Gönderen Konu: I. Osmanlı Merkezli Co-op Multiplayer  (Okunma sayısı 2651 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı genchan

• Yeni Çeri
  • *
  • Şampıyonluk nasip olsun inşallah trabzonum
    • Profili Görüntüle
Ynt: I. Osmanlı Merkezli Co-op Multiplayer
« Yanıtla #80 : 01 Ağustos 2017, 22:07:52 »
5 yılda bir istek hakkımız olacaksa üst üste savaşta olmadığı halde reddederse Sultanın da zararına olmalı bu dengelenmeli öyle daha realistik olur ve ya Vasalların sayısı artmalı ki isyan olursa gerçekten değecek bir tehtid olsun Sultan da vasallarını elinde tutmak için onlara da yardımcı olmaya çalışsın kendisi de gelişirken.
Bu arada jigoism daha iyi savaş için yoksa savaş hedefi ekleyemiyorsun.
Zaten bence öyle bir sistem olsun ki isyan etmeye gerek kalmasın, ibr yandan da Sultan elinden sancak sancak beylerini elinden çıkarmamak için gayret etsin sürekli; co-op bir multi bu sonuçta.
« Son Düzenleme: 01 Ağustos 2017, 22:14:31 Gönderen: genchan »

Çevrimdışı by_bush

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #81 : 01 Ağustos 2017, 22:14:28 »
bushun dediği gibi danısma meclisi adam isteklerimizi erteledikce loyalty düsecek loyalty 0 olunca isyan etmek serbest ama yine de osmanlı güclü olduğu için illa isyan etmeyiz

bu arada benim zamanlama konusunda bazı kuskularım var oyun bası 10 yıl late game de 5 yıl olsun(gibi gibi)

zaten oyun ilerledikçe hiçbiryer alamyoruz allah askına bari bunu ziyan etmeyin :wall:
(AYRICA BAKINIZ ORTA ASYA TÜRKLERİ MULTİSİNİN 1933 DE BİTMESİ )

edit:bu arada ceza ile loyalty artırmak gibi bir düsüncesi olan varsa simdiden saçma olduğunu söyülorum bush için biraz riski yoksa bu sistemi getirip isler karısıklastırmamın anlamı yok ya dikkat eder herkes mutlu olur ya da birileri(tahmin edebileciğiniz gibi meraklıyım herkes mutlu olmaz ise tabii) co-op tan cıkıp mücadeleye girer
tabi ki bunlar sisteme göre oyun baslar baslamaz olmayacak seyler...
Abu Dabi , Yemen , Umman vs gibi yerler var zaten ? 5 yıl neden olacak ki ? Direk isyan etmek için mi ? Oyun Osmanlı Merkezli bir gelişmeyken oyunu Valilik merkezli isyanlarla ayrılma çabalarına ve entrika merkezine çevirmişsiniz :)

5 yılda bir istek hakkımız olacaksa üst üste savaşta olmadığı halde reddederse Sultanın da zararına olmalı bu dengelenmeli öyle daha realistik olur ve ya Vasalların sayısı artmalı ki isyan olursa gerçekten değecek bir tehtid olsun Sultan da vasallarını elinde tutmak için onlara da yardımcı olmaya çalışsın kendisi de gelişirken.
Bu arada jigoism daha iyi savaş için yoksa savaş hedefi ekleyemiyorsun.

Cumhuriyet döneminde bile Cumhurbaşkanına reddedilen tasarı aynı şekilde gelmez değiştirilerek gelir. O zamanlarda Padişahlık var ve beni sıkacak bir durumun olması saçma olur. Tarihsel merkezli gidersek bu zamanlarda Arap isyanları Osmanlıda olmuyor.

