Gönderen Konu: Bizans Serisi | Zümrüd-ü Anka - Veritas et Fortitudo  (Okunma sayısı 5814 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Grant

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle

Selamlar, bilenler vardır bilmeyenler vardır önceki Şirvanşah Azerbaycan serisinden sonra bu seriye devam edeceğim. Keyifli okumalar.

Anka küllerinden doğuyor - II. Bölüm

İmparator'un Ölümü (ARA BÖLÜM) - V. Bölüm

Ait olduğumuz yerdeyiz - VI. Bölüm

ed-Devletü't-Türkiyye - VII. Bölüm

Plus Ultra (ed-Devletü't-Türkiyye II. Kısım) - VIII. Bölüm

Yıl 1309. Türk Beylikleri Anadolu'nun kontrolünü çok net bir biçimde ele aldılar. Fakat onlara bu da yetmemişti, Yüce Bizans İmparatorluğu'nun Balkanlar'daki sahip olduğu topraklarıda birer birer başka devletler sahiplenmişti. O aç barbarlar, Yunanistan'ı da ele geçirmişlerdi. Çok yakında ise Achea ve Morea'nın bize karşı ilerleyeceklerini bilmek, Bizans Halkına korku saçıyor idi.

Babam İmparator iken dinlerdim hep, nasıl kaybettiğimizi. Nasıl şanlı geçmişimizin tarihe karıştığını. İslam denen saçmalığın yükselişini. Ortodoks'ları dost bilen katoliklerin sırt çevirdiklerini. İmparatorluğun yanında hiç kimse yer almıyordu. Herkes bu Şanlı İmparatorluğa boyun eğerken, nasıl da bu duruma düşmüştük? Sırplar, Boşnaklar, Ermeniler, Romenler... Hepsi Balkanlardaki diğer devletlerin oyuncağı haline gelmişti. Bu yükselişte olan ve güçlü olan devletleri kim durdurabilirdi ki? Babamın varisi ben, belkide bu insan dışı varlıkların yanan o mumlarını söndürebilirdim. Ben, Konstaninos Palaiologos. Ve Mor Anka'yı sonsuza dek ölümsüzleştireceğim.

ŞİMDİKİ AMAÇLAR

--- Yunanistan'ı geri almak. --- TAMAMLANDI

--- Batı Anadolu'yu geri almak. --- TAMAMLANDI.

---- Orta Anadolu'yu geri almak. ---- TAMAMLANDI. ----

----- Roma'yı geri almak. ----- TAMAMLANDI.

------- Doğu Anadolu'yu geri almak. -------
« Son Düzenleme: 11 Haziran 2016, 09:48:03 Gönderen: Grant »
Lieber zuviel als zu wenig Spatengebrauch! Diese Arbeit spart Blut.

Çevrimdışı Gregory

• Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: Bizans Serisi | Zümrüd-ü Anka
« Yanıtla #1 : 02 Haziran 2016, 22:21:39 »
Ooo Bizans.

Uzun soluklu olması dileğiyle, Takip ;)

Çevrimdışı Grant

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 02 Haziran 2016, 23:49:19 »
Ooo Bizans.

Sağolasın, önümüzde uzun bir seri var galiba.  ;D

Çevrimdışı Rapper

• forever_ducale
  • Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
    • İletişim
« Yanıtla #3 : 03 Haziran 2016, 00:03:39 »
Takip umarım Gregoryciğim dediği gibi uzun soluklu olur.

Çevrimdışı Vezir

• Prussian İnfantry
  • Sipahi
  • *
  • Herkes gibi, kendini stratejiye adamış oyuncu.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 03 Haziran 2016, 01:27:39 »
Ooo Bizans.

(aç/kapa)

Çevrimdışı Grant

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: Bizans Serisi | Zümrüd-ü Anka - Veritas et Fortitudo
« Yanıtla #5 : 03 Haziran 2016, 02:13:26 »
"Türklerden kesinlikle korkuyorum. Çünkü konu harp olduğunda tanrı yanlarından hiç ayrılmıyor..."

