Gönderen Konu: Victoria 2 - Temmuz 2017 Multiplayer  (Okunma sayısı 3542 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kerem1249

• Hâkimiyet Milletindir
  • Yönetici
  • *
  • Hâkimiyet Milletindir
    • Profili Görüntüle
    • Wizard101 Türkiye
Ynt: Victoria 2 - Temmuz 2017 Multiplayer
« Yanıtla #20 : 10 Temmuz 2017, 19:26:16 »
Başarılı bir oyun dileğiyle, iyi oyunlar!
Ordumuz Türk topraklarının ve Türkiye idealini gerçekleştirmek için yapmakta olduğumuz sistemli çalışmaların yenilmesi imkansız güvencesidir.

Halkın Özgürlük Partisi (HÖP)

Çevrimdışı EmirY

• VIC2
  • Moderatör
  • *
  • Ein Volk, Ein Reich, Ein Führer
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 10 Temmuz 2017, 19:39:24 »
Başarılı bir oyun dileğiyle, iyi oyunlar!
Teşekkür ederiz ancak seni de aramızda görsek fena olmazdı.  :cool4:
Hayallerinle beraber Sovyetler de yıkıldı.

Çevrimdışı kerem1249

• Hâkimiyet Milletindir
  • Yönetici
  • *
  • Hâkimiyet Milletindir
    • Profili Görüntüle
    • Wizard101 Türkiye
« Yanıtla #22 : 10 Temmuz 2017, 19:42:19 »
PC'e hala erişemedim yoksa davet edilmeden gelirdim :D
Ordumuz Türk topraklarının ve Türkiye idealini gerçekleştirmek için yapmakta olduğumuz sistemli çalışmaların yenilmesi imkansız güvencesidir.

Halkın Özgürlük Partisi (HÖP)

Çevrimdışı genchan

• Yeni Çeri
  • *
  • Şampıyonluk nasip olsun inşallah trabzonum
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 11 Temmuz 2017, 13:58:02 »
İyi oyun olur inşAllah güzel duygularla, heyecanla başlıyoruz.

Çevrimdışı EmirY

• VIC2
  • Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 12 Temmuz 2017, 02:08:50 »
Bush'u saldırganlığından dolayı kınıyorum.  :ceasarno:

Çevrimdışı EmirY

• VIC2
  • Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 12 Temmuz 2017, 02:17:21 »
Hollanda-Belçika savaşı:

(aç/kapa)

1840 yılında Kuzey Alman Federasyonunu kurduk.

(aç/kapa)

Fransa Rusya - NGF İngiltere savaşı oldu. Ağır bir yenilgi aldık. 2 bölge kaybettik.

(aç/kapa)

Bu da Bush'a özel: Paris İngilizlerde!

(aç/kapa)

Çevrimdışı by_bush

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 12 Temmuz 2017, 02:18:38 »
Bush'u saldırganlığından dolayı kınıyorum.  :ceasarno:
Eyyy Avrupa !
Eyyy KAF !
Müttefiğiniz diyorsunuz %56 lık nüfusu Fransız olan Lüksemburgu almak için etki kasıyorsunuz !!!
Müttefiğiniz diyorsunuz bize sormadan iş yapıyorsunuz !!!
Müttefikliği sadece kağıtta bırakmışsınız...
Almanya kurma hayalleri uğruna ne müttefiğinizi ne de başkalarını gözünüz görmez olmuştur ne yazık ki.
Bugün bu menfaat çıkar ilişkisi uğruna yaptığınız umursamaz ve saldırgan tavrınızı yarın başkalarınada yapmanızdan korkmakta ve endişe duymaktayız.
Fransa İmparatoru olarak öyle ki Fransız - Alman savaşında tek kendimize toprak talep etmedik.Çünkü bizler müttefiklerimizide kendimizi düşündüğümüz gibi düşünmeyi prensip edinmiş kadim bir milletiz.
Bir Türk Atasözü der ki ; Sınırlarınızda problem varsa sınırlarınızı büyütün.
▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼
ULUSUM ULUSLARIN EN YÜCESİ
▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲

Çevrimdışı EmirY

• VIC2
  • Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 12 Temmuz 2017, 02:26:12 »
Eyyy Avrupa !
Eyyy KAF !
Müttefiğiniz diyorsunuz %56 lık nüfusu Fransız olan Lüksemburgu almak için etki kasıyorsunuz !!!
Müttefiğiniz diyorsunuz bize sormadan iş yapıyorsunuz !!!
Müttefikliği sadece kağıtta bırakmışsınız...
Almanya kurma hayalleri uğruna ne müttefiğinizi ne de başkalarını gözünüz görmez olmuştur ne yazık ki.
Bugün bu menfaat çıkar ilişkisi uğruna yaptığınız umursamaz ve saldırgan tavrınızı yarın başkalarınada yapmanızdan korkmakta ve endişe duymaktayız.
Fransa İmparatoru olarak öyle ki Fransız - Alman savaşında tek kendimize toprak talep etmedik.Çünkü bizler müttefiklerimizide kendimizi düşündüğümüz gibi düşünmeyi prensip edinmiş kadim bir milletiz.
Bir Türk Atasözü der ki ; Sınırlarınızda problem varsa sınırlarınızı büyütün.

Lüxemburg'la uzaktan yakından alakan yoktu. Etkinde değil, kuklan değil, müttefiğin değil. Uzaktan yakından hiç bir bağlantım yok. Onu Kuzey Alman Federasyon'unu kurarken annexlemem mi sana dokundu?
Müttefikliği asıl kağıtta bırakan sensin. Çünkü arkamdan iş çevirip Ruslarla işbirliği yapacak kadar caizsin.
Kültüre bu kadar önem veriyorsun. Neden %100 Alman olan bölgeyi benden aldın? % 90 Alman olan bölgeyi neden Rusya'ya verdin?
Bana saldırgan diyen devlet, Fas'tan bölge aldı. Benden bölge aldı. Umman'dan bölge aldı. Tunus'u fethetti...

Lütfen kendine bakmadan benimle tartışmaya girme. Fransa en güçlü devlet olmak için yakınındakileri katlediyor. Ve Rusya bunu izliyor  :fpalm: Sömürgecilikte'de artık Fransa'yı izlersin.

Çevrimdışı by_bush

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 12 Temmuz 2017, 02:40:50 »
Lüxemburg'la uzaktan yakından alakan yoktu. Etkinde değil, kuklan değil, müttefiğin değil. Uzaktan yakından hiç bir bağlantım yok. Onu Kuzey Alman Federasyon'unu kurarken annexlemem mi sana dokundu?
Müttefikliği asıl kağıtta bırakan sensin. Çünkü arkamdan iş çevirip Ruslarla işbirliği yapacak kadar caizsin.
Kültüre bu kadar önem veriyorsun. Neden %100 Alman olan bölgeyi benden aldın? % 90 Alman olan bölgeyi neden Rusya'ya verdin?
Bana saldırgan diyen devlet, Fas'tan bölge aldı. Benden bölge aldı. Umman'dan bölge aldı. Tunus'u fethetti...

Lütfen kendine bakmadan benimle tartışmaya girme. Fransa en güçlü devlet olmak için yakınındakileri katlediyor. Ve Rusya bunu izliyor  :fpalm: Sömürgecilikte'de artık Fransa'yı izlersin.
Sokotoda zenci diye insanları öldürüp topraklarını alanlar biz değiliz.
Lüksemburgsuz bir Alman İmparatorlugu kurulabilirken illa Lüksemburg diye dostlarına rest çeken de biz değiliz.
Tunusa girdim Fasa girdim adaleti verdim geldim.Fakat müttefiklerime peş keş çekmedim toprak adına. Rusya müttefiklerinin gelişmesine haset duyacak bir devlet değildir aksine müttefiklerinin başarısıyla övünen bir devlettir. Nitekim bunu savaştada bizlerden gördüler. Ruslar için Kıyı şeridimiz İşgal altındayken biz Berlin Civarında ki Rus - Alman çatışma bölgesine yardıma geldik o ara bazı Fransızlar İngilizlerce arkadan vuruldular. Ruslar için canlarını verdiler ve zaferi getirdiler. Bu zaferde Fransa kesinlikle bencilce davranmamış aksine müttefiğininde Sınırlarını büyütüp ülkesini geliştirmesini düşünmüştür. Ne yazık ki İngilizlerin Fransızlarla olan meselesi nedir çözemedik. Lakin biz İngilizlere sıcak bakıyorduk.

