Gönderen Konu: I. Osmanlı Merkezli Co-op Multiplayer  (Okunma sayısı 2649 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı genchan

• Yeni Çeri
  • *
  • Şampıyonluk nasip olsun inşallah trabzonum
    • Profili Görüntüle
Ynt: I. Osmanlı Merkezli Co-op Multiplayer
« Yanıtla #60 : 01 Ağustos 2017, 18:14:59 »
olsun gel batu iyi oynaman şart değil beraber öğreniyoruz oyunu bizim de bilgisayarlar çok iyi değil zaten ;)

Çevrimdışı TheFlyingKick

• Azab
  • *
  • Dj Dikkat.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #61 : 01 Ağustos 2017, 18:15:44 »
Merak etme bende mayın tarlası donuyor :D Gel sen bir şey olmaz. Ben de oyuna başlayalı 3-5 gün oldu
öɴce oyυɴυɴ ĸυrαlαlrıɴı öğreɴмelιѕιɴιz, ѕoɴrα dα нerĸeѕтeɴ ιyι oyɴαмαyı

Çevrimdışı TheFlyingKick

• Azab
  • *
  • Dj Dikkat.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #62 : 01 Ağustos 2017, 18:17:01 »
by_bush birader sen de gel seni bekliyoruz hadi :)
öɴce oyυɴυɴ ĸυrαlαlrıɴı öğreɴмelιѕιɴιz, ѕoɴrα dα нerĸeѕтeɴ ιyι oyɴαмαyı

Çevrimdışı genchan

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #63 : 01 Ağustos 2017, 18:28:48 »
by_bush 1. habersiz devamsızlığını yaptı ilk gün

Çevrimdışı by_bush

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #64 : 01 Ağustos 2017, 19:49:28 »
hiç uyumadığımdan uyuya kalmışım kusura bakmayın arkadaşlar
▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼
ULUSUM ULUSLARIN EN YÜCESİ
▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲

Çevrimdışı genchan

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #65 : 01 Ağustos 2017, 20:13:02 »
yarın bekliyoruz dostum 18.00da herkesi

Çevrimiçi BatuHqn

• Sipahi
  • *
  • Osgiliath Gondorlularındır...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #66 : 01 Ağustos 2017, 20:16:47 »
bende oyun gram düzelmiyor çok zor oynuyorum hata yapma riskim çok yüksek anlaşamıyoruz da siz beni çıkartın beyler
-Neymiş Mesele ?
-Neymiş Dayı ?
-Mesele ölmek değil, asıl mesele dost bildiğin, en güvendiğin adamın eliyle ölmekmiş mesele....

Çevrimiçi vakanüvis

• Yeni Çeri
  • *
  • TDP
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #67 : 01 Ağustos 2017, 20:31:38 »
bu gün giremedik ama aramızda bir antlasmazlık cıktı bende bu durumu söyle çözmeye karar verdim

ÖZEL BİR MULTİ KURALI:loyalty(veya eu4culer icin liberty desire)
BU SİSTEM 1849 DAN SONRA GECERLİ
biz hepimiz osmanlının vassalarıyız simdi herkse 100 loyalty ile baslarıyor ama kendi bölgemizde RP olarak bazı hedeflerimiz var bu hedefleri  osmanlı divanı hümayinda oylanır(oyuncuların temsilcileri tarafından) divan onay versede vermesede son söz sultanındır eğer sultan divanı hümayinı veto ederse(yani birseye evet dedi ama sultan hayır dedi)
sultanın dediği olur ama istekte bulunan kisinin loyalty si 10 azalır diğer üyelere birsey olmaz boyun eğerler(sonucta kendileri değil)

50 loyalty oluncaya kadar osmanlıya asker göndermek ve savasta carpısmak zorunlu
eğer bir kisinin loyaltysi 50 olursa o kisi savaslara hala katılmak zorunda ama isterse ordu göndermez bu durum sultan tarafından cezalandırabilir(bir sonraki isteği oylama yapmadan red etme mesala ve ceza vermek icin red ett ise loyalty düsmez)

