Gönderen Konu: CKII - Hanedanınızı Yollayın!  (Okunma sayısı 258982 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Bersun

• Paşa
  • *
  • Paralel Yetkili Abiniz
    • Profili Görüntüle
Ynt: Crusader Kings II - Hanedanınızı Yollayın!
« Yanıtla #40 : 14 Şubat 2012, 20:13:09 »
Geçmiş olsun. :P

Çevrimdışı Probang

• Paşa
  • *
  • Red Ale
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 14 Şubat 2012, 20:14:16 »
O zaman çok geç kalmışsın. Yaşlı portresi geldi mi o kadından çocuk beklenmez herhalde. Çok dikkat etmedim ama 44 yaşındaki kadın hamile kalmıştı.

Şimdi baktım. Maksimum hamile kalma yaşı 45 olarak kodlanmış.
Başka kadınla evlensin?
Steam

Ağlamayı bile sevmişiz seninle

Çevrimdışı Bersun

• Paşa
  • *
  • Paralel Yetkili Abiniz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #42 : 14 Şubat 2012, 20:18:04 »
Kendisi kadın. -kendisi derken yönettiği karakter :P-

Çevrimdışı Probang

• Paşa
  • *
  • Red Ale
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : 14 Şubat 2012, 20:21:22 »
Kendisi kadın. -kendisi derken yönettiği karakter :P-
Haa :D
Steam

Ağlamayı bile sevmişiz seninle

Çevrimdışı Quaim

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Faber est suae quisque fortunae
    • Profili Görüntüle
    • YokÖyleBişi Blogum
« Yanıtla #44 : 14 Şubat 2012, 20:23:54 »
Karakterim kadın olmasa... Bundan iki önceki karakterim ilk önce İngiltere prensesiyle evlenmişti ve bir önceki karakterim doğmuştu. Ardından Kraliçe öldü ve KRCİ prensesiyle evlendi. Ondan da bir kızım oldu ve o kraliçe de öldü. Ardından Fransa prensesiyle de aynısı oldu ve en son kendi sancağımdan bir kadınla evlendirdim... O da ölmüştü... 4 kadın eskitti adam...
Doğruların peşinden giden geminin rotasını fırtına bile değiştiremez.

Çevrimdışı Furkan Ali Tunca

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Furkan Ali Tunca
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #45 : 14 Şubat 2012, 20:24:30 »
M2TW'de olduğu gibi hanedan da ki bütün üyeler ölünce oyun bitiyor mu?
Bu dünyada 2 şeyden nefret ediyorum.
1-Irkçılık
2-Yahudiler :P

Çevrimdışı Quaim

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
    • YokÖyleBişi Blogum
« Yanıtla #46 : 14 Şubat 2012, 20:28:18 »
O kadara gerek yok, hanedanına ait bir varis bırakmazsan oyun bitiyor.

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Furkan Ali Tunca
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : 14 Şubat 2012, 20:30:13 »
Bu konu saçma olmuş.
1-Irkçılık

Çevrimdışı Quaim

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
    • YokÖyleBişi Blogum
« Yanıtla #48 : 14 Şubat 2012, 20:41:56 »
Alakası yok. Oyun zaten hanedanlarla alakalı.

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Furkan Ali Tunca
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #49 : 14 Şubat 2012, 20:43:54 »
Varisi kalmadı diye yok olan bir devlet var mı tarihte?
1-Irkçılık

Çevrimdışı Die Spinne

• Sipahi
  • *
  • ????
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #50 : 14 Şubat 2012, 20:46:57 »
Devlet yok olmuyor, hanedan yok oluyor. Sen hanedanı oynadığın içinde oyun bitiyor.
« Son Düzenleme: 14 Şubat 2012, 20:47:05 Gönderen: Die Spinne »
Var mı dünyada günah işlemeyen söyle,
Yaşanır mı hiç günah işlemeden söyle,
Bana kötü deyip kötülük edeceksen,
Yüce Tanrı, ne farkın kalır benden, söyle.

Çevrimdışı Deniz

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
    • DotA Türk
« Yanıtla #51 : 14 Şubat 2012, 20:52:22 »

Yok olan devlet yoktur daalttaki iletiye alalım sizi, biz oyunda devleti yönetmiyoruz. Hanedanın liderini yönettiğimizden, soyumuzu devam ettiremezsek oyun bitmiş sayılıyor.
« Son Düzenleme: 14 Şubat 2012, 21:01:19 Gönderen: Deniz »

Çevrimdışı Emperor

• Sekban
  • *
  • The Mad Baron
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #52 : 14 Şubat 2012, 20:56:42 »

Hemen bize yakın bir örnek vereyim. Mohaç savaşı sonrası hayatını kaybeden Louis II hem Macar kralı hem Bohemya kralı hem de Hırvat kralıydı. Savaş sonrası Osmanlı'nın almadığı tüm topraklar Habsburglara yani Avusturya'ya geçti.
Heyder Baba, göyler bütün dumandı,
Günlerimiz birbirinden yamandı,
Birbirizden ayrılmayın, amandı,
Yakşılığı elimizden alıblar,
Yakşı bizi yaman güne salıblar!

