Bağlanılan Hatırlatmalar

• Hatırlatma: Lütfen PNG resimleri JPEG'e çevirerek paylaşalım!: 11 Ocak 2017

Gönderen Konu: EUIV - Osmanlınızı Yollayın!  (Okunma sayısı 154381 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Elessar

• CKII
  • Sekban
  • *
  • Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.
    • Profili Görüntüle
    • Paradoxfan
Ynt: EUIV - Osmanlınızı Yollayın!
« Yanıtla #2780 : 04 Eylül 2017, 16:45:25 »
Hortlattığın 4 konu vardı.
Modlar uyuy*r y*vrucaklar :fpalm:

Çevrimdışı Lovely Youth

• Müsellem
  • *
  • privet comrade
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2781 : 11 Eylül 2017, 16:07:22 »

Buralardan yanlışlıkla bir osman geçti. Koalisyon olmasa bu kadar gidemezdim bu arada. Kırım ve Suriye'de vasallar
Vaktiyle bir atsız varmış VAR OLSUN!

Çevrimdışı Agnostik

• Vive la Révolution
  • Global Moderatör
  • *
  • "Tanrı öldü! Tanrı öldü! Onu biz öldürdük!"
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2782 : 11 Eylül 2017, 16:10:00 »
Güzel oynamışsın. Hırvatistan'daki devlet kim?
Gel ki geceler çatlasın, gel ki şafaklar tutuşsun...

Osmanlılar benim bildiğim İrlandalı. Öyle duydum yani ben. Benim duyduğum o şekilde. İrlanda'dan Anadolu'ya göç eden bir aile. Sonra burada Müslümanlığı seçip devlet kuruyorlar. Ujmin İrlanda'da bir pagan rahibin adıymış, oradan geliyor isimleri, sonra Anadolu'da Ujmin olmuş Osman. İrlandalı yani bunlar.

Çevrimdışı alemdar1227

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Gelecek sene YKS'ye kadar ara veriyorum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2783 : 11 Eylül 2017, 16:15:57 »
İyi ve hızlı oyun olmuş. Böyle devam edersen bence tüm Avrupayı fethedebilirsin.Ben olsam Muscovya ile müttefik olup Avrupayı yerdim.
- Zamanla artan sadece iki şey vardır : 1. Ölüm korkusu  2. Kaybettiklerimiz.
- Bazen delirmek en akıllıca seçimdir.

Ne mutlu Türküm diyene!

Kendinize iyi bakın. 24 Haziran 2018'de buradayım.

Çevrimdışı Lovely Youth

• Müsellem
  • *
  • privet comrade
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2784 : 11 Eylül 2017, 16:20:41 »
Hedefim o zaten Muscovy'de beni düşman olarak görüyor. Şu anda koalisyon geldi başıma biraz duraklıyıp vasalları annexleyip livonian order'a oradan da iskandinav ülkelerine gidip en sonda ruslara girişeceğim bakalım neler olacak umarım kaolisyon o sırada beni üzmez.

Çevrimdışı BatuHqn

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Dirilerek Başınıza Geçsede Sezar...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2785 : 11 Eylül 2017, 17:36:31 »
Hırvatistan
adamlar antalyaya deplasmanda 3 çaktıklar dün ligi fenerin önünde bitirirler bence :D

Çevrimdışı alemdar1227

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2786 : 11 Eylül 2017, 21:14:40 »

Hırvatistan

İyiymiş. :laugh45: :shocked2: Yalnız bence baya ilginç yani. Böyle şeyler insan şaşırabiliyor hani. ;D :smoking:
« Son Düzenleme: 11 Eylül 2017, 21:16:38 Gönderen: alemdar1227 »

Ne mutlu Türküm diyene!

Çevrimdışı Lovely Youth

• Müsellem
  • *
  • privet comrade
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2787 : 11 Eylül 2017, 21:51:51 »
Aslında aklımda hırvatistanı çıkarmak yoktu ama genovaya savaş açtım geldi milan açtı genovaya savaş gelmedi bende sen mi bana karşı gelirsin diyip bildiğin macaristanı yok ettim geri kalanını da polonlar bitirdi.

Çevrimdışı Patlıcan

• Sipahi
  • *
  • Iron sword huh? What are you killing, butterflies?
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2788 : 12 Eylül 2017, 21:12:18 »
o kadar core yapcak admin puanını nası buldun baba ya ???
I used to be an adventurer like you... Then I took an arrow in the knee.                                                                                                                                                  So you can cast a few spells? Am I supposed to be impressed?                                                                                                                                                  Let me guess someone stole your sweetrole.                                                                                                                                                  Hey, you mix potions, right? Can you brew me an ale?