Çevrimdışı EmirY

• VIC2
  • Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 12 Temmuz 2017, 02:52:58 »
Senin daha fazla sömürge için başka ülkelerden bölgeler almanı izleyecek değilim. Kolonicilikten geride kalmamak adına yaptık bunu. Afrikalılara getirdiğin şey adalet değil. Özgürlüklerini ellerinden almak. Lüxemburg en başından beri etkimdeydi. Daha önce davranıp alsaymışsın. Ben orda yaklaşık 10 tane Alman devletini etkimde tutmaya çalışırken sen napıyodun? Lüxemburg sırf Fransız kültürünün %7 daha fazla olmasından dolayı Fransızlara bağlı kalcak diye bir kanun kural da yok. Madem o kadar takıntılıydın gidip Rheinland bölgesi yerine Lüxemburg'u alsaydın benden. Sana Lüxemburgu salmam için geçerli bir sebep sorduğumda bana kültürden bahsedip duruyordun oysa ki. Boşa parmaklarını yorma. Tek istemediğin güçlü bir Alman devleti. Ayrıca Rusya'yla muharebelerimde hiç Fransız askeri göremedim. İngilizler tek kalmamdan endişelendiler ve savaşa girdiler. Zaten bana 2 ye 1 dalmak geçiyormuş aklından. Adamlık bunun neresinde göremedim pek. Ruslar için canını vermedin onları bu işlerine sadece alet ettin. Onlar senin için canını vermiş oldular. Orda muharebelerde zar zor dayanırken sen ikmalleri düşük dağınık ve hasta olan 3k lık 5k lık Almanları doğruyordun.

Çevrimdışı EmirY

• VIC2
  • Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : 12 Temmuz 2017, 03:05:24 »
Tunusa girdim Fasa girdim adaleti verdim geldim.
En komiğiyle buydu  :fpalm:  ;D ;D ;D ;D ;D ;D  Adalet, adam öldürmek değildir.
(aç/kapa)

Çevrimdışı by_bush

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 12 Temmuz 2017, 03:10:42 »
Öldürürken bile adaletlice öldürdüm Tunustan fazla Fastan az yapmadım hepsinden fazla yaptım :D

Çevrimdışı Kirpi

• Müsellem
  • *
  • AS
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 12 Temmuz 2017, 04:05:40 »
Beyler elinize sağlık . Arka planda olan yazışmalar çok hoşuma gidiyor nedense , sürekli bir entrika , kirli işler  evil*

