Gönderen Konu: Savaşsız toprakları nasıl genişletebilirim?  (Okunma sayısı 1704 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Anatole France

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Macht geht vor Recht
    • Profili Görüntüle
Savaşsız toprakları nasıl genişletebilirim?
« : 14 Haziran 2010, 02:48:02 »
Soru açık. Ben bir yolu biliyorum. Hiyerarşide daha düşük olanla arayı iyi tutup vasallık teklif etmek ya da ondan bu teklifi beklemek. Peki başka yolları var mı?

Bir sorum da şu. Ben Galler Kralıydım. Bir vasalı kendime bağladım. Fakat İngilizlerin oğlumun kontluğuna saldırması üzerine ben de İngilizlerle savaştım ve yenildim. Yeni bir saldırıya hazırlandıklarını görünce de onları katıldım.
Sizce güçsüz fakat bağımsız olmak mı iyi yoksa güçlü bir Krala bağlı bir lord olmak mı?
Denn nur Eisen kann uns retten...

Çevrimdışı Bersun

• Paşa
  • *
  • Paralel Yetkili Abiniz
    • Profili Görüntüle
Ynt: Savaşsız toprakları nasıl genişletebilirim?
« Yanıtla #1 : 14 Haziran 2010, 12:14:45 »
Güçlü krala bağlı olmak iyi. Sen bağımsız gibi İrlanda'ya hareket edebilirsin ve orayı ele geçirebilirsin ama Öbür türlü ham yapıcak bir devlet çıkar.

Çevrimdışı Off_line

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 17 Haziran 2010, 18:05:39 »
Bence basta guclu krala bagli bir kont olma,sonrada duk olursun:)  2 3 vassal olusturdunmu :) degme keyfine seninle savasicak adamin olmazsa hersey zor,eger kralliginin temmellerini saglam atarsan gucsuz egemen bir kral olmazsin.

Çevrimdışı Anatole France

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Macht geht vor Recht
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 17 Haziran 2010, 19:14:24 »
Bana biraz taktik verir misiniz? Vasal olunca hiç gelişemiyorum? İrlandayı ben yeniyorum ama Krala bağlı kontluk oluşuyor?
Denn nur Eisen kann uns retten...

Çevrimdışı fatih pasha

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 17 Haziran 2010, 21:21:15 »
Bana biraz taktik verir misiniz? Vasal olunca hiç gelişemiyorum? İrlandayı ben yeniyorum ama Krala bağlı kontluk oluşuyor?

Vassal olarak gelişmek her zaman zordur. Özellikle hemen gelişmek istiyorsanız vassal bir ülkeyle başlamayın. Başlarsanız da İspanya veya Baltık ülkelerinden biriyle başlayın. Böylece Müslüman veya Paganlara saldırıp topraklarınızı genişletebilirsiniz.

Bir seferinde Kent Kontluğu'yla oyuna başlamıştım. Yaklaşık 100 sene boyunca hiç genişleyemedim. Ama mükemmel bir hanedanlığım oldu. Papal Controller oldum. Ailemden "saint" çıktı. Bir 2 haçlı seferine katıldım ve ikisinde de crusader traiti kazandım. Sonradan ülkede çıkan iç savaşı fırsat bilip baya büyümüştüm tabi.

Diyeceğim o ki, vassal bir devletle oynuyorsanız çok sabırlı olmanız lazım veya çok şanslı olup güzel eventler almak lazım.
"Dostlarım! İlerlersem beni takip edin! Geriye dönersem beni öldürün! Ölürsem intikamımı alın!" - Henri de la Rochejaquelein
Norðhymbriscra Ealdgesege
U-38'in Harp Ceridesi

Çevrimdışı Bersun

• Paşa
  • *
  • Paralel Yetkili Abiniz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 17 Haziran 2010, 22:21:02 »
Vay be :o 1337'den kastilyayla başladım süper gidiyo. umarım "macarisyan" oyunuma benzemez.