Gönderen Konu: Victoria 2 - Temmuz 2017 Multiplayer  (Okunma sayısı 3542 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı genchan

• Yeni Çeri
  • *
  • Şampıyonluk nasip olsun inşallah trabzonum
    • Profili Görüntüle
Ynt: Victoria 2 - Temmuz 2017 Multiplayer
« Yanıtla #60 : 14 Temmuz 2017, 06:42:20 »
Ben dün çok uykuluydum gelemedim uyku arasında foruma gelemeyeceğim diye yazdım sandım ama yazmamışım kusura bakmayın kim bilir nereye yazdım onu. Sabah 8 de bizim iş başlıyor çok uykusuz kalıyorum, gündüz ayrı bir multi atsak?

Çevrimdışı genchan

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #61 : 14 Temmuz 2017, 06:43:29 »
Bugünde nöbetçiyim malesef ki gelemeyeceğim

Çevrimdışı EmirY

• VIC2
  • Moderatör
  • *
  • Ein Volk, Ein Reich, Ein Führer
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #62 : 14 Temmuz 2017, 06:57:22 »
Ben dün çok uykuluydum gelemedim uyku arasında foruma gelemeyeceğim diye yazdım sandım ama yazmamışım kusura bakmayın kim bilir nereye yazdım onu. Sabah 8 de bizim iş başlıyor çok uykusuz kalıyorum, gündüz ayrı bir multi atsak?

Keşke haber verseydin. Seni o kadar bekledik ancak gelmeyince oyunu erteledik. Gündüz Bush'un katılacağını sanmıyorum. Ama ayrı aramızda MP'ler atabiliriz.

Hayallerinle beraber Sovyetler de yıkıldı.

Çevrimdışı Paytak

• Sipahi
  • *
  • Youtube videoları çeken bir genç
    • Profili Görüntüle
    • Youtube Kanalım: Paytak Strateji
« Yanıtla #63 : 14 Temmuz 2017, 19:58:06 »
Hala alım varsa Hollanda* yazsana :) bıkkınlık gelmişti vic2  den giremiyordum bir türlü acayip canım çekti sizin yüzünüzden
« Son Düzenleme: 14 Temmuz 2017, 20:23:55 Gönderen: Paytak »

Çevrimdışı EmirY

• VIC2
  • Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #64 : 14 Temmuz 2017, 20:27:56 »
Hala alım varsa Hollanda* yazsana :) bıkkınlık gelmişti vic2  den giremiyordum bir türlü acayip canım çekti sizin yüzünüzden

Tamamdır dostum ekledim. Büyük Hollanda'yla başarılar

Çevrimdışı by_bush

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #65 : 14 Temmuz 2017, 23:15:37 »
Ülkem çöktü seferberlik sayım çok azaldı ordu üretimim durdu ülkede diktatörlük oldu ve ülke değiştirmeme izin vermedi ülkemin çökmesi gerekmiş daha ne kadar çökecekse ?
Fakat Rusyanın sahibi Osmanlı oldu
Osmanlının sahibi Japonya oldu ardından İspanya oldu fakat biz ülke değişemedik
Küçük Emir Paşamızın emrine uymamız gerekmiş sanırsam bu çocuğa kim multi açtırıyor ?
▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼
ULUSUM ULUSLARIN EN YÜCESİ
▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲

Çevrimdışı EmirY

• VIC2
  • Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #66 : 14 Temmuz 2017, 23:21:57 »
Ülkem çöktü seferberlik sayım çok azaldı ordu üretimim durdu ülkede diktatörlük oldu ve ülke değiştirmeme izin vermedi ülkemin çökmesi gerekmiş daha ne kadar çökecekse ?
Fakat Rusyanın sahibi Osmanlı oldu
Osmanlının sahibi Japonya oldu ardından İspanya oldu fakat biz ülke değişemedik
Küçük Emir Paşamızın emrine uymamız gerekmiş sanırsam bu çocuğa kim multi açtırıyor ?

