Gönderen Konu: [V2YM8]Prusya  (Okunma sayısı 1858 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı CihanD

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
[V2YM8]Prusya
« : 08 Ağustos 2016, 19:09:08 »

Prusya'nın Hükümdarı,Bütün Almanların İmparatoru ,Avrupa'nın Kılıcı 3.Friedrich Wilhelm bütün ulusları selamlar!

Dış Politika:

Prusya Avrupa'da barışın savunucusudur.Avrupa halklarının refahını temin etmek için çalışır

İngiltere:Büyük İmparatorumuz kendini İngiltere ile ortak çıkarlara sahip görür,ilişkilerinde İngiltere'yi kendisine doğal müttefik görür.
Fransa:Avrupa'nın Kılıcı Fransa ile ortak çıkarlar zemininde buluşmak ister.
Rusya:Prusya'nın Hükümdarı Rusya'ya karşı emeller beslemez onunla işbirliği yapmak ister.Dış politikada müttefiklik yoluyla ortak zeminde yürümek ister.
Amerika:Prusya ABD ile çıkar çatışmasına girmez işbirliğine hazırdır.
Sicilya:Prusya ''Avrupa'nın Çizmesi'nin'' gerçek sahibini tanır.
İsveç:Vikingler'şn torunlarıyla işbirliğine hazır ve isteklidir.
Osmanlı İmparatorluğu:İslam'ın kılıcının ona göstereceği politikaya aynı şekilde cevap verecektir.
Avusturya:Bütün Almanların İmparatoru Avusturya ile düşman değildir ve pürüzlü konularda ortak çıkarları hedeflemektedir.

Çevrimdışı GoktugPasa

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: [V2YM8]Prusya
« Yanıtla #1 : 08 Ağustos 2016, 19:18:47 »
Prusya'ya Danimarka'ya karşı ortak saldırı teklif ediyoruz.

Çevrimdışı by_bush

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 08 Ağustos 2016, 19:58:34 »

Sayın George W. Bush Geleceğin Almanya İmparatoruna Telefon Açar :

Sayın Prusya Hükümdarı , geleceğin Alman Kralı . ABD Başkanı olarak sevgi ve saygımı sunuyorum.
ABD ve Geleceğin Almanyası dünyada barışı huzuru ve kardeşliği baskın kılabilecek güçte bir ikili olduğuna inandığımı belirtmek isterim.Sizlerin açıklamasında duymuş olduğumuz her türlü işbirliğine hazırız kelimesi bize güven verdi.Biz ABD olarak geleceğin Almanyası Prusya ile her türlü olumlu ilişkiye ve ittifaktan yana olduğumuzu bildiririz.
Saygılarla...
ABD Başkanı George W. BUSH
▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼
ULUSUM ULUSLARIN EN YÜCESİ
▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲

Çevrimdışı GoktugPasa

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 08 Ağustos 2016, 20:00:09 »

Sayın Prusya Hükümdarı , geleceğin Alman Kralı . ABD Başkanı olarak sevgi ve saygımı sunuyorum.
ABD ve Geleceğin Almanyası dünyada barışı huzuru ve kardeşliği baskın kılabilecek güçte bir ikili olduğuna inandığımı belirtmek isterim.Sizlerin açıklamasında duymuş olduğumuz her türlü işbirliğine hazırız kelimesi bize güven verdi.Biz ABD olarak geleceğin Almanyası Prusya ile her türlü olumlu ilişkiye ve ittifaktan yana olduğumuzu bildiririz.
Saygılarla...
Hacı 1836'dayız yav ne telefonu hemen :P

Çevrimdışı by_bush

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 08 Ağustos 2016, 20:05:05 »
Telefon 1800 lü yıllarda ABD tarafından icat edildi fakat dünya kamuoyuna böyle bir bilgi iletilmedi.Sadece elçiliklerimizin olduğu yerlerede 1 adet telefon verildi.Bu şekilde tüm dünyanın haberi olmadan anında bilgi sahibi olduk ve hızlı dostluklar kurduk :)
▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼
ULUSUM ULUSLARIN EN YÜCESİ
▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲

Çevrimdışı PashaZade

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 08 Ağustos 2016, 20:08:37 »
Gerçekten mi tüm Almanların Koruyucusmusunuz ?  Avusturya sizden daha güçlü iken böyle aciziyet bildiren bir sıfatı size verdirttir mi ?
Ey Rheinland ve Brandenburg düklüklerinin Kralı, Özgür Şehir Danzig'in Sahibi ;
Ben ki Bosnanın, Arnavutluğun, Tüm Makedonyanın, Bulgar Diyarının, Teselya Eyaletinin,Varna Sancakbeyliğinin, Hüdavendigar Diyarının, Manisa ve İzmir'in, İçel ve Rum'un, Trabzon ve Ermenistanın, Kürditan ve Tüm Maşrik halklarının koruyucusu ve önderi Yunus Paşazade !
Avusturya ile dosthane ilişkiler kurmanızı şiddetle kınıyoruz !

Çevrimdışı GoktugPasa

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 08 Ağustos 2016, 20:23:23 »
Gerçekten mi tüm Almanların Koruyucusmusunuz ?  Avusturya sizden daha güçlü iken böyle aciziyet bildiren bir sıfatı size verdirttir mi ?
Ben ki Bosnanın, Arnavutluğun, Tüm Makedonyanın, Bulgar Diyarının, Teselya Eyaletinin,Varna Sancakbeyliğinin, Hüdavendigar Diyarının, Manisa ve İzmir'in, İçel ve Rum'un, Trabzon ve Ermenistanın, Kürditan ve Tüm Maşrik halklarının koruyucusu ve önderi Yunus Paşazade !
İsveç olarak agresifliğinden dolayı Turkiet'i kınıyoruz.

Çevrimdışı Felixia

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 08 Ağustos 2016, 20:24:50 »
Avusturyanın almanların koruyucusu olma gibi bir amacı yok cnm

Çevrimdışı GoktugPasa

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 08 Ağustos 2016, 20:43:52 »
Avusturyanın almanların koruyucusu olma gibi bir amacı yok cnm
get rekt

Çevrimdışı PashaZade

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 08 Ağustos 2016, 20:46:37 »
Yazık isveç'e bak. Sizden Demirbaş manyağı zamanında sultanımızın yatağına çok girmişti.

Çevrimdışı CihanD

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 08 Ağustos 2016, 21:14:32 »
Prusya'ya Danimarka'ya karşı ortak saldırı teklif ediyoruz.
Sayın İsveç Hükümdarı Vikinglerin Kralı bu konu hakkında gizli bir toplantı yapmayı uygun görüyorum.

Saygılarla...

Sayın ABD Başkanı her iki tarafında birbiri hakkında böyle güzel düşünmesi çok hoş.İlişkilerimizin böyle devam etmesini dilerim.

Ey küstah!Ey kendini bilmez milletinin meşru hükümdarına darbe yapmış onun ve ülkenin gururunu ayaklar altına almış sefil adam!Karşımda bana uygun görüp aşağılamaya çalıştığın sıfatlar benim gururumdur.Bu bölgeler Alman halkının anavatanıdır.Konuşurken laflarına dikkat et!Burası senin haremin değil,burası medeni dünya devletlerinin diplomasi arenası,eğer ki sen gerçeklerle karşılaşmak istiyorsan cariyelerinin koynundan çık!Beni dalkavuklarına söyle onlar Almanların İmparatoru,Prusya'nın Gerçek Hakimi 3. Friedrich Wilhelm'i iyi tanırlar.Sen cariyelerinin koynundayken dünya arenasını iyi takip edememişsin belli ki.

Çevrimdışı PashaZade

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 08 Ağustos 2016, 21:32:26 »
Sayın Prusya. Öncelikle topraklarınızı asla küçümsemedik. Ve ağır bir dille de olsa bin senelik düşmanımızın dostu olmanızı biraz eleştirdik. Umud ediyorum ki meclisimiz en iyisini yapacaktır. Ve halkın eline yönetme imkanın geçmesini darbe olarak görüyorsanız Sayın Bush ile olan ilişkiniz kısa ömürlü olacaktır. Ayrıca dediğiniz işlemlerin hepsini Sultan hazretleri yapıyor. Benim evlenmeye bile iznim yok. Saygılarımla
Osmanlı Devlet Meclisi Başkanı Yunus Paşazade

