Gönderen Konu: Hava üstünlüğü  (Okunma sayısı 107 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi AdolfUstpMert

• Sipahi
  • *
  • Bize yaşam veren Tanrı, özgürlüğü de verdi.
    • Profili Görüntüle
Ynt: Hava üstünlüğü
« Yanıtla #1 : 03 Ocak 2018, 15:55:29 »
Tüm savaşlarına etki ediyor. Örneğin kendi bölgende hava üstünlüğü olmazsa bölgenin heryerini bombalarlar endüstrin altüst olur. Hava üstünlüğün olmadığı bölgede savaşları kazanmakta zorlanırsın. Kendi bölgeni savunabiliyorsun.
Mesela bir bölgeye bombardıman uçağı atayacaksın ama orda hava üstünlüğün yoksa o bombardıman uçakları avlanır.
Hava üstünlüğünü diğer uçaklarla çeşitli şeyler yapmak için hava üstünlüğü olması gerekiyor.
« Son Düzenleme: 03 Ocak 2018, 15:58:40 Gönderen: AdolfUstpMert »
Ein Mensch ohne BiIdung ist ein SpiegeI ohne PoIitur...

Çevrimiçi Gurthaur

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: Hava üstünlüğü
« Yanıtla #2 : 04 Ocak 2018, 19:06:59 »
Hava desteği hem ekonomi hem de askeri açıdan önemli. İlerleyemediğin bir hattı kırmana da yardımcı olur, iyi bir pozisyonu savunmana da. Aynı zamanda karşındakinin ekonomisine zarar verebilir ve kendi ekonomini koruyabilirsin.

Oynadığın ülkeye göre bir hava stratejisi belirlemen gerekiyor - havaalanlarının durumu ve aralarındaki mesafe, sanayi kapasiten vs. etki ediyor. Avrupa'da oynuyorsan CAS + Fighter kombini giderken Türkiye için Heavy Fighter + Medium Bomber daha iyi mesela. Ben modlu oynuyorum, bu modda HFler de yere saldırı yapabildiği için genelde HF yapıştırıyorum. Kritik bölgelere radar ve AI kurup, bölüklere de AI support verip; elimdeki eski tankları SP AI'ye (ve SP ART) dönüştürüp kullanıyorum.

« Son Düzenleme: 04 Ocak 2018, 19:10:22 Gönderen: Gurthaur »
Komünistleri ülkeden nasıl atabilirim?