YIL 1865 olunca loyaltysi 0 olanlar isyan edebilir(loyalty 0 da olsa bile bu isyani bastırmak icin yardım verilecek osmanlıya diğer loyalty 0 olanlar daha sonra isyan etmek zorunda)

bence böyle daha realist olur osmanlı hem bizi mennum etmek hemde bizim fazla büyümemize engel olmak icin bir denge politikası uygular

sahsem ben anlastık diye full ortadoğu kontrolu olmasını veya 1936 ya kadar öyle durmayı hiiç istemem
böyle daha realist oldu

oyuncular ne düsünüyor bu konuda(oy vermek zorunlu değil ama verseniz iyi olur)

edit:yıllar konusunda emin değilim osmanlının bizle bas edebileceği yılları secersek daha gercekci olur zırt pırt isyan edemeyiz :)
« Son Düzenleme: 01 Ağustos 2017, 20:35:25 Gönderen: vakanüvis »
Sah eserim olacak AAR: http://paradoxfan.com/forum/index.php?topic=52985.msg904514#new

olması imkansız hayellerim:
Into the Stars- a vic3 to stallaris AAR
Games for carladian Throne -a bannerlord AAR
Chartage delada est-EU:ROME II AAR

Çevrimdışı by_bush

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #68 : 01 Ağustos 2017, 20:36:30 »
bu gün giremedik ama aramızda bir antlasmazlık cıktı bende bu durumu söyle çözmeye karar verdim

ÖZEL BİR MULTİ KURALI:loyalty(veya eu4culer icin liberty desire)
BU SİSTEM 1849 DAN SONRA GECERLİ
biz hepimiz osmanlının vassalarıyız simdi herkse 100 loyalty ile baslarıyor ama kendi bölgemizde RP olarak bazı hedeflerimiz var bu hedefleri  osmanlı divanı hümayinda oylanır(oyuncuların temsilcileri tarafından) divan onay versede vermesede son söz sultanındır eğer sultan divanı hümayinı veto ederse(yani birseye evet dedi ama sultan hayır dedi)
sultanın dediği olur ama istekte bulunan kisinin loyalty si 10 azalır diğer üyelere birsey olmaz boyun eğerler(sonucta kendileri değil)

50 loyalty oluncaya kadar osmanlıya asker göndermek ve savasta carpısmak zorunlu
eğer bir kisinin loyaltysi 50 olursa o kisi savaslara hala katılmak zorunda ama isterse ordu göndermez bu durum sultan tarafından cezalandırabilir(bir sonraki isteği oylama yapmadan red etme mesala ve ceza vermek icin red ett ise loyalty düsmez)

YIL 1865 olunca loyaltysi 0 olanlar isyan edebilir(loyalty 0 da olsa bile bu isyani bastırmak icin yardım verilecek osmanlıya diğer loyalty 0 olanlar daha sonra isyan etmek zorunda)

bence böyle daha realist olur osmanlı hem bizi mennum etmek hemde bizim fazla büyümemize engel olmak icin bir denge politikası uygular

sahsem ben anlastık diye full ortadoğu kontrolu olmasını veya 1936 ya kadar öyle durmayı hiiç istemem
böyle daha realist oldu

oyuncular ne düsünüyor bu konuda(oy vermek zorunlu değil ama verseniz iyi olur)

edit:yıllar konusunda emin değilim osmanlının bizle bas edebileceği yılları secersek daha gercekci olur zırt pırt isyan edemeyiz :)
Mantıklı

Çevrimiçi vakanüvis

• Yeni Çeri
  • *
  • TDP
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #69 : 01 Ağustos 2017, 20:39:29 »
Mantıklı

böyle bulacığını biliyordum da yıllar konusnda emin değilim yılları sen sec bizle bas edebileceğin zamanları seç ki daha zor olur zırt pırt isyan edemeyiz bu da realist  :)

bence loyalty oyun bası veya 1840 ama isyanlar kesinlike bush un uygun gördügü daha doğrusu bizle bas etmeye hazır olduğu bir zamanda olsun bunu da o söyleyecek

Bu arada bush anlastı sadece genchan a soracağım host olduğu icin bir de oy cokluğu oluyr 

edşt:yarın a kadar anlasalım bence zamandan tassaruf bu arada konu editlemip loyalty oranları yazılsın derim bilgilendiri olur
« Son Düzenleme: 01 Ağustos 2017, 20:42:42 Gönderen: vakanüvis »
Sah eserim olacak AAR: http://paradoxfan.com/forum/index.php?topic=52985.msg904514#new