Ah, canım yaşlı babam benim. Yaşlıydı belki ama, kesinlikle onun yaşındaki herkes kadar tecrübeliydi. Yıllar boyunca ne yaşadı ise, hiçbir yük kaldıramıyor ve risk alamıyordu. Bununla birlikte doğudaki Osman Gazi isimli adam bize anlamsız bir nefret besliyordu. Ve bizimle savaş yapmak için çok heycanlıydı. Ayrıca büyük bir orduları vardı. O, aftó tis Tourkías... (Ah, şu Türkler.) Gönülleri ve İnançları için geçemeyecek engeller onlar için hiç var olmamış gibi. Birde bize bakınız! Ordumuza geçecek adam akıllı komutan yok. İmparatorluk yıllardır bir kılıcın kınından çıkma sesini dahi duymamış iken, ben bu büyük şanlı İmparatorluğun başına geçecektim. Türklerden kesinlikle korkuyorum. Çünkü konu harp olduğunda tanrı yanlarından hiç ayrılmıyor...

Kaleden dışarıya baktığımda, binlerce gencin sırf vatanı ve halkı için ölmeyi göze alıyor olmasının  benim ağzımdan çıkacak komutanın eseri olacağı aklıma geldiğinde, dua etmeye başlamıştım. Belki de atalarım gibi bir "kahraman" olurum ya da İmparatorluğu batıracak "aptal"... Osman Gazi benden çok daha hırslı ve tecrübeli bir kumandan. Benim ordumun daha geniş olmasına rağmen, içimde öyle bir boşluk vardı ki. Aklıma ne zaman onun komuta edeceği hırçın barbarlar gelse, tanrıya sığınırım. Geçmişte olan şeyler aklımda canlanıyor, askerlerin nasıl öldüğünü görüyordum. Hayır! Buna izin vermeyecektim. Ben Konstaninos Andronikos Palaiologos. Bu İmparatorluğa güneşi gösterecek kişi.

Çevrimdışı Grant

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 03 Haziran 2016, 03:06:20 »
- Anka Küllerinden Doğuyor -

Savaşa çok kötü başlamıştık, ordularımızı geri çekiyor ve ardından saldırıyorduk. Başka yapabilceğimiz hiçbir şey yok idi. Bir savaşta inanılmaz bir olay gerçekleşti; Bir rüya, bir imkansızlık abidesiydi adeta! Osman Gazi savaşta aldığı ağır darbeler ile hayata gözlerini yummuştu. Bu bizler için adeta bir mucizeydi çünkü askerlerini çok iyi komuta ediyor ve ne zaman savunma & saldırı yapacağını çok iyi biliyordu. Savaş üstünlüğü bizim tarafımıza geçti ve onları otuz dört binlik orduyla yenmeyi başardık. Yeni komutanları Mustafa bey, İznik üzerine kuşatmayı güçlendirirken bir grubu dikkat dağıtmak amaçlı İznik'e yolladık. Kalan otuz dört binlik ordu Eskişehir üzerine yürüdü ve Mustafa Bey'in hemen haberi oldu. Ve ordumuzla onu bozguna uğrattık. Kuşatmaları kaldırdık ve sonunda eskişehir kalesi düştü.

Sanki tarihi değiştirmişim gibi hissediyordum. Dengeler bizim tarafımıza daha ağır basıyordu artık. Tanrım, sana binlerce kez şükrolsun. Bize bu güzel, şanlı günleri gösterdin. Bu galibiyet ile beraber, Yunanistan'ı bile elinde tutamayan bir ülkenin benimle neler kazanabileceğimin farkına vardım. Sanki Roman İmparatorluğu eski günlerine dönüyordu... Ve bende artık atalarım gibi İtalya'dan Anadoluya kadar uzanan bir İmparatorluk yaratacaktım. İlk hedefim, Yunanistan'ı geri almak ve Karesioğullarını Akdeniz sularından uzaklaştırmak olacaktı.

