Gönderen Konu: World War One Gold  (Okunma sayısı 9454 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Spartan

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: World War One Gold
« Yanıtla #20 : 21 Mayıs 2012, 15:46:45 »
Türkiye ile tek başına oynama şansın yok, yalnızca Palestine kısa senaryosu var. Onun dışında ittifak kuvvetleri bünyesinde Türkiye'yi yönetebiliyorsun yani Almanya'yı falan da kontrol ederekten.
Benim eylemlerimi komuta etmek, nasıl davranmam gerektiğini söylemek ve bunu yönlendirecek bir yasa oluşturmak hiç kimsenin üstüne vazife değildir. - Max Stirner

Yükseldikçe uçma bilmeyenlere daha küçük görünmemiz kaçınılmazdır. - Friedrich Nietzsche

http://theanarchistlibrary.org/library/the-anarchist-faq-editorial-collective-an-anarchist-faq
http://www.submedia.tv/
http://sosyalsavas.org/

Çevrimdışı kerem1218

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 21 Mayıs 2012, 15:56:18 »
Türkiye ile tek başına oynama şansın yok, yalnızca Palestine kısa senaryosu var. Onun dışında ittifak kuvvetleri bünyesinde Türkiye'yi yönetebiliyorsun yani Almanya'yı falan da kontrol ederekten.
Evet.Almanya olunca Osmanlı"da senin yanında savaşa katılıyor.Onu da yönetebiliyorsun.

Çevrimdışı Bgieer

• (Selanikli)
  • Nizam-ı Cedid
  • *
  • Muk
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 21 Mayıs 2012, 15:58:31 »
Saçma değil mi? Almanya'yı kontrol etmek.Hem Osmanlı hem Almanya. sskn*
beggin beggin uhuuuuuu

Çevrimdışı kerem1218

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 21 Mayıs 2012, 16:09:44 »
Saçma değil mi? Almanya'yı kontrol etmek.Hem Osmanlı hem Almanya. sskn*
Hayır aslında mantıklı.Senin yanında savaşa girdiğini belirtiyor.

Çevrimdışı Michael Wittmann

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Gözümü kapatıyorum, Halep düşüyor...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 21 Mayıs 2012, 17:00:00 »
Aslında yapay zekânın yönetmesi daha doğru olurdu.Hani küçük ülkeler yönetilebilsin (Lüksemburg,Danimarka vs.) Osmanlı ne abi ya? :D O yönden bende beğenmedim ama savaşları felan güzel.

Çevrimdışı kerem1218

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 21 Mayıs 2012, 17:08:26 »
Aslında yapay zekânın yönetmesi daha doğru olurdu.Hani küçük ülkeler yönetilebilsin (Lüksemburg,Danimarka vs.) Osmanlı ne abi ya? :D O yönden bende beğenmedim ama savaşları felan güzel.
Osmanlı"da sanki çok güçlüydü o zamanlar  :D.

Çevrimdışı Bgieer

• (Selanikli)
  • Nizam-ı Cedid
  • *
  • Muk
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 21 Mayıs 2012, 17:11:13 »
Hayır aslında mantıklı.Senin yanında savaşa girdiğini belirtiyor.
Tamam kardeşim yanımda girsin.Bütün ordularını neden bana devretsin? Kendi mal mı? :D Harun'un dediği doğru senden küçük ülkeleri yönlendirebilirsin de Almanya zor :D
beggin beggin uhuuuuuu

Çevrimdışı Spartan

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 21 Mayıs 2012, 17:24:47 »
Ben oyunu ciddi anlamda oynamadım fakat bu oyun boardgame olarak çıktı ilk, ve onun sistemi yapay zeka olamayacağı için ittifaklıkları yönetme üzerine kurulmuş tahminimce. Bilgisayara uyarlayan adam da bu sistemi korumuş demek ki. Zaten oyun tur tabanlı, bu sebeple birden fazla ülke yönetmenin sıkıntı olacağını sanmıyorum. Aksine oyuncu yararına bile olabilir birlikte hareket etme açısından.
Benim eylemlerimi komuta etmek, nasıl davranmam gerektiğini söylemek ve bunu yönlendirecek bir yasa oluşturmak hiç kimsenin üstüne vazife değildir. - Max Stirner

Yükseldikçe uçma bilmeyenlere daha küçük görünmemiz kaçınılmazdır. - Friedrich Nietzsche

http://theanarchistlibrary.org/library/the-anarchist-faq-editorial-collective-an-anarchist-faq

Çevrimdışı Bgieer

• (Selanikli)
  • Nizam-ı Cedid
  • *
  • Muk
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 21 Mayıs 2012, 17:31:43 »
Orası öyle.Ama gerçekçiliğe biraz ters düşüyor.
beggin beggin uhuuuuuu

