Gönderen Konu: Bizans Serisi | Zümrüd-ü Anka - Veritas et Fortitudo  (Okunma sayısı 5783 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Grant

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: Bizans Serisi | Zümrüd-ü Anka - Veritas et Fortitudo
« Yanıtla #20 : 03 Haziran 2016, 12:53:35 »
Kutsal Roma Imparatorluğu nu Italya'dan sonra yık bence iyice güçlendiğinde :wiseguy:

Doğu Roma İmparatorluğu varken Kutsal Roma niye var? :)

İtalya'yı yıkmak zor olur çünkü Papal State ve Napoli var. Papalık o kadar kasmazda Napoli zorlar. İtalya seferi bittiğinde anket açarım KRI'yı parçalamak mı yoksa Kutsal topraklara dönüş mü diye. Öyle sizler karar verirsiniz bende ara kısımlarda Anadoluyu fethederim.
Lieber zuviel als zu wenig Spatengebrauch! Diese Arbeit spart Blut.

Çevrimdışı kerem1249

• Dai Nippon Teikoku
  • Yönetici
  • *
  • Hakko Ichu
    • Profili Görüntüle
    • Wizard101 Türkiye
« Yanıtla #21 : 03 Haziran 2016, 13:22:35 »
Papalığı yık ilk önce sonrası Napoli için fırsat kollarsın. HRE yi de yıkmak için oylama yapman mantıklı.
« Son Düzenleme: 03 Haziran 2016, 13:23:10 Gönderen: kerem1249 »
Ordumuz Türk topraklarının ve Türkiye idealini gerçekleştirmek için yapmakta olduğumuz sistemli çalışmaların yenilmesi imkansız güvencesidir.

Çevrimdışı Grant

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 03 Haziran 2016, 14:47:23 »

- İmparator'un Ölümü (ARA BÖLÜM) -
Anadolu Seferleri

Yıl 1322'ydi. Babam Konstaninos Andronikos hayata gözlerini yummuştu. Artık bu koskoca İmparatorlukla beraber yanlız kalmıştım. Gücümü nasıl kullanacağım hiç fikrim yoktu, ordularımız güçlüydü evet belki ama ben bir korkaktım .

Dostlarım Keremious ve Gregory ile konuşmaya ihtiyacım vardı. Çünkü onlar, hayatımda önemli bir yere sahiptiler ve askeri geçmişleri çok sağlamdı. Onlarla konuşup bana Anadolu seferinde eşlik edip etmeyeceklerini sorduğumda anında kabul ettiler. Hazırlayacağım Anadolu seferi ile korkularımı yenecektim ve diğer büyük savaşlara hazırlıklı olacaktım. Bu benim için çok önemliydi çünkü korkular, yenilmek için vardır ve yenilemezlerse insanı kahrederler.

Uzunca savaş antremanları yapmıştım, ok vuruşları, planlar, dövüş taktikleri, hepsinde ustalaşıyordum günden güne. Orduyu temizlemenin ve yenilemenin vakti gelmişti ve geçiyordu da. Şimdi sırada ise fetihlere odaklanmak olacaktı. Günler geçiyor geçmeye devam ediyordu. Sonunda çattı geldi o savaş günü. Göynük'e savaş ilan edecektim. Anadolu'da ki en güçsüz develete karşı bu kadar barbarca davranmak bana uyuyormuydu? Bunu düşünürken bir yanımda tam tersine onların da sıradan bir Türk beyliği olup yok edilmelerinin normal olduğunu düşündürüyordu.

Göynük ordusu, yaptığımız ilk baskına hazırlıklıydı ve bizi geri püskürttü. Bu hareket beni hiç şaşırtmamıştı. Bir söz vardır: O, óti Tourkías. (Ah şu Türkler.) 2. Baskınımız, 1. si gibi olmadı ve ordularını darmaduman ettik. Sırada kaleyi kuşatma altına almak vardı. Kale düştü ve Göynük İmparatorluk sınırlarına katıldı. Daha saldıracağımız Ankara Beyliği var. Onlarda tıpkı göynük gibi ezilecekler bunun kanaatini verebilirim. Orduları Göynük'ten farklı olarak ilk muharebemizde yenildi. Ankara ve Anatolikon'u kuşattık. Anatolikon ve Ankara aynı anda düşüverdiler. Barış antlaşması imzalandı. Bu antlaşmayla beraber Anatolikon, Kütahya ve Ankara İmparatorluk'a katıldı. Fakat bu kadarı bize yetmez. Şimdi de sırada Candaroğulları var. Candaroğulları şu ana kadar savaştığımız en iyi 3. Anadolu beyliği olacak. Bize Karadeniz'de bindirme yapmak isteyen Candaroğullarını denizde mağlup ettik. Karada ise Ali Cemal Bey Kastamonu'da ezildi. Önce Karabük düştü, sonra ise bütün ordular Kastamonuya yardıma gitti. Kastamonu'da düşünce Bu beylik de ihlak edildi ve 100 dukat elde ettik. Üzerine ilerleyeceğimiz Pervaneoğulları ise bize bağlılığını bildirdi ve Samsun ile Sinop İmparatorluğa katıldı.

