Gönderen Konu: ✯✯✯ The Wargaming Club(TWC)-(Ageod/Matrix/HPS/JTS/Slitherine/G-S) "PBeM" Kulübü  (Okunma sayısı 16952 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Lancier

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Battle on..!
    • Profili Görüntüle
    • TWC
Topçular için endirekt atış oluyor o zaman?

Ooo güzel çizmişsin, evet küçük senaryo olması iyi, alıştırma oluyor 2v2 için.

Senaryo bilgisinde yazdığı gibi alliesların kuzey-güney divisionları birleştirmesi lazım galiba? yoksa kuzeydeki division komutan GLt Vegesak, Corp comm (GLt Wallmoden) etkisi dışında kalıyor? Bişiyi mi atlıyorum acaba...

Sıra allies da, Pavel de zannedersem.

Hhfd50 de France'14 yokmuş ama yakında almayı düşünüyormuş.  ;)
« Son Düzenleme: 08 Ocak 2018, 21:52:43 Gönderen: Lancier »

Çevrimdışı Baris

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
Sağol Hakan.  :beam: Doğrudur, endirekt olması lazım.

Napoleonic oyunlarda sanki komutan etkisi çok güçlü. Disorder dan daha çabuk çıkıyorlar. Formül değişik, büyük kolaylık sağlıyor.  Corp comm alanı dışında olsa da harp kapasiteleri çok eksilmez zannedersem, sadece ilave zar şansı kaybederler.

France 14'de birimlerin kendi morali daha önemliydi. Bir de Fransız piyadesinin assault değeri çok kuvvetliyken shooting Almanlara göre zayıf kalıyordu. Değişik bir tasarımı var. Komutanın etki alanında olmayınca moral de düşüyor.

Çevrimdışı Lancier

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Battle on..!
    • Profili Görüntüle
    • TWC
Anladım, güzel...

Bu dropbox dosyalarına isim mi vermek lazım acaba, mesela:
! 2v2 M15-T2 Encounter at Karow (lancier).bte en son ben oynadığımda veya ! 2v2 M15-T2 Encounter at Karow (pavel).bte en son pavel oynadığında vs. Edo ve pavel bu işi karıştırıyorlar gibi geldi bana ingilizcesi olmadığı için pek iletişim kurmuyormuş Edo ile bi de mesaj sınırı var ya  ;)
« Son Düzenleme: 09 Ocak 2018, 08:12:26 Gönderen: Lancier »

Çevrimdışı Baris

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
İstersen ana klasör üzerinde notepad.txt açalım. Mesela 1-4 e kadar numaralı oyuncular oynadığı zaman no sunu yazsın. Bizim 3-4 olur. HerrPaulchen save dosyasını numaralandıralım demiş. O da herhalde save ettikten sonra windows üzerinden yapılıyor.

Çevrimdışı Lancier

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Battle on..!
    • Profili Görüntüle
    • TWC
Evet Barış, bu kadar zor/karışık olabileceği aklıma gelmemişti  :) Evet numaralandırmak en iyisi, şöyle demiş Pavel:

Pavel oynadı, dosya ismini save ledikten sonra Leipzig ana klasörü içinde değiştirdi ! 2v2 M15-T2 Encounter at Karow (2) olarak dropbox a attı. zu Pferd oynadı adını ! 2v2 M15-T2 Encounter at Karow (3) yaptı, sen aldın vs. Daha kolay olacak cidden. İstersen notepad de aç. Alt klasörlere gerek kalmadı herhalde.  :popcorn: NWC/TWS de böyle mi yapıyorlar 2v2 leri bilemedim, bence email kullanıyorlar, adamlar 3v3 bile oynuyor!  sskn*

Neyse tatlıya bağlandı umarım, bi daha olmazsa ben pes ederim.  :fpalm:;D
« Son Düzenleme: 09 Ocak 2018, 15:24:02 Gönderen: Lancier »

Çevrimdışı Baris

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
Oyunu biraz unutmuşum, kasabalara süvarilerle girince hepsi disorder oldu.  :(

Hakan zannedersem pbem encryption ve pbem no save file seçili tur gönderilmiş. Turu oynadığımda save edememiştim. Belki turu tekrar oynamaları gerekecek.

Çevrimdışı Lancier

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Battle on..!
    • Profili Görüntüle
    • TWC
Olsun zaten 2v2 yi test ediyoruz daha çok hem de oyunu hatırlamış olursun biraz. Eh ben de öğrenmiş olurum tabii. :-[

Aaa save yoksa onlar nasıl oynuyor 2v2 de acaba? Bu oyun ne zaman düzgün başlayabilecek acaba ;D Belki de hhfd50 doğru söyledi, ya 2v2 ve 3v3 ler için çok tecrübeli olmak lazım ya da oyun zaten 1v1 için dizayn edilmiş, takım olayına hiç girmemek lazım? Böyle demişti Eddie bu iş organize edilirken... Pbem encryption çalışıyor galiba, ben girerken sormuştu galiba?
« Son Düzenleme: 10 Ocak 2018, 19:33:56 Gönderen: Lancier »

Çevrimdışı Baris

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
Tahminen 2. oyuncu 4 kişi olduğumuzu unuttu 'no pbem save' i işaretledi. Turunu tekrar oynarsa problem düzelir sanırım. Olsun önemli değil, günlük 1 tur olarak iyi gidiyoruz. 3 vs 3 oyunlar da baya keyifli olabilir.

