Gönderen Konu: Victoria 2 - Mayıs 2017 Multiplayer (Bitti)  (Okunma sayısı 14538 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kerem1249

• Hâkimiyet Milletindir
  • Yönetici
  • *
  • Hâkimiyet Milletindir
    • Profili Görüntüle
    • Wizard101 Türkiye
Ynt: Victoria 2 - Mayıs 2017 Multisi
« Yanıtla #60 : 14 Mayıs 2017, 20:31:57 »
Madde 1'i tekrar değiştiriyorum. Uyanlar uyacağım yazsın.
Hakem olmak derken ben prensip öneriyorum zorunluluk değil.
Ordumuz Türk topraklarının ve Türkiye idealini gerçekleştirmek için yapmakta olduğumuz sistemli çalışmaların yenilmesi imkansız güvencesidir.

Halkın Özgürlük Partisi (HÖP)

Çevrimdışı Wayfear

• VIC2
  • Moderatör
  • *
  • Galaksiler fethedilmeyi bekleyen hazinelerdir
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #61 : 14 Mayıs 2017, 20:41:21 »
Kerem hakem olmak istiyorsan oyunu sen kurup. Küçük bir devlet ile oyunu izlemelisin zira wayfear bana isteğim dışında saldırmak istediğinden oyunu o kurduğundan oyun hizini istedigi gibi ayarlıp durdurup ilerletebiliyor.

:fpalm:

Bugün oynayamayacağız , PC yi resetledikten sonra Hamachiyi kurdum fakat Steam i kurarken sıkıntı oluyor . Ayrıca muhtemelen ekran kartımı güncellemem gerek . Haftaya Cuma'ya erteliyorum bu yüzden .

Çevrimdışı kerem1249

• Hâkimiyet Milletindir
  • Yönetici
  • *
  • Hâkimiyet Milletindir
    • Profili Görüntüle
    • Wizard101 Türkiye
« Yanıtla #62 : 14 Mayıs 2017, 20:43:53 »
Öyleyse haftaya Cuma gününe kadar kerem1249 doktrinini herkesin kabul göreeği bir biçime evreleyelim. Oyun kalitesini arttırmış oluruz.
Ordumuz Türk topraklarının ve Türkiye idealini gerçekleştirmek için yapmakta olduğumuz sistemli çalışmaların yenilmesi imkansız güvencesidir.

Çevrimdışı Wayfear

• VIC2
  • Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #63 : 14 Mayıs 2017, 20:44:43 »

Kuzey Alman federasyonunun kurulmasının önlenmesi hakkında madde eklersen bende kabul edebilirim . Zira Almanya Prusya-Fransa savaşı ile değil KAF-Fransa savaşı ile kuruluyor . Kuzey Almanya kurulmazsa oyunun dengesi bozulur.

Çevrimdışı jBEY

• Sipahi
  • *
  • Hata yapmaktan çok korkarsan hiçbir şey yapamazsın
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #64 : 14 Mayıs 2017, 20:48:21 »
Kesinlikle kabul edilemez. Neden Qing hanedanına saldıramıyorum ?
Ayrıca İspanyayı kimse oynamyor yani sanki bana birşey veriyormuş gibi boş yere madde koymuşsun normal bir şekilde savaşıp alacağım. Ne artısı var ?  Batı prusya vilayetleri neden prusyadan koparılamıyor ?
Rus çarlığı neden kafasına göre iskandinavyaya saldırabiliyor ?
Rusya neden kafasına göre İrana saldırabiliyor ve birleşik krallık karışamıyor ? 
Rusya Neden pan slavizm politikasıan uygun olarak ermenistan ve bulgaristanı bagimsiz yapinca toprak alınamıyor ?
Edirneyi neden ben alamıyorum ?
Bunca şeyden sonra
O taktirde alsas loren mutlak suretle fransada kalacak diye bir madde koymaya ne dersin ?
Ayruca oyunu kuran kişinin büyük savaşlarda tarafsız kalması gerekmezmi ? Oyunu hizlandırma ve durdurma ve devam ettirme ve yavaşlatma yetkisine sahip. Rusya kurmasın o zmn
« Son Düzenleme: 14 Mayıs 2017, 20:50:51 Gönderen: jBEY »

Çevrimdışı kerem1249

• Hâkimiyet Milletindir
  • Yönetici
  • *
  • Hâkimiyet Milletindir
    • Profili Görüntüle
    • Wizard101 Türkiye
« Yanıtla #65 : 14 Mayıs 2017, 20:53:19 »
Kuzey Alman federasyonunun kurulmasının önlenmesi hakkında madde eklersen bende kabul edebilirim . Zira Almanya Prusya-Fransa savaşı ile değil KAF-Fransa savaşı ile kuruluyor . Kuzey Almanya kurulmazsa oyunun dengesi bozulur.
Biraz daha açar mısın birşey anlayamadım. Önce kaf kurulmasın yazmışsın sonda kurulmazsa denge bozulur demişsin.

