Gönderen Konu: Millennium Dawn 2000 Yunanistan Hikayesi  (Okunma sayısı 2013 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ardabeg

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
Millennium Dawn 2000 Yunanistan Hikayesi
« : 23 Ocak 2017, 04:25:27 »
Evet arkadaşlar Yunanistan ile hikaye açmaya karar verdim zevkli olacağını düşünüyorum ilk bölümü bu akşam gibi atarım.

Çevrimdışı kerem1249

• Dai Nippon Teikoku
  • Yönetici
  • *
  • Hakko Ichu
    • Profili Görüntüle
    • Wizard101 Türkiye
Ynt: Millennium Dawn 2000 Yunanistan Hikayesi
« Yanıtla #1 : 23 Ocak 2017, 12:22:17 »
Bekliyoruz ancak bu modda İstanbul çekirdeğin değil haberin olsun :)
Ordumuz Türk topraklarının ve Türkiye idealini gerçekleştirmek için yapmakta olduğumuz sistemli çalışmaların yenilmesi imkansız güvencesidir.

Çevrimdışı neifeless97

• HOI4
  • Moderatör
  • *
  • советский союз ☭
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 23 Ocak 2017, 13:06:40 »
Takip  :)

Çevrimdışı ardabeg

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 23 Ocak 2017, 16:35:42 »
Bekliyoruz ancak bu modda İstanbul çekirdeğin değil haberin olsun :)

İlk defa oynuyorum açıkçası ben de nasıl olacak merak içindeyim.

Takip  :)

Teşekkür ederim.

Evet bu bölüm biraz giriş bölümü olsun istedim tanıtım amaçlı.Öncelikle ülkede sosyal liberal bir parti iktidar ve başbakan Konstantinos Stefanopulos.

Görüldüğü gibi NATO üyesiyiz ve ülkelere savaş açarken tabiki de buna dikkat edeceğiz.Açıkçası hikaye boyunca NATO'yu karşıma almamayı düşünüyorum çok çok güçlenmedikçe.Belki sonlara doğru bir şeyler düşünebilirim.

Teknoloji araştırmalarında askeri ağırlıklı yaptım.Çünkü ihtiyacımız olacak gerçekten.

National Focusumuzu da endüstriyel focus olarak ayarladık.Güçlü bir askeri yapı için endüstriye baya ihtiyacımız olacak.

Son olarak bölge ülkelerine göz atalım.İlk başta Makedonya-Arnavutluk ikilisini ilhak etmeyi düşünüyorum ondan sonra hedefim Bulgaristan olacak ve Yugoslavya şeklinde ilerleyeceğim.

Böylelikle giriş bölümünü tamamlamış olduk.

Çevrimdışı kerem1249

• Dai Nippon Teikoku
  • Yönetici
  • *
  • Hakko Ichu
    • Profili Görüntüle
    • Wizard101 Türkiye
« Yanıtla #4 : 23 Ocak 2017, 16:56:45 »
Kıbrıs devletlerine saldır garanti faktörü aynı ittifakta olduğundan işlemez. Ama belki ters teper yine de save yedeği al.
Ordumuz Türk topraklarının ve Türkiye idealini gerçekleştirmek için yapmakta olduğumuz sistemli çalışmaların yenilmesi imkansız güvencesidir.

Çevrimiçi Noman Man

• Sipahi
  • *
  • Etnik döküntülere geçit yok !
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 23 Ocak 2017, 17:27:19 »
Mod sıkıntılı hayırlısı olsun.Tankların patlayınca sıkıntı yaşama.
Hardcore denemesi mi grup denemesi mi yoksa zenci gücü mü bu fikir nedir açıkla bize :)
Paradoxfan gelişiyor..

Çevrimdışı ardabeg

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 24 Ocak 2017, 19:56:57 »
Kıbrıs devletlerine saldır garanti faktörü aynı ittifakta olduğundan işlemez. Ama belki ters teper yine de save yedeği al.

Tamamdır onu deneyeceğim.

