Gönderen Konu: Oyuna alışmak için neler yapmam gerekiyor?  (Okunma sayısı 374 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sirkadir

• Azab
  • *
  • Kılıcın yapamadığını adalet yapar.
    • Profili Görüntüle
Oyuna alışmak için neler yapmam gerekiyor?
« : 18 Aralık 2017, 15:30:50 »
Herkese merhaba öncelikle. Aranıza yeni katılan biri olmakla beraber EU4 oyununu oynamayı çok istiyorum ve strateji oyunlarıyla pek ıçli dışlı değilim açıkcası. Oyuna alışmak için hangi devleti seçmem gerekiyor? Neler yapmam gerekiyor? Bildiğiniz iyi bir video rehber var mı? Çünkü oyuna girince ekrana bakakalıyorum öylece çok karışık geliyor her şey  ;D Şimdiden teşekkürler. :)

Çevrimdışı Furkan 65

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Mao Zedong
    • Profili Görüntüle
Ynt: Oyuna alışmak için neler yapmam gerekiyor?
« Yanıtla #1 : 18 Aralık 2017, 15:36:27 »
Hile yaparak öğren,ecdat al derim.Rehber okumak ve izlemek faydalı gelir.

Çevrimdışı loklyal

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
    • yok
« Yanıtla #2 : 18 Aralık 2017, 16:06:54 »
Bence hiç hile yapma, bende yeni başladım. Video izliyorum buraya yazıyorum - soruyorum, ve oynuyorum.
1 imzam var ama kalem ile atabiliyorum klavyeden olmuyor :D

Çevrimdışı Furkan 65

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Mao Zedong
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 18 Aralık 2017, 16:20:09 »
En az neyi anladın?

Çevrimdışı AdolfUstpMert

• Sipahi
  • *
  • Herkesi dost sanan bir aptal.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 18 Aralık 2017, 17:08:04 »
Oyuna alışman için strateji oyunlarını sevmen gerekiyor. Ben strateji oyunlarını sevdiğimden ötürü oyundan anlıyorum.
Fakat eğer strateji oyunlarını sevmiyorsan fps veya moba oyunlarına devam et derim. Çünkü çok fazla arkadaşımı alıştırmaya çalıştım bu tür oyunları hepsi sonuçsuz kaldı. Oyunda süper güç olmaya ve Kontollü bir şekilde toprak ele geçirmeye bakacaksın teknoloji seviyenide iyi tutman gerekiyor.

İlk önce oyunda ki temel şeyleri öğrenmen gerekiyor. Mesela menüdeki seçenekleri ekonomi bölümünü isyan bölümünü bunları iyice kavraman gerekiyor. Oyunda dikkat etmen gereken birçok şey var. Örneğin bir ülkeye savaş ilan etmek için diplomasi bölümünden casusluk ağı oluşturup hak iddia etmen gerekiyor. Eğer savaşı kazanırsan, toprakları alırkan alttaki bayrak yani koalisyon işaretine dikkat etmen gerekir eğer o bayrak çıkarsa bilki tüm devletler sana savaş ilan edecek bu nedenle toprak ilhak ederken dikkat etmelisin. Askeriye olarakta ben genel olarak ilk yıllarda 12 piyade 8 atlı koyuyorum sonra topçular çıkınca farklı farklı düzen kuruyorum ordularda. Ekonomi bölümünde bol bol para biriktirip binalar inşa etmelisin bu senin gelirini arttıracak şeyler. ticarete önem vermelisin mesela boşta tüccar olduğu zaman bir ticaret noktasına tüccar göndermen gerekiyor. tabii sana anlattıklarım karmaşık gelebilir dediğim gibi ilk önce menüdeki olayları çözüp öyle daha ayrıntılı bir şekilde oynaman gerekiyor. Askeri olarak askeri geleneğe dikkat etmelisin. Ve daha fazla ayrıntılı bilgi istiyorsan sorabilirsin veya rehber bölümünden bakabilirsin.
Teknolojiye çok önem vermen gerekiyor teknolojide geri kalırsan genellikle savaşlarda yenilirsin geri kalırsın.
Topraklar ele geçirdiğinde isyanlar çıkabilir bu isyanların daha az olması için stability ve savaş yorgunluğun düşük tutman gerekiyor yozlaşmanın'da yükselmesini engellemelisin.
« Son Düzenleme: 18 Aralık 2017, 17:10:16 Gönderen: AdolfUstpMert »
Forumu bırakmak isteyip bırakamayan insan evladı.

Çevrimdışı Furkan 65

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Mao Zedong
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 18 Aralık 2017, 17:11:06 »
Rehber arşivi bölüm bölüm ayrılmış durumda bir bak derim.
Rehber Arşivi: http://paradoxfan.com/forum/index.php?topic=37490.0

Çevrimdışı BatuHqn

• Sipahi
  • *
  • Osgiliath Gondorlularındır...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 18 Aralık 2017, 18:14:43 »
Rehber arşivi var. Ben Ecdad'ı alıp hayvan gibi hile yapa yapa öğrenmiştim. Birde ilk oynasığım versiyon 1.0dı. İlk versiyon diye de kolay öğrenmiş olabilirim.
-Neymiş Mesele ?
-Neymiş Dayı ?
-Mesele ölmek değil, asıl mesele dost bildiğin, en güvendiğin adamın eliyle ölmekmiş mesele....

Çevrimdışı Furkan 65

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Mao Zedong
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 18 Aralık 2017, 18:15:35 »
Olabilir 1.23 ecdat biraz daha zor diğerlerinden.