Çevrimdışı Lovely Youth

• Müsellem
  • *
  • privet comrade
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2789 : 12 Eylül 2017, 23:49:19 »
Aslında bulamıyordum da arada bir sürekli adm puanı 1000'lere çıkıyordu dip puanı da eksi bilmem kaçlara falan iniyodu onun sayesinde yapabildim. Birde padişahlar çok iyi geldi 5-5-5 falan 6-6-5 diye.
« Son Düzenleme: 12 Eylül 2017, 23:55:03 Gönderen: Lovely Youth »

Çevrimdışı ShadowDances

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2790 : 25 Eylül 2017, 23:17:02 »
Evet beyler forumdaki ilk mesajım herkese merhabalar buradan :D

İlk ironmode oynayışım. Oyunum orjinal değil maalesef üzülerek söylüyorum 1 2 dosyası değiştiği için( max yılı değiştirmiştim sanırım ama hatırlayamıyorum hangisini değiştirdiğimi )  ( Steamden doğrulamada yapamıyorum kaldı öyle oyun)  ordaki kupa sarı yanmıyor sanki hileli oynuyormuşum gibi gözüküyor ama o yüzden 2 resim çektim.
İlk iron mode oynayışıma göre nasıl sizce, bundan önce hep hileyle oyunu öğrenmeye çalıştım. Duldadiroğulları ve Taberistan ve Kırım benim vasallar. Bundan sonra ne yapmamı önerirsiniz çok mu kötü oynamışım bu yıla göre :(
1. Çin tarafına doğru gidip eski Türk topraklarını ele geçirmek
2. Arabistan yarımadasını alıp ordan afrikaya doğru büyüme
3. Yukardan Sibiryaya çıkmak
4. Avrupaya Viyana seferine çıkmak :PP

Oyunda Annexlemek nasıl yapılır onu bilmiyorum yani vassalları nasıl savaşsız kendime alıcam o yüzden dulkadiroğullarını arama aldım yerde vermiyorum arkadan support görevi görüyorlar. Ama Taberistan ve Kırım büyük vassallarım. Bide avrupadan konsey yemek istemiyorum yada adı ne tam hatırlayamadım şimdi. Fikirleriniz benim için çok değerli. Biraz daha alıştıktan sonra norveç veya iskoçyayla oynamak istiyorum biraz daha zorlayıcı ülkeler :D İskoçyayla yıl 1900'de avrupa kıtası ele geçirilebilir mi acaba :D

Çevrimdışı alemdar1227

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2791 : 25 Eylül 2017, 23:26:44 »
Merhabalar hoşgeldin. :) Vassal annexlemek içn 10 yıl bekleyip diplomasi seçeneklerinden annex vassal demen lazım. Ama vassal konularına  pek hakim değilim bilen bir arkadaş varsa yazabilir. Eğerki fantezi bir şeyler yapmak istiyorsan Viyana seferi veya Çin seferi gayet güzel olur. Ama para ve güç istiyorsan önce Hindistana kadar inebilirsin oralarda büyük paralar dönüyor. :)
« Son Düzenleme: 25 Eylül 2017, 23:27:11 Gönderen: alemdar1227 »

Ne mutlu Türküm diyene!

Çevrimdışı ShadowDances

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2792 : 26 Eylül 2017, 00:00:35 »
Merhabalar hoşgeldin. :) Vassal annexlemek içn 10 yıl bekleyip diplomasi seçeneklerinden annex vassal demen lazım. Ama vassal konularına  pek hakim değilim bilen bir arkadaş varsa yazabilir. Eğerki fantezi bir şeyler yapmak istiyorsan Viyana seferi veya Çin seferi gayet güzel olur. Ama para ve güç istiyorsan önce Hindistana kadar inebilirsin oralarda büyük paralar dönüyor. :)

Eyvallah saolasın fikirlerden ne gitmemi önerirsin Dede'ye ??? Kalite,Ticaret, Din gittim ben 4.yü daha seçmedim :D Sanki çok yanlış gitmişim gibi bir his var içimde :D

Çevrimdışı Agnostik

• Vive la Révolution
  • Global Moderatör
  • *
  • "Tanrı öldü! Tanrı öldü! Onu biz öldürdük!"
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2793 : 26 Eylül 2017, 00:03:10 »
Evet biraz yanlış gitmişsin :D Adını tam hatırlayamadım ama insan gücü arttıran ve geri kazanımını hızlandıran idea var. Onu al 4. ye. Sonra ofansif ve defansif ideaları al.
Gel ki geceler çatlasın, gel ki şafaklar tutuşsun...

Osmanlılar benim bildiğim İrlandalı. Öyle duydum yani ben. Benim duyduğum o şekilde. İrlanda'dan Anadolu'ya göç eden bir aile. Sonra burada Müslümanlığı seçip devlet kuruyorlar. Ujmin İrlanda'da bir pagan rahibin adıymış, oradan geliyor isimleri, sonra Anadolu'da Ujmin olmuş Osman. İrlandalı yani bunlar.