Çevrimdışı blitzkrieg

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Nuka Cola!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #53 : 14 Şubat 2012, 21:02:49 »
Bizimkiler gene insaflı davranıp kukla Macaristan'a kukla bir kral oturttu  evil*
« Son Düzenleme: 14 Şubat 2012, 21:03:01 Gönderen: blitzkrieg »
1 Drifter              
  Culture: Turkish           Militancy: 1 (-0.02)
  Religion: Sunni             Consciousness: 10.01(+0.001)
  Ideology: Reactionary   Issues: Laissez Faire / Free Trade / Pluralism

Çevrimdışı Batukhan

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #54 : 14 Şubat 2012, 21:23:04 »
Varis olmayınca oyunun bitmesini engel olmak için kanunları değiştirsek olmazmı. Hanedanın en yaşlısını başa geçiren kanun fln işe yaramazmı

Çevrimdışı Destroyer

• Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #55 : 14 Şubat 2012, 21:26:17 »
Bir kızım olmuştu kardeşimin ismini koydum.Kral öldü başa kızım geçti.44 sene hüküm sürdü ve 4 çoçuğu oldu başa geçtiğinde 1 yaşındaydı... Sonuç Küçücük kastilya Amcasının hüküm sürdüğü galiciayı vs dağıttı resim alırım bir ara :D .
oyunlarindunyasi.com

Çevrimdışı lemelem

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #56 : 14 Şubat 2012, 21:32:32 »
Varis olmayınca oyunun bitmesini engel olmak için kanunları değiştirsek olmazmı. Hanedanın en yaşlısını başa geçiren kanun fln işe yaramazmı

Kendi ailenden biri olması lazım. Konunlar sadece aileden kimin başa geçebileceğini belirler. Elektif kanuna geçersen vazalların da kral için oy kullanır. Bu şekilde senin ailenden olmayan biri başa geçebilir. Ama sen aileyi yönettiğin için krallığı kaybetmiş olursun
« Son Düzenleme: 14 Şubat 2012, 21:32:48 Gönderen: lemelem »

Çevrimdışı fatih pasha

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #57 : 15 Şubat 2012, 12:02:40 »
Dün gece hikaye amacı taşımayan bir oyun başlattım ve muazzam bir oyun oldu. Tabi en sonunda tarihten silindim ama süper bir deneyimdi.  :) Oyun sırasında olayların yoğunluğundan SS falan da almadım.

Earl of Surrey ile, Stamford Bridge senaryosunda oyuna başladım. Leoferic isimli karakterim Surrey, Sussex ve Kent kontluklarının sahibiydi ve 190 altına sahip olması halinde Kent Dükalığı'nı kurabiliyordu. Biz de ilk olarak kendimize bunu hedef koyduk. Ambition olarak da hala bekar olduğumuzdan evlilik yapmayı seçtik. Her oyunumda ilk ve en prestijli evlilik seçeneği olarak ortada olan HRE prensesi ile evlendik. Bu kızın tek kötü yanı "chaste" olması ve bu yüzden fertility'nin düşük olması. Ama yine de her seferinde 2-3 çocuk doğuruyor. Neyse bu kızın tek güzel özelliği HRE ile ittifak sağlaması.

Tabi oyun açıldığı anda savaşın içindeyiz. Güneyden Norman, kuzeyden Norveç istilası var. Bizim kral ve aynı zamanda abim olan Harold 4000'lik ordusuyla bir şey yapamıyor. Crown authority'yi yükseltti. Bizim levyleri topladı öyle beklemeye başladı. Asıl amacı ele geçirilen topraklardan düşman çıktığı anda gidip orayı tekrar almak, düşman üstüne yürüyünce geri çekilmek. Öyle de yaptı, ta ki William'ın 7000'lik ordusu bunu meydan savaşına zorlayıp imha edene kadar.

Elde avuçta kuvvet kalmadı. Böyle olunca ekstrem bir çözüm yoluna gidip ülkeyi kurtarma kararı aldım. Spymaster'ı Rouen'e yolladım ve build spy network dedim. Yani, şu "piç" William'ı "fatih" William olmadan önce temizleme kararı aldım. 3-4 ay sonra savaş hala devam ederken harekete geçtim. Başarı şansı %27, kaybedecek bir şeyimiz yok. Emri verdim. Bingo! William faili meçhul bir cinayete kurban gitti. Norman istilası sona erdi. Şimdi mesele Norveç istilasını durdurmak. Derken bir baktık Norveçlilerin ele geçirdikleri York'ta HRE ordusu. Harold benim kayınçoyu yardıma çağırmış, o da gelmiş. Norveçlilerin kaderi belli oldu. HRE'yi yenmelerine imkan yok. Netekim üstüste aldıkları mağlubiyetler ve İngiltere'de ele geçirdikleri toprakların hepsini kaybettikten sonra barış istediler ve kabul ettik. Harold savaşı kazanmıştı ama William ölmeden önce onu afaroz ettirmişti. Böylece Harold'ın gelecekteki problemlerinin fitilini ateşlemişti.