Mod sıkıntılı hayırlısı olsun.Tankların patlayınca sıkıntı yaşama.

Aynen sıkıntılar var ama bi şekilde aşmaya bakacağız artık.

Evet arkadaşlar 1. bölümü yayınlıyorum.

1.BÖLÜM:MAKEDONYA SAVAŞI İÇİN HAZIRLIK.

Yunanistan'ın politikası bir anda değişmişti.Ülkedeki karışık siyasi atmosfere rağmen hükümet önemli kararlar almıştı.Ve bunlar gizli kalmak zorundaydı.Bu hedefleri gerçekleştirmek için öncelikle Yunanistan için stratejik yerleri mutlaka alması gerekti ilk hedef Makedonya-Arnavutluk hattını alarak Yugoslavya'ya komşu olmaktı.Bunun için tüm Yunanistan ordusu adalardaki de dahil Makedonya savaşı için anavatana çağrıldı.Ordunun kumandası Spyros Zmyvrakakis'e verildi.

Savaş planı da hazırlandı.Açıkçası Makedonya'nın askeri gücü sınırlı olduğu için olası işgale karşı durması pek mümkün gözükmüyordu.Ama gene de en az kayıpla işgali bitirmek için iyi bir plan yapmak zorunluydu.

Bu sırada sivil fabrika yapımını da başladık.Endüstrimiz maalesef sıkıntılı durumda ancak işgal edilecek ülkelerle bu sıkıntının kolayca aşılması bekleniyordu.

Ülkenin siyasal atmosferini özetlemek gerekirse sağ partiler çoğunlukta olsa da sol partilerin de azımsanmayacak derecede bir oy potansiyeli vardı.Savaşlara başlanmadan önce mutlaka politik altyapının hazırlanması ve halka neden bu işgallerin gerekli olduğunun anlatılması lazımdı.

Faşist partilerin popülaritesi artıyor.

Wargoal üretimine başlıyoruz.24 Şubat 2001 gibi bitmesi bekleniyor.

Milli hedeflerimizi hızla gerçekleştiriyoruz.Sivil fabrikalarımızı inşa etmek bizi çok rahatlatacak.

Tank teknolojisinde epey geriyiz bu yüzden oraya yöneldik.

Ülkedeki siyasi atmosfer giderek karışıyor.

İktidar partisi seçimleri kazanıyor.

Savaş vakti geldi çattı.

Hızla ilerliyoruz.

Ve Makedonya'nın ilhakı gerçekleşti.

Dünya'dan haberler:

Çevrimdışı kerem1249

• Dai Nippon Teikoku
  • Yönetici
  • *
  • Hakko Ichu
    • Profili Görüntüle
    • Wizard101 Türkiye
« Yanıtla #7 : 24 Ocak 2017, 22:10:33 »
Ordu mevcudiyetini geliştir bence fetihlerden önce. 2 tane 24-24 ordu kurman güzel olur. Veya bir tane +50 Mareşalli ordu.

Çevrimiçi Noman Man

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 24 Ocak 2017, 22:47:33 »
Millennium Dawn Modunda o kadar orduyu ancak piyade olarak hazırlar.Kısa sürede en azından 2006'yı bulur.En yeni armorlar ile.
Hardcore denemesi mi grup denemesi mi yoksa zenci gücü mü bu fikir nedir açıkla bize :)
Paradoxfan gelişiyor..

Çevrimdışı kerem1249

• Dai Nippon Teikoku
  • Yönetici
  • *
  • Hakko Ichu
    • Profili Görüntüle
    • Wizard101 Türkiye
« Yanıtla #9 : 24 Ocak 2017, 22:59:09 »
Armorlar uzun sürer ancak buna değer. Bende bir Almanya oyunu açıp yapmayı düşünüyorum. Veya İsrail.

Çevrimiçi Noman Man

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 25 Ocak 2017, 01:01:53 »
Almanya olur fakat İsrail iyi değil.Fabrika sayısı çok az.

