Gönderen Konu: Crusader Kings 2 isteyenler  (Okunma sayısı 9887 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ragnarr Loðbrók

• Paşa
  • *
  • Einhärjar
    • Profili Görüntüle
Ynt: Crusader Kings 2 isteyenler
« Yanıtla #60 : 16 Eylül 2010, 19:38:46 »
Oynadım nan.Değerli kotamın bir kısmını işe yaramaz bir hale getirdim :S

Çevrimdışı fatih pasha

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #61 : 16 Eylül 2010, 20:48:04 »
Anladığım tek yer bakan atamak ve maaşlar :D Koca günümü heba ettim :(

Ha şunu baştan desene. Anlayamamışsın işte.

Herkese göre değil tabi bu oyun.
"Dostlarım! İlerlersem beni takip edin! Geriye dönersem beni öldürün! Ölürsem intikamımı alın!" - Henri de la Rochejaquelein
Norðhymbriscra Ealdgesege
U-38'in Harp Ceridesi

Çevrimdışı spyboy

• Sekban
  • *
  • In Soviet Russia, pants jizz in you!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #62 : 16 Eylül 2010, 22:50:59 »
Yuh artık SouthPark. Hoi ve Eu serileri ek paket zengini zaten. CK gibi bir efsanenin devam oyunu çıkması kötü mü? Sen ilk oyunu anlayamamışsın, o yüzden istemiyorsun 2.sini. Seni linç eder Ck fanları biraz daha konuşursan. :P
1.(ma)ru de (da)me na (o)ssan: good-for-nothing old man                       6.(ma)ttaku (da)ijobu ja nai (o)kyaku: customer who's really not all right
2.(ma)jide (da)ssai (o)yaji: the really uncool old man                              7.(ma)tomo ni (da)karetakunai (o)toko: men no one wants to date
3.(ma)ssa ni (da)rusou na (o)yaji: really uncool-looking old                      8.(ma)ji de (da)kaetai (o)toko: man one seriously wants to date
4.(ma)ttaku (da)rakushite (o)ssan: really depraved old man                     9.(ma)ttaku (da)masenai (o)toboke: fool who unconvincingly feigns ignorance
5.(ma)zui (da)shi to (o)age: horrid bean curd                                        10.(ma)ssugu ikite no (da)inashi na jinsei na (o)jisan: old man who lives as he wants, but accomplishes nothing

Çevrimdışı Scipio

• (osmanli askeri)
  • Ağır Süvari
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #63 : 16 Eylül 2010, 22:54:21 »
Evet ya bu oyun güzel olmaz mı? Entrika, iç mücadele her zaman sevdiğim şeydir benim. EU:Rome'yi de o yüzden severim mesela.
"The men who went to the moon to export peace, remained on the moon to rest in peace."

• Paşa
  • *
  • Einhärjar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #64 : 17 Eylül 2010, 16:57:19 »
Yuh artık SouthPark. Hoi ve Eu serileri ek paket zengini zaten. CK gibi bir efsanenin devam oyunu çıkması kötü mü? Sen ilk oyunu anlayamamışsın, o yüzden istemiyorsun 2.sini. Seni linç eder Ck fanları biraz daha konuşursan. :P

HoI 2 ve 3'te toplam 1 ek paket var zaten ;D

Linç etsinler ya okullar açılcak zaten.

Çevrimdışı spyboy

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #65 : 17 Eylül 2010, 21:59:18 »
Ne!? HoI1 çıktı ilk. Kısa süre sonra HoI2 çıktı. Sonra ona bir kaç özellik ekleyip HoI2:DoomsDay yaptılar. Ne diyorlar ona, stand-alone mu ne. AoD gibi. Sonra Armageddon çıktı. HoI3 çıktı. AoD çıktı. Semper Fi çıktı. Şimdi de Darkest Hour ve Iron Cross çıkacak. Daha ne yapsınlar! :D
1.(ma)ru de (da)me na (o)ssan: good-for-nothing old man                       6.(ma)ttaku (da)ijobu ja nai (o)kyaku: customer who's really not all right
2.(ma)jide (da)ssai (o)yaji: the really uncool old man                              7.(ma)tomo ni (da)karetakunai (o)toko: men no one wants to date
3.(ma)ssa ni (da)rusou na (o)yaji: really uncool-looking old                      8.(ma)ji de (da)kaetai (o)toko: man one seriously wants to date
4.(ma)ttaku (da)rakushite (o)ssan: really depraved old man                     9.(ma)ttaku (da)masenai (o)toboke: fool who unconvincingly feigns ignorance
5.(ma)zui (da)shi to (o)age: horrid bean curd                                        10.(ma)ssugu ikite no (da)inashi na jinsei na (o)jisan: old man who lives as he wants, but accomplishes nothing

Çevrimdışı Come To Die

• Müsellem
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #66 : 17 Eylül 2010, 22:19:35 »
HOI II'nin ek paketi yok. Doomsday - Armageddon ayrı oyunlar ama hoı II'yla arasında hiç bir fark yok. AOD'ye bakmadım ama onda da pek fark yok herhalde.