Çevrimdışı GoktugPasa

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 08 Ağustos 2016, 21:59:22 »
Sayın Prusya. Öncelikle topraklarınızı asla küçümsemedik. Ve ağır bir dille de olsa bin senelik düşmanımızın dostu olmanızı biraz eleştirdik. Umud ediyorum ki meclisimiz en iyisini yapacaktır. Ve halkın eline yönetme imkanın geçmesini darbe olarak görüyorsanız Sayın Bush ile olan ilişkiniz kısa ömürlü olacaktır. Ayrıca dediğiniz işlemlerin hepsini Sultan hazretleri yapıyor. Benim evlenmeye bile iznim yok. Saygılarımla
Diplomatik hatalarının yeni farkına varan Moğollar...

Çevrimdışı CihanD

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 08 Ağustos 2016, 22:03:24 »

Sayın Osmanlı Devleti,dış politikada Prusya'nın öncelikleri Alman ulusunun çıkarlarıdır,Osmanlı tebaasının çıkarları değil.Bu yüzden bazen aramız bozulsada Avusturya Alman milletini içinde barındıran bir devlettir bizde onlarla karşı karşıya gelmek istemeyiz.Prusya Kralı olarak ben ve milletim hiçbir topluma düşmanlık beslemeyiz,sizinlede herhangi bir sorunumuz yoktur ama iç ve dış meselelerimize herhangi bir devleti sokmayız,karışanıda pişman ederiz.

Çevrimdışı ak_gandalf

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 08 Ağustos 2016, 22:21:05 »
Prusya Alsas'a sulanmassa onla derdimiz yoktur.

Çevrimdışı CihanD

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 09 Ağustos 2016, 08:10:35 »
Prusya Alsas'a sulanmassa onla derdimiz yoktur.

Prusya'nın Alman milletini birleştirmekten başka amacı yoktur.Bunu için bütün barışçıl yöntemleri denemeye hazırdır.

Çevrimdışı GoktugPasa

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 09 Ağustos 2016, 21:15:02 »

hacı holsteini nasıl çözcez

Çevrimdışı Polat29

• VIC2
  • Yeni Çeri
  • *
  • Askerine Düşman Olan Düşmanına Asker Olur!
    • Profili Görüntüle
    • TeknoLavya
« Yanıtla #17 : 09 Ağustos 2016, 23:30:01 »
İberya'nın Kılıcı Prusya'nın Kralını Selamlıyor
Alıntı
Meydanı geri almaya geldim ;)

Çevrimdışı CihanD

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 09 Ağustos 2016, 23:40:59 »
İberya'nın Kılıcı Prusya'nın Kralını Selamlıyor

Almanların İmparatoru İberya'nın kılıcını selamlar saygı ve sevgilerini iletir

Çevrimdışı GoktugPasa

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 10 Ağustos 2016, 14:06:55 »
Holstein iskandinavdır!!!!!!!!!!!Bunu böyle bil!

göttüden cihindye

Çevrimdışı CihanD

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 10 Ağustos 2016, 14:54:43 »
Holstein iskandinavdır!!!!!!!!!!!Bunu böyle bil!

göttüden cihindye

Ey küstah!Kendine dev aynasından değil boy aynasından bak!Karşında 3.dünya ülkesi veya bir valin yok karşında Bütün Almanların İmparatoru ve Babası,Prusya'nın Hakimi,Avrupa'nın Kılıcı 3.Friedrich Wilhelm var.Haddini bil!
« Son Düzenleme: 10 Ağustos 2016, 14:55:27 Gönderen: CihanD »

Çevrimdışı GoktugPasa

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 10 Ağustos 2016, 15:19:48 »
Ey küstah!Kendine dev aynasından değil boy aynasından bak!Karşında 3.dünya ülkesi veya bir valin yok karşında Bütün Almanların İmparatoru ve Babası,Prusya'nın Hakimi,Avrupa'nın Kılıcı 3.Friedrich Wilhelm var.Haddini bil!
Onu bunu bilmem holstein İskandinav

göttüden Bütün Almanların İmparatoru ve Babası,Prusya'nın Hakimi,Avrupa'nın Kılıcı 3.Friedrich Wilhelme ._.