Gönderen Konu: Crusader Kings II Game Of Thrones Modu 0.1.1 ÇIKTI  (Okunma sayısı 27317 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ahmetnudu

• Müsellem
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: Crusader Kings II Game Of Thrones Modu 0.1.1 ÇIKTI
« Yanıtla #60 : 30 Haziran 2012, 19:11:20 »
 1.06 ile sorunlar var. Tez zamanda bir güncelleme yayınlayacaklarmış.

Çevrimdışı MadKing

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #61 : 30 Haziran 2012, 20:10:30 »
tamam güncellemeyi bekliyom
Sinema Öğrencisi

Çevrimdışı TurkSith

• (TurkJedi)
  • Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #62 : 02 Temmuz 2012, 16:36:54 »
1.06 ile sorunlar var. Tez zamanda bir güncelleme yayınlayacaklarmış.
İçinde War of the Five Kings'de olur büyük ihtimalle. Dosyalarda Stark çocuklarının özellikleri de var. Ama Bran'a maimed özelliği koymuşlar, üzüldüm.

Çevrimdışı venom41

• Yeni Çeri
  • *
  • As You Wish - Saaya...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #63 : 02 Temmuz 2012, 16:52:55 »
Mod bende yüklü ama önce diziyi izlemem lazım  :alien:

Çevrimdışı absknight

• Azab
  • *
  • Yeni bir üyeyim.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #64 : 03 Temmuz 2012, 00:08:22 »
Oyunu aldım amazondan.Hemen kurdum modu ama 1.6 patch sorunluyumuş :( :( :(.

Çevrimdışı Semih

• Azab
  • *
  • Khan of Khans
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #65 : 03 Temmuz 2012, 00:46:44 »
Bran'da maimed varsa;o zaman Tyrion gibi de zihinsel özellik koymalılar ki aradaki fark kapansın.Özellikle -spoiler 3. kitap sonrası- greensight ve skinchanger(ve 1-2 puanlık artış sağlamasın bunlar,bildiğimiz sihir bunlar) bekliyorum.

Çevrimdışı Quaim

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Faber est suae quisque fortunae
    • Profili Görüntüle
    • YokÖyleBişi Blogum
« Yanıtla #66 : 03 Temmuz 2012, 00:51:34 »
Modda Tyrion zaten "Genius" trait ine sahip, ayrıca greensight ve skinchanger trait i de gördüm.
Doğruların peşinden giden geminin rotasını fırtına bile değiştiremez.

Çevrimdışı Semih

• Azab
  • *
  • Khan of Khans
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #67 : 03 Temmuz 2012, 00:54:16 »
Aynen onlar var da,öyle acayip etki yaratmıyor.Olgunlaşmış bir greenseer düşmanlarına çok fena şeyler yapabilir.

Çevrimdışı venom41

• Yeni Çeri
  • *
  • As You Wish - Saaya...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #68 : 03 Temmuz 2012, 02:43:23 »
Beyler mod bende çalışmıyor. Bir krallığı seçip oyuna başlamaya çalıştığımda oyundan atıyor. Sorun nedir bilen var mı?

1.05f ve 1.05g de denedim. İkisinde de olmadı lütfen yardım edin.
« Son Düzenleme: 03 Temmuz 2012, 05:01:25 Gönderen: venom41 »

Çevrimdışı karaasi

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #69 : 04 Temmuz 2012, 02:10:59 »
Mod inanılmaz zevkli. Oyunu hiç oynamadım, direk moddan başladım yavaşça öğreniyorum ama saatlerdir kafamı kaldıramadım.

Önce Redweyn ile başlamıştım ancak büyük lordlarla daha kolay olduğunu okudum. Komşusu az diye Starklar ile Robert İsyanını seçerek başladım. Önce keşif gezisi niyetine 650 kişilik bir birliği Nehir Topraklarına yolladım. Kral'ın lordlarından biri gelip ezdi geçti. ;D

Hayde bre diyerekten topladım kuzeyi, 20000 adamla indim nehir topraklarına. Bay of Clows lordluğu (kim olduğunu çözemedim) 4 küçük lordluktan oluşuyordu hepsini ele geçirdim. Ser Jaime Lannister, Targaryen topraklarında Vadi Lordlarını yerin dibine gömdü, gittim bende onu gömdüm.  :bandana: Ama asker sayım 7000 lere geriledi, Maiden Pool'a çekilip beklemeye başladım. Kuzeyden de 6000 asker daha topladım, ana orduyla birleştirdim. Ancak bulunduğum yerdeki topraklar böyle büyük bir orduyu kaldıramıyor, adamlar telef oluyor. Sanırım orduyu bölmek zorundayım.

