Gönderen Konu: Ben Japon değilim!!! (Sıradan Bir Kore Hikayesi) (Hyang'ın Yolu) (Anketli)  (Okunma sayısı 25172 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı barkardes

• Sekban
  • *
  • Fakirin Fekeresi
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Kodazot

• Usta Yazar
  • Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
Uğrasa belki yayınlayacak... :smoking:
Xfire:Kodazot
Steam:Kodazot
Legend Of Kodazot
I come in revenge

Çevrimdışı FANBOY

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
Hikaye kaldığı yerden devam ediyor. Sanırım. Bu kadar bekleyişle umarım beklenti çok yükselmemiştir.

Çevrimdışı Gregory

• Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
Nasıl yani 2 yıldır save mi saklıyorsun? :)

Çevrimdışı FANBOY

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
Nasıl yani 2 yıldır save mi saklıyorsun? :)

Bilemezsin. Bu arada 2.5 yıl*

Edit : Anket eklendi.

Edit 2 : Demo bölüm birazdan geliyor.
« Son Düzenleme: 20 Şubat 2017, 22:59:56 Gönderen: FANBOY »

Çevrimdışı Kurt Knispel

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı FANBOY

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
Büyük Plan

İki ihtiyar sanki birbirinin kopyası olan yüzlerce ağaç arasından gittikçe yavaşlayan adımlarla ilerlerken Hyang'ın aklında sadece tek bir soru vardı: Bu aptal Japonlar o aptal takunyalarıyla nasıl yürüyebiliyor? Gerçekten saatlerce, tüm yol boyunca bunu düşünmüştü,
 sanki başka derdi yok gibi. Dalgınlığını Japoncu dedenin kısık ve hırıltılı sesi bozdu:

-Nerhkhırshhhıhı gıhh.
-Anlamadım? dedi Hyang. Japon boğazını temizledikten sonra tekrar şansını denedi.
-Neredeyse geldik demeye çalışıyorum.
-Ama şu an hala düz bir yolun ortasındayız ve etrafımızda başka hiçbir şey yok.
-Kutsal bir tapınak kendini her zaman inançsız gözlerden saklar. Aksini beklemen beni şaşırttı doğrusu.
-...
-Burada yoldan ayrılıyoruz. Ağaçların arasında birkaç yüz metre ilerledikten sonra varmış oluruz.

Hyang'ın siniri bozulduysa da birkaç dakika sonra ihtiyarın haklı olduğunu fark etmesi onu biraz yatıştırdı. İşte karşısında yosun tutmuş merdivenleriyle, bakımsız çatısıyla, terk edilmişlik havasıyla, doğayla iç içe olmuş bir harabe yatıyordu. 'Tam bir konfüçyuzist tapınak!' diye geçirdi içinden.

-Ağır ol asil Korelicim, dedi Japon merdivenlerin başında durarak. Kutsal Zheng tapınağına girmeden önce zırhını ve kılıcını çıkarıp kenara koymalısın. Artık burası güvenli ve hiç kimseyi rahatsız etmek de istemeyiz, değil mi?
-Bana rahatsız olacak birileri varmış gibi gelmedi ama nasıl istersen, dedi kılıcının bağlı olduğu kemeri çözerken. Ama kafası karışmıştı bir anlığına. 'Zheng Çinli ismi değil miydi?' diye sormadan edemedi.
-Sonunda bu saçma salak çekik gözlü isimlerini ayırt edebilen biri, diyerek gülümsedi dedeci Japon. Bu Hyang'ın kafasını daha da karıştırmıştı.
-Kuril adalarında Ming tapınağının ne işi var? Her yere pirinç tarlası koymaktan o koskoca ülkede yer mi bulamamışlar yoksa?
-Ah hayır. Belki evet, bilmiyorum.
-Peki kim bu büyük yüce Zheng?
-Ming amirali büyük Zheng He, duymamış olamazsın... Çıktığı 8. seferinde donanmasıyla birlikte bu adaya demir aldı. Yıllardır denizlerde dolanmaktan hastalananları, artık işine yaramayanları, mahkumları ve esirleri bir yere bırakmalıydı. Onları bir kez daha, son büyük seferinde yanında taşıyamazdı.
-Bir yanlışın olmalı. Zheng He çıktığı 7. seferinde yerellerle çıkan çatışmada öldü. Ve bu 7 seferin hepsi batıyaydı. Onun donanmasının Kuril adalarına geldiğine dair hiçbir kayıt yok, demesiyle Japoncu dedecinin yüzünde bir gülümseme belirdi.
-Sanırım aynı zamanda tarihe de meraklısın. Ama her şeyin o kayıtlarda olmadığını anlayamamışsın. Zheng, kendisiyle beraber ana donanmadan ayrı düşen 3 gemisini bulabildiği tüm mürettebatla doldurarak seferine devam etti, Çin anakarasına hiç dönmeden.
-Geçersiz argüman. Kaynakların ne?
-Ben. Bulabildiği yeni mürettebatlar çoğu zaman Çinli değildi. Ben onun ikinci kaptanıydım. Görevime başladığım günden bu adaya gelene kadar ona hizmet ettim.
-Ölü bir Çinlinin ikinci kaptanı olduğunu iddia eden bir Japon! Ah, tam bir kaçık olduğunu fark etmiştim. Tahmin edeyim, o günden beri yolunu kaybetmiş herkesi tapınağına getirip öldürüyorsun. Yoksa o haydutlarla mı berabersin? İçeride daha fazlası mı var?

