Gönderen Konu: Osmanlı ve Rus belası  (Okunma sayısı 455 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Drahthaar

• Müsellem
  • *
    • Profili Görüntüle
Osmanlı ve Rus belası
« : 22 Aralık 2017, 18:36:39 »
1498 yılı bohemya macarsitan PU polonya,litvanya,fransa,savoy,milan müttefik 1498 yılı geldimi direk saldırı açiyor osmanlı sonra rusya geliyor. Fransa ispanya savaş açıktan 1 ay sonra savaş açiyor fransa geliyor savaşa ama ordular gelmiyor 10 kere denedim, yenemiyorum. Nasıl olcak yardım edin.teknoloji eşit dip ve ofansif idea var. HRE 3 reform 35 puan ve 61 prens var. heretic
yeni cikti 18 artiyor hre puani. Polonyadan dolayı saldiriyor yoksa düşman olarak görmüyor, polonyanın yarisini  yedi zaten hepsini yerse daha durduramam.

Çevrimdışı Agnostik

• Vive la Révolution
  • Global Moderatör
  • *
  • Bütün ülkelerin işçileri, birleşin!
    • Profili Görüntüle
Ynt: Osmanlı ve Rus belası
« Yanıtla #1 : 22 Aralık 2017, 18:46:01 »
Borç alıp paralı asker.
15 dil konuşan ülkeler kaybetmeye mahkumdur.
M. KEMAL ATATÜRK

Çevrimdışı Furkan 65

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Mao Zedong
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 22 Aralık 2017, 20:45:34 »
Galiba @Agnostik dediği doğru askerlerin çok olması lazım.

Çevrimdışı AdolfUstpMert

• Sipahi
  • *
  • Herkesi dost sanan bir aptal.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 22 Aralık 2017, 20:57:46 »
Hile yap hiç uğraşma.
"CASH" "ADM" "DİP" "MİL" "MANPOWER" Ve arkana yaslan. 
Forumu bırakmak isteyip bırakamayan insan evladı.

Çevrimdışı Furkan 65

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Mao Zedong
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 22 Aralık 2017, 20:59:02 »
Adamım be!

Çevrimdışı turks3535

• Azab
  • *
  • CK2-EU4-HOI4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 22 Aralık 2017, 21:09:03 »
HRE'yle kaybetmek ??

Savaşı kaybet önce  HRE deki  Prensleri katolikleştir Rusya ya karşı osmanlı ve ısveçle dostluk kür
Diplomatik puandan ceza yesek bile
Ne kadar fazla müttefiklik o kadar iyi
Polonyalı  dostluktan çıkar sende yut
Savaşları sen yönet dostlarının savaşlarına çıkarların varsa  gir

Çevrimdışı Drahthaar

• Müsellem
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 24 Aralık 2017, 22:55:09 »
Teşekkürler Arkadaşlar 1610 yılında 9. Reformu yaptım. 59 prens, Ayrıca Polonya, Tötonların kurduğu :) Prusya, Litvanya, isveç Vassal .  97 HRE Puanı var 10. Reformu yapmıyorum. Osmanlı sorununu Haçlı seferi yaparak çözdüm. Fransa'da benim hanedan var nasıl PU Düşürcem adamın heir sürekli var bide güçlü :)

Çevrimdışı BatuHqn

• Sipahi
  • *
  • Osgiliath Gondorlularındır...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 27 Aralık 2017, 08:09:00 »
Teşekkürler Arkadaşlar 1610 yılında 9. Reformu yaptım. 59 prens, Ayrıca Polonya, Tötonların kurduğu :) Prusya, Litvanya, isveç Vassal .  97 HRE Puanı var 10. Reformu yapmıyorum. Osmanlı sorununu Haçlı seferi yaparak çözdüm. Fransa'da benim hanedan var nasıl PU Düşürcem adamın heir sürekli var bide güçlü :)
Adamın heirinin ölmesini ya da zayıf gelmesini bekleyeceksin.
-Neymiş Mesele ?
-Neymiş Dayı ?
-Mesele ölmek değil, asıl mesele dost bildiğin, en güvendiğin adamın eliyle ölmekmiş mesele....

Çevrimdışı Kalamarxxx

• Müsellem
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 28 Aralık 2017, 00:13:30 »
hile mi yaptın o kadar prens ve litvanya isveç felan nasıl aldın yoksa easy modda mı onuyorsun ?

Çevrimdışı Drahthaar

• Müsellem
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 30 Aralık 2017, 00:25:00 »
Hile kullanmıyorum zorluk normal. Oyun başı direk Macaristan, Bohemya PU düştü, Fransa da düşer sandım ama düşmedi. Polonya Litvanya bir arada değildi, Polonya neredeyse oyunda yoktu. Shadow kingdom olayını 2 venedik 2 papa savaşında hallettim. Sonra prenslere savaş açtım HRE çok oynadığım için özgür şehirleri ezbere biliyorum onları yedirmedim. Sonra Burgundy eventi olur dedim olmadı, mecburen zorla toprakları aldım Hostein'e garantör oldum böylece Danimarka sorununu halletim. İlerde hostein'e yedirdim. 61 Prensi gördü HRE. Macaristan'a Sırbistan ve Bosnayı yedirdim. Annexledim Macaristanı. Fransa Castil'i yedi. Napoli serbest felan kaldı ondan toprak aldım. Reformlara önem verdim. Din savaşından 3-4 yıl önce 5. Reformu yapınca zaten savaş çıkmadı. Zaten çıksa da garanti kazanırdım Rusya Fransa katolik prensler benden yanaydı. Ayrıca 10 hre puanı için imparatorları ordu başına geçirdim ölüp durdular ,  Fransa'ya PU olucaktım  neredeyse.Vassal olarak saydığım ülkeler zaten küçücük Şuan Avrupada 4 devlet var rusya osmanlı ben ve Fransa. Din savaşı olmadı. 9. Reformdan sonra Prusya zaten küçücüktü, Rusya ile müttefikti direk savaş açtım Prensler yok etti zaten rusyayı. Polonya Litvanya hiç birleşmedi. Osmanlı Polonyayı Rusya Litvanyayı yedi geri kalan topraklar gitmesin diye Vassaladım. İsveçi ise Bremen ve hostein'e yedirdim sonra vassaladim. Bu arada şuan 15 diplomatik ilişkim var Osmanlı hariç bütün devletler ile Evlilik var. 120.000 ducat geliyor aylık. 120k ordum Prenslerin 300 küsür var Hollanda hariç özgürlük arzusu yok onuda zaten kimse desteklemiyor. Gemi gücüm çok kötü sadece. Güney Afrika'da Holladanın sömürgeleri var. Oyun sıkıcı hale geldi, Osmanlıda ve Rusyada çok toprak var uğraşmaya değer mi bilmiyorum. Foto atarım oyuna girince. İdealar: dip, infu, offensive,defensive,ekonomik

Çevrimdışı Berat 123

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 07 Ocak 2018, 18:57:02 »
kardeşim sen osmanlının başta bu kadar güçlenmesine izin vermeyip ingiltereyi müttefik alıp fransayı zayıflatcaktın :D