanıtla #48 : 12 Mayıs 2012, 14:00:25 »
Bu oyunu bilmiyorum ama deds veri veri gut  tbrk* .
.

Çevrimdışı kerem1218

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #49 : 12 Mayıs 2012, 14:01:16 »
Bu oyunu bilmiyorum ama deds veri veri gut  tbrk* .
Thanks  tbrk*.

Çevrimdışı Spartan

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #50 : 12 Mayıs 2012, 15:44:28 »
Briey yenilgisi kötü olmuş Almanlar için, iyi gidiyorsun  tbrk*

Oyun performansı nasıl sende, kaç FPS alıyorsun?
Benim eylemlerimi komuta etmek, nasıl davranmam gerektiğini söylemek ve bunu yönlendirecek bir yasa oluşturmak hiç kimsenin üstüne vazife değildir. - Max Stirner

Yükseldikçe uçma bilmeyenlere daha küçük görünmemiz kaçınılmazdır. - Friedrich Nietzsche

http://theanarchistlibrary.org/library/the-anarchist-faq-editorial-collective-an-anarchist-faq
http://www.submedia.tv/
http://sosyalsavas.org/

Çevrimdışı kerem1218

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #51 : 12 Mayıs 2012, 17:12:45 »
Briey yenilgisi kötü olmuş Almanlar için, iyi gidiyorsun  tbrk*

Oyun performansı nasıl sende, kaç FPS alıyorsun?
Saol.Oyun performansı gayet güzel.Oyun bazen eski bilgisayarlarda kasabiliyor.Ben tam kaç FPS aldığı mı bilmiyorum ama 25-30 fps'den  fazla.

Çevrimdışı Baris

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #52 : 13 Mayıs 2012, 00:37:35 »
Kerem gayet güzel gidiyor. tbrk*

Savaşılan yerler gayet belli fakat haritanın durumunu  en uzaktan gösterebilirmisin ? F3-F4 kısayollu "politik ve müttefik" harita  daha çok fikir verebilir. Birde diğer devletler hangi planları seçti oyunun başında. Ordularını nasıl dizdiler? Bunlar hikayeye renk katar. 
Birde tavsiyem nato ikonları kullan. Nedeni ise atlıların nerde olduğunu daha çabuk bulursun. Ben genelde atlıları ikmal yollarını kesmek için kullanırım.
« Son Düzenleme: 13 Mayıs 2012, 00:40:44 Gönderen: Baris »

Çevrimdışı kerem1218

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #53 : 13 Mayıs 2012, 09:03:03 »
Kerem gayet güzel gidiyor. tbrk*

Savaşılan yerler gayet belli fakat haritanın durumunu  en uzaktan gösterebilirmisin ? F3-F4 kısayollu "politik ve müttefik" harita  daha çok fikir verebilir. Birde diğer devletler hangi planları seçti oyunun başında. Ordularını nasıl dizdiler? Bunlar hikayeye renk katar. 
Birde tavsiyem nato ikonları kullan. Nedeni ise atlıların nerde olduğunu daha çabuk bulursun. Ben genelde atlıları ikmal yollarını kesmek için kullanırım.
Tamam  :).

Çevrimdışı kerem1218

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: WW1 GOLD - İTİLAFLARIN GÜCÜ (BÖLÜM 6 TAMAMLANDI)
« Yanıtla #54 : 19 Mayıs 2012, 21:13:56 »
                                  BÖLÜM 6:DOĞU BÖLGESİ

ARA BÖLÜM
Kendi topraklarımızda savaşlar yaşanırken,Doğuda da savaşlar yeni başlamıştı.Rusya kısa sürede seferberliğini tamamlamıştı.Bu hem bizi,hem de Almanya'yı çok şaşırtmıştı.

Rusya'da şehirlere asılan seferberlik ilanları;

Rusya seferberlik ilan etsede,içinde olan politik sorunlar yüzünden savaşa  5-10 Milyon askerle katılmıştı.

Ruslar seferberliklerini tamamladıktan 1-2 gün sonra;

II.Nikolay(Rus Çar'ı):Bu savaş bizi tamamen yıkacak.

Dimitri Petrov(Genelkurmay Başkanı):Hayır Çar'ım.Bu savaşta İtilaf kuvvetleri Almanya'yı istila ederse,bu bizim yararımıza olur.Bu yüzden Fransızlarla ilişkilerimizi iyi tutmak gerekebilir.Çünkü,Almanya'nın içlerine doğru hareket ettiklerinde,İmparatorluğumuzda çıkan isyanları bastırmak için Fransa bize yardım edebilir.

II.Nikolay:Haklı olabilirsin.

Gumbinnen Harekatı:Almanlar,Ruslar'dan önce harekat ederek,sınır şehri olan Gumbinnen'i işgal ettiler.

Almanlar'ın taarruzları

Şehri savunmak için gönderilen M-190 makineli tüfeği

18 Alman'ı yaralıyan ve 27 Alman askerini öldüren Çavuş Alexie,Kolordu kumandanı tarafından ödüllendirilirken

İlk başta Almanlar,3 mahalleyi ve 2 kaleyi elle geçirdi.Ancak Ruslar 'Streailvgl'mahallesinde gösterdikleri çabayla Almanlar'a ağır bir ders verdiler.

SIRBİSTAN CEPHESİ:BALKANLAR
Saraybosna sorunu yüzünden,Avusturya-Mac. doğal bir savaş sebebi olarak,Sırbistan'a savaş ilan etti.

