İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Konular - kerem1249

Sayfa: [1] 2 3 4 5
2
Kurtuluş savaşı modu hazırlıyorum öneri ve fikirlerinizi iletmeniz çok önemli olacak.

Yapılanlar:
Sevr Sınırları
Türkiye toprakları doğrudan İtilaf Devletlerine değil, onların kuklalarına ait. Ve Türkiye onlarla savaşacak.
Ülke orduları düzenlendi (%55)

Yapılacaklar:
Türkiye odak ağacı
Britanya odak ağacı
Yunanistan odak ağacı
Ermenistan odak ağacı
İtalyan Akdenizi odak ağacı
Türkiye'ye milli ruhlar
Fevzi Çakmak mareşal eklemesi
Ülke lideri isim, portre ve parti düzenlemeleri
Yeni eventler (olaylar)

3
Europa Universalis IV / Macaristan oyunumda taktikler
« : 24 Eylül 2017, 12:18:55 »
1468 yılındayım. Osmanlı'dan 3, Bosna'dan 2, Sırbistan'dan 2, Eflak'tan 2 vilayet aldım. Müttefikler sağlam. Arnavutluk'u genişlettim, Venedik ve Osmanlı'daki vilayetlerini aldı. Aragon Kastilya'nın derebeyi oldu, Fransa ile olan veraset savaşında Paris'i ben işgal ettim.

Şuan düzgün bir ekonomim var.
Taktik verin lütfen.

4
Forum Duyuruları / RP Hikayeler ve Anketler bölümü
« : 18 Eylül 2017, 13:53:01 »
Merhabalar,

Forumumuz için ihtiyacı olabilecek yeni bir konu-dışı bölümü tasarladım. Bu bölümde Roleplay (Rol yapma) hikayeler (başka bir kaynaktan da paylaşabilirsiniz tabi alıntı olduğunu belirterek) ve herhangi bir konu hakkında, forumun mevcut bölümlerine pek uymayan konularda (en sevdiğin ... nedir türünden) paylaşabilirsiniz. Tam olarak bölüm işlevinin ne olacağı hususunda bölüm açılırsa sabit bir bölüm kuralları metni yazılabilir.
Bu tür bir bölüme forumumuzun ihtiyacı var mı? Bunu değerlendirir ve ankete oy verir, yazılı olarak da görüşlerinizi ve bölüm hakkında fikirlerinizi iletebilirsiniz. Anket 25 Eylül'de sona eriyor, EVET birinci gelirse Yönetim istişaresi ile bu bölüm açılabilir.

5
Hearts Of Iron IV / Birleşik Krallık oyunuma taktik
« : 16 Eylül 2017, 01:01:14 »
Evet arkadaşlar, Birleşik Krallık oynuyorum ve taktik paylaşırsanız memnun olurum.
Tarih 6 Mart 1941. 150 birime (geneli 8 INF 2 ART) sahibim. Yugoslavya, Romanya Krallığı, Peru Cumhuriyeti (Peru'ya darbe yaptım iç savaş var), Yunanistan, Polonya ve Fransa (+ kuklalarım) Müttefikler'de. Türkiye, Çin ve SSCB saldırmazlık paktı var. Macaristan teslim oldu (85 birim orduyla), Pas de Calais eyaletini geri aldım 40 birim orduyla, İtalya Afrika'dan atıldı (10 birim orduyla).
Sovyet-Alman Savaşı 10 gün önce başladı. Neleri önerirsiniz bana Berlin'i önce almak dışında :D

6
Bu oylama 25 Eylül'de Kuzey Irak'ta olacak ve Türkçe dahil 4 dilde oy verilebilecek. Evet çıkarsa özerk hükümet Kürdistan adıyla bağımsızlık hareketine başlayacak. Irak bunu kabul etmiyor ve savaş çıkması olası gözüküyor.
Siz oy verebiliyor olsaydınız hangisini seçerdiniz? Ankete oylarınız anonim kalacak.