Çevrimdışı Baris

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 21 Mayıs 2012, 18:11:02 »
Oyun aslında 4'er kişilik takımlarla toplam 8 kişi için dizayn edilmiş. Fakat araştırma&bilimsel gelişme İtilaf ve İttifak devletleri olarak iki bölümde toplanmış.  Yani yapay zekayla oynandığında bir devlet değil 4 devleti yönetmek daha mantıklı. Çünkü araştırma için gereken para kaynağını o ittifaka dahil olan ülkeler sağlıyor. Ayrıca Almanlara özel teknolojiler mevcut tabi. Onun dışında yapay zeka ile ordu koordinasyonu sağlamak zor. En iyisi tek tek devletleri oynamak yerine o ittifaka dahil tüm ülkeleri kontrol etmek.
Oyun'da baya bir tarihsel gerçekçilik var aslında. 1914 yılı klasik napolyon dönemi manevra savaşları ve bir yerde "Denize doğru yarış". Fakat 1915 yılından itibaren savunma yapan tarafın zarı daha avantajlı oluyor. Çünkü hendek savaşları başlıyor.   

Çevrimdışı kerem1218

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : 21 Mayıs 2012, 18:19:03 »
Oyun aslında 4'er kişilik takımlarla toplam 8 kişi için dizayn edilmiş. Fakat araştırma&bilimsel gelişme İtilaf ve İttifak devletleri olarak iki bölümde toplanmış.  Yani yapay zekayla oynandığında bir devlet değil 4 devleti yönetmek daha mantıklı. Çünkü araştırma için gereken para kaynağını o ittifaka dahil olan ülkeler sağlıyor. Ayrıca Almanlara özel teknolojiler mevcut tabi. Onun dışında yapay zeka ile ordu koordinasyonu sağlamak zor. En iyisi tek tek devletleri oynamak yerine o ittifaka dahil tüm ülkeleri kontrol etmek.
Oyun'da baya bir tarihsel gerçekçilik var aslında. 1914 yılı klasik napolyon dönemi manevra savaşları ve bir yerde "Denize doğru yarış". Fakat 1915 yılından itibaren savunma yapan tarafın zarı daha avantajlı oluyor. Çünkü hendek savaşları başlıyor.
Sağol Barış.Birşey sorcam.Nasıl teknolojiyle araştırma yapabiliyorsun.Ben hala çözemedim nasıl araştırma yapacağımı  :singer:.

Çevrimdışı Baris

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 21 Mayıs 2012, 18:31:11 »
Sağol Barış.Birşey sorcam.Nasıl teknolojiyle araştırma yapabiliyorsun.Ben hala çözemedim nasıl araştırma yapacağımı  :singer:.

Bütün ittifak ülkelerinin gelirleri araştırma için bir ortak havuzda toplanıyor. Seçmek istediğin tüm araştırmaları(Her ülke için 2 adet)seç ve fon ayır. Ama bazı ülkeler araştırma yapamıyor. Mesela Osmanlı imp. Hepsi oyun klavuzunda yazıyor. Mutlaka oku. Birde ayrıca sadece interphase turunda(Kasım-aralık diye hatırlıyorum, tabi Wego tur ayarlarına oynuyorsan)) bütçeden sağladığın  üretim(savaş gemisi vs..)elsi bakiye getiriyor. "Budget" ekranına da bak.
« Son Düzenleme: 21 Mayıs 2012, 18:32:29 Gönderen: Baris »

Çevrimdışı kerem1218

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 21 Mayıs 2012, 18:33:32 »
Bütün ittifak ülkelerinin gelirleri araştırma için bir ortak havuzda toplanıyor. Seçmek istediğin tüm araştırmaları(Her ülke için 2 adet)seç ve fon ayır. Ama bazı ülkeler araştırma yapamıyor. Mesela Osmanlı imp. Hepsi oyun klavuzunda yazıyor. Mutlaka oku. Birde ayrıca sadece interphase turunda(Kasım-aralık diye hatırlıyorum, tabi Wego tur ayarlarına oynuyorsan)) bütçeden sağladığın  üretim(savaş gemisi vs..)elsi bakiye getiriyor. "Budget" ekranına da bak.
Teşekkür ederim  ;).