J, Qinq Hanedanına kimse saldıramayacak. Edirne'yi zaten sen alıp ne yapacan anakarana ters, deniz bağlantısı yararsız, Çanakkale'yi al daha mantıklı.
Batı Prusya olayı Prusya-Rusya çatışmasında Prusya'ya mini bir buff.
Pan slavizm özgürlük getiriyor, bunu geliştireceğim. Fransa olarak hangi devleti serbest bıraktırmayı istersin maddeye ekleyelim.

Çevrimdışı jBEY

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #66 : 14 Mayıs 2017, 20:55:34 »
Herkezin topraklarını bir şekilde korumuşsun neden benim bir artım yok ? Dandik heryer dağlık ormanlık -25 farm verimliliği var siyamda ne yapacam ben ? Su anda tek verdiğin siyam bana başka bişe yok ispanya falan boş lakırtı. Hatta bana siyamıda lütfetmiş olmuyorsun siyamı zaten serbest kalsa ben alabilirim yalnızca Rusya ve Prusyanın donanması yok. Milletin topraklarını koruyup alsasi prusyaya verilen bir anlaşma. İngiltereye birşey yok bu arada. Kaf kurulmasın falan yazdığım yok. Kafın kurulmasını engellemek için etki kasacam alman prensliklerine. Onun içinde teknoloji arastircam daha rahat kasmak için beyfendilere haksızlık yeterli gelmemiş etkide kastırmayacaklar. Ülkeyi ai ye biraksan daha rahat oynar heralde baskısız.

Çevrimdışı Wayfear

• VIC2
  • Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #67 : 14 Mayıs 2017, 20:55:42 »
Dostum cidden Kuzey Almanya gibi bir unsur bilinmeden bu düzenlemeleri yapman saçma geliyor .

Çevrimdışı EmirY

• VIC2
  • Moderatör
  • *
  • Ein Volk, Ein Reich, Ein Führer
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #68 : 14 Mayıs 2017, 21:03:15 »
J, Napolyon'dan hiç bir farkını göremiyorum. Her fırsatta Alman ve Rus düşmanlığını dile getiriyorsun. Alsas savaşı Fransa-Prusya savaşı değil, Fransa-KAF savaşı olacak bu arada. KAF kurulmazsa, oyun saçma bir hal alır. Artık küçük almanları tek tek annexlemeye çalışırsın sen şimdi Fransa.
Hayallerinle beraber Sovyetler de yıkıldı.

Çevrimdışı jBEY

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #69 : 14 Mayıs 2017, 21:06:38 »
J, Napolyon'dan hiç bir farkını göremiyorum. Her fırsatta Alman ve Rus düşmanlığını dile getiriyorsun. Alsas savaşı Fransa-Prusya savaşı değil, Fransa-KAF savaşı olacak bu arada. KAF kurulmazsa, oyun saçma bir hal alır. Artık küçük almanları tek tek annexlemeye çalışırsın sen şimdi Fransa.
Savaş isteyen ben değilim bana saldırmak isteyen sensin.

Çevrimdışı EmirY

• VIC2
  • Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #70 : 14 Mayıs 2017, 21:08:19 »
Savaş isteyen ben değilim bana saldırmak isteyen sensin.

Çünkü Alman İmparatorluğunu kurmak, bunu gerektiriyor.

Çevrimdışı kerem1249

• Hâkimiyet Milletindir
  • Yönetici
  • *
  • Hâkimiyet Milletindir
    • Profili Görüntüle
    • Wizard101 Türkiye
« Yanıtla #71 : 14 Mayıs 2017, 21:08:46 »
Madde 1 daha fazla esnetilemez herkes için uygun. Fransa ile Prusya teke tekte karşılaşır, Fransa yenilirse alsac gidebilir. Yada Fransa, İngiltere vs Prusya, Rusya gibi bir savaşı Fransa ortaklığı kaybederse alsac gider. Fransa vs Prusya, Rusya gibi bir savaşta Alsac gidemez.