Şimdi herkes acıksan oynasak mı ki ?
« Son Düzenleme: 01 Ağustos 2017, 22:17:22 Gönderen: by_bush »
▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼
ULUSUM ULUSLARIN EN YÜCESİ
▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲

Çevrimiçi vakanüvis

• Yeni Çeri
  • *
  • TDP
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #82 : 01 Ağustos 2017, 22:21:55 »
Abu Dabi , Yemen , Umman vs gibi yerler var zaten ? 5 yıl neden olacak ki ? Direk isyan etmek için mi ? Oyun Osmanlı Merkezli bir gelişmeyken oyunu Valilik merkezli isyanlarla ayrılma çabalarına ve entrika merkezine çevirmişsiniz :)

Cumhuriyet döneminde bile Cumhurbaşkanına reddedilen tasarı aynı şekilde gelmez değiştirilerek gelir. O zamanlarda Padişahlık var ve beni sıkacak bir durumun olması saçma olur. Tarihsel merkezli gidersek bu zamanlarda Arap isyanları Osmanlıda olmuyor.

Şimdi herkes acıksan oynasak mı ki ?

late game diyorum zaten 0 genisleme late gamede diyorum sen hemen isyancılık oynamak istiyorsun diyorsun

ama ben anladım sen baya bir tırsmıssın tırsacak bir sey de yok ama hem kaç kere söylemeliyim bilmiyorum BİZ İNSANİZ SADECE 1936 YA KADAR ÖYLECE DUURMAKLA GÖREVLİ BOTLAR DEĞİLİZ
az bizi de düsünsen bu muhabetleri yapmıyor olurduk oyunun amaçı eğlenmektir

ve ayrıça hazır kimse baslamasısken cıkabilirim OYUN HENÜZ BASLAMADI elimi ayağımı tutan yok ama ben isler tatlıya bağlanır da güzel bir oyun atarız diye düsünüyorum
Sah eserim olacak AAR: http://paradoxfan.com/forum/index.php?topic=52985.msg904514#new

olması imkansız hayellerim:
Into the Stars- a vic3 to stallaris AAR
Games for carladian Throne -a bannerlord AAR
Chartage delada est-EU:ROME II AAR

Çevrimdışı genchan

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #83 : 01 Ağustos 2017, 22:23:30 »
Tarih insanların yaptıklarıyla birlikte yapabileceklerini de ele alır. Mesela Yıldırım Beyazıt'ın yerinde olsan Moğol ordusunu arkadan vurup Ankara Savaşını kazanmayı seçer miydin bu bir seçimdir: Belki seçerdim dersin, belki de seçmezdim dersin önemli olan tarihte Yıldırım Beyazıt'ın olması, Ankara savaşının olmasıdır. Şimdi Yıldırım Sensin onun yaptığı herşeyi aynen yaparsak fetret devrine gireriz, oyunu biraz daha zevkli kılmak için vasalların 1 oy hakkı Padişahın 2 oy hakkı olan bir sistem kurabiliriz oy çokluğu olunca karar çıkabilir. Ve zaten diğer türlü kimse kabul etmez herkes çıkar.
« Son Düzenleme: 01 Ağustos 2017, 22:39:41 Gönderen: genchan »

Çevrimdışı by_bush

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #84 : 01 Ağustos 2017, 22:42:59 »
Başa geçen Yıldırım Ahmet Han acilen Divan-ı Hümayun-u toplamak istemektedir.
Necd Emiri hamachiye geliniz görüşelim.

Çevrimdışı genchan

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #85 : 01 Ağustos 2017, 23:18:50 »
Neyseki sorun çözüldü

Çevrimdışı TheFlyingKick

• Azab
  • *
  • Dj Dikkat.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #86 : 02 Ağustos 2017, 14:05:35 »
Bana farketmez :) Ama dediğiniz gibi sadıklık(loyalty) sistemli oynarsak daha başka bir zevk ve tasarı ortaya çıkar  tbrk*
öɴce oyυɴυɴ ĸυrαlαlrıɴı öğreɴмelιѕιɴιz, ѕoɴrα dα нerĸeѕтeɴ ιyι oyɴαмαyı