7
475 Öncesi / TAŞINDI: Gracchus Kardeşler
« : 11 Eylül 2017, 18:47:15 »

9
Forum Duyuruları / Takım Yapısı
« : 28 Ağustos 2017, 14:31:25 »
Bu makale, Paradox Interactive Türkiye Forum Ekibi'nin yapısı, görevleri ve işleyişi hakkında bilgilendiricidir.
Eğer bir görevlinin işini yanlış ve hatalı yapıyor olduğunu düşünürseniz Öneri,İstek ve Şikâyetleriniz bölümüne konu açarak bildirebilirsiniz.

Paradox Interactive Türkiye Forum Ekibi
Görev ve Sorumlulukları


Yönetici
Forumun idari ve teknik işlerinden sorumlu en üst düzey görevlilerdir. Forum Ekibinin üyelerini denetlemek, koordinasyonlarını sağlamak, özel görevlerini atamak gibi birçok sorumluluğa sahiptirler. Forumun güncel içerik paylaşımını sağlamak da görevlerinden biridir.

Süper Moderatör
Genel Moderatör ve Bölüm Moderatörlerini denetleme ve koordine etme, moderasyona yardımcı olma, forumun huzur ve düzenini tehdit eden üyeleri uzaklaştırma ve üyelerin istek veya şikâyetlerini dinleyip çözüme ulaştırmakla görevlilerdir. Süper Moderatörler Yöneticilerin aktif olamadığı zamanlarda onları temsilen idari ve teknik işlerden sorumlu olabilirler.

Genel Moderatör
Forumun tüm bölümlerinde moderasyon yetkisine sahip görevlilerdir. Forum Kurallarını tüm forumdaki konularda sağlamak, kuralları ihlal eden üyeleri uyarmak ve Paradox Interactive oyunları ile ilgili içerik üretmek, mod konuları oluşturmak/güncellemek ve haberleri paylaşmak görevleridir.

Bölüm Moderatörü
Yalnızca Paradox Development Studio kategorisindeki bölümlere atanan Moderatörler bu mevkide olabilir. Atandıkları bölümde moderasyon yetkileri vardır, bölümlerinde yeni rehber içerikler ve mod konuları paylaşmak, bunları güncellemek, oyun hakkında soru soran üyelere yardımcı olmak görevleridir. Bu görevlerinin yanı sıra forum yönetimine yenilikçi öneriler vermek, forumdaki eksiklikleri ve gerekli olan düzeltmeleri belirmek de ayrıca sorumluluklarıdır.

Editör
Paradox Development Studio tarafından yayınlanan oyunlarla ilgili haberleri ve geliştirici günlüklerini dilimize çevirerek forumda paylaşmakla görevli üyelerdir.

Moderatör
Atandıkları bölümlerin genel düzeninden, bölümde atılan mesajların forum kurallarına uygunluğundan sorumlu üyelerdir. Konu silme, düzenleme, taşıma, bölme, kilitleme ve sabitleme yetkileri bulunmaktadır. Atandıkları bölümler hakkında aydınlatıcı rehberler eklemek ve mod konularını güncellemek de sorumlulukları arasındadır.

10
Forum Duyuruları / [2017 Eylül] Moderatör/Editör Alım Konusu
« : 26 Ağustos 2017, 12:29:37 »
Merhaba değerli forum sakinleri;

Topluluğumuzda süreklilik ve dengeyi sağlamak adına forum ekibimize yeni Moderatör, Global Moderatör ve Editör (Çevirmen) alımları yapılacaktır.

Moderatör; Sorumlu olduğu bölümde rehber konuları açmak, gelen soruları bilgisi dahilinde yanıtlamak, mod konularını güncellemek ve açık kalmaması gereken başlıkları kilitlemek ile görevli olacaktır. Bir Moderatör günde en az iki saat bu işleri yapmalıdır.

Global Moderatör; Haftada en az 1 Geliştirici Günlüğü çevirmek, çeşitli  oyun bölümlerinde rehberler hazırlamak, forumun genel nizamını tehdit eden üyeleri Yönetici'nin onayıyla uyarmak veya yasaklamak, forumdaki başlıkların işleyişini takip etmek ve gerektiğinde sabitlemek veya kilitlemek, oyun bölümlerindeki sorulara yanıt vermek ile görevli olacaktır. Günde en az iki buçuk saat (150 dakika) aktif olmalı ve görevlerini yerine getirmelidir.

