Gönderen Konu: Revolution Under Siege -Tanıtım-  (Okunma sayısı 4247 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı lemelem

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
Revolution Under Siege -Tanıtım-
« : 06 Ocak 2012, 19:53:00 »

Platform: PC
Türü:  Turn-Based strateji
Yapımcı: AGEOD
Çıkış:   2010

Arkadaşlar size son günlerde severek oynadığım bir oyunu kısaca tanıtmak istedim. Revolution Under Siege, Rise Of Prussia ile Pride Of Nations arasında çıkan bir oyundur. ROP da olduğu gibi sadece asker üretip savaş yaptığımız bir oyun. Kendine has çok güzel özellikleri var. Özellikle bu yüzden küçük bir tanıtım hazırladım.

Kendine has dediğim özelliklerinden biri burda görülüyor. Rusya'da Komünist rejimin başa geçişini işleyen, Rusya İç Savaşı senoryosunu, Polonya-Rusya savaşı(1919-1920) senaryosunu oynayabiliyoruz. Ayrıca bence en eğlenceli senaryo, alternatif bir tarih senaryosu olan Drang Nach Osten (Şarka doğru) senaryosu. Burda 1. Dünya Savaşı gibi Almanya, Avusturya, Türkiye birlikte Koministlerin tüm kontrolü ele aldığı Rusya ile savaşıyor. 1. Dünya savaşı bittikten sonra 1921 de başlayan senoryada Fransa ve İngiltere Savaşta yok ve Rusya oldukca güçlü.

Burda oyunun geçtiği çoğrafyayı görüyoruz. Türkiye'den İstandul,Ankara ve Erzurum var.

Rusya'ya saldırıya hazır Alman birlikleri

Ankarada M.Kemal Paşa, K.Karabekir ve birkaç birlik. Oyunun başında Türkiye'nin pek bir askeri gücü yok ancak tüm Alman sanayisi bizim hizmetimizde. İlerleyen turlarda bunu kullanarak bol miktarda Türk Askeri, Türk tankı, top, gemi üretebiliyoruz. İstersek M.Kemal'in emrine tankları verebiliriz ve Rusya'ya dalabiliriz. Oyunun Başında Türk birlikleri aktif değil. Daha sonradan açılıyor.

General Mustafa Kemal Paşa

Oyundan bir kare

Stalin, Lenin tüm yaramaz çocuklar Moskava'da

Son olarak değinmeden asla geçemem, gerçekten harika dönem müzikleri ile oyun süslenmiş. Öyle Üç beş parça da değil 20den fazla şarkı var. Bir örnek <a href="http://www.youtube.com/v/CmImM66oyI8&amp;feature=related" target="_blank" class="new_win">http://www.youtube.com/v/CmImM66oyI8&amp;feature=related</a>
« Son Düzenleme: 07 Ocak 2012, 01:57:46 Gönderen: lemelem »

Çevrimdışı Deniz

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
    • DotA Türk
Ynt: Revolution Under Siege -Tanıtım-
« Yanıtla #1 : 06 Ocak 2012, 19:56:48 »
Optimizasyon nasıl?

Çevrimdışı lemelem

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 06 Ocak 2012, 19:58:57 »
ROP da olduğu gibi diyebilirim. Tur süreleri oldukca hızlı geçiyor. Arada oyunda çökme oluyor. Benim oyunum malesef orjinal olmadığı için böyle olduğunu düşünüyorum.

Çevrimdışı Deniz

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
    • DotA Türk
« Yanıtla #3 : 06 Ocak 2012, 20:03:12 »
Deneyelim o zaman, tanıtım için sağol. Oyundan hiç haberim yoktu.

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Paradox Interactive Türkiye Forumları
« Yanıtla #4 : 06 Ocak 2012, 20:08:03 »
Admiral filmi de bu dönemi konu alıyordu.
Eu4 için Antik dönemde geçen mod yapımında bana yardım etmek isteyen mesaj atsın.

Steam'den beni ekleyip yanıt alamamış ya da eklemek isteyen üyeler bana PM atarak Steam ismini yazarsa sevinirim.

[Mod] Eşit Alan Projeksiyonu - [Mod] Eski Dünya Müziği - Tarihi ve Coğrafi Harita Siteleri

Çevrimdışı Batukhan

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 06 Ocak 2012, 20:53:11 »
Güzel bir inceleme olmuş ellerine sağlık. Bu tarz oyunlar pek kalmadı ama AGEOD yaptımı güzel oluyor.

Admiral filmi Admiral Kolchak ile mi ilgili acaba?