Olay birimi üretmek değil zaten onun sürekliliğini sağlamak.Savaşta adamlar tanksız kalınca birlik otomatik gidiyor.En eski tankı üretime alıp savaşa girmiştim işidle İran'ı rahatlıkla aldım adamlar en yeniyi üretime sokuyor ayda bir iki üretince patlıyor birimleri.
Paradoxfan gelişiyor..

Çevrimdışı ardabeg

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 30 Ocak 2017, 13:25:34 »
Arkadaşlar sınavlar dolayısıyla hikayeye ara vermek zorunda kaldım.Bu hafta içinde başlayacağım.

Çevrimiçi Elessar

• CKII
  • Sekban
  • *
  • Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.
    • Profili Görüntüle
    • Paradoxfan
« Yanıtla #12 : 03 Şubat 2017, 00:14:54 »
Takip.
Modlar uyuy*r y*vrucaklar :fpalm:

Kronoloji, Aptallar tarihi.
Ragnaroğulları vs Ramazanoğulları

Çevrimdışı ardabeg

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 08 Şubat 2017, 12:35:11 »
Sağolun takibiniz için evet arkadaşlar biraz zorunlu bi ara vermek zorunda kaldım ama tekrardan devam ediyorum hikayeye.

2.BÖLÜM ARNAVUTLUK SAVAŞI VE YENİ İŞGAL PLANLARI

Makedonya'nın işgali çok kolay olmuştu ancak bundan sonrası daha da önemliydi.Yunanistan'ın mutlaka kaynak sıkıntısını gidermesi gerekiyordu.Bunun için de mümkün olduğunca kaynak bakımından zengin bölgeleri ele geçirmek önem taşıyordu.Her ne kadar Arnavutluk ve Makedonya kaynak bakımından fakirse de stratejik bakımdan önemi olduğu için oraları işgal etmek gerekliydi.Tüm bunlar yaşanırken 11 Eylül Saldırıları gerçekleşti ve tüm dünya şoka girdi.

Gerçekten üzüntü verici bir durumdu.Masum insanlar terör saldırısında can vermişti.

Ülke içindeki endüstriyel gelişmelere devam ediyoruz.Endüstri bakımından güçlü olduğumuzda önce bölgesel güç sonra dünya gücü olacağımızdan şüphemiz yok.

Bu sırada Rusya'da darbe haberi geldi.Sovyet yanlıları iktidarı ele geçirmişti.İlişkilerimizin kötü etkileneceği çok açıktı.

İşgal planına Yugoslavya'yı da dahil ediyoruz.Çünkü kaynak bakımından zengin olmasa bile Romanya ile komşuydu ve eğer ele geçirirsek asıl hedefimiz olan Romanya'ya rahatlıkla saldırabilecektik

Ülkedeki siyasal atmosfer böyle gelişiyordu.Sağcılar giderek avantaj elde ediyordu.

Dünya ekonomisini değiştirecek bir haber gelmişti yeni para pirimi Euro geldi ve biz de hemen kabul ediyoruz.

2002 Salt Lake City kış olimpiyatları gerçekleşti.

Savaş vakti geldi

Kuvvetlerimiz büyük üstünlük sağlıyor ve kısa sürede ele geçiriyoruz Arnavutluk'u.Böylelikle hedeflerimize bir adım daha yaklaşıyoruz.
« Son Düzenleme: 08 Şubat 2017, 12:35:43 Gönderen: ardabeg »

Çevrimiçi Noman Man

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 08 Şubat 2017, 14:04:33 »
Komutana dikkat et Arnavutluğun başkanıydı sanki hain olmasın ?
Paradoxfan gelişiyor..

Çevrimdışı ardabeg

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 08 Şubat 2017, 14:52:35 »
Komutana dikkat et Arnavutluğun başkanıydı sanki hain olmasın ?