Bu sırada iki kızım olmuştu ve hala erkek varisim yoktu. Gerçi Agnatic-cognatic gavelkind veraset yasası sayesinde kızlarıma toprakları bırakabiliyordum. Ama yasaya göre eşit dağılacak topraklarımdan biri, üçüncü çocuğum olmadığından kardeşim Harold'a gidecekti. Buna izin veremezdim. Karımın hamile kalmaya niyeti yoktu. Ben de biriken pietym ile papaya gidip boşanma talep ettim ve kabul oldu. Böylece tekrar berkardım ancak HRE ittifakımız bozulmuştu. Önemli de değildi. Artık onlara ihtiyacımız yoktu.

Uzun uğraşlar sonucu Midas touched ve lustful traitlerine sahip, yani %35 fertility bonusu olan 25 yaşında bir Saxon courtier bulup evlendim. Bu sırada param da birikmişti ve Kent Dükalığı'nı aldım. Prestijim tavan yaptı. Kral Harold beni kendi stewardı olarak atadı. Herşey yolundaydı. Derken crown authoritynin yüksek olması ve Harold'ın afaroz edilmiş olması sonucu iç savaş başladı. Bu sırada Surrey'de başlayan tifo salgını sonucu büyük kızım da hastalığa yakalandı ve öldü. Küçük kızım da eğitim için Harold'ın sarayındaydı ve Harold'ın karısı tarafından öldürüldü. Varissiz kaldım. Ben ölünce tüm topraklarıma Harold çökecekti. Acilen oğlum olması lazımdı. (Veraset yasalarım gereği ben ölünce oyuna Harold ile devam edebiliyorum ama bunu istemiyordum.)

Ama önce intikam lazımdı. Harold'ın karısına %30 küsür şans olmasına rağmen suikast düzenledim. Öldü ama adım açığa çıktı. Bunun üzerine Harold benden Sussex kontluğunu kendisine devretmemi yoksa savaş açacağını söyledi. Kendisine orta parmağımı gösterdim ve savaşa hazırlandım. 600 kişilik bir ordu çıkardım, bir de 60g paralı asker grubu kiraladım. 2100 kişiyle Harold'ın başkenti Middlesex'i kuşattım. Kendisi hala kuzeyde Lancaster ve York'la uğraşıyordu. Cornwall topraklarını Oxford dükalığı kuşatmış, Norfolk da Bedford'u kuşatmıştı. 2 yıl sonra Harold tahttan indirilmiş ve İrlanda'ya sürgüne gönderilmişti. Yerine oğlu geçmişti. Ben bağımsız yaşlı bir düktüm. Varisim yoktu. Ayrıca "stressed" ve "ill" traitleri ile beraber "chaste" traitimde vardı. Bunlar sayesinde çocuğumun olması imkansızdı. Son çare olarak İspanya'da Navarro'da court chaplin olarak bulunan en küçük kardeşimi ülkeye davet ettim. Ben ölürsem en azından yerime o geçerdi. Teklifimi kabul etti ve karısıyla çocuklarıyla geldi. F*ck yeah dedim. Ama hala varisim olarak gözükmüyordu! Bir de baktım ki bizim salak Harold bu oğlanı matrilineal marriage ile evermiş! Çocukları Jimena hanedanına mensup. Kısa bir fuuuuuuu!!!! anının ardından, başka bir yol bulmak üzere planlar yapmaya başladım ama yaşlı dükün hastalığı kötüleşti ve kısa sürede öldüm. Game over!

Dükalık kime kaldı bilmiyorum. Büyük ihtimalle bizim hanımköylü küçük biradere kaldı ve topraklar Jimena hanedanına geçti.

Bu da böyle bir anımdır.
« Son Düzenleme: 15 Şubat 2012, 12:06:55 Gönderen: fatih pasha »
"Dostlarım! İlerlersem beni takip edin! Geriye dönersem beni öldürün! Ölürsem intikamımı alın!" - Henri de la Rochejaquelein
Norðhymbriscra Ealdgesege
U-38'in Harp Ceridesi

Çevrimdışı Michael Wittmann

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Gözümü kapatıyorum, Halep düşüyor...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #58 : 15 Şubat 2012, 15:50:47 »
İlk hikayeyi bekliyorum.Oyun güzel ama üşeniyorum indirmeye. :D

Çevrimdışı Franz

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • White Wolf
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #59 : 15 Şubat 2012, 16:21:08 »
Oyunu öğrenebilceğim bir ülke söylermsiiniz yada vassal
Culture: Bishopish
Religion: Walterizm
Ideology: Fringeist
Many that live deserve death. And some that die deserve life. Can you give it to them? Then do not be too eager to deal out death in judgement.