Çevrimdışı genchan

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #87 : 02 Ağustos 2017, 16:20:33 »
Loyalitye gerek kalmadı sorun çözüldü

Çevrimiçi vakanüvis

• Yeni Çeri
  • *
  • TDP
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #88 : 02 Ağustos 2017, 20:29:42 »
bu arada  bu gün girdik ama pek beceremedik(ruslar sağ olsun re start bile attık bir kere)
hazır cok gitmemisken...
bu yüzden bir ricam var necd i bir baskasına verin münkünse flying kick veya genchan veya istekli yeni bir oyuncu gibi

buraya girmekle hata etmisim daha doğrusu hard core ülkere giriyorum beceremiyorum uzatmanın alemi yok memmun değilseniz gidin memmun olacağınız birine verin!
BUNU gectim
harbi cıksam iyi olur hem günlük hayatta da yazın son aylarındayız islerim birıkiyor...

(tam da neti hal etmistim zırt pırt atmıyordu  :wall: )
Sah eserim olacak AAR: http://paradoxfan.com/forum/index.php?topic=52985.msg904514#new

Çevrimdışı genchan

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #89 : 02 Ağustos 2017, 20:43:14 »
vakanivüs kimse mükemmel olamaz bu bir geçrek ben asla sana neden Hicazı alamadın diye yüklenmedim. Günlük hayatını aksatıyorsa ve ya oynamak istemiyorsan saygı duyarım fakat bugün Osmanlı'nın işinin ne kadar zor olduğunu gördük. Bu yüzden daha da yardımlaşmamız gerektiğini gördük. Bence oyun yenilmeyi öğrenemezsek güzel geçmez hatta oynayamayız, tarihteki büyük devletlerden bazıları yenile yenile yenmeyi öğrenmiştir. Mesela Rus Çarı zmaanında İsveçe yenilmiş ve ondan Rusyanın içindeki ormanlara kadar kaçmıştır fakat oraya gelince İsveç Kralı yenilmiş ve Osmanlıya sığınmıştır. Bu oyunda yenilen Osmanlı oluyor o yüzden iyi yönetilmeli, eğer iyi yönetilemeyecekse bence de çık hatta ben de çıkayım bu multiyi de daha sonra oyunda çok iyi olursak o zaman yaparız plan olarak güzel bir multi ama kaliteli oyuncular gerekiyor. Osmanlı oyunun en zor devleti özellikle Osmanlıyı oynayan oyuncunun çok çok kaliteli olması gerekiyor.

Çevrimdışı by_bush

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #90 : 02 Ağustos 2017, 20:49:07 »
Multiden çıkıyorum.

Çevrimdışı genchan

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #91 : 02 Ağustos 2017, 20:54:02 »
Bu multi olsun diye çok gayret ettim çok fedâkârlık yaptım ama olmadı malesef ki uyuşamadık. Ayrıca seviyemize göre çok zor bir multi oldu. Bence multiyi bitirelim , yeni multilerde görüşmek dileğiyle oynadığımız zamanlar eğlenceliydi, hepinize çok teşekkür ediyorum.

İnanıyorum ki bir gün bu multi ile müthiş hikâyeler yazılacak oyundaki rolplay(rp)ler bile ne kadar zevkliydi. Keşke olsaydı ama şu Rusya varya o bitirdi bizi ;)
« Son Düzenleme: 02 Ağustos 2017, 21:00:44 Gönderen: genchan »

Çevrimdışı kerem1249

• Hâkimiyet Milletindir
  • Yönetici
  • *
  • Hâkimiyet Milletindir
    • Profili Görüntüle
    • Wizard101 Türkiye
« Yanıtla #92 : 02 Ağustos 2017, 21:04:29 »
Bu ilkti, her zaman ilklerde sorunlar olması normal. Gelecekte böyle sorunla yaşanmayacağını umuyorum. Katılımcılara teşekkür eder, güzel vakit geçirmiş olmalarını umarım.
Ordumuz Türk topraklarının ve Türkiye idealini gerçekleştirmek için yapmakta olduğumuz sistemli çalışmaların yenilmesi imkansız güvencesidir.