Çevrimdışı Wayfear

• VIC2
  • Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #72 : 14 Mayıs 2017, 21:10:56 »
Prus
Madde 1 daha fazla esnetilemez herkes için uygun. Fransa ile Prusya teke tekte karşılaşır, Fransa yenilirse alsac gidebilir. Yada Fransa, İngiltere vs Prusya, Rusya gibi bir savaşı Fransa ortaklığı kaybederse alsac gider. Fransa vs Prusya, Rusya gibi bir savaşta Alsac gidemez.

Prusya dediğin devletin nüfusu 3 milyon Almanyayı kurması için Kuzey Almanyayı kurması gerek . Fransa bunu önleyeceğini söylüyor bende oyunun dengede olması için Prusyaya yardım edeceğim . Eğer Kuzey Almanya kurulur Fransaya saldırırsa , Ben savaşa karışmam tabi ingilterede karışmazsa .

Çevrimdışı kerem1249

• Hâkimiyet Milletindir
  • Yönetici
  • *
  • Hâkimiyet Milletindir
    • Profili Görüntüle
    • Wizard101 Türkiye
« Yanıtla #73 : 14 Mayıs 2017, 21:13:47 »
Prus
Prusya dediğin devletin nüfusu 3 milyon Almanyayı kurması için Kuzey Almanyayı kurması gerek . Fransa bunu önleyeceğini söylüyor bende oyunun dengede olması için Prusyaya yardım edeceğim . Eğer Kuzey Almanya kurulur Fransaya saldırırsa , Ben savaşa karışmam tabi ingilterede karışmazsa .
Tamam yardım edebilirsin KAF için ama o savaşta Alsac'ı talep etmeyin. Lüksemburg ve Belçika için madde eklesek mi acaba?

Çevrimdışı EmirY

• VIC2
  • Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #74 : 14 Mayıs 2017, 21:14:33 »

Yani anlayacağın, Rusya KAF'a kurulması için her türlü yardımı yapacak(Fransa küçük alman devletlerini kendi himayesine alırsa, himaye için Prusya savaş açacak ve Rusya Prusyayı destekleyecek) ancak KAF-FRANSA(Alsas) savaşına katılmayacak(İngiltere katılmazsa).

Çevrimdışı kerem1249

• Hâkimiyet Milletindir
  • Yönetici
  • *
  • Hâkimiyet Milletindir
    • Profili Görüntüle
    • Wizard101 Türkiye
« Yanıtla #75 : 14 Mayıs 2017, 21:18:09 »
Yani anlayacağın, Rusya KAF'a kurulması için her türlü yardımı yapacak(Fransa küçük alman devletlerini kendi himayesine alırsa, himaye için Prusya savaş açacak ve Rusya Prusyayı destekleyecek) ancak KAF-FRANSA(Alsas) savaşına katılmayacak(İngiltere katılmazsa).
Evet bu güzel bir denge. Maddede sadece Prusya yazıyor anlaşılamıyor galiba :)

Çevrimdışı Miltiades

• Ağır Süvari
  • *
  • Miltiades
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #76 : 14 Mayıs 2017, 21:25:57 »
Bugün katılamadım ancak haftaya tüm günler de katılamayacağım için multiden çekiliyorum, oynayan ve oynayacak arkadaşlara iyi eğlenceler diliyorum.

Çevrimdışı EmirY

• VIC2
  • Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #77 : 14 Mayıs 2017, 21:46:58 »
Bugün katılamadım ancak haftaya tüm günler de katılamayacağım için multiden çekiliyorum, oynayan ve oynayacak arkadaşlara iyi eğlenceler diliyorum.
Bugün iptal edildi zaten. Henüz hiç başlamadık.

Çevrimdışı armgorilla

• Müsellem
  • *
  • Tekrar Başlıyoruz..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #78 : 14 Mayıs 2017, 22:23:38 »
Katılamadı diye düşünmedim değil bak hangi devletler acik

Çevrimdışı kerem1249

• Hâkimiyet Milletindir
  • Yönetici
  • *
  • Hâkimiyet Milletindir
    • Profili Görüntüle
    • Wizard101 Türkiye
« Yanıtla #79 : 14 Mayıs 2017, 22:31:41 »
Katılamadı diye düşünmedim değil bak hangi devletler acik
Şuan süper güçlerden Avusturya, ABD, İspanya, Osmanlı seçilebilir.