Modun azizliği  :D

Çevrimdışı Patlıcan

• Sipahi
  • *
  • BONGO BONGO
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 08 Şubat 2017, 14:55:11 »
takip.

hoplitler geçmişimiz
megali idea geleceğimiz
yunanistan bizim herşeyimiz

« Son Düzenleme: 08 Şubat 2017, 14:55:30 Gönderen: Patlıcan »
I used to be an adventurer like you... Then I took an arrow in the knee.                                                                                                                                                  So you can cast a few spells? Am I supposed to be impressed?                                                                                                                                                  Let me guess someone stole your sweetrole.                                                                                                                                                  Hey, you mix potions, right? Can you brew me an ale?

Çevrimdışı kerem1249

• Dai Nippon Teikoku
  • Yönetici
  • *
  • Hakko Ichu
    • Profili Görüntüle
    • Wizard101 Türkiye
« Yanıtla #17 : 08 Şubat 2017, 18:31:00 »
Asker sıkıntın çok olacak gibi görünüyor, 28k ne :) Nasıl gidereceksin merak ediyorum büyük ülkelerle hiç savaşamazsın.

Çevrimdışı ardabeg

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 10 Şubat 2017, 05:04:07 »
@Patlıcan Teşekkür ederim.

@kerem1249 Başa gelen çekilir bir çaresine bakacağız artık  :)

3. BÖLÜM YUGOSLAVYA VE BULGARİSTAN'IN İLHAKI

Arnavutluk'un kuvvetlerimiz tarafından alınması çok kolay olmuştu ve bununla birlikte önümüzde Yugoslavya'nın ilhakı için bir engel kalmamıştı.Hemen savaş planları hazırlayıp ordumuzu Yugoslav sınırına gönderdik.Aldığımız istihbaratlara göre Yugoslavya ordusu güçsüz durumdaydı fakat biz yine de tedbiri elden bırakmamamız lazım.

Gidemediğimiz bir dünya kupası daha.Bizim için pek bir önemi yok.

Politik güçte sıkıntı yaşıyoruz ve bunun için milli hedeflerimizi politikaya yönelttik

Britanya askeri yardım gönderiyor bizim açımızdan iyi bir haber.Britanya'nın bu desteğine teşekkür ediyoruz.

Asıl hedefimiz olan Romanya'ya da savaş sebebi gönderiyoruz.Romanya gerçekten çok kritik balkanlardaki en zengin yeraltı kaynaklarına sahip ülke ve bizim için hayati önem taşıyor.

Başarılı ilhaklardan sonra hükümete destek artıyor.

Ve savaş vakti geldi.Ordumuzun kolayca bu savaşı kazanacağını düşünüyoruz.2 Nisan 2003 Saat 9 itibariyle birliklerimiz Yugoslavya sınırını geçiyor ve savaş resmen başlamış oldu.

Çatışma haberleri olumlu yönde kolayca ilerliyoruz.

1 haftada güzel ilerleme kaydediyoruz.Yavaş yavaş Belgrad'a doğru emin adımlarla ilerliyoruz.

2 gün içinde büyük bir ilerleme kaydediyoruz.

Artık Belgrad önlerine yaklaştık.

Ve savaşı kaybedeceğini anlayan Yugoslavya hükümeti teslim oluyor.Böylece emin adımlarla ilerliyoruz.

Britanya yardıma devam ediyor.

Sırada Bulgaristan var.Bulgaristan'ı da ele geçirip Romanya'yı tamamen kuşatmayı hedefliyoruz.Savaş ilan ettik ve birliklerimiz hızlı bir şekilde ilerliyor

Ve Bulgaristan'da düşüyor.Hedeflerimize emin adımlarla ilerliyoruz.

Çevrimdışı pistoltr

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 10 Mart 2017, 09:41:48 »
BK'nın işgalci bir ülkeye destek vermesi ilginç olmuş.

Çevrimdışı ardabeg

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 10 Mart 2017, 13:01:16 »
BK'nın işgalci bir ülkeye destek vermesi ilginç olmuş.

Nato üyesi olduğum için karşı tarafı da nato düşmanı olarak görüyor savaş açınca ve otomatikmen destek veriyor bana modsuz versiyondan farklı işliyor oyunun mekaniği.