Gavrilo Princip:Gavrilo Princip (25 Temmuz 1894 - 28 Nisan 1918), 28 Haziran 1914'te Saraybosna kentini ziyarete gelen Avusturya-Macaristan İmparatorluğu Veliahtı Arşidük Franz Ferdinand'ı öldürerek I. Dünya Savaşı'nın başlamasına neden olan Saraybosnalı Sırp milliyetçisi genç ve ayrıca bir masondur. Kendisini destekleyen Narodna Odbrana örgütünün mason localarıyla benzer faaliyetler yürüttüğü bilinmektedir. Gavrilo Princip Sırpça'da Prensip Müjdecisi anlamına gelmektedir. Bu suikast I. Dünya Savaşı'nın asıl nedeni olmakla birlikte barut fıçısına atılan bir kıvılcım etkisi göstermiştir. Yüzyıllar boyu Osmanlı İmparatorluğu'nun hakimiyeti altında kalan Bosna-Hersek topraklarının yönetimi 1878 Berlin Antlaşması'na göre geçici olmak kaydıyla Avusturya-Macaristan'a bırakılmıştı.

İlk başlarda Avusturya,Sırbistan'ı kolayca işgal etti.Ancak Belgrad'da,toplam 3 ay oyalandı.

Belgrad kuşatması:
Belgrad'da,Sırplar büyük bir direniş çıkararak Avusturya Ordularına büyük zararlar verdiler.

Gabrinov mahallesini ele geçiren Cermenler,Belgrad'ın meydanına ulaşmak için toplam 3 mahalleyi daha ele geçirmeleri gerekiyordu.Sırplar büyük kayıplar veriyordu.

Bir Sırp'ın kuşatmada ki günlüğü;
Cermenler,ilerlemeye devam ediyordu.Bir sürü yoldaşımızı kaybediyorduk.Onları durdurmak için yolları yıkarak,onları sipere çeviriyorduk.Su yerine çamur içiyorduk.Ekmek yerine toz bile yediğimiz olmuştu.Artık savaşı kim kazanırsa kazansın diyordum.Yeter ki şu savaş bitsin!

Muharebe devam ediyordu.Cermenler öndeydi.

Avusturya ordusu,Meydana girmeyi başarmıştı.Ancak beklenmedik birşey olmuş,Sırplar bağırarak Avusturyalılara doğru ilerlemeye başlamıştı.Avusturyalılar süngü savaşının çıkmamasını istediklerinden,Sırplar'ın üzerlerine kurşun yağdırdılar.
2 gün sonra Avusturyalılar,toplam 19 km çekilerek Belgrad'ın dışına çıkarıldılar.Belgrad kurtarılmıştı.

Bu zaferden sonra Fransız bir general şöyle dedi;
Böyle büyük ve kahramanca bir zafer,batı cephesini rahatlatabilir ve İttifak İmparatorluklarının morallerini indirebilir.Bu da Fransa için olumlu olabilir ve Alsase-Loraine'i geri alabiliriz.

6.Bölümün sonu

« Son Düzenleme: 19 Mayıs 2012, 21:24:50 Gönderen: kerem1218 »

Çevrimdışı Spartan

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #55 : 19 Mayıs 2012, 21:52:33 »
Avusturya-Macaristan rezil olmuş  mtl* Güzel bir bölüm daha. Bu arada oyunda atlı birliklerin yeri nedir tam olarak? Hangi durumlarda kullanılmalı? Ve bir sonraki bölüm ne zaman gelir?
Benim eylemlerimi komuta etmek, nasıl davranmam gerektiğini söylemek ve bunu yönlendirecek bir yasa oluşturmak hiç kimsenin üstüne vazife değildir. - Max Stirner

Yükseldikçe uçma bilmeyenlere daha küçük görünmemiz kaçınılmazdır. - Friedrich Nietzsche

http://theanarchistlibrary.org/library/the-anarchist-faq-editorial-collective-an-anarchist-faq
http://www.submedia.tv/
http://sosyalsavas.org/

• Ağır Süvari
  • *
  • Einhärjar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #56 : 19 Mayıs 2012, 22:00:19 »

Kitchener değil mi bu ?

Çevrimdışı kerem1218

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #57 : 19 Mayıs 2012, 22:01:10 »
Avusturya-Macaristan rezil olmuş  mtl* Güzel bir bölüm daha. Bu arada oyunda atlı birliklerin yeri nedir tam olarak? Hangi durumlarda kullanılmalı? Ve bir sonraki bölüm ne zaman gelir?
Güzel sorular  :).Atlı birlikler,genellikle taarruz savaşlarında kullanılır.Örnek;

Altlarında 5-3-4 gibi sayılar yazıyor.En sağındaki saldırı gücü.Ortadaki dayanma gücü,soldaki savunma gücü.
Sonraki bölüm ise yarına gelebilir.
« Son Düzenleme: 19 Mayıs 2012, 22:05:03 Gönderen: kerem1218 »

Çevrimdışı kerem1218

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #58 : 19 Mayıs 2012, 22:02:09 »

Kitchener değil mi bu ?
Evet. Hikayeye yakışsın diye koydum  :D.
« Son Düzenleme: 19 Mayıs 2012, 22:08:12 Gönderen: kerem1218 »

• Ağır Süvari
  • *
  • Einhärjar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #59 : 19 Mayıs 2012, 22:22:21 »
Evet. Hikayeye yakışsın diye koydum  :D.

Tamamda Rusya ile ne ilgisi var ;D