Editör; Haftada en az 2 Geliştirici Günlüğünü Paradoxplaza'da yayınlandıktan kısa süre (en geç 12 saat) sonra çevirmekle görevlidir. Günde belirli bir süre aktif olma şartı aranmamakta, ancak günlüğün yayınlandığı gün çeviriyi yapması gerekmektedir.


Alım yapılacak bölümler ve kontenjan(Parantez içinde kalan kontenjan sayısı olacaktır):

Stellaris - 2(0)
Hearts of Iron IV - 1(0)
Europa Universalis IV - 1(0)
Crusader Kings II -  1(1)
Paradox Sohbet ve alt-bölümleri - 2(1)
Editör - 2(1)
Global Moderatör - 1(0)

Nitelikleri sağlamayan kişiler ile üstte tanımı yapılan görevlerden birini uzun vadede istikrarlı şekilde yapamayacak (örneğin şimdi başvurup okullar açıldığında istifa edecek veya aktifliği bırakacak) kişiler başvurmazsa diğer kişilerin önünü açmış olurlar. İlgi ve alakanıza teşekkür eder, başvurularınızı bekleriz.
Başvurular KESİNLİKLE bu konuya yorum atarak yapılmalıdır, yorum yapanlara özelden dönülecektir. Başvurmayacak kişiler ileti göndermemelidir.

11
HOI4 - Modlar / [MOD]New Nations (0.1)
« : 25 Ağustos 2017, 19:04:41 »
New Nations modu 1.4 sürümüne uygun olarak geliştirilmektedir.
Mod oyuna yeni ulus devletleri, ideoloji devletleri ve eyalet düzenlemeleri ekleyecektir.

Resimler: (v0.1)
(aç/kapa)

İNDİR
Kurulum ve sürüm bilgileri zip dosyasındaki metin dosyasındadır.

*İsrail oyuna eklenemedi sürüm bilgisimde yanlışlıkla eklendi yazmakta doğrusu bu değil.

12
Forum Duyuruları / Haberler bölümü hakkında
« : 25 Ağustos 2017, 15:35:42 »
Haberler bölümünü görebilmek için gerekli mesaj sayısı kısıtlaması 100 iletiye düşürüldü. Ayrıca bu bölümde bir ideoloji,siyasetçi veya tanınmış bir kişiye hakaret/gereksiz eleştiri yasaktır paylaşımlarda buna dikkat ediniz. Bir haber konusu açılırken kaynak sitenin adı verilmesi zorunludur.

İyi forumlar.

13
HOI4'ün Duyurulmamış eklentisi ve 1.5 Yamasıyla ilgili bilgi ve geliştirici günlükleri bu konudan paylaşılacaktır.


Geliştirici Günlükleri

Geleceğimiz ve Mısırgevreği
Gelişme Sürecimiz
Ürün Yöneticisinin Rolü
Komuta Zinciri
Milli Birlik
Bölük İsimlendirme Şablonları

14
Crusader Kings II / CKII - Jade Dragon duyuruldu!
« : 24 Ağustos 2017, 20:12:37 »


Bugün Crusader Kings II için yeni DLC duyuruldu. Jade of Dragon, Hindistan ve onun çevresini ele alan geliştirmeleri oyuna katacak. Ayrıca oyuna haritada görünmeyen Çin İmparatoru da eklenecek. Çin İmparatoru haritanın doğusundaki devletleri tehdit ediyor ancak onlar için bazı anlarda koz oluşturuyor. İmparatoru memnun etmek ona haraç vermeye bakıyor, bunu yaptığınızdaysa ondan çeşitli yardımlar talep edebiliyorsunuz.