Çevrimdışı Gaius Octavius

• Sipahi
  • *
  • Paralel Moderatör
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 06 Haziran 2012, 14:45:02 »
Oyunda Osmanlı birimleri nasıl(haritadaki şekilleri)? birde victoria 2 deki gibi rastgele portre faciası var mI? Birde eventler ve savaşlar nasıl? Savaş eventi var mı?
« Son Düzenleme: 06 Haziran 2012, 14:48:13 Gönderen: Batu1119 »

Çevrimdışı kerem1218

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 06 Haziran 2012, 15:57:16 »
Oyunda Osmanlı birimleri nasıl(haritadaki şekilleri)? birde victoria 2 deki gibi rastgele portre faciası var mI? Birde eventler ve savaşlar nasıl? Savaş eventi var mı?
Zaten Ağustos'ta başaldığından ilk başta event gelmiyor.Ama savaş sırasında milyonlarca event geliyor  tbrk*.Her devletin kendisine has asker tipleri var yani Vic2 gibi değil   ;).

Çevrimdışı Spartan

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 06 Haziran 2012, 21:08:28 »
İki kişilik Grand Campaign'e başladım İtilaf Kuvvetleri olarak ve Warplans aşamasında seçtiğim Diplomatic Poker sayesinde İtalya da bize katıldı :2thumbsup: Henüz diplomatları görevlendiriyorum ilk hedef tabiki Türkiye'yi savaşa yanımızda sokmak. İkinci hedef ablukanın etkilerini azaltmak için İsveç ve Danimarka'dan gıda desteği sağlamak. Üçüncü olarak Balkanlar'da müttefik toplamak. En uzun vadede hedefse ABD'yi savaş dışında tutmak ama bunu nasıl yapacağım konusunda bir fikrim yok şuan için.

Yapılabilir mi bilmiyorum ama Kanal Harekatı'nı Libya'dan gelecek İtalyan askerlerle destekleyebilirsem çok iyi olur.   

Çevrimdışı kerem1218

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 06 Haziran 2012, 21:10:38 »
İki kişilik Grand Campaign'e başladım İtilaf Kuvvetleri olarak ve Warplans aşamasında seçtiğim Diplomatic Poker sayesinde İtalya da bize katıldı :2thumbsup: Henüz diplomatları görevlendiriyorum ilk hedef tabiki Türkiye'yi savaşa yanımızda sokmak. İkinci hedef ablukanın etkilerini azaltmak için İsveç ve Danimarka'dan gıda desteği sağlamak. Üçüncü olarak Balkanlar'da müttefik toplamak. En uzun vadede hedefse ABD'yi savaş dışında tutmak ama bunu nasıl yapacağım konusunda bir fikrim yok şuan için.

Yapılabilir mi bilmiyorum ama Kanal Harekatı'nı Libya'dan gelecek İtalyan askerlerle destekleyebilirsem çok iyi olur.
Güzel  tbrk*.Gıda desteği nasıl sağlanıyor?

Çevrimdışı Spartan

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 06 Haziran 2012, 21:14:46 »
Hangi ülkeyi istiyorsan onun bir bölgesine tıklayıp diplomasi penceresini getirdiğinde orada Agricultural Support var. Manuelden okuduğum ve aklımda kaldığı kadarıyla hangi devletten istiyorsan ona diplomat yolluyorsun, zaman geçtikçe ya da görev verdikçe yavaş yavaş ülke gıda sağlamaya yaklaşıyor ve en sonunda antlaşma yürürlüğe giriyor. Benim bildiğim bu şekilde. Baris bizi aydınlatırsa iyi olur bu konuda :beam:

Çevrimdışı kerem1218

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 06 Haziran 2012, 21:16:39 »
Hangi ülkeyi istiyorsan onun bir bölgesine tıklayıp diplomasi penceresini getirdiğinde orada Agricultural Support var. Manuelden okuduğum ve aklımda kaldığı kadarıyla hangi devletten istiyorsan ona diplomat yolluyorsun, zaman geçtikçe ya da görev verdikçe yavaş yavaş ülke gıda sağlamaya yaklaşıyor ve en sonunda antlaşma yürürlüğe giriyor. Benim bildiğim bu şekilde. Baris bizi aydınlatırsa iyi olur bu konuda :beam:
Diplomat göndermeyi biliyorum.Baris bizi aydınlatsın biraz  :).

Çevrimdışı Baris

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 06 Haziran 2012, 21:24:58 »
Kerem evet Spartan'ın dediği gibi. :) Ayrıca hatırladığım "x" olduğu zaman yardım yok. Ülkelere göre değişgenlik gösteriyor. zamanla o "slider" en sona geldiğinde yardım başlıyor. Zaten diplomasi ekranında imleci tuttuğunda açıklaması var. Oyunu biraz unutmuşum.  ;)
« Son Düzenleme: 06 Haziran 2012, 21:25:21 Gönderen: Baris »