Çevrimdışı lemelem

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 06 Ocak 2012, 21:02:40 »
Teşekkür ederim arkadaşlar. Müzik listesini çıkarmaya çalışayım. Birazdan eklerim

Çevrimdışı lemelem

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 06 Ocak 2012, 21:11:12 »
Music0 = 09 The_Russian_Internationale.mp3
Music1 = 14 Don_Cossacks_Anthem.mp3
Music2 = 15 Farewell_of_Slavianka.mp3
Music3 = 16 God_Save_The_Tsar.mp3
Music4 = 19 My_smelo_v_boy_poydem.mp3
Music5 = 17 Kalinka.mp3
Music6 = 18 Katyusha.mp3
Music7 = 20 Pesnj_12_Dragun_polka.mp3
Music8 = 21 Pesnya_10_Ulan_polka.mp3
Music9 = 22 Polyushko_Pole.mp3
Music10 = 23 Preobrajensky_March.mp3
Music11 = 24 Song_for_Konarmiya.mp3
Music12 = 25 Song_for_Schors.mp3
Music13 = 26 Tachanka.mp3
Music14 = 27 The_Partisans.mp3
Music15 = 29 Varshavyanka.mp3
Music16 = 30 Volga_Boatman_Song.mp3
Music17 = 31 White_Army_Black_Baron.mp3
Music18 = 32 Workers_Marseillaise_Russian.mp3

// Cancelled non-vocal music - November 2010
// Music2 = 02 God_Save_The_Czar.mp3 
// Music3 = 03 Semenovsky_Life_Guards_Regt_March.mp3
// Music4 = 04 March_Of_The_Cossack_Guard_Regt.mp3
// Music5 = 05 March_Of_The_Navy_Guard_Equipage.mp3
// Music6 = 06 Marsch_from_Petersburg.mp3
// Music7 = 07 Marsh_of_the_Transfiguration_Regiment.mp3
// Music8 = 08 National_Anthem_Russia.mp3
// Music9 = 09 Soviet_National_Anthem_Choir.mp3
// Music10 = 10 Old_Russian_March_N5.mp3
// Music11 = 11 Old_Russian_Marsch.mp3
// Music12 = 12 Preobrajensky_Life_Guards_Regt_March.mp3
// Music13 = 13 Emperors_Cuirassiers_Regt_March.mp3
// Music14 = 09 Old_Russian_March_N3.mp3
// Music15 = 28 Three_Tankists.mp3

Şöyle bir liste var. Ancak bazıları şarkıların direk isimlerine karşılık gelmiyor olabilir

Çevrimdışı Bersun

• Paşa
  • *
  • Paralel Yetkili Abiniz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 06 Ocak 2012, 22:00:14 »
Admiral filmi Admiral Kolchak ile mi ilgili acaba?

Evet.

Çevrimdışı KingArthur

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 07 Ocak 2012, 19:44:49 »
Bu oyun sanırım mod gibi birşey olmalı. Haberim yoktu iyiki sayfaya girip baktım. Teşekkür ederim. :) Peki oyunu nerden bulup indirebiliriz. ?
Anadoluda Bir Umut - Iron Cross Hikayesi
http://www.paradoxfan.com/forum/index.php?topic=26410.0

Çevrimdışı Baris

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 11 Ocak 2012, 23:36:30 »
Mükemmel bir oyundur çok tavsiye ederim. 2 tane ana büyük ana senaryosu var.
drang nach osten(Doğuya doğru):  Eğer Almanya Sovyet devriminden sonra Rusyaya'ya ani saldırı düzenlerse. Bu bir kurgu senaryo ve 20 yıl erken Barbarossa operasyonu diyelim ama gerçekçi.
Diğeri ise tarihi Rus iç savaşı senaryosu. 

Çevrimdışı lemelem

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 11 Ocak 2012, 23:46:24 »
Mükemmel bir oyundur çok tavsiye ederim. 2 tane ana büyük ana senaryosu var.
drang nach osten(Doğuya doğru):  Eğer Almanya Sovyet devriminden sonra Rusyaya'ya ani saldırı düzenlerse. Bu bir kurgu senaryo ve 20 yıl erken Barbarossa operasyonu diyelim ama gerçekçi.
Diğeri ise tarihi Rus iç savaşı senaryosu.