Çevrimdışı genchan

• Yeni Çeri
  • *
  • Şampıyonluk nasip olsun inşallah trabzonum
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 12 Temmuz 2017, 07:42:41 »
1850 yılında ülke birliğini kısmen sağlamış Rus Çarı adına:
-Kuzey Almanya 1840 gibi bir yılda Sir EmirY tarafından kurulmuştur. Belki onlarca Alman Devleti bir araya gelmiş ve karşı konulamaz bir güç olma yolunda ilerlemekteydi. Bunu gören Sömürgeci Fransa lideri akıllı bir hamle yaparak savaşı başlattı. Bendeniz zaatım çok emin bir şekilde savaş kararı aldım , zira Osmanlı gibi bir devletin de nüfus ve coğrafi gücü arkamızdaydı. Fakat öyle olmadı: Osmanlı yanımızda savaşa girmedi. Müttefik Fransaysa ancak İngilizlerle başa çıkabiliyordu. Bizse yaklaşık 170 bin Prusya askerine karşı aleyhimizde büyük bir teknoloji farkı varken savaştık. Savaşa girerken Prusya Lideri "Çar o askerlerle saldıracağına emin misin?" bile dedi.
Sir EmirY bu konuda hiç resim atamamış ki sonuçta gerçekten ağır bir yenilgi aldı. Generaller ve komuta üstünlüğü Rus ordularıyla Fransız ordularının Prusyanın göbeğinde buluşmasıyla sonuçlandı. Savaş sonunda ordumuz büyük yara aldı. Ayrıca diplomatik hatalardan dolayı tek spherimizi kaybettik. İtibar kaybettik fakat Prusyadan stratejik bir bölge aldık. Savaş sonrasıysa diplomatik görüşmeler olumlu sonuç vermedi yıl 1850'ye geldi ve Prusya yine savaş hazırlıklarına başladı o da artık bugün olur herhalde. Bu arada ateşkes süresince Prusyayla İngiltere boş durmadı ve ikisi bir olup Avusturya İmparatorluğunu yerlebir etti Fransa Afrikaya girdi. Sömürgeleşmede sınır tanımayan emperyalist güçlere dur diyebilecek  tek güç olan Osmanlıyı bekliyoruz...
« Son Düzenleme: 12 Temmuz 2017, 07:46:40 Gönderen: genchan »

Çevrimdışı by_bush

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 12 Temmuz 2017, 13:29:31 »
1850 ye kadar ki ülkelerin öne çıkan özellikleri

EmirY / Prusya : Güç Peşinde Koşan
Metehan / Osmanlı İmparatorluğu : Kafası karışık
Numidark / Birleşik Krallık : Sömürge Yarışına katılan
Genchan / Rusya : En Adaletli
By_bush / Fransa : En Sömürgeci

Çevrimdışı numidark

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 12 Temmuz 2017, 14:53:45 »
Öncelikle by Bush almanya'nin kendi çıkarları için müttefikliklerini göz ardı ettiğini iddia etmektedir. Ancak bu doğru değildir. Lüksemburgu bahane ederek açtıkları savaşta rusyayla aynı safta olmaları verilmiş ani bir karar değildir. Aksine Almanya'nın arkasından entrikalar çevirdiğini kanıtlamaktadır. Afrika'ya barış getirdiğini söyleyerek insanları sömürmekte ancak Fransa gibi bir ülkeye yakışmaktadır. Bahane ettikleri toprağı savaş sonunda almamaları başından beri Almanya'yı bölme planları olduğunu göstermektedir. Böyle bir planının olduğunu anlamadığımızı düşünmek siyasi zekamıza hakaretten başka bir şey değildir. Biz savaşın muharebe kısmını kaybetmiş bulunmaktayız. Ancak ingiliz Alman ilişkileri ilerlemiştir. Fransa yaptığı bu hamleyle ikiyüzlülüğünü açık bir şekilde bütün dünya halklarına göstermiştir.Döktükleri kanın edebiyat yaparak normal birşey gibi olduğunu göstermeye çalışmak gibi boş uğraşlara girmişlerdir. Biz onların gerçek yüzünü çok iyi biliyoruz. Fransa, Almanya'yı onursuz bir şekilde arkasından vurmuştur. Tarih boyunca haksızlığa sessiz kalmayan İngiltere elbet bu haksız savaşa gerçek adaleti getirmek için katılmıştır. By Bush'un siyasi beceriksizliğinin bedellerini, fransız halkına yüce İngiliz askerleri elbet ödetecektir. Zamanı geldiğinde Paris'te duyulan tek ses İngiliz askerlerinin postal sesi olacaktır.