Bu arada Jaime 8000 kişilik bir orduyla geri geldi, geldiği gibi Vadi Lordlarını ezmeye devam etti. Kişisel bir nefret sanırım. ;D

Birkaç sorum var,

-Bu işgal ettiğimiz toprakları kendimize bağlamak için hak falan mı iddia ediyoruz? (genel bir soru, kuzeyden o kadar uzakta toprak istemem yani :) )
-Şuan şavaşıp duruyorum, ki herkes öyle yapıyor. Ama tavsiyeleriniz neler, diplomasiye de başlamak istiyorum.
"Sana dilsiz, dudaksız sözler söyleyeceğim/ Bütün kulaklardan gizli sırlardan bahsedeceğim/ Bu sözleri sana, herkesin içinde söyleyeceğim/ ama senden başka kimse duymayacak/ Kimse anlamayacak..."

Çevrimdışı Umut

• (AlbertDS)
  • Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #70 : 04 Temmuz 2012, 02:14:12 »
1.06 için uyumlu versiyon daha çıkmadı dimi?

Çevrimdışı karaasi

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #71 : 04 Temmuz 2012, 02:16:26 »
Sanırım bugün çıkacak.
"Sana dilsiz, dudaksız sözler söyleyeceğim/ Bütün kulaklardan gizli sırlardan bahsedeceğim/ Bu sözleri sana, herkesin içinde söyleyeceğim/ ama senden başka kimse duymayacak/ Kimse anlamayacak..."

Çevrimdışı leyton

• Azab
  • *
  • Yeni bir üyeyim.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #72 : 04 Temmuz 2012, 02:39:48 »
Beyler mod bende çalışmıyor. Bir krallığı seçip oyuna başlamaya çalıştığımda oyundan atıyor. Sorun nedir bilen var mı?

1.05f ve 1.05g de denedim. İkisinde de olmadı lütfen yardım edin.
Bendeki versiyon 1.05b onu dene birde bende çalışıyor.

Çevrimdışı venom41

• Yeni Çeri
  • *
  • As You Wish - Saaya...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #73 : 04 Temmuz 2012, 04:01:31 »
Tamam bakarim. Sağol.

Çevrimdışı TurkSith

• (TurkJedi)
  • Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #74 : 04 Temmuz 2012, 04:02:39 »
Mod inanılmaz zevkli. Oyunu hiç oynamadım, direk moddan başladım yavaşça öğreniyorum ama saatlerdir kafamı kaldıramadım.

Önce Redweyn ile başlamıştım ancak büyük lordlarla daha kolay olduğunu okudum. Komşusu az diye Starklar ile Robert İsyanını seçerek başladım. Önce keşif gezisi niyetine 650 kişilik bir birliği Nehir Topraklarına yolladım. Kral'ın lordlarından biri gelip ezdi geçti. ;D

Hayde bre diyerekten topladım kuzeyi, 20000 adamla indim nehir topraklarına. Bay of Clows lordluğu (kim olduğunu çözemedim) 4 küçük lordluktan oluşuyordu hepsini ele geçirdim. Ser Jaime Lannister, Targaryen topraklarında Vadi Lordlarını yerin dibine gömdü, gittim bende onu gömdüm.  :bandana: Ama asker sayım 7000 lere geriledi, Maiden Pool'a çekilip beklemeye başladım. Kuzeyden de 6000 asker daha topladım, ana orduyla birleştirdim. Ancak bulunduğum yerdeki topraklar böyle büyük bir orduyu kaldıramıyor, adamlar telef oluyor. Sanırım orduyu bölmek zorundayım.

Bu arada Jaime 8000 kişilik bir orduyla geri geldi, geldiği gibi Vadi Lordlarını ezmeye devam etti. Kişisel bir nefret sanırım. ;D

Birkaç sorum var,

-Bu işgal ettiğimiz toprakları kendimize bağlamak için hak falan mı iddia ediyoruz? (genel bir soru, kuzeyden o kadar uzakta toprak istemem yani :) )
-Şuan şavaşıp duruyorum, ki herkes öyle yapıyor. Ama tavsiyeleriniz neler, diplomasiye de başlamak istiyorum.
-Savaşın sebebine göre ele geçirebilirsin. Mesela Robert'ın isyanında ele geçirdiğin yerler senin olmaz, çünkü savaşın amacı Robert'ı tahta geçirmektir. Daha sonra herhangi bir toprakta claimi olan biri adına savaş açabilirsin veya chancellor ile fabricate claim yaparak kendi claimini yaratabilirsin. Eğer claim için savaş açarsan, claimin kapsadığı yerler savaş bitiminde sana geçer.