Çevrimdışı Ernst Gatza

• (Luftwaffle)
  • Sipahi
  • *
  • Better dead than orangered!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #67 : 17 Eylül 2010, 22:36:58 »
Linç etsinler ya okullar açılcak zaten.

Emin misin :P
eh neyse hilesiz oynarım artık ne yapıyım

Çevrimdışı Annibal

• Crazy Horse Archer
  • Paşa
  • *
  • Baba kaçar.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #68 : 17 Eylül 2010, 22:40:47 »
HOI II'nin ek paketi yok. Doomsday - Armageddon ayrı oyunlar ama hoı II'yla arasında hiç bir fark yok. AOD'ye bakmadım ama onda da pek fark yok herhalde.

Ek paket işte. Aynı oyun motoru, aynı mantık, aynı oynanış. Sadece birkaç yeni özellik eklenmiş, balans ayarı çekilmiş.
"Bir yerde küçük insanların gölgeleri büyüyorsa, orada güneş batıyor demektir"

• Paşa
  • *
  • Einhärjar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #69 : 17 Eylül 2010, 22:42:19 »
Ek paket olsa DD olmadan kurulmazdı.

@Luft.

Eminim.

Çevrimdışı spyboy

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #70 : 17 Eylül 2010, 22:47:34 »
Armageddon ek paket, Doomsday değil. HoI2 ile HoI2Doomsday:Armageddon arasındaki en büyük fark yapay zeka.

• Paşa
  • *
  • Einhärjar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #71 : 17 Eylül 2010, 22:49:23 »
Aodu kastediyorum.

Çevrimdışı Ernst Gatza

• (Luftwaffle)
  • Sipahi
  • *
  • Better dead than orangered!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #72 : 17 Eylül 2010, 22:55:27 »
@Luft.

Eminim.

:drunk:  :drunk:  :rifle:  :knife:  :lost:  :stars:  :indian_brave:  hlpme*  :sombrero: :whip:  evil*

Gerçekten şöyle 1 gün uğraşsan anlarsın.
eh neyse hilesiz oynarım artık ne yapıyım

Çevrimdışı Come To Die

• Müsellem
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #73 : 17 Eylül 2010, 23:10:32 »
Benim bildiğim ek paket ana oyun yüklü değilse oynanmaz. Bende HOI II yok, Doomsday yok ama Armageddon'u oynayabiliyorum.

Çevrimdışı Annibal

• Crazy Horse Archer
  • Paşa
  • *
  • Baba kaçar.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #74 : 17 Eylül 2010, 23:30:48 »
Yahu sıfırdan oyun yapmışlar gibi konuşuyorsunuz. Adı ek paket olmayabilir, kendiliğinden oynanabilir ama bu onun ek paket olduğu gerçeğini değiştirmez. Adamlar ana oyunu gerektirmeyecek şekilde çıkartıyorlar, bütün mesele bu.
"Bir yerde küçük insanların gölgeleri büyüyorsa, orada güneş batıyor demektir"

Çevrimdışı spyboy

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #75 : 17 Eylül 2010, 23:32:20 »
Benim bildiğim ek paket ana oyun yüklü değilse oynanmaz. Bende HOI II yok, Doomsday yok ama Armageddon'u oynayabiliyorum.

Sen yüklenmiş halini indirmişsindir o zaman.

Ayrıca annibal'a katılıyorum.

• Paşa
  • *
  • Einhärjar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #76 : 17 Eylül 2010, 23:44:34 »
Bence biz konuya dönelim.

Çevrimdışı Kodazot

• Usta Yazar
  • Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #77 : 20 Eylül 2010, 11:37:41 »
Yüklenmiş hali ile alakası yok arma setuptan kuruyorsun oyunu ek paket illa ki ana oyun gerektirmez.Oyunda yapa zeka çok az iyileştirilebilir ek paketlerle yapak zeka değiştirebilmen için oyunu en baştan yazman gerekir armageddon gibi.Tabi tutupta herşeyi en baştan ayarlamana gerek yok yeni bir yapay zeka yazarsın var olan oyun motoru ve sisteme monte edersin doomsay özellikleri alıp yeni bir yapay zeka ile armageddon yapılması gibi.Aod buna benzer durum vardır var olan motor geliştirilmiştir yapay zeka yeniden yazılmıştır.Bu aod ek paket olduğu anlamına gelmez ayrı bir oyundur çünkü ne optimasyonu aynıdır ne yapay zekası aynıdır ne de oynanışı aynıdır...

Ck2 daha önceden yapılsaydı daha iyi olurdu böyle bir oyun ikinci plana atılması kötü.Bu oyun bana göre eu3 den daha fazla tutar arayüz geliştirilirse bu oyuna da 6 ay da bir ek paket çıkartarak güncel tutarlar.Şunuda unutmayalım ki yıllar sonra çıkan oyuna ilk oyunda ki gibi orjinal fikirler gerekiyor tutupta eu3 infamysini vic2'ye yamamamaları gerekiyor...   
Xfire:Kodazot
Steam:Kodazot
Legend Of Kodazot
I come in revenge