Tanrı, Doğu Roma İmparatorluğunu Korusun!

Çevrimdışı Vezir

• Prussian İnfantry
  • Sipahi
  • *
  • Herkes gibi, kendini stratejiye adamış oyuncu.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 03 Haziran 2016, 14:53:44 »
Süper olmuş takdirimi kazandın dostum ama bu Keremious ile Gregory sanki tanıdık.  ;D
(aç/kapa)

Çevrimdışı Grant

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 03 Haziran 2016, 14:55:23 »
Süper olmuş takdirimi kazandın dostum ama bu Keremious ile Gregory sanki tanıdık.  ;D

Göndermeler önemli tabii.  ;D

Çevrimdışı Vezir

• Prussian İnfantry
  • Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 03 Haziran 2016, 14:58:15 »
Bir tane de Ozanious diye gönderme yaparsan sevinirim.   evil*  evil*  evil*
(aç/kapa)

Çevrimdışı Gregory

• Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 03 Haziran 2016, 15:11:14 »
Senden daha çok Ozanidis olur.

Çevrimdışı kerem1249

• Dai Nippon Teikoku
  • Yönetici
  • *
  • Hakko Ichu
    • Profili Görüntüle
    • Wizard101 Türkiye
« Yanıtla #27 : 03 Haziran 2016, 16:33:25 »
Keremious Anadolu valisi olmak ister, sayın hükümdarımız kabul ederse sskn*
Ordumuz Türk topraklarının ve Türkiye idealini gerçekleştirmek için yapmakta olduğumuz sistemli çalışmaların yenilmesi imkansız güvencesidir.

Çevrimdışı steallaris

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 03 Haziran 2016, 16:59:39 »
Beni de yaz please :)))

Çevrimdışı Grant

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 03 Haziran 2016, 18:26:58 »
- Ait olduğumuz yerdeyiz -

Doğu Roma İmparatorluğu, Anadoluda'ki sınırlarını şimdilik belirlemişti. Güvendiğim dostlarımdan Ozanidas, Steallarisos, Keremious Gregory Ekselansları ve asker arkadaşlarından öğütler alan ben IX. Michael Palaiologos, Ordunun yeterli olduğunu görünce, ittifaklarımızın hazır olduğunu ve Papalığın Napole Krallığı ile ittifak yaptığını görünce bu savaşı başlatma kararını aldım. Bir taşla iki kuş. İtalya'nın büyük bir bölümünü kapsayan Napole'den toprak Papalık'tan ise Roma'yı almak.. Tanrım, tam bir ziyafet. Bir savaş ziyafeti.

Yaptığım plan, aslında tam olarak bodozlama dalma tekniğiydi. İttifakların yardımı ile bu iş çok kolaylaşacak fakat Papalık'ın vassalları bu işi zorlaştıracak idi. Baktığımda plan cidden işliyordu. Ordularımız, eski evlerine akın ediyorlardı. Daha fazla birlik Romaya denizden gidecekken bunu önlemeye çalışan Napole gemileri, ne yazıkkı venediğin yardımıyla batıyor. Donanmamız çok ta iyi olmadığından dolayı yeterince asker götüremiyoruz. Lakin böyle bile Papalık'ı ve Napole'yi eziyoruz. Söz ettiğim vassalları çok iş yapamadı. Onların ordusunun çok güçlü olması gerekirken değildi. Şans eseri onları kötü dönemlerinde yakaladığımı hissediyorum fakat savaş savaştır, nasıl gerçekleştiği değil nasıl sonuçlandığı önemlidir. Papalık'ın vassalları savaşa daha fazla asker getirmeye devam ediyor, Venedik'i geri püskürtmeye çalışıyordu. Savaşın üstünden 170 gün geçmesine rağmen Roma hemen düşmüştü.

Bu manzarayı görmek insanın gözlerini yaşlandırıyordu. Atımın üstünde İtalyanların "Aman tanrım! Aman Tanrım!" seslerini duymak beni o kadar mutlu etmiştiki. Bir saat sonra şehrin kalelerinin kapıları açılırken İtalyan bir çocuğun "Sayın Pope, sayın pope! Rome düştü! Şehir Bizanslıların!" diye bağırışını duymak bana hem mutluluk veriyor hemde üzünç duyduruyordu.

