Gönderen Konu: İngiltere Hakkında Sorularım  (Okunma sayısı 146 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı 4S0S

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
İngiltere Hakkında Sorularım
« : 12 Ocak 2018, 21:08:48 »
1)Güllerin savaşını istemeli miyiz yoksa 4 diplomatik hakkımızıda kullanıp kastilya avusturya portekiz gibi ülkelerle kraliyet evliliği yapıp varis mi beklemeliyiz güllerin savaşından kendi seçeceğimiz iyi bir kral ve devamındaki eksi artılarını bilmiyorum
2)İlk büyük fransa savaşından sonra ne yapmalıyız iskoçya ve irlanda topraklarından fetihler yapabiliyoruz ama bu fetihlerden hiç verim alamıyoruz ne ekonomik nede insan gücü açısından üstüne birde isyanlarla uğraşıyoruz state yapsak desek ingilterede state sınırı 16 orada alacağımız toprakları bir vassal üzerinde toplayıp idari teknoloji 10a yaklaştığında ihlak etmek kaarlı bir karar mi verim alamayacığımız topraklara admin puanı harcamak istemiyorum

Çevrimdışı TurkishModderHOIV

• Yeni Çeri
  • *
  • Portekiz .
    • Profili Görüntüle
    • The Balkan Empire
Ynt: İngiltere Hakkında Sorularım
« Yanıtla #1 : 12 Ocak 2018, 21:19:37 »
kolonicilik yapmaya çok erkenden başla
http://paradoxfan.com/forum/index.php?topic=54087.0
Balkan Empire

Stalin komünist mi ki?Komünist kılığında faşist değil mi o?

Çevrimdışı pro1453

• Müsellem
  • *
  • Ne pahasına olsun zafer
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 13 Ocak 2018, 13:20:09 »
Fransayı pu düşürebilirsin ben normal zorlukta 15-16 borç ala ala onun tüm müttefiklerini lowa getirdim gemilerini yok ettim falan pu aldım bi bağımsızlık savaşı verdi bana karşı yendim sonra annexlendi fransa kolonileride bana geçmişti sana tavsiyem surrender of maine eventinde ölümüne savaş. Valla ben güllerin savaşını falan bekledim 5 5 6 varis geldi york falan seçmiştim galiba tam hatırlamıyorum. İrlanda'yı da bir irlanda devletine yedir iskoçyayı annexlersin zaten.

Çevrimdışı 4S0S

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 13 Ocak 2018, 17:19:14 »
Fransayı pu düşürebilirsin ben normal zorlukta 15-16 borç ala ala onun tüm müttefiklerini lowa getirdim gemilerini yok ettim falan pu aldım bi bağımsızlık savaşı verdi bana karşı yendim sonra annexlendi fransa kolonileride bana geçmişti sana tavsiyem surrender of maine eventinde ölümüne savaş. Valla ben güllerin savaşını falan bekledim 5 5 6 varis geldi york falan seçmiştim galiba tam hatırlamıyorum. İrlanda'yı da bir irlanda devletine yedir iskoçyayı annexlersin zaten.
daha önce hiç pu özelliğini görmedim bi barış anlaşmasında savaş skorunun kaç olması gerekiyor birde o kadar borcu aldıktan sonra geri toplamak kaç yıl sürdü :D

Çevrimdışı pro1453

• Müsellem
  • *
  • Ne pahasına olsun zafer
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 13 Ocak 2018, 17:46:35 »
Surrender of Maine 1445 yılında falan geldiği için o kadar borcu rahat ödedim niye mi irlanda devletlerinin parasını alarak tabii ki  ;) fransa pu düşünce manpower topladım iskoçyanın müttefiğide yoktu tüm paralarını aldım 7-8 borcum kalmıştı tüm orduyu kaleleri kapadım avusturya ile müttefiktim. Öyle ödedim fransayı annex attığın zaman 15 16 borç için yeter hatta başlangıçta ingilterenin o kıytırık kralını orduların başına ver ölsün galiba warscore 60 olması lazımdı  union with france için
« Son Düzenleme: 13 Ocak 2018, 17:48:20 Gönderen: pro1453 »

Çevrimdışı V.EmirGezeroglu

• Azab
  • *
  • Gezer Hanedanlığından V.Emir Gezeroglu
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 15 Ocak 2018, 23:10:19 »
1)Güllerin savaşını istemeli miyiz yoksa 4 diplomatik hakkımızıda kullanıp kastilya avusturya portekiz gibi ülkelerle kraliyet evliliği yapıp varis mi beklemeliyiz güllerin savaşından kendi seçeceğimiz iyi bir kral ve devamındaki eksi artılarını bilmiyorum
2)İlk büyük fransa savaşından sonra ne yapmalıyız iskoçya ve irlanda topraklarından fetihler yapabiliyoruz ama bu fetihlerden hiç verim alamıyoruz ne ekonomik nede insan gücü açısından üstüne birde isyanlarla uğraşıyoruz state yapsak desek ingilterede state sınırı 16 orada alacağımız toprakları bir vassal üzerinde toplayıp idari teknoloji 10a yaklaştığında ihlak etmek kaarlı bir karar mi verim alamayacığımız topraklara admin puanı harcamak istemiyorum
fransa tahtında hakkın var şeklinde başlıyosun ilk önce ona odaklanmalısın bence
Prusya Geliyor !