Son İletiler

Sayfa: 1 ... 6 7 8 9 [10]
91
Extended Timeline / Ynt: Mod Kurunca Oyundan Atıyor
« Son İleti Gönderen: 01DOLUNAY Dün, 14:34:40 »
Dosyayı belgelerim-paradox-eu4-mod içine atacaksın.Bilgisayarımdaki eu4 değil.
92
elfler imparatorluka white gold concordat barış antlaşmasında yasaklattılar ama sonuçta imparatorluk yasakladı antlaşmayı kabul ederek. hammerfelldeki kara oğlanlar "..kerim imparatorluğunu" diyerek anlaşmayı imzalamadılar ve dominion prensesinin başında olduğu orduları yenip kendilerini adalarına geri postaladılar. sonra imparatorlukun imzaladığı anlaşmayı kabul etmediklerini açıklayıp imparatorluktan ayrıldılar. skyrimdeki ulfricde aynı mantık hammerfellli kara adamlar bunu yapıyorlarsa biz niye yapmayalım vakit geldi diyerek isyan bayrağını açtı.

Ama hocam olması gereken o. İnsanlar nasıl tanrılaşsın.

yüce ysmir'in sakalı aşkına!
vay thalmor ajanı vay. içimizdeki elf seni..

hocam koca aedralar bile itiraz etmemişler insanlarmı karışacak tanrı olup olmadığına.
tanrı olmasında bu kadar büyük sakınca olsa koskoca 3. çağ boyunca asıl tanrılar buna itiraz ederlerdi. demekki kabullenmişler 8'in 9 olmasını.
93
Europa Universalis IV / Ynt: Macaristan oyunumda taktikler
« Son İleti Gönderen: kerem1249 Dün, 14:30:05 »
Macaristan kalmak istiyorum. Macaristan hırsları ve gelenekleri gayet güzel, sondaki olumsuz dini birliği yok ediyor.
Dini kargaşa bitti bu arada. Fazla zor olmadı süreç.

Şuan 8 Savaş Gemisi, 11 Kadırga'ya sahibim. Koloni kurmayı özellikle toprak kazanmak için istiyorum. Avusturya PU'ya gelmeden (ki bu zor bir ihtimal) KRİ içinde genişleyemiyorum. Lehistan, Litvanya, Moskova ve Osmanlı dışında da genişleme ortamım kalmadı.
94
The Great War / Ynt: [MOD] The Great War (Büyük Savaş)
« Son İleti Gönderen: kerem1249 Dün, 14:25:15 »
Sanırım modda Osmanlı eventlerle her türlü toprak kaybı yaşıyor. Modu Kaiserreich ekibi kadar profesyonel kişiler yapmamışlar diyebiliriz.
95
« Son İleti Gönderen: Ügüt Dün, 14:24:38 »
Donanma git  tbrk* .adm ve mil puanın kalır hem.hemde bizim denizi yaparsın.

İtalyan ulusuna çevirip İtalya ve roma zor ama imkansız değil  :)
96
Europa Universalis IV / Ynt: Eu4 Arayüz
« Son İleti Gönderen: Ügüt Dün, 14:23:39 »
Çözünürlük ayarlarını değiştirdim ama yine bir şey olmadı.En düşük çözünürlükte oluyor ama bu sefer de yazılar okunmuyor.Çözünürlüğüm en fazla 1360 x bilmem kaç oluyor bu arada. Yine de yardımsever tavırlarınız için teşekkür ederim.Lütfen bu konu ile ilgili bir duyum aldığınızda bana iletin,ben araştırmaya devam edeceğim.

monitör ve sisteminle alakalı.Sistemin kötüyse yüksek çözünürlükte kasmalar olur.Monitörün küçükse mesela 1280x720 ise sen çözünürlüğü arttırdığında yüksek çözünürlüğü 1280x720ye sıkıştırmış oluyor.Yani monitörün desteklemiyor diyebiliriz.
97
« Son İleti Gönderen: wintermute Dün, 14:17:54 »
Kolonicilik demek donanma demek, domamma demek denizcilik geleneği ve büyük bir filo demek. En nihayetinde büyük filo ise büyük masraf anlamına gelir, koloni giderlerini saymıyoum bile. Macaristan'ın bu topa girmeye hazır mı?
98
The Great War / Ynt: [MOD] The Great War (Büyük Savaş)
« Son İleti Gönderen: wintermute Dün, 14:15:46 »
Osmanlı ile Entnte safında savaşa girdiğim halde ırak İngilizlere verildi, Sırbistan tüm Yugoslav topraklarını aldı bense üçün birini. Viyana'ya giren bendim halbuki gece veya yarın ssleri atarım. Hatta basit bir AAR çıkartma niyetim bile var ama yeterli SS alamadım modu öğreneceğim diye. Her neyse böyle bir bug var modda anlayacağınız, aklınızda bulunsun.
99
« Son İleti Gönderen: kerem1249 Dün, 14:01:32 »
@Ügüt Lehistan aşırı zayıfladı, bu sebeple savaş ilan ettim az önce ve Modolska ile Boğdan eyaletlerini aldım. Osmanlı'da Moskova ile savaşıyor.
Ordum artık güçlü, kalite ve saldırı fikirlerinden ilerledim.

Bir sonraki fikir Kolonicilik mi Ekonomi mi yoksa Nicelik mi olsun sizce arkadaşlar?
100
Europa Universalis IV / Ynt: Eu4 Arayüz
« Son İleti Gönderen: 01DOLUNAY Dün, 12:56:53 »
Çözünürlük ayarlarını değiştirdim ama yine bir şey olmadı.En düşük çözünürlükte oluyor ama bu sefer de yazılar okunmuyor.Çözünürlüğüm en fazla 1360 x bilmem kaç oluyor bu arada. Yine de yardımsever tavırlarınız için teşekkür ederim.Lütfen bu konu ile ilgili bir duyum aldığınızda bana iletin,ben araştırmaya devam edeceğim.
Sayfa: 1 ... 6 7 8 9 [10]