Çevrimdışı by_bush

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 12 Temmuz 2017, 15:12:10 »
Öncelikle by Bush almanya'nin kendi çıkarları için müttefikliklerini göz ardı ettiğini iddia etmektedir. Ancak bu doğru değildir. Lüksemburgu bahane ederek açtıkları savaşta rusyayla aynı safta olmaları verilmiş ani bir karar değildir. Aksine Almanya'nın arkasından entrikalar çevirdiğini kanıtlamaktadır. Afrika'ya barış getirdiğini söyleyerek insanları sömürmekte ancak Fransa gibi bir ülkeye yakışmaktadır. Bahane ettikleri toprağı savaş sonunda almamaları başından beri Almanya'yı bölme planları olduğunu göstermektedir. Böyle bir planının olduğunu anlamadığımızı düşünmek siyasi zekamıza hakaretten başka bir şey değildir. Biz savaşın muharebe kısmını kaybetmiş bulunmaktayız. Ancak ingiliz Alman ilişkileri ilerlemiştir. Fransa yaptığı bu hamleyle ikiyüzlülüğünü açık bir şekilde bütün dünya halklarına göstermiştir.Döktükleri kanın edebiyat yaparak normal birşey gibi olduğunu göstermeye çalışmak gibi boş uğraşlara girmişlerdir. Biz onların gerçek yüzünü çok iyi biliyoruz. Fransa, Almanya'yı onursuz bir şekilde arkasından vurmuştur. Tarih boyunca haksızlığa sessiz kalmayan İngiltere elbet bu haksız savaşa gerçek adaleti getirmek için katılmıştır. By Bush'un siyasi beceriksizliğinin bedellerini, fransız halkına yüce İngiliz askerleri elbet ödetecektir. Zamanı geldiğinde Paris'te duyulan tek ses İngiliz askerlerinin postal sesi olacaktır.
İngilizlere hiç kötü niyet göstermedik düşmanca tavır takınmadık lakin topraklarımıza girdiklerinde savaştık halende İngilizlere kötü düşünmek istemiyoruz ekselansları...

Çevrimdışı EmirY

• VIC2
  • Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 12 Temmuz 2017, 16:14:29 »
Ben güç peşine falan koşmuyorum. İlk defa bir oyunda saldırganlık olmadan sanayileşmek istedim. Ancak siz buna engel oluyorsunuz. Benim güçlü bir devlet haline gelmemden bir hayli korkuyorsunuz. Zira bunu engelleyemeyeceksiniz. Fransa arkamdan bir hayli işler çevirdi. Birlikte planlarım vardı. Ancak beni sırtımdan bıçakladı. Ve Rusya. Rusyayla hiç alakam olmadığı halde ilk olarak NGF kurmamı engellemye çalıştı. Şimdi de Alman İmparatorluğunu kurmama engel oluyorsunuz. Ben sadece "kendi bölgelerim içinde" sadece sanayi kasmak istiyordum. Eğer Alman İmparatorluğu kurmama engel olmazsanız, her savaşınızda size maddi, yeri gelince askeri yardımda bulunabilirim. Kimseye düşmancıl bir tavır takınmak istemiyorum. Osmanlı'ya tarafsız kaldığı için teşşekür ederim. Cermen dostumuz İngiltere'ye, savaşta bizi yalnız ve çaresiz bırakmamak için bizim safımızda savaşa girdiği için sonsuz teşekkür ederim.

Çevrimdışı by_bush

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 12 Temmuz 2017, 16:31:57 »
Minimumda çektiğim halde günlük 300-500 civarı gelirim var maksimuma çeksem 1-2 k civarı günlük gelirim olur :) Maddi açıdan şuan çok iyi durumdayım. Fakat Almanya kurulmadanda sanayileşebilirsin.

Çevrimdışı EmirY

• VIC2
  • Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 12 Temmuz 2017, 16:40:04 »
Minimumda çektiğim halde günlük 300-500 civarı gelirim var maksimuma çeksem 1-2 k civarı günlük gelirim olur :) Maddi açıdan şuan çok iyi durumdayım. Fakat Almanya kurulmadanda sanayileşebilirsin.
İşgücümün yarısı Güney Almanya'da ve %10 u kadarı da sizde. Şuanda ülkede yetişkin erkek sayısısı yetersiz kalıyor. Ben öyle 1-2 fabrika açmaktan değil, ciddi bir sanayileşmekten bahsediyorum.