Roma'da dengeler lehimize geçmişe rağmen Savaş hala Napole'lilerle devam ediyordu. Odağımızı kaybetmedik ve onların da üzerlerine saldırdık. Venedikliler çok iyi iş çıkartıyordu çünkü aptal İtalyanlar her seferinde Venedik'e kuşatma için gidiyorlardı. Bizim önümüz boştu ve Napole'ye girdik. İlk olarak Pescila, L'aquila ve Capula'yı kuşattık. 3 Şehir de düştükten sonra Venedikten'ten, Kiev'den Bizans'tan Wallachia'dan Naksos'dan Ragusa'dan zafer çığlıkları duyuluyor, Bütün dünyada yankılanıyordu.

Barış antlaşmasıyla beraber, Roma, Corfu adası, L'aquila, Forli, Urbino, Rimini, Orvieto, Spoleto, Pescara, Velletri, Termoli, Capua İmparatorluğa katıldı.

Tanrı, daima Doğu Roma İmparatorluğunun yanında olsun.
« Son Düzenleme: 03 Haziran 2016, 18:38:13 Gönderen: Grant »

Çevrimdışı Grant

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : 03 Haziran 2016, 18:30:57 »
Yeni bölüm eklendi ve 2 amaç başarıyla tamamlandı.

Çevrimdışı kerem1249

• Dai Nippon Teikoku
  • Yönetici
  • *
  • Hakko Ichu
    • Profili Görüntüle
    • Wizard101 Türkiye
« Yanıtla #31 : 03 Haziran 2016, 18:43:42 »
Rotan Trabzon olsun bence şimdi krp*

Çevrimdışı Vezir

• Prussian İnfantry
  • Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 03 Haziran 2016, 18:44:45 »
Bence Kırıma git amma, güzel bölüm.
(aç/kapa)

Çevrimdışı Grant

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 03 Haziran 2016, 18:50:52 »
Bence Kırıma git amma, güzel bölüm.

Kırıma gitmek inan çok erken, şuan ne yapacağımı bilmiyorum Anadolu hariç. Anket açarım yakında katılırsınız seçilen şeyi yaparım bende. Çünkü daha aklımda kutsal topraklara gitmek var Anadoluyu alıp. Ya da KRI parçalamak falan. Biraz sonraya kalır o bunlardan veya seçilen şeylerden sonra Commonwealth Asya taraflarına açılırız.

Çevrimdışı Patlıcan

• Sipahi
  • *
  • BONGO BONGO
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 03 Haziran 2016, 19:10:25 »
Göndermeler önemli tabii.  ;D

Yeni üyeleri coşturan yönetici cemooo abi yi de cemopoulos olarak ekle.
I used to be an adventurer like you... Then I took an arrow in the knee.                                                                                                                                                  So you can cast a few spells? Am I supposed to be impressed?                                                                                                                                                  Let me guess someone stole your sweetrole.                                                                                                                                                  Hey, you mix potions, right? Can you brew me an ale?

Çevrimdışı kerem1249

• Dai Nippon Teikoku
  • Yönetici
  • *
  • Hakko Ichu
    • Profili Görüntüle
    • Wizard101 Türkiye
« Yanıtla #35 : 03 Haziran 2016, 19:55:51 »
Şu anki Türkiye'nin sınırlarını fethed istersen. Güzel bir eğlence olur senin için.

Çevrimdışı Gregory

• Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Grant

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 03 Haziran 2016, 20:13:03 »

( ͡° ͜ʖ ͡°)

Şu anki Türkiye'nin sınırlarını fethed istersen. Güzel bir eğlence olur senin için.

Neden olmasın? Kolay iş yaparız onu.
« Son Düzenleme: 03 Haziran 2016, 20:19:58 Gönderen: Gregory »

Çevrimdışı savasarabacii

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 04 Haziran 2016, 20:11:57 »
Takipteyim , Doğu Roma fetişim var :d

Çevrimdışı Patlıcan

• Sipahi
  • *
  • BONGO BONGO
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 04 Haziran 2016, 20:39:56 »
Güzel
I used to be an adventurer like you... Then I took an arrow in the knee.                                                                                                                                                  So you can cast a few spells? Am I supposed to be impressed?                                                                                                                                                  Let me guess someone stole your sweetrole.                                                                                                                                                  Hey, you mix potions, right? Can you brew me an ale?