Sen şimdi bunu yazdın diye adam mı oldun? Tüm herkesin oyun zevkini kaçırdın. Madem yönetemiceksin seçmeseydin. Madem böyle olcağını biliyodun barış teklifini en başta kabul etseydin. Henüz ülken oynanacak durumda. Hala durumun Osmanlı İspanya Hollanda gibi ülkelerden iyi. 
Rusyanın sahibinin Osmanlı olmasının sebebi adam Rusya ile oynayamıyor. Açık açık söyledi.
Osmanlı'nın sahibi ilk olarak MP'den ayrılmıştı. Daha sonra ülkesi dolduğu için başka ülkeye geçmek zorunda kaldı. Ve Japonya'nın durumuda malumdu. Hepimiz onu sonradan farkettik.
Küçük dediğin birey, sana ayar verebilecek kapasitede. Akıl yaşta değil baştadır. Sen böyle anama söverek adamlık, büyüklük ettiğini düşünüyorsan yanılıyorsun. Daha da gelmezsin benim multilerime hiç umrumda bile değil.

Ayrıca oyunu sürekli keyfi durduruyorsun,
Sürekli oyunun tadını kaçırıyorsun,
Kendi kafana göre gelmemezlik yaparak saatleri değiştiriyorsun,
Millete ana bacı yapmayı kendine meslek edinmişsin,
Sürekli büyüklük taslıyorsun ancak ne yazık ki hiç bir büyüklüğünü göremedim,
Oyuna girmeden sürekli oyalanıyorsun, Lobi kurulmış halde seni her seferinde en az 15 dakika bekliyoruz.

Millet burda senin keyfini beklemek zorunda ve sana itaat etmek zorunda değil. Önce adamlık nedir öğren ve sonra gel karşımda konuş.
« Son Düzenleme: 15 Temmuz 2017, 04:19:48 Gönderen: EmirY »

Çevrimdışı by_bush

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #67 : 14 Temmuz 2017, 23:28:21 »
Sen şimdi bunu yazdın diye adam mı oldun? Tüm herkesin oyun zevkini kaçırdın. Madem yönetemiceksin seçmeseydin. Madem böyle olcağını biliyodun barış teklifini en başta kabul etseydin. Henüz ülken oynanacak durumda. Hala durumun Osmanlı İspanya Hollanda gibi ülkelerden iyi. 
Rusyanın sahibinin Osmanlı olmasının sebebi adam Rusya ile oynayamıyor. Açık açık söyledi.
Osmanlı'nın sahibi ilk olarak MP'den ayrılmıştı. Daha sonra ülkesi dolduğu için başka ülkeye geçmek zorunda kaldı. Ve Japonya'nın durumuda malumdu. Hepimiz onu sonradan farkettik.
Küçük dediğin birey, sana ayar verebilecek kapasitede. Akıl yaşta değil baştadır. Sen böyle anama söverek adamlık, büyüklük ettiğini düşünüyorsan yanılıyorsun. Daha da gelmezsin benim multilerime hiç umrumda bile değil.
Sen benden 5 6 yaş küçüksün.Bir insan kendisinden büyükle konuşurken saygısını bozmaz.Adabıyla ailesinin verdiği terbiyeyle konuşur.Biz Türk milleti atalarına ve büyüklerine saygı gösteren bir milletiz.Çünkü kültürümüz böyledir.Sen kalkıp ... git diyorsan kendine küfür edilmesine sebebiyet vermiş oluyorsundur.Multi kurup yöneteceksen daha ağır başlı olup kuralları objektif bir şekilde uygulayacaksın esnetmeyeceksin.En başta seçen adamlar oynatamıyorum diye değiştirmesine müsade edip diğer adamada müsade edip bir kişiye müsade etmemek ayrımcılıktır.Sen bu multiyi kurduysan kurallarıda sonuna kadar uygulayacaksın.Kafana göre bahanelere sığınıp kuralları esnetemezsin.Esneteceksen herkese eşit olarak esnetilmelidir kurallar. Multi yönetiyorsun ve küfür ediyorsun sonra karşındaki sövdü mü sövdü diyorsun.Buna teşvik ettiğini söylemiyorsun.Ülken çökünce ülke değiştirilebilir diyorsun ki ülke çöktü askeri olarak 18. sırada farkındaysan Osmanlı Hollanda ve İspanya gibi ülkelerin askeri sıralaması benden üst sırada. Prestij çöktü 3. Olan fransa GP de 7.liğe düştü halen çökmedi demen herhalde ülkenin medenileşmemiş ülkelerin arkasına geçmesini beklemek demek.

