Gönderen Konu: Teknoloji Geliştirme  (Okunma sayısı 1748 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Anatole France

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Macht geht vor Recht
    • Profili Görüntüle
Teknoloji Geliştirme
« : 15 Haziran 2010, 12:50:00 »
Bunu nasıl yapıyoruz. "Resimli" bir şekilde anlatabilecek var mı?
Denn nur Eisen kann uns retten...

Çevrimdışı fatih pasha

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: Teknoloji Geliştirme
« Yanıtla #1 : 15 Haziran 2010, 13:24:14 »
Bunu nasıl yapıyoruz. "Resimli" bir şekilde anlatabilecek var mı?

Evde olmadığım için resim veremiyorum ama zaten çok karışık bir şey yok.

Teknoloji geliştirmek için önce resminizin yanındaki ülkenizin kalkanına tıklayın. Sol tarafta çıkan ekranın sol alt tarafında advances butonuna tıklayarak teknoloji ekranını açın.

3 ayrı teknoloji kategorisi var. Bunların her birinden bir tane seçebiliyoruz. Bir teknolojiye tıklayınca oyun haritasında o teknolojinin olduğu bölgeler highlight olacak. Eğer size komşu bir bölgede o teknoloji varsa, o teknolojiyi araştırın. Kısa sürede elde edersiniz. Eğer bir teknoloji sizin yakınlarınızda hiç bir yerde yoksa, boşuna uğraşmayın. İleride nasıl olsa sizin bölgenize de gelir.

Araştırmak istediğiniz teknolojiyi seçin ve aşağıdaki enact butonuna basın. Bu kadar.

CK'da teknoloji biraz şans işi. Bir teknolojiyi hiç research yapmazsınız ama bir bakarsınız o teknoloji topraklarınızda keşfedilmiş.

"Dostlarım! İlerlersem beni takip edin! Geriye dönersem beni öldürün! Ölürsem intikamımı alın!" - Henri de la Rochejaquelein
Norðhymbriscra Ealdgesege
U-38'in Harp Ceridesi

Çevrimdışı Dadakoğlu

• The show must go on
  • Nizam-ı Cedid
  • *
  • Dadak Paşa
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 15 Haziran 2010, 13:28:58 »
fatih pasha, sanırım CK ile aran iyi. Bu oyun için bir rehber hazırlayabilirsin. Birçok kişi yararlanacaktır.

Çevrimdışı Ragnarr Loðbrók

• Paşa
  • *
  • Einhärjar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 15 Haziran 2010, 16:50:26 »
Bencede özellikle karakterler üzerinde yoğunlaşırsan iyi olur.

Çevrimdışı Anatole France

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Macht geht vor Recht
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 15 Haziran 2010, 16:56:47 »
fatihpasha: çok sağol. verdiğin bilgiler çok önemli. vaktin varsa bir rehber hazırlaman süper olur bence de.

ben onu yapıyordum zaten.  :) Peki bize en yakın yerlerde olanları mı araştırayım(mesela iskoçyayım, fransada olanı mı? ) yoksa topraklarımızda olanı mı?
Bir de 1-2-3 vs. yazıyor. onlar gelişmişlik düzeyi mi o teknolojide?
Denn nur Eisen kann uns retten...

Çevrimdışı Off_line

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 15 Haziran 2010, 17:18:26 »
sabahtan beri 2 tane farm malzemesini uretemediler deli olcam,irelandanin en solundaki ucubeleri aldim yanimdaki kontmudur dukmudur claim yapip durdu,geldi uzerime bekledim kalenin savunmasi cokene kadar zati bekleyince saldiran tarafin askeri azaliyo sanirim aclik felan,neyse saldirdim puskurttum sonra gittim onun kaleyi aldim ama tam alamadim,bizim bayragi diktik ama :) baska bisi yok.

Çevrimdışı fatih pasha

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 15 Haziran 2010, 17:46:12 »
ben onu yapıyordum zaten.  :) Peki bize en yakın yerlerde olanları mı araştırayım(mesela iskoçyayım, fransada olanı mı? ) yoksa topraklarımızda olanı mı?
Bir de 1-2-3 vs. yazıyor. onlar gelişmişlik düzeyi mi o teknolojide?

İskoçya ile oynuyorsan İngiltere'de olanları araştır. Topraklarında faydalı bir gelişme varsa, ama her bölgene yayılmamışsa onu da araştırabilirsin.

I-II-III-IV yazanlar gelişme seviyeleri.

Bir de gelişmeyi araştırmadan önce sana ne kazandıracağına bak. Bazı gelişmeler(özellikle bazı din-sanat gelişmeleri) çok gereksiz.
"Dostlarım! İlerlersem beni takip edin! Geriye dönersem beni öldürün! Ölürsem intikamımı alın!" - Henri de la Rochejaquelein
U-38'in Harp Ceridesi

Çevrimdışı fatih pasha

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 15 Haziran 2010, 17:46:48 »
sabahtan beri 2 tane farm malzemesini uretemediler deli olcam,irelandanin en solundaki ucubeleri aldim yanimdaki kontmudur dukmudur claim yapip durdu,geldi uzerime bekledim kalenin savunmasi cokene kadar zati bekleyince saldiran tarafin askeri azaliyo sanirim aclik felan,neyse saldirdim puskurttum sonra gittim onun kaleyi aldim ama tam alamadim,bizim bayragi diktik ama :) baska bisi yok.

Barış önerip ilhak et veya vassal yap.
U-38'in Harp Ceridesi

Çevrimdışı Bersun

• Paşa
  • *
  • Paralel Yetkili Abiniz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 15 Haziran 2010, 20:40:33 »
Sanırım teknoloji o zamanın gerçek hayatında olduğu gibi şehir şehir yayılıyor. Örneğin Macaristan'la oynarken bir şehrimde kütüphane yapabilirken başkentimde yapamıyorum.

Çevrimdışı Off_line

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 15 Haziran 2010, 22:50:16 »
yapamadimki ben onun vasaliydim uzerime geldi iste o olanlar oldu :) hatta 2 vasali varmis bitanesindende asker getiriyodu onlarida indirdim.onlarin topraklar benim oldu ama digerini vassal yapamadim claim felanda yaptim ama prestige yetmiyo bazen.:)gervi savasta dagitince bide kalesini alinca baya prestij oldu.

Çevrimdışı fatih pasha

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 15 Haziran 2010, 23:02:04 »
Sanırım teknoloji o zamanın gerçek hayatında olduğu gibi şehir şehir yayılıyor. Örneğin Macaristan'la oynarken bir şehrimde kütüphane yapabilirken başkentimde yapamıyorum.

Aynen öyle.
U-38'in Harp Ceridesi