Halkın Özgürlük Partisi (HÖP)

Çevrimiçi vakanüvis

• Yeni Çeri
  • *
  • TDP
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #93 : 02 Ağustos 2017, 21:25:38 »
vakanivüs kimse mükemmel olamaz bu bir geçrek ben asla sana neden Hicazı alamadın diye yüklenmedim. Günlük hayatını aksatıyorsa ve ya oynamak istemiyorsan saygı duyarım fakat bugün Osmanlı'nın işinin ne kadar zor olduğunu gördük. Bu yüzden daha da yardımlaşmamız gerektiğini gördük. Bence oyun yenilmeyi öğrenemezsek güzel geçmez hatta oynayamayız, tarihteki büyük devletlerden bazıları yenile yenile yenmeyi öğrenmiştir. Mesela Rus Çarı zmaanında İsveçe yenilmiş ve ondan Rusyanın içindeki ormanlara kadar kaçmıştır fakat oraya gelince İsveç Kralı yenilmiş ve Osmanlıya sığınmıştır. Bu oyunda yenilen Osmanlı oluyor o yüzden iyi yönetilmeli, eğer iyi yönetilemeyecekse bence de çık hatta ben de çıkayım bu multiyi de daha sonra oyunda çok iyi olursak o zaman yaparız plan olarak güzel bir multi ama kaliteli oyuncular gerekiyor. Osmanlı oyunun en zor devleti özellikle Osmanlıyı oynayan oyuncunun çok çok kaliteli olması gerekiyor.

evet anlıyorum ama daha çok kisisel hayattaki islerimden dolyayi cıktım bahane oldu yani

ve evet multinin olması için çok uğrastın takdir ediyorum bu daha sonraki multilerde ne kadar güzel bir host olacağını gösteriyor  :)

ayrıca bush ile bir problememiz yok umarım yanlıs anlamıyordur olur öyle seyler biraz sert konustuk birbirimize ama aileler bile bazen kavga eder yine umarım yanlış anlamıyordur.

@kerem bizim multilere olan desteğinizden ve ilginizden dolayı size ayrı tesekür etmek istedim yine iyi tarafından bakalım daha güzel bir multide siz de yer alabilirsiniz ilerki gelecekte :)

Çevrimdışı genchan

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #94 : 02 Ağustos 2017, 21:29:54 »
 tbrk*

Moderatörüm size ben de ayrıca teşekkür ediyorum oyuna destekleriniz için.
« Son Düzenleme: 02 Ağustos 2017, 21:42:00 Gönderen: genchan »

Çevrimdışı by_bush

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #95 : 03 Ağustos 2017, 01:06:20 »
Multide hepimiz nerdeyse bu ülkeler konusunda tecrübesizdik.
Birazda zaman sıkıntısı var ki nerdeyse hepimizin zamanı birbirimizle ayrı yani kesişen zaman çok dardı ve bu oyunu dar zamana sığdırmaya çalışınca yürümedi pek.
Benim düşüncemle multiyi erteleyebiliriz.

Çevrimiçi vakanüvis

• Yeni Çeri
  • *
  • TDP
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #96 : 03 Ağustos 2017, 09:26:04 »
Multide hepimiz nerdeyse bu ülkeler konusunda tecrübesizdik.
Birazda zaman sıkıntısı var ki nerdeyse hepimizin zamanı birbirimizle ayrı yani kesişen zaman çok dardı ve bu oyunu dar zamana sığdırmaya çalışınca yürümedi pek.
Benim düşüncemle multiyi erteleyebiliriz.