Çevrimdışı Ügüt

• Sipahi
  • *
  • Türke Kafa Tutanın Tutulacak Kafası Kalmaz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 19 Aralık 2017, 19:36:19 »
Hileye gerek yok.Klasiktir bizde lisede derler.Dayak yiye yiye dövmeyi öğrendik.O misal  :) .

Dayak yiye yiye Tokatlamayı öğreneceksin kardeşim.Hileye bir başlarsan bırakamazsın.Çünkü hile oyunu kolaylaştırmıyor.Oyunu bitiriyor.Sen o artılara alışınca normal oyun çok zor gelir.

Atıyorum 5000 duca altın 50000k manpowerla başlarsan,şehirlerin dinlerini tak tak değiştirirsen olmaz.
O manpowerın dolmasını beklemek 30 40 ay din değişmesini beklemek koyar.

Çok iyi hatırlıyorum eu3e yeni başlamışım.Gemiye adam bindirmeyi bilmiyordum.1 sene adam bindiremedim ben gemiye  :)  :)  :) .Aztek oynuyordum sürekli.1 sene sonra bi videoda gördüm.Dedim Allah Kahretsin bu kadar mıydı?  :)  :)  :)
« Son Düzenleme: 19 Aralık 2017, 19:38:14 Gönderen: Ügüt »
TÜRKMENELİ TÜRK CUMHURİYETİ
Vakit Gelmedi mi?
MUSULKERKÜKTÜRKTÜRTÜRKKALACAK

Çevrimdışı Göktürk Gökbörü

• Yeni Çeri
  • *
  • Geri Dönsün Ulu Günler...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 20 Aralık 2017, 16:09:58 »
İngilizcen yoksa Türkçe yayın yapan youtube serilerini izle ben öyle başlamıştım. 1 ay kadar izledikten sonra oyunu satın almaya karar vermiştim. Oyunu ilk oynamaya başladığımda extented timeline ile oynamıştım ilk oynadığım devlette oghuzlardı :)))
O Romalılar siz değil misiniz ki on dille konuşursunuz ve herkesi aldatırsınız.Siz Romalılar niçin bizim elçilerimizi Kafkaslar üzerinden Bizans'a götürüyorsunuz ve "Roma'ya gidilecek başka yol yoktur" diyorsunuz. Yani biz, yollar geçilmez, her taraf arızalı, dağlık taşlık zannedelim de Roma İmparatorluğu'na hücum etmeyelim mi? Böyle düşüneceğimizi mi sanıyorsunuz? Fakat biz Dinyeper Nehri'nin nerede bulunduğunu, Tuna'nın nereye aktığını, Meriç'in nereden geçtiğini çok iyi biliyoruz. Bize tabi olan kavimlerin Roma'ya nereden girdiklerini de çok iyi biliyoruz. Sizin kaleleriniz bizim için sır değildir..'' Batı Göktürk Hakanı İstemi Yabgu..''

Çevrimdışı Berat 123

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 07 Ocak 2018, 19:41:24 »
ben oyunu spastikgamers dan öğrendim kısa ve öz

Çevrimdışı BatuHqn

• Sipahi
  • *
  • Osgiliath Gondorlularındır...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 07 Ocak 2018, 19:45:26 »
Ben de hile yapa yapa öğrendim. Bir yaptım iki yaptım üçte bıraktım. Çünkü sıktı hileli. Ben öyle alıştım bence sen de öyle yapmalısın.
-Neymiş Mesele ?
-Neymiş Dayı ?
-Mesele ölmek değil, asıl mesele dost bildiğin, en güvendiğin adamın eliyle ölmekmiş mesele....

Çevrimdışı AdolfUstpMert

• Sipahi
  • *
  • Herkesi dost sanan bir aptal.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 07 Ocak 2018, 20:07:14 »
Ben halen hile kullanıyorum ama sadece teknolojide.
Zira teknolojileri, savaşları, toprak fethetmeleri bir arada yürütmek biraz zor oluyor.
Forumu bırakmak isteyip bırakamayan insan evladı.

Çevrimdışı pro1453

• Müsellem
  • *
  • Ne pahasına olsun zafer
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 07 Ocak 2018, 21:12:59 »
oyuna alışmak için Osmanlı ideal bir seçim internetten video izle Osmanlı birçok teknolojide geri kalmıyor fakat fabrika falanda osmanlıya gelmesi zor oluyo onun için hedef Viyana olmalı yoksa diğer devletler teknolojide uçarken sende kazaklarla nogaylar gibi teknolojide geri kalacaksın. Asya'da oynama bence oralara rönasans ulaşamıyor. Teknolojik olarak bir devlet arıyorsan Fransa ideal bir seçim. Tabii holy roman empire'da dikkat etmelisin. Oyunda brandenburg ya da farklı bir alman düküyle başlayıp Prusya ardından Almanya'yı oluşturabilirsin. Brandenburg zordur ama prusya olunca daha sonra almanya o disiplin sayesinde senden kat kat fazla olan düşman askerlerinin kabusu olabilirsin seçim senin :)

Çevrimdışı V.EmirGezeroglu

• Azab
  • *
  • Gezer Hanedanlığından V.Emir Gezeroglu
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 15 Ocak 2018, 23:16:11 »
Herkese merhaba öncelikle. Aranıza yeni katılan biri olmakla beraber EU4 oyununu oynamayı çok istiyorum ve strateji oyunlarıyla pek ıçli dışlı değilim açıkcası. Oyuna alışmak için hangi devleti seçmem gerekiyor? Neler yapmam gerekiyor? Bildiğiniz iyi bir video rehber var mı? Çünkü oyuna girince ekrana bakakalıyorum öylece çok karışık geliyor her şey  ;D Şimdiden teşekkürler. :)
hile yapma oyunu zora al ve ezil düşe kalka öğreniceksin
Prusya Geliyor !