Çevrimdışı by_bush

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #70 : 01 Ağustos 2017, 20:50:16 »
5 yılda bir valiliklerin tasarı sunma hakkı vardır.
Ard arda aynı tasarının reddedilmesi bir sonraki tasarı yapma hakkınızı 10 yıl sonraya iter.
Tasarıda oy bütünlüğünün kararının uygulaması Osmanl Hanedanına bağlıdır.
Osmanlı Hanedanlığı tarafından adalet ve yargılama yapılabilecek onun haricinde yasama ve yürütme hakkınıda barındırabilecektir.
Her reddedilen tasarı Güven seviyesini 10 ar 10 ar düşürür.Maksimum Güven 100 dür.Her valilik 100 güvenle başlarlar.
Oyundan minimum 10 yıl sonra valiler tasarı sunabilir.Osmanlı Başına geçen padişahın ilk 10 yıl ülke yönetmesi için sadece hanedan ve aile üyeleriyle görüşür.10 yıl sonra Diğer ülkeler tasarılarını iletebilirler.

Çevrimiçi vakanüvis

• Yeni Çeri
  • *
  • TDP
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #71 : 01 Ağustos 2017, 21:03:04 »
5 yılda bir valiliklerin tasarı sunma hakkı vardır.
Ard arda aynı tasarının reddedilmesi bir sonraki tasarı yapma hakkınızı 10 yıl sonraya iter.
Tasarıda oy bütünlüğünün kararının uygulaması Osmanl Hanedanına bağlıdır.
Osmanlı Hanedanlığı tarafından adalet ve yargılama yapılabilecek onun haricinde yasama ve yürütme hakkınıda barındırabilecektir.
Her reddedilen tasarı Güven seviyesini 10 ar 10 ar düşürür.Maksimum Güven 100 dür.Her valilik 100 güvenle başlarlar.
Oyundan minimum 10 yıl sonra valiler tasarı sunabilir.Osmanlı Başına geçen padişahın ilk 10 yıl ülke yönetmesi için sadece hanedan ve aile üyeleriyle görüşür.10 yıl sonra Diğer ülkeler tasarılarını iletebilirler.
hepsini anlamasm da güzel eklentilere benziyor

ben birsey daha ekleyelim derim 'direk ret' bunu yaparsan o taslaklar direk ret edilir(oylamaya gidilmez) ve taslağı sunan kisiler -30 loyalty alır
veya taslak red etme değil de senin eklemeye göre valiler toplantısı ertelenir kimse tasarı sunmaz gibi(yani -30)
bunun avantajı sıkısık durumlarda veya savaş zamanı isteklerle uğrasmazsın
kötü yanı baya bir inen loyalty(ki 0 olsa bile herkes isyan eder diye birsey yok oyuncuya bağlı)

sadece bir özellik olursa kulanmak zorunda değilsin ama bence bu da olsun...

Çevrimdışı by_bush

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #72 : 01 Ağustos 2017, 21:04:59 »
hepsini anlamasm da güzel eklentilere benziyor

ben birsey daha ekleyelim derim 'direk ret' bunu yaparsan o taslaklar direk ret edilir(oylamaya gidilmez) ve taslağı sunan kisiler -30 loyalty alır
veya taslak red etme değil de senin eklemeye göre valiler toplantısı ertelenir kimse tasarı sunmaz gibi(yani -30)
bunun avantajı sıkısık durumlarda veya savaş zamanı isteklerle uğrasmazsın
kötü yanı baya bir inen loyalty(ki 0 olsa bile herkes isyan eder diye birsey yok oyuncuya bağlı)

sadece bir özellik olursa kulanmak zorunda değilsin ama bence bu da olsun...
Direk red ne alaka bide -30 derken o zaman ben oyun basında seni feth ederim :)

Çevrimiçi vakanüvis

• Yeni Çeri
  • *
  • TDP
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #73 : 01 Ağustos 2017, 21:08:14 »
o zaman -20 olsun ama olsun o özellik avantajini yazdım zaten kullanmak zorunda değilsin bence o da olsun ama

yine diyorum kullanmak zorunda değilsin

Çevrimdışı by_bush

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #74 : 01 Ağustos 2017, 21:10:34 »
o zaman -20 olsun ama olsun o özellik avantajini yazdım zaten kullanmak zorunda değilsin bence o da olsun ama

yine diyorum kullanmak zorunda değilsin
o özellik saçma kaldır onu

Çevrimiçi vakanüvis

• Yeni Çeri
  • *
  • TDP
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #75 : 01 Ağustos 2017, 21:15:33 »
o özellik saçma kaldır onu