Hyang, kılıcını çekip dedemciye doğrulttuktan sonra kınıyla kemerini yere attı. Bu izbe adada birkaç haydutun elinde ölmeye niyeti yoktu. Bir Koreli böyle anlamsızca ölemezdi. Ama ölecekse de en azından son kez karşı koymalıydı.

Dikkatini merdivenlerin en üstünden gelen ince bir ses bozdu.

-Bunların hepsinin sana anlamsız gelmesi oldukça normal. Büyük plana dair hiçbir şey bilmiyorsun.
Sesin sahibi dedemincindene döndü;
-Yeni Japon arkadaşın pek insancıl görünmüyor, Shamefur.

Tüm yaşadıkları Hyang'a artık fazla gelmeye başlamıştı. Ne bilisin yani ne diyesin ne diyeceğine... deyip demeyeceğine hiçbir şey ne der ne kim kim.. kimse.. kimseyi dinler ne bir şey anlatabilir ne dinleyen olurken diyebildiği tek şey vardı:

-BEN JAPON DEĞİLİM!
« Son Düzenleme: 21 Şubat 2017, 02:13:04 Gönderen: FANBOY »

Çevrimdışı Gregory

• Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
Güzel bölüm, az önce ilk 2 bölümü de okudum iyiymiş bayağı. Hikayesel tarzda yazan hemen hemen hiç kalmadı onun için bulunmaz nimet bu tarz hikayeler :)

Bu arada dün sen yeni bölüm atarken Johan'da Twitter'dan Kore'nin 1.20'deki yeni halini paylaşmış. Başlangıçta 15K asker ve 23 parça donanma mevcut :)

(aç/kapa)

Çevrimdışı FANBOY

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
Güzel bölüm, az önce ilk 2 bölümü de okudum iyiymiş bayağı. Hikayesel tarzda yazan hemen hemen hiç kalmadı onun için bulunmaz nimet bu tarz hikayeler :)

Bu arada dün sen yeni bölüm atarken Johan'da Twitter'dan Kore'nin 1.20'deki yeni halini paylaşmış. Başlangıçta 15K asker ve 23 parça donanma mevcut :)

(aç/kapa)

Biliyorum, düzenli olarak paradox forumdayım zaten. Eğer yeterli destek alırsam devam etmem için, nasıl devam etmem üzerine tam olarak bununla alakalı yeni bir anket oluşturucam. Bu ara evrenin çabuk geçmesi için daha çok yorum yazın hocamlar.

Çevrimdışı Gregory

• Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
Az önce yeni günlüğü paylaştım, Kore yeni DLC'de etrafındaki devletleri haraca bağlayabilecek istersen bekle istersen bunu bitir DLC çıkınca bir de Japon hikayesi atarsın :P

Çevrimdışı Schwarze Herz

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
Dün gece bölümleri tek oturuşta bitirdim bekliyoruz hocam devamını. Ayrıca güzel bölüm. Artık sadece Hyang üzerinden mi gideceksin yoksa kuzeninin yolunu da görebilecek miyiz ?  8|
In War, Victory. In Peace, Vigilance. In Death, Sacrifice...

Çevrimdışı Vezir

• Prussian İnfantry
  • Sipahi
  • *
  • Herkes gibi, kendini stratejiye adamış oyuncu.
    • Profili Görüntüle
Hani beya yeni bölüm? Katarang çang çing çong yapamayacakmıyız?
(aç/kapa)

Çevrimdışı NNA3

• Yeni Çeri
  • *
  • Hello Darkness My Old Friend
    • Profili Görüntüle
You have a new follower.
Sadece burjuva için parlayacaksa, güneşi de söndürürüz.

-Lev Troçki

Çevrimdışı lochnes

• Müsellem
  • *
  • Sebebi Neydi Ki ?
    • Profili Görüntüle
Yeni Bölümü bekliyoruz vaybe bu hikayeyi ilk okuduğumda 11. sınıftaydım şimdi üniversitedeyim yıllar geçiyor :D

Çevrimdışı FANBOY

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
Günlük hayatın koşuşturmacası sağolsun, eskisi kadar boş vakit bulamıyorum. Bu akşam yeni bölüm eklemeye çalışırım ama söz vermiş olmayayım.

Yıllar sonra böyle küçük şeylerle karşılaşmanın eskiyi hatırlatması da çok hoş değil mi? Vay be zaman çok çabuk geçiyor dedirtiyor insana. O günlerde inanılmaz önemli gözüken olayların kararların çoğu geçmiş gitmiş hatta unutulmuş.  :disappointed:
Ah şu hayat.

Çevrimdışı Gregory

• Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
Ben bir askerlik anısı anlatırdım da boşver şimdi :P

Çevrimdışı FANBOY

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
Böyle giriş yapıp yarıda bırakılır mı be sayın yöneticim.

Çevrimdışı ketolar

• Sekban
  • *
  • Erbörü
    • Profili Görüntüle
Koreli olman Japon olduğun gerçeğini değiştirmez çekik.

Çevrimdışı Shqiptar

• Sipahi
  • *
  • Zivela Jugoslavija !
    • Profili Görüntüle
Ben de bu hikâyeyi unutmuştum. Şimdi hepsini yeni baştan okudum. Tekrardan süper bir hikâye olduğunu hatırladıım. Ne olur devam etsin bu hikâye  :D

Çevrimdışı TiRaNTx

• Yeni Çeri
  • *
  • paylaşım evrenseldir...
    • Profili Görüntüle
Şimdiye kadar okuduğum en güzel hikayeydi sanırım. Tebrik ediyor devamını bekliyorum. Uzun bir zaman olmuş ama yinede devam etmelisin. Okurken sanki yaşar gibi keyifle devam ettim :)