Ülkem işgal altındayken ve isyancılarla doluyken bile 2 gündür gelmeye çalışıyorum multiye fakat sen hep terslik çıkardın.İstesem en baştan bahane uydurup gelmezdim fakat her seferinde gelmeye çalıştım sen ki gelmişsin kafana göre gelmiyorsun bekletiyorsun diyorsun.İşten çıktığım vakitler hızlı hızlı yürüp eve 23.25 geçe geliyordum üstümü değişmeden elimi yıkamadan pc ye oturup acılmasını beklıyordum sen hamachıden yazdıgın vakıt oyunun acılmasını bekleyıp ellımı yıkıyordum.Adamlarla oyunda konusurken beklemeden devam edıyorsun oyunda hıc bır sey yapmamıze musade etmıyorsun sadece senın ıstedıgın olmasını ıstıyorsun boyle bır multının sana yapıldıgını dusunsek ne hıssedersın emınım en bastan gelmezsın ama ben yınede geldım dıger oyundan klan macım var haber verdım yetısmeye calıstım farkındaysan klan macı 23 te ıdı klan macını kacırdım ama hıc oyuna bunu bahane olarak sunmadım.

Yönetemiyeceksin seçmeyeceksin diyorsun
Rusyanın sahıbı oynayamıyor bana soyledı degıstırdım dıyorsun.
Bende soyledım ısyandan once tamam yonetebılıyordum ama ısyandan sonra oynayamıyorum Fransayla yonetemıyorum dedım duzelır duzelır dıyıp durdun bunu nıyeyse Rusya ve Osmanlı ulkelerıne demedın bır tek bana dedın herhalde bana garezın var senın neyse ben senden büyük olarak yaptıgını affedıyorum yınede sonucta bu oyun oyunda yaptıgımız oyunda kaldı.
Düzenleme, kerem1249: Üst üste iki veya daha fazla mesaj yazmak yasaktır, mesajlar birleştirildi.
« Son Düzenleme: 15 Temmuz 2017, 02:15:28 Gönderen: kerem1249 »

Çevrimdışı EmirY

• VIC2
  • Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #68 : 14 Temmuz 2017, 23:38:47 »
Sen benden 5 6 yaş küçüksün.Bir insan kendisinden büyükle konuşurken saygısını bozmaz.Adabıyla ailesinin verdiği terbiyeyle konuşur.Biz Türk milleti atalarına ve büyüklerine saygı gösteren bir milletiz.Çünkü kültürümüz böyledir.Sen kalkıp ... git diyorsan kendine küfür edilmesine sebebiyet vermiş oluyorsundur.Multi kurup yöneteceksen daha ağır başlı olup kuralları objektif bir şekilde uygulayacaksın esnetmeyeceksin.En başta seçen adamlar oynatamıyorum diye değiştirmesine müsade edip diğer adamada müsade edip bir kişiye müsade etmemek ayrımcılıktır.Sen bu multiyi kurduysan kurallarıda sonuna kadar uygulayacaksın.Kafana göre bahanelere sığınıp kuralları esnetemezsin.Esneteceksen herkes eşit olmalıdır bu. Multi yönetiyorsun ve küfür ediyorsun sonra karşındaki sövdü mü sövdü diyorsun.Buna teşvik ettiğini söylemiyorsun.Ülken çökünce diyorsun ki ülke çöktü askeri olarak 18. sırada farkındaysan Osmanlı Hollanda ve İspanya gibi ülkelerin askeri sıralaması benden üst sırada. Prestij çöktü 3. Olan ispanya GP de 7.liğe düştü halen çökmedi demen herhalde ülkenin medenileşmemiş ülkelerin arkasına geçmesini beklemek demek.