-20 loyaltyden kortu  ;D

tamam kaldırırım sıkıntı yok anlastık o zaman

anlamayanlar için özetleyim bush 5 istek onay olmadığı halde ret ederse biraz kötülük yapabileceksiniz veya yapmayabileceksiniz
10 kere öyle olursa ve yıl yeterse isyan edip co-op dan cıkabileceksiniz(ki zaten o yılda asırı güclü bir osmanlıya savas acıp yenebiliyorsanız gerek yoktur co-op a bence)

ok bushun dediği gibi 10 yılda olacak bu istekler anlastık o zaman(diğer kısımları anlamadım anlamaya calısıyorum  ??? )

Çevrimdışı by_bush

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #76 : 01 Ağustos 2017, 21:36:24 »
-20 loyaltyden kortu  ;D

tamam kaldırırım sıkıntı yok anlastık o zaman

anlamayanlar için özetleyim bush 5 istek onay olmadığı halde ret ederse biraz kötülük yapabileceksiniz veya yapmayabileceksiniz
10 kere öyle olursa ve yıl yeterse isyan edip co-op dan cıkabileceksiniz(ki zaten o yılda asırı güclü bir osmanlıya savas acıp yenebiliyorsanız gerek yoktur co-op a bence)

ok bushun dediği gibi 10 yılda olacak bu istekler anlastık o zaman(diğer kısımları anlamadım anlamaya calısıyorum  ??? )
ve ard arda 2.kez aynı mesele reddedilirse 10 yıl sonra tasarı yapma hakkına sahip olunabilir.

Çevrimdışı genchan

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #77 : 01 Ağustos 2017, 21:58:03 »
olur bence loyality gelsin ama ben sistemi tam anlayamadım şimdi biz 5 sene geçmeden asla fetih yapamayacak mıyız? Bir de mesela oylama olacak ya oylamadaki Divan-ı Hümayunda biz olacağız sanırım, oylama evet çıktıysa Osmanlı Padişahı veto edince yine hayır olacaksa oylamanın avantajı ne oluyor burda?
Bu arada asker sayımın azalma nedeni bütçe ayırdığım halde öncesinde subay teşvik etmemem sanırım.
« Son Düzenleme: 01 Ağustos 2017, 22:00:08 Gönderen: genchan »

Çevrimdışı by_bush

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #78 : 01 Ağustos 2017, 21:59:51 »
olur bence loyality gelsin ama ben sistemi tam anlayamadım şimdi biz 5 sene geçmeden asla fetih yapamayacak mıyız? Bir de mesela oylama olacak ya oylamadaki Divan-ı Hümayunda biz olacağız sanırım, oylama evet çıktıysa Osmanlı Padişahı veto edince yine hayır olacaksa oylamanın avantajı ne oluyor burda?
Danışma Meclisi bir nevi

Çevrimiçi vakanüvis

• Yeni Çeri
  • *
  • TDP
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #79 : 01 Ağustos 2017, 22:05:32 »
Bu arada asker sayımın azalma nedeni bütçe ayırdığım halde öncesinde subay teşvik etmemem sanırım.

bushun dediği gibi danısma meclisi adam isteklerimizi erteledikce loyalty düsecek loyalty 0 olunca isyan etmek serbest ama yine de osmanlı güclü olduğu için illa isyan etmeyiz

bu arada benim zamanlama konusunda bazı kuskularım var oyun bası 10 yıl late game de 5 yıl olsun(gibi gibi)

zaten oyun ilerledikçe hiçbiryer alamyoruz allah askına bari bunu ziyan etmeyin :wall:
(AYRICA BAKINIZ ORTA ASYA TÜRKLERİ MULTİSİNİN 1933 DE BİTMESİ )

edit:bu arada ceza ile loyalty artırmak gibi bir düsüncesi olan varsa simdiden saçma olduğunu söyülorum bush için biraz riski yoksa bu sistemi getirip isler karısıklastırmamın anlamı yok ya dikkat eder herkes mutlu olur ya da birileri(tahmin edebileciğiniz gibi meraklıyım herkes mutlu olmaz ise tabii) co-op tan cıkıp mücadeleye girer
tabi ki bunlar sisteme göre oyun baslar baslamaz olmayacak seyler...
« Son Düzenleme: 01 Ağustos 2017, 22:09:53 Gönderen: vakanüvis »