Çevrimdışı ShadowDances

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2794 : 26 Eylül 2017, 00:39:40 »
Evet ben Rusya'ya girmeye karar verdim baya baya 13 see sürdü ve bühyük bir katliam yaptım 100k'dan fazla mp kaybettim :D ittifaklarından 2'sini yuttum Polotsk'un yarısını aldım Rusyadan'da baya bi şehir aldım. :D :D  Şuan overextension %280 falan bakalım bi 40 50 sene iç isyan ve teknoloide avrupaya yetişmekle uğraşıcam sanırım belki hindistana doğru giderim yavaş yavaş bu arada.

Çevrimiçi kerem1249

• Konsilyer
  • Yönetici
  • *
  • Leo Galante
    • Profili Görüntüle
    • Wizard101 Türkiye
« Yanıtla #2795 : 26 Eylül 2017, 01:28:57 »
@ShadowDances hoşgeldin forumumuza. Moskova daha fazla tehdit olamaz Hindistan'a ilerlemeni öneririm. Bol şans!
Bir daha bu kadar aptal olmayacağına söz ver bana, tamam mı? Hayatını yaşlı bir adam daha çok yaşasın diye riske atmamalıydın...

Çevrimdışı fksahin

• EU4
  • Moderatör
  • *
  • Tengri Biz Menen!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2796 : 26 Eylül 2017, 08:30:34 »
Öncelikle hoşgeldin.:)

Bu kadar agresif bir genişlemeden sonra koalisyon yemediysen çok şanslısın:)

Vasalını annexlemek için de önce ilişkini geliştir. 190 olduktan sonra da diplomasi penceresinden annex vassal a tıklayarak işlemi başlat.
Zamanı Tanrı yaşar. İnsanoğlu hep ölmek için türemiş.
Öd tengri aysar, kişi oglı kop ölgeli törimiş.
God lives the time. Mankind has always been born to die.

Çevrimdışı ShadowDances

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2797 : 26 Eylül 2017, 12:45:39 »
Öncelikle hoşgeldin.:)

Bu kadar agresif bir genişlemeden sonra koalisyon yemediysen çok şanslısın:)

Vasalını annexlemek için de önce ilişkini geliştir. 190 olduktan sonra da diplomasi penceresinden annex vassal a tıklayarak işlemi başlat.

Eyvallah hoş buldum :))

Fransa ile muttektim ama İngiltere ve kastilyaya savaş açtı bende girmedim savaşa sonra gelmediğim için ittifak bozuldu -1000 yiyorum ne zaman duzelir aram fransayla çünkü kastilya once afrikayi aldı şimdide italyayi almış. Nasıl durdurabilirim İspanyolları bu saatten sonra :( çok yanlış yaptım heralde İspanyolların bu kadar gelişmesine izin vermekle... İngiltere de İskoçların yutmuş bu 2li içimden geçecek gibi bir his var içimde =[

Çevrimdışı fksahin

• EU4
  • Moderatör
  • *
  • Tengri Biz Menen!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2798 : 26 Eylül 2017, 13:01:21 »
-1000 yiyorsan diplomaside, seni rivallerine eklemiş olabilir Fransa. Ya da savaşına katılmadığın için "trust" yüzünden belli bir süre için (5 ya da 10 yıl) bu devam edebilir. Aranızdaki ilişki puanının üstünde fare imlecini bekletirsen sebebini görebilirsin.

İspanya Iberian wedding ile Aragon ve Napoliyi pu'ya alıp yutmustur. Bunu daha önce engelleyebilirdin. Şimdi çok uzun savaşlar vermen lazım. Geç kalmışsın yani.
Zamanı Tanrı yaşar. İnsanoğlu hep ölmek için türemiş.
Öd tengri aysar, kişi oglı kop ölgeli törimiş.
God lives the time. Mankind has always been born to die.

Çevrimdışı Cassador

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2799 : 05 Ekim 2017, 14:09:28 »
(aç/kapa)
Yeni sayılırım oyunda, 100 saatim var. Önceki oyunumda commonwealth çok güçlenip avusturya-macaristan+ispanya ile ittifak kurduğu için memlüğü biraz sonraya bırakayım dedim doğru mu yaptım bilmiyorum.

Ayrıca ilk defa bu kadar ciddi bir koalisyon kuruldu bana karşı, kimseye saldıramıyorum. Dün savaş açtılar alt+f4 çektim. Şu an barış halinde yerimde oturuyorum, koalisyon'nun bana savaş açmaması için başka yapabileceğim bir şey var mı?
« Son Düzenleme: 05 Ekim 2017, 16:45:59 Gönderen: Cassador »