Çevrimdışı Grant

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 03 Haziran 2016, 04:03:39 »
- Reconquista I. Bölüm -

Yapacağım ilk şeylerin Yunanistan'ı tek çatı altında toplamak ve Karesi'yi denizden uzaklaştırmak olacağını söylemiştim. İlk olarak yapacağım şey ise "Yunanistan'ın Yeniden Fethi." Öncelikle Sırbistan ve Bulgaristan'ın düşmanı bir ülkeye ihtiyacım vardı biliyorsunuz ki düşmanımın düşmanı dostumdur. O  devlet ise Venedik'ti. Hemen diplomatları Venedik'e yolladım ve ilişkilerimize kuvvet kattım. İlişkilerimiz yeteri kadar kuvvetlendiğinde askeri bir dostluk antlaşması imzaladık. Bu işte sağlama alındığına göre Yunanistan'a nihayet geçilebilirdi.

Ordularımız diğer devletlerinkinden kat kat güçlüydü. İlk olarak Thessaly devletine savaş açtık. Savaşa müttefiği Sırbistan da katıldı. Bu bizim için çok iyi oldu ve 1 taşla 2 kuş vurduk. İlk önce zor olanı bitirdik. Sırpları alt ettikten sonra Makedonyayı kuşatan Thessaly ordusunu imha ettik.

Bu sadece bir başlangıçtı Sırplar, gününüzü göreceksiniz. Fakat yapılması gereken daha önemli şeyler varken sizinle ilgilenemem.

Geçmiş olsun Thessaly. Bizim karşımızda durmayıp belkide bağlılığınızı bildirseydiniz, böyle sonuçlar görmezdik.

Tanrım, bize bu günleri gösterdiğin için çok minnettarım. Galiba eski günlere dönüyoruz öyle değil mi? Bu Thessaly ihlakından sonraki durağımız ise Epirus. Bence İmparatorluk adına bir konuşma yapmanın tam sırası. "Baylar, bayanlar. İmparatorluğumuzun yıllardır düşüşteki halinden bir tek siz bıkmadınız, hiç inancınızı yitirmediniz ve her daim destek oldunuz! Bu ruhu bize siz kazandırdınız. Ordumuzun moraline ciddi katkılarda bulundunuz, yemek yaptınız, asker oldunuz. Bu İmparatorluk sizler için var ve bizi biz yapan sizlersiniz. Herzaman adaletli olacağız, söz veriyorum. Bu halk, bu kültür, dünyaya yayılacak! Ve unutmuyoruz ki
iyi yapılan işin ödülü onu iyi yapmış olmaktır."

Çevrimiçi kerem1249

• Dai Nippon Teikoku
  • Yönetici
  • *
  • Hakko Ichu
    • Profili Görüntüle
    • Wizard101 Türkiye
« Yanıtla #8 : 03 Haziran 2016, 08:26:08 »
Güzel hikaye takip  8| ihanet eden italyaya doğru ilerlemeni öneririm orayı Bizans bayrağıyla kuşat.
Ordumuz Türk topraklarının ve Türkiye idealini gerçekleştirmek için yapmakta olduğumuz sistemli çalışmaların yenilmesi imkansız güvencesidir.

Çevrimdışı Grant

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 03 Haziran 2016, 10:30:39 »
Güzel hikaye takip  8| ihanet eden italyaya doğru ilerlemeni öneririm orayı Bizans bayrağıyla kuşat.

Oda yapılacak ama anadoludaki ve balkanlardaki tehditleri temizlemeliyim ilk.

Çevrimdışı Gregory

• Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 03 Haziran 2016, 10:56:47 »
Güzel, ben de arkadaşa katılıyorum Doğu Anadolu'dan önce İtalya'dan birkaç yer alınsa daha uygun olur.