İlk başta bu oyunu ROP'nın bir ek paketi gibi düşünmüştüm ama hiç alakası yok. Kendi içinde dinamikleri çok farklı. Mesala savunda 30.000 power'ı olan bir ordu, 100.000 power'lı bir orduya yenip geri püskürte biliyor. Buda oyunda ki heyecanı çok arttırıyor. Bir çok cephede harika mücadeleler oluyor
« Son Düzenleme: 11 Ocak 2012, 23:46:53 Gönderen: lemelem »

Çevrimdışı Baris

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 12 Ocak 2012, 00:05:28 »
İlk başta bu oyunu ROP'nın bir ek paketi gibi düşünmüştüm ama hiç alakası yok. Kendi içinde dinamikleri çok farklı. Mesala savunda 30.000 power'ı olan bir ordu, 100.000 power'lı bir orduya yenip geri püskürte biliyor. Buda oyunda ki heyecanı çok arttırıyor. Bir çok cephede harika mücadeleler oluyor

ROP'tan farklı olarak demiryolları var. Oyun başında mesela Çekoslovak lejyonu Trans-sibirya demiryollarını kontrol etmeye çalışıyor. Sürgündeki kurucu meclis ve menşevikler Kazan kentine saldırı düzenliyor. Oyunda Ukrayna arapsaçı. Anarşistler,milliyetçiler ve bir yerden sonra köylü ayaklanmaları başlıyor. Köylü ayaklanmaların nedeni Kızıl ordu ve beyaz birliklerin köyden adam toplayıp haraç alması. Oyunda ki ekonomi ROP daki banker sermayesinin tersine bu toplanan paralarla sürdürülen savaş. Bir çok taraf var bir kısmını yapay zeka yönetiyor.
Ama çok iyi tespit etmişsin. Savaşlarda ROP'ta olan kayıplardan çok daha fazlası oluyor,Bu konuda bir problem vardı ve bir mod yapılmıştı bildiğim kadarıyla. Bu oyunu da tavsiye derim ROP'u beğendiysen. 

Çevrimdışı lemelem

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 12 Ocak 2012, 00:18:17 »
ROP'tan farklı olarak demiryolları var. Oyun başında mesela Çekoslovak lejyonu Trans-sibirya demiryollarını kontrol etmeye çalışıyor. Sürgündeki kurucu meclis ve menşevikler Kazan kentine saldırı düzenliyor. Oyunda Ukrayna arapsaçı. Anarşistler,milliyetçiler ve bir yerden sonra köylü ayaklanmaları başlıyor. Köylü ayaklanmaların nedeni Kızıl ordu ve beyaz birliklerin köyden adam toplayıp haraç alması. Oyunda ki ekonomi ROP daki banker sermayesinin tersine bu toplanan paralarla sürdürülen savaş. Bir çok taraf var bir kısmını yapay zeka yönetiyor.
Ama çok iyi tespit etmişsin. Savaşlarda ROP'ta olan kayıplardan çok daha fazlası oluyor,Bu konuda bir problem vardı ve bir mod yapılmıştı bildiğim kadarıyla. Bu oyunu da tavsiye derim ROP'u beğendiysen.

Tren olayı harika ya. 15 günde haritanın yarısını katedebiliyorsun  mtl* Tabi orduların bu kadar hareket kabiliyeti olunca çok büyük çarpışmalar oluyor. Bu yüzden  dediğin gibi, tren yollarının kontrolünü sağlamak çok önemli oluyor.

Çevrimdışı Deniz

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
    • DotA Türk
« Yanıtla #14 : 12 Ocak 2012, 00:22:26 »
Oyun RoP üzerine mi kuruluyor?

Çevrimdışı lemelem

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 12 Ocak 2012, 00:24:02 »
Oyun RoP üzerine mi kuruluyor?

Hayır ayrı bir oyun. Napolyon TW gibi

Çevrimdışı Spartan

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 12 Ocak 2012, 00:47:31 »
Rus İç Savaşı ilgimi çekmiyor ama alternatif senaryosu mükemmelmiş, fakat Steam'de olmadığı için almam herhalde. Offf Ageod of  :wall:
Benim eylemlerimi komuta etmek, nasıl davranmam gerektiğini söylemek ve bunu yönlendirecek bir yasa oluşturmak hiç kimsenin üstüne vazife değildir. - Max Stirner

Yükseldikçe uçma bilmeyenlere daha küçük görünmemiz kaçınılmazdır. - Friedrich Nietzsche

http://theanarchistlibrary.org/library/the-anarchist-faq-editorial-collective-an-anarchist-faq
http://www.submedia.tv/
http://sosyalsavas.org/

Çevrimdışı Deniz

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
    • DotA Türk
« Yanıtla #17 : 12 Ocak 2012, 00:49:58 »
Hayır ayrı bir oyun. Napolyon TW gibi

Bende çalışmadı da, belki ondandır dedim ama değilmiş.