Çevrimdışı Baris

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
Konuştuktan sonra yeni turu tekrar gönderdi Hakan. Save etmede de bir problem yok, kontrol ettim. Sana birazdan turu gönderirim. Bizim şifre 'Komuch'

Çevrimdışı Lancier

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Battle on..!
    • Profili Görüntüle
    • TWC
Aaa halloldu mu, harika. Ben de turu atarım yakında. Şu 2v2 yi bi oturtursak 3v3 de dediğin gibi harika olabilir! Büyük bi campaign i 3v3 deneriz olmazsa bu oyundan sonra...
Yalnız TWC de HPS/JTS oyuncusu bulmak zor olacak. Zaten emektar oyunlar ve diğer 3 kulüp bu konuda çok köklü ve sadece bu oyunlara yöneliyor, neyse belki yavaş yavaş kıpırdanma olur bizde de ileride.
Acaba bu forumda -Paradox Fan- bu oyunları oynayan var mı? Senin bilgin vardır belki Barış konuşması geçtiyse eskiden?

Çevrimdışı Baris

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
'Deniz Aslanı Harekatı - Dover Üzerine Hücum' hikayesini bu bölüme almıştım, JTS oynayan tek oyuncu o vardı diye hatırlıyorum o da yıllar evvel bıraktı siteyi. Kısaca bu 'Ageod' bölümünde kim ne mesaj attıysa eskiden onlar ilgiliydi, Matrix, AGEod, JTS vs.. oyunlarına. Çok yeni üye geldi tam kestiremiyorum ama genelde gözlemim yerli oyuncular stratejinin bu dalına pek ilgi göstermiyor.  8| Belki bilgilendirici yazılar kaleme almak lazım. Ama zamanda değişti. Öğrenmesi, oynaması sabır gerektiriyor. Eh bi de bütçe.

TWC FOGII ağırlıklı olacaksa hızlı oynanması dolayısıyla belki yerli oyuncu çekebilir. İstersen resimler paylaş. FR'14 ve Napoleonic oyunlar için diğer kulüplere bakarım, tabii aramızda 3 vs 3 oyun oluşturabilirsek o da güzel olabilir.

Çevrimdışı Lancier

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Battle on..!
    • Profili Görüntüle
    • TWC
Evet eski yüzlü oyunlar bunlar cidden, yeni oyunlar (bkz FOG2  ;)) inanılmaz grafikler vs var. Paradox ayrı bir dünya herhalde, pbem olmadığı için benim ilgimi çekmiyor.

Kulüp FOG2 ağırlıklı olsun istemiyorum gerçekten, ilgi çok var o ayrı, eh ben de seviyorum tabii, ntw3 den kalma alışkanlıkla... ^^ FOG2 oyuncu sayısı TWC de yeterli, zaten yeni DLC ler yayınlandıkça sayı artabilir. Asıl kulüp diğer pbem oyunları ağırlıklı olursa güzel olacak (HPS/JTS/Matrix/Slitherine/Ageod) Kısaca kuruluş amacına bağlı ;>

Barış, Ken mesaj atmış foruma belki görmüşsündür:
https://thewargamingclub.com/hps-jts-first-world-war-campaigns-openings-in-ongo-t279.html#p1779
Alıntı
Hi Hoplite,
                 I'd be interested in playing France '14, I just finished a few games of Prussia '14 against club member OHNO, but the French campaign interests me more.

I've just started a new job so I won't be free to play it for a few months, just wanted to let you know there are interested opponents on here.  I shall contact you later on if you are still interested.

Bir konu daha:
The Blitz (http://www.theblitz.org/) kulübüne üye misin acaba? Pavel ve zu Pferd oradalar, eğer sen de üyeysen veya üye olursan black powder kısmına oynadığımız 2v2 oyununu aktivite amaçlı oraya kaydedebiliriz bitince. Bu köklü HPS/JTS kulüplere saygım çok, biraz aktif olmak fena olmazdı. ^^
« Son Düzenleme: 11 Ocak 2018, 12:06:40 Gönderen: Lancier »

Çevrimdışı Baris

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
Çok iyi olur. Bir kaç oyun orada oynamıştım. Hatta FR'14 için orada başlık açmayı düşünüyordum. Benim kullanıcı adım yine Hoplite orada. Benimde saygım sonsuz gerçekten. Tam bir adanmışlık var. Aynı şey TWC içinde geçerli tabii.  :ceasaryes:

zu Pferd ile dünkü problemi çözerken mesajlaşmalarda elektriğimiz uyuştu, belki sohbet devam edecekti. :) İyi bir ekip olup düzenli oynayabiliriz.