Bu arada ilk mesajı güncelleyip bölümlerin linkini bir liste halinde oraya atarsan ve kullandığın modlar hakkında bilgi verirsen daha güzel olur. VEF'te yanlış hatırlamıyorsam Bizans'ın teknolojisi ile batının ki aynı :S
« Son Düzenleme: 03 Haziran 2016, 11:03:34 Gönderen: Gregory »

Çevrimdışı Grant

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 03 Haziran 2016, 11:06:01 »
Güzel, ben de arkadaşa katılıyorum Doğu Anadolu'dan önce İtalya'dan birkaç yer alınsa daha uygun olur.

Bu arada ilk mesajı güncelleyip bölümlerin linkini bir liste halinde oraya atarsan ve kullandığın modlar hakkında bilgi verirsen daha güzel olur. VEF'te yanlış hatırlamıyorsam Bizans'ın teknolojisi ile batının ki aynı :S

Öğütler için teşekkürler, yakında listeyi hazırlayıp sunarım. Ayrıca evet VeF'te oynuyorum başlıktada belirttim gibi :).

Çevrimdışı Gregory

• Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 03 Haziran 2016, 11:09:50 »
Tamam, hikayeni uzun soluklu olur diye düşündüğümden arşive ekledim yüzümüzü karar çıkarmazsın umarım ;)

Bu arada başka bir Bizans hikayesi forumda en çok okunan hikayelerden biri belki göz atarsın...
« Son Düzenleme: 03 Haziran 2016, 11:10:28 Gönderen: Gregory »

Çevrimdışı Grant

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 03 Haziran 2016, 12:06:23 »
- Reconquista II. Bölüm -

"Çok yakında Balkanların ve Yunanistan'ın hakimi konumuna geçeceğiz." İşte tam bu yüzden erken konuşmamalıydık ya. Geçen ay Sırbistan bizim topraklarımıza katacağımız Epirus'a savaş açmıştı. Balkanlarda yorulan ama güçlü bir ordumuz da vardı ama nihayetinde. Bende uygun kararlar alarak ilk önce ordularımızı tazeleştirecektim ardından ise savaş planlarına geçecektim.

Savaş planları nerdeyse hazırdı. Savaşı 1 ay sonra ilan edecektik. Ben de Venedik'e gittim. I. Antonio Doge ile Doğudan ve Batı hakkında konuşurken kafama bir soru dahi takıldı. Bunu düşünürken Antonio bana: "Pışt, ordamısın? iyi görünmüyorsun" dedi. Ben de tabii hiçbirşey olmadı moduyla beraber kafamı salladım. Güzel bir gündü, müttefiklerimiz ile haşır neşir olmak çok iyi bir durum. Tabii iki devlet te sadece belirli şeyler yüzünden müttefik değillerse.

Görünüşe bakılırsa, büyük büyük bir savaş bizi bekliyordu. Epirus'ta olan Sırpların üstüne ana birliklerimi ve Sırbistan'a da küçük birlikler yollamıştım. Sırbistan'ın bütün ordusu Epirus'ta imha olmuştu ve yolumuz çok açılmıştı. Ayrıca bu Macar askerlerini denemek için iyi bir fırsat olabilirdi. Askerlerim Skopje'yi kuşatıyor iken Nis'in kuşatması bitti. Fakat Venedikliler zor durumdaydı ve onların biraz desteğe ihtiyacı varken benimde göndermemem ayıp olurdu.

Askerlerim, Skopje'nin kuşatmasını sonunda bitirmişti ve diğer tarafa bu karşı konulamayacak bir darbeydi. Gönderilen birlikler ile Venedikliler üzerlerindeki baskıyı kaldırmışlardı. Üç yüz altmış altı günden sonra Kosova'da düştü ve Sırbistan ordusu ayağa kalkamadı. Biz kuşatmaya devam ederken On yedi binlik macar ordusu arkamızdan bizi takip etti. Bize saldırmadılar ve ilk bir şekilde Vardar'ı kuşatmaya gittiler