Özellikler

Çin İmparatorluğu: Yeni Çin Penceresi ile Çin Imparatorluğu'nun siyasi yapısını gözlemleyebiliyor ve imparatorluğu memnun etmek için neler yapabileceğinizi görebiliyorsunuz.
Kow-Tow: Bağımsız olarak mücadele etme gücünüzü kaybederseniz haraçgüzar devlet olarak Çin İmparatorluğu'na tabiî olabileceksiniz.
Maceracılar: Sıkılmış Prensler ve Çinli Gezginler artık batı medeniyetlerini geziyor olacak!
Antikalar ve İpek Yolu: Çin ile ilgili arkeolojik eserler oyunda keşfedilebilir olarak mevcut olacak, tarihsel İpek Yolu'nu oyuna bağlayan bir özellik de gelecek.
Konuşlanma Noktası: Birimlerinizi artık istediğiniz noktada konuşlandırabileceksiniz.
Çinli Karakterler: Çinli karakterler artık daha canlı portrelere sahip olacak.
8 Yeni Savaş Sebebi (Casus Belli): Amacınız savaşmaksa sebep bulamıyorum deme olanağınız artık olmayacak. 8 yeni savaş sebebi diplomasiye zenginlik katacak.

15
Forum Duyuruları / Tema sorunu
« : 23 Ağustos 2017, 07:00:49 »
Bu sabah yeni tema çalışmalarımız sırasında bir aksilik oldu ve eski tema devre dışı kaldı.
Sorun yakında çözülecektir ve yeni bir Paradox konseptli tema yapılana dek kardeş topluluklarımızdaki tema kullanılacaktır.

16
Merhabalar,

Forum profilinizde artık Paradoxplaza forum hesabınızın kullanıcı adını paylaşabilir, böylelikle buradaki üyelerin sizi Paradoxplaza'da da tanıyabilmesini sağlamış olursunuz.
Ayrıca kullandığınız tarayıcıyı seçme listesine Yandex şıkkı eklendi.

Bu güncelleme hakkında izlenimlerinizi bu konudan bizlerle paylaşabilirsiniz. Gelen tepkilere göre bu tür yenilikleri yapmaya hızla devam edeceğiz.
Paradox Interactive Türkiye Forum Ekibiniz.

17
Paradox Interactive CEO'su Friedrich II, ParadoxPlaza'da Victoria 3 ne zaman gelir konulu bir başlıkta "Signed(TR: İmzalandı)." diye mesaj attı.

Bu oyunun pek yakında duyurulacağı izlenimi veriyor...

18
Diğer Oyunlar / Age of Empires IV duyuruldu!
« : 22 Ağustos 2017, 01:13:57 »
Bu akşam Age of Empires serisinin dördüncü nesil oyunu duyuruldu.

Gelişmeyi nasıl buldunuz?

19
2015 Aralık - 2017 Ağustos arasında çıkan DLC'leri ve ücretsiz yenilikleri genel olarak nasıl bulduğunuzu belirtebilirsiniz.
ParadoxFan topluluğumuz bakalım oyun yeniliklerini nasıl buluyor? :)
Anketimiz 31 Ağustos gün sonunda son bulacaktır.

20
Merhaba EU4 severler,

Bu konu altından oyunun ismi henüz duyurulmamış yeni DLC'si ve 1.23 "İran" yaması hakkında paylaşımlarda bulunabilirsiniz. Ayrıca eklenti ve yama hakkında geliştirici günlükleri ve ek bilgiler de paylaşılacaktır.

BİLGİLER
Anadolu beylikleri Kostantiniyye'yi başkent yapma decisions'una sahip olacak
Kastilya için yeni birim görünümü

GELİŞTİRİCİ GÜNLÜKLERİ
Yemen ve Mısır Geliştirmeleri
Ak ve Kara Koyunlu Geliştirmeleri #1
Timur Toprakları Düzenlemeleri
Ordu Talimi Özelliği
Ordu Talimi Hakkında daha fazla ayrıntı
İslami Ticaret Yenilikleri
İslam Mezhepleri Sistemi
Ak ve Kara Koyunlu Yenilikleri #2
İran Yenilikleri

Sayfa: [1] 2 3 4 5