Yine sen her zaman ki gibi kaçtın. Benim kurduğum Multi'yi, kendi kafana göre oynatmaya çalışıyorsun. Ben senin kurallarına göre hareket etmek zorunda değilim. Ben sana ,,, git demeden önce sen bana kaç kere küfür ettin onları da hesap ediyormusun? Hayır tabikide. Kendini haklı çıkarmaya çalışıyosun. Hala 70 tümen ordun var. Bu herşeyin sonu değildir. Osmanlı İspanya ve Hollanda'nın senin kadar tümeni yok. Askeri skor herşeyi belli etmez. O, savaş alanında alınan skorlarıda hesaba katıyor. Yine cahilliğini konuşturdun. Prestijde 5. sin Sanayi'de de ilk 15'tesin. Yönetmeyi bilmediğin ülkeye geçme o zaman. Ülkeyi 6 yıl işgal altında tutmaya müsaade edipte gelip bana burda konuşamazsın. GP'de hala gözle görülür şekilde hala üst sıralardasın. Ülkeni değiştirmek için bunları bana bahane edemezsin. Sadece benden güçsüz duruma geldiğin için korkaklık ediyorsun.

(aç/kapa)

Çevrimdışı Noman Man

• Sipahi
  • *
  • Etnik döküntülere geçit yok !
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #69 : 14 Temmuz 2017, 23:46:28 »
İki Hitler bir araya gelmemeliydi !  ;D
Hardcore denemesi mi grup denemesi mi yoksa zenci gücü mü bu fikir nedir açıkla bize :)
Paradoxfan gelişiyor..

Çevrimdışı by_bush

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #70 : 14 Temmuz 2017, 23:46:43 »
Yine sen her zaman ki gibi kaçtın. Benim kurduğum Multi'yi, kendi kafana göre oynatmaya çalışıyorsun. Ben senin kurallarına göre hareket etmek zorunda değilim. Ben sana ,,, git demeden önce sen bana kaç kere küfür ettin onları da hesap ediyormusun? Hayır tabikide. Kendini haklı çıkarmaya çalışıyosun. Hala 70 tümen ordun var. Bu herşeyin sonu değildir. Osmanlı İspanya ve Hollanda'nın senin kadar tümeni yok. Askeri skor herşeyi belli etmez. O, savaş alanında alınan skorlarıda hesaba katıyor. Yine cahilliğini konuşturdun. Prestijde 5. sin Sanayi'de de ilk 15'tesin. Yönetmeyi bilmediğin ülkeye geçme o zaman. Ülkeyi 6 yıl işgal altında tutmaya müsaade edipte gelip bana burda konuşamazsın. GP'de hala gözle görülür şekilde hala üst sıralardasın. Ülkeni değiştirmek için bunları bana bahane edemezsin. Sadece benden güçsüz duruma geldiğin için korkaklık ediyorsun.

(aç/kapa)
Ben kaçmadım sen attın :) Olayları hatırlayamıyorsun şizforeni başlangıcın olabilir görükmen lazım :)
Anlatamıyorum galiba Osmanlı ve Hollandayla kıyaslanacak seviyeye düşmüş Fransa Prestij nasıl 5. isyandan sonra gp sırasında 7. idim prestij kim bilir ne halde fabrikalarla ayakta duruyor ülke bi tek. Ülkemi değiştirmemem için bu kadar inat etmeni anlamadım herkese müsade ederken bana etmemen gerçekten ayıp Emir.Geldi ki korkaklık ediyorsn felan diyorsun bir önceki yazımda dedim istesem gelmezdim işlerimde vardı ama yinede geldim sen ise yine korkaklık ediyorsun diyorsun diyeceksin çünkü bir şey diyemiyorsun.
İki Hitler bir araya gelmemeliydi !  ;D
Bu sonradan Hitler oldu işleri karıştırdı :D
« Son Düzenleme: 15 Temmuz 2017, 02:17:26 Gönderen: kerem1249 »