evet bence de haklı noktalar
gerçi ben necd ile daha önce oynanımstım ama 10 kere deneme yapmadan olmuyordu oyun bası hangi kafayla böyle bir risk aldı isem
bu arada hicaza bu kadar takmamın sebebi nejd ile belli yerleri almadan gelisemez sin medenilessen bile oyun baya bir kötüye bağlıyor iste hicaz bunların ilk adımı oluyor sonra diğer yerler ve oyuncu yapabiliyorsa mısır tabi bu SP için geçerli MP de hele hele co-op bir mp de daha bile dikkatli olunması gerekiyor bunu tecrübe ettim yoksa baslarken arkamda oyuncular olduğu için daha kolay olur sanmıstım

birde bush baslar baslamaz irana dalmasan iyiydi her kosulda birileri koruyor onu o korumayı yarabilecek bir ittifak lazım o ittifak oyun baslar baslamaz olmuyor imkansız ne yazık
yine de fazla isine karısmak istemedim hatta ben bile yardım ettim belki yeneriz diye ama imkansız ruslar daha güclü baslıyor

ama bush un savaş yanlıslarının aynısını bende yapıyorum o yine osmanlı necd bir kere ordu kayıp ederse 1850 ye kadar anca bir tane süvari birliği oluyor bu da cıldırtan bir sey :(

eflak süper idare etti sözüm yok ona
____
ben asağı yukarı 1 2 hafta yeniden multi atabileceğim gibi görünüyor(belli olmaz tabi)

bunun için siz karar verin 1 2 hafta sonra ya bunun aynısını yapacağız ya da balkan multisi
her türlü zorlu olacak onun için pratik sart siz oylayın ona göre pratik yapalım bos vaktimizde(ben pratiğim az olacak ama neyse yine de birseyler atmaya calısırım)

Çevrimdışı genchan

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #97 : 03 Ağustos 2017, 12:53:01 »
bush son derece haklı deneyim olan ülkeleri oynamakta fayda var.
Bence balkan yapalım değişiklik olsun.
Ayrıca başka multi de başlatalım iyi olur.
« Son Düzenleme: 03 Ağustos 2017, 12:54:20 Gönderen: genchan »

Çevrimiçi vakanüvis

• Yeni Çeri
  • *
  • TDP
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #98 : 03 Ağustos 2017, 13:36:20 »
anladık sonunda ama geç oldu neyse geç olsun neyse güç olmasın demis atalarımız

bu arada ne yaparsak yapalım ben birkaç haftaya gelemiyorum sonra geleceğim daha önce hiza etmistim
yine de çok canınız cekiyorsa bir balkan multisi baslatın simdiden ama en çok orda olmak istiyordum buna da adapte olmustum al-wahab olarak ama faka bastım :(
baska da yaparız onda sıkıntı yok.

dip not düseyim
balkanlar tamamen sansa bağlı çok riskli ama becerilirsek çok zevkli olur ben bir ara sırbistan ile denemistim 1 yıl önce mi ne çok güzeldi yugoslavyayı kurdum  :)
multide de güzel olur biri mage geali diğeri yugoslavya biri romanya bir de baska oyuncu katılır ise bulgaristanı serbest bıraktırırız (katılmaz ise kukla devlet yaparız)
bölgede tethit kalmaz ve hepimiz çok güclü olur isek dalmak serbest olur filan

oyunun basında aynı süper güçe yalakalık yapmaz isek kendi basımıza birbirimize yardımcı olamayız ben rusya yı öneriyorum ordu olarak osmanlıdan iyi baslıyor(hepimiz sahitiz  evil*
ve bizimle iliskisi iyi...+daha kolay destek olur

sadece osmanlıya değil austria da dalarız (romanya ve sırbistan olanlar)
yunan full doğuya gidecek zaten uzun lafın kısası toprak anlasmazlığı da olmaz :D

Çevrimdışı by_bush

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #99 : 03 Ağustos 2017, 13:36:36 »
Destek !