-Öncelikle supply limiti kaldırmanı öneririm, çünkü çok fazla asker var ve supply limitler çok düşük. Stark olarak başlamışsın, en başta tüm askerleri toplayıp kral topraklarına ilerlemeni öneririm. Kral toprakları warscore üzerinde muazzzam bir değişim yaratıyor. Ondan sonra ordunu Robert'a katarsan büyük ihtimalle savaşı kazanırsınız. Oyunun başında Catelyn Tully ile evlisin ve Hoster Tully öldüğünde orada claim oluşuyor.Catelyn adına saldırıp alabilirsin. Ve ilk erkek çocuğunuz Nehirova'nın ve Kışyarı'nın varisi olur. Ayrıca Jon Arryn bazen kız bir varis bırakıp ölebiliyor. Bu durumda oğlunu o kızla nişanlayıp vadiyi alabilirsin. Entrika çok yani, ne istersen yap :).Ayrıca supply limit kaldırmak mod geliştirme bölümünde var.

Çevrimdışı venom41

• Yeni Çeri
  • *
  • As You Wish - Saaya...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #75 : 04 Temmuz 2012, 05:15:43 »
Arkaşlar, bende mod hala çalışmıyor. Sanırım sorun checksum yüzünden. Tanıtım da checksum ın JDJC olduğunu yazıyor ama bende QX diye başlayan bi şey. Bunu nasıl düzeltebilirim?
« Son Düzenleme: 04 Temmuz 2012, 21:02:40 Gönderen: venom41 »

Çevrimdışı karaasi

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #76 : 04 Temmuz 2012, 19:24:49 »
-Savaşın sebebine göre ele geçirebilirsin. Mesela Robert'ın isyanında ele geçirdiğin yerler senin olmaz, çünkü savaşın amacı Robert'ı tahta geçirmektir. Daha sonra herhangi bir toprakta claimi olan biri adına savaş açabilirsin veya chancellor ile fabricate claim yaparak kendi claimini yaratabilirsin. Eğer claim için savaş açarsan, claimin kapsadığı yerler savaş bitiminde sana geçer.

-Öncelikle supply limiti kaldırmanı öneririm, çünkü çok fazla asker var ve supply limitler çok düşük. Stark olarak başlamışsın, en başta tüm askerleri toplayıp kral topraklarına ilerlemeni öneririm. Kral toprakları warscore üzerinde muazzzam bir değişim yaratıyor. Ondan sonra ordunu Robert'a katarsan büyük ihtimalle savaşı kazanırsınız. Oyunun başında Catelyn Tully ile evlisin ve Hoster Tully öldüğünde orada claim oluşuyor.Catelyn adına saldırıp alabilirsin. Ve ilk erkek çocuğunuz Nehirova'nın ve Kışyarı'nın varisi olur. Ayrıca Jon Arryn bazen kız bir varis bırakıp ölebiliyor. Bu durumda oğlunu o kızla nişanlayıp vadiyi alabilirsin. Entrika çok yani, ne istersen yap :).Ayrıca supply limit kaldırmak mod geliştirme bölümünde var.

Evet, supply olayını kaldırdım, yoksa çekilmiyor. Askerler 1000er 1000er gidiyor.

Yardımın için çok teşekkür ederim, bunları okumadan önce oynamıştım, ordum dağıldı zaten. Şimdi yeni bir oyunla dediklerini yapacağım. :)

Çevrimdışı venom41

• Yeni Çeri
  • *
  • As You Wish - Saaya...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #77 : 04 Temmuz 2012, 21:03:26 »
Ya kimse mi yardım etmicek  :shifty:

Starta basınca oyundan atıyor. Nedir çöüzmü?

Çevrimdışı karaasi

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #78 : 04 Temmuz 2012, 21:49:24 »
Hata veriyor mu yoksa direk mi atıyor?

Çevrimdışı 1. İsmail

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #79 : 04 Temmuz 2012, 22:49:09 »
1.06 için uyumlu versiyon daha çıkmadı dimi?