Ken'in mesajı şimdi gördüm cevap gönderirim, müsait olmasa da mesaj atması güzel.

Evet Paradox oyunları bir şekilde oyalıyor sanırım, Pride of Nations yeni motorda çıkarsa iyi bir alternatif olabilir.

Yeni avatarın çok iyi olmuş Hakan. Benimki de WSS'daki İspanyol dragoon bölüğü.  :army:

Çevrimdışı Lancier

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Battle on..!
    • Profili Görüntüle
    • TWC
Sana Blitz de bi mesaj gönderdim, bakabilir misin alabildin mi? hoplite isimine attım, 2012 de katılmış görünüyorsun, vay!

Evet, Edo iyi biri. Yaşı bir hayli ama belli etmiyor, sohbeti iyi, özellikle Napolyon dönemine düşkün  ;)

Ken i de HPS/JTS slack e davet ettim. Grup genişliyor. :)

Sağol Barış, evet seninki de çok güzel. Benim avatarlar çok kalıcı olmuyor gerçi sıkılınca değiştiriyorum. Umarım bu sefer kalıcı olur.  :P :-[

Benim gönderdiğim 2vs2 de de no save basılıymış Pavel söyledi, turumu tekrar oynadım. Edo bug dedi. Next turn demeden kontrol etmek gerekiyor demek, ilginç.
« Son Düzenleme: 12 Ocak 2018, 13:40:47 Gönderen: Lancier »

Çevrimdışı Lancier

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Battle on..!
    • Profili Görüntüle
    • TWC
Blitz mesajını aldım.   tbrk*

Çevrimdışı Baris

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
Evet Hakan uzun süredir Blitz'de oyun oynamamıştım. Ama kaydım duruyor.

Bug bende oluşmadı, yani her tur pbem no save file kontrol etmem gerekmiyor.

Bu arada Volcanoman'in mesajına baktım yeni 1.DS oyunu çıktığında mevcut oyunlara yeni yama çıkacakmış. Böyle böyle galiba Panzer, Napoleonic Campaigns gibi tüm 1.DS cepheleri operasyonel ölçekte farklı oyunlarda işlenmiş olacak. Tabii uzun yıllar sürebilir, başarılı bir seri olur.

Alıntı
You will get all that in the next EP14 update, when the next FWWC title is released, then both F14 and EP14 will get a big update too. When will that be? Not sure, other than "When its ready". (hint: testing is underway though). :0

Çevrimdışı Lancier

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Battle on..!
    • Profili Görüntüle
    • TWC
Napoleonic Campaign olursa ben de katılırım  :)

Barış bu arada bizim 2v2 için mesaj vakti geldi herhalde, 3 tur oldu mu?

Ufak bi sorunumuz var galiba?  ;) Turumu oynamadan bi baktım senin cepheye, düşman tamamen kuzeye geliyor galiba? Senaryo tavsiyesindeki gibi, birlikleri birleştiriyor galiba? Şu sıralar benim sağ kanadıma yaklaştılar herhalde? Uyudum, keşke scout yollasaydım güney batıya? Karow a çift cepheden, batıdan ve güneyden saldıracaklar gibi...

« Son Düzenleme: 14 Ocak 2018, 01:04:46 Gönderen: Lancier »

Çevrimdışı Baris

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
Kuzeydeki Dan Corps'a yaklaşan kuvvetleri gördüm güneydeki yolu kullanıp peşlerine düşerim diye düşünmüştüm. Galiba güneydeki yol kuzeye bağlanıyor. Supply wagon olduğu için ikmal hattı koruması da gerekmiyor? Güneyden yardım geç olursa kuzeye yönelebilirim. Visibility 1 hex ile oynanması çok zor.  :)

Çevrimdışı Lancier

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Battle on..!
    • Profili Görüntüle
    • TWC
Gerçekten 1 hex çok zor, belki şu an Karow a 2-3 hex uzaktadırlar.  sskn* ;) Objective olmaması da ayrı bir sorun, klasik death match lerdeki gibi kuvvetleri birleştirmek en akıllıcası, iyi yaptılar aslında.
Olabildiğince geri çekilip, Karow civarında sen gelene kadar idare etmeye çalışacağım. Bakalım ama fazla kuvvetli değil gibi Dan Corps. Evet wagonlar var, en azından bu senaryoda supply sources yok gibi...
2-3 tur sonra yasak kalkınca yine bu konularda yazarım. :)
« Son Düzenleme: 14 Ocak 2018, 09:20:04 Gönderen: Lancier »

Çevrimdışı Baris

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
Senaryo seçimi biraz tepeden inme oldu. :) Bana göre bu ekip için (en azından bizim için) deathmatch erken ve tarihi senaryoları tercih ederdim. House rule üzerinden karar alırken de danışmak iyi olurdu. Burada da eksikler var. JTS üzerinden oyunlarda özellikle Napoleonic oyunlarda kurallar çok değişebiliyor.