Çevrimdışı EmirY

• VIC2
  • Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #71 : 14 Temmuz 2017, 23:54:52 »
Ben kaçmadım sen attın :) Olayları hatırlayamıyorsun şizforeni başlangıcın olabilir görükmen lazım :)
Anlatamıyorum galiba Osmanlı ve Hollandayla kıyaslanacak seviyeye düşmüş Fransa Prestij nasıl 5. isyandan sonra gp sırasında 7. idim prestij kim bilir ne halde fabrikalarla ayakta duruyor ülke bi tek. Ülkemi değiştirmemem için bu kadar inat etmeni anlamadım herkese müsade ederken bana etmemen gerçekten ayıp Emir.Geldi ki korkaklık ediyorsn felan diyorsun bir önceki yazımda dedim istesem gelmezdim işlerimde vardı ama yinede geldim sen ise yine korkaklık ediyorsun diyorsun diyeceksin çünkü bir şey diyemiyorsun.

Ben gidiyorum *** demek sitem etmek demektir. Ondan sonra da anneme küfür etmeye başladın ve ben senin bu saçmalıklarını duymamak için seni ağdan attım.

E Bu ülkenin neresi oynanmayacak şekilde? İsyandan dolayı Anti-Military olduğun için tümen sayıların düştü ve hala 70 tümen oluşturabiliyorsun. Eğer sen sürekli güçlü ülkeler istiyosan güce açsın demektir. Sadece fabrikaların kapatıldığı için sanayi skorun öyle. Ama bir tık ile tekrar tüm fabrikaları açabiliyorsun ve sanayi skorun 91'e yükseliyor. Bu mu oynanmayacak durumda olan ülke?

Çevrimdışı by_bush

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #72 : 15 Temmuz 2017, 00:06:13 »
Emir Fabrikalarıda ne yazık ki sen açamıyorsun partiden dolayı. Asker sayısına baktıgında 72 tumende bunun 15 tumenı afrıka gerı kalanı ana karanda nerden baksan 50 küsür tumen uretıyorsun ve bırde seferberlıge bı bak sok gecırırsın 172 mı 212 mı neydı sımdı olmus 33 saka gıbı :( Sence bu ülkeyle oynanır mı ? Şayet İspanya bile rahat yener beni Avusturya bile zorlanmadan alır e ben Avrupada bu devletle ne yapacam ?

Çevrimdışı EmirY

• VIC2
  • Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #73 : 15 Temmuz 2017, 00:14:35 »
Emir Fabrikalarıda ne yazık ki sen açamıyorsun partiden dolayı. Asker sayısına baktıgında 72 tumende bunun 15 tumenı afrıka gerı kalanı ana karanda nerden baksan 50 küsür tumen uretıyorsun ve bırde seferberlıge bı bak sok gecırırsın 172 mı 212 mı neydı sımdı olmus 33 saka gıbı :( Sence bu ülkeyle oynanır mı ? Şayet İspanya bile rahat yener beni Avusturya bile zorlanmadan alır e ben Avrupada bu devletle ne yapacam ?

Barış içinde yaşamayı hiç düşündün mü? Fabrikaları kendin açabiliyorsun. Radikal parti bunu onaylıyor. 1v1 de hala İspanya ve Avusturyayı alırsın. Bir kaç sene sonra darbenin etkileri kalkıyor. Halk savaştan bıktı ve sen hala Meksika savaşındasın. Savaş yorgunluğunda tepelere çıktı. Ama bunlar hızlı düzelen şeyler. Ben NGF tamamen işgal edildikten sonra kocaman bi Jacobin isyanı gördüm ama bastırdım ve ülkemi hızlı şekilde tekrar sanayi ve askeri yarışa sokabildim. Ve bunları 3-4 yıl içinde yaptım. Ama sen daha 1 ay geçmeden ülkeni bırakmaya çalışıyosun.

Çevrimdışı genchan

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #74 : 15 Temmuz 2017, 01:47:14 »
O gelmediğim gün Uyku arasında 23.00 a alarm kurmuştum kalktım alarmı susturdum ben gelemeyeceğim diye yazdım  ama sabah kalktığımda yazı yoktu kim bilir nereye yazdım, yani ben haber verdiğimi sanıyordum size kusura bakmayın ben habersiz gelmemezlik yapmam normalde eğer ben bir oyuna 5 dk geç kaldıysam bu kesin gelemeyeceğim demektir çünkü normalde geç de gelmem dediğim saatte orda olurum.

Çevrimdışı by_bush

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #75 : 15 Temmuz 2017, 01:52:08 »
Barış içinde yaşamayı hiç düşündün mü? Fabrikaları kendin açabiliyorsun. Radikal parti bunu onaylıyor. 1v1 de hala İspanya ve Avusturyayı alırsın. Bir kaç sene sonra darbenin etkileri kalkıyor. Halk savaştan bıktı ve sen hala Meksika savaşındasın. Savaş yorgunluğunda tepelere çıktı. Ama bunlar hızlı düzelen şeyler. Ben NGF tamamen işgal edildikten sonra kocaman bi Jacobin isyanı gördüm ama bastırdım ve ülkemi hızlı şekilde tekrar sanayi ve askeri yarışa sokabildim. Ve bunları 3-4 yıl içinde yaptım. Ama sen daha 1 ay geçmeden ülkeni bırakmaya çalışıyosun.
Barış mı ? Barış denen şey yoktur.

Çevrimdışı kerem1249

• Hâkimiyet Milletindir
  • Yönetici
  • *
  • Hâkimiyet Milletindir
    • Profili Görüntüle
    • Wizard101 Türkiye
« Yanıtla #76 : 15 Temmuz 2017, 02:22:43 »
Arkadaşlar tartışmanıza çok üzüldüm belirtmek isterim, umarım yakında anlaşırsınız.
Bir kural hatırlatması yapıp mikrofonu tekrar sizlere devredeceğim.
Son mesajınızın üzerinden bir saat geçmeden tekrar ayrı bir mesaj göndermek yasaktır. İhlallerin devamında uyarı alabilirsiniz. Anlatmak istediklerinizi bir mesaja sığdırmanız da {HR} koduyla çok kolay. Bilgilerinize.
Ordumuz Türk topraklarının ve Türkiye idealini gerçekleştirmek için yapmakta olduğumuz sistemli çalışmaların yenilmesi imkansız güvencesidir.

Halkın Özgürlük Partisi (HÖP)

Çevrimdışı by_bush

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #77 : 15 Temmuz 2017, 02:52:31 »
Arkadaşlar tartışmanıza çok üzüldüm belirtmek isterim, umarım yakında anlaşırsınız.
Son mesajınızın üzerinden bir saat geçmeden tekrar ayrı bir mesaj göndermek yasaktır. İhlallerin devamında uyarı alabilirsiniz. Anlatmak istediklerinizi bir mesaja sığdırmanız da {HR} koduyla çok kolay. Bilgilerinize.
RolePlaye o kadar çok kaptırıyoruz ki bir gün gerçekten savaşacağız :D

Çevrimdışı EmirY

• VIC2
  • Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #78 : 15 Temmuz 2017, 04:27:06 »

1 saat sonra mesaj gönderme kısmını ilk defa duyuyorum. Ama tamam uymaya çalışırız patron.  :toff:

Çevrimdışı genchan

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #79 : 15 Temmuz 2017, 08:48:31 »
Rolplayi ancak kavradım ben de sizin gibi içten tartışmak istiyorum  tbrk*
Kuralı hatırlattığın için teşekkürler bilmediğimiz için uymadık.
« Son Düzenleme: 15 Temmuz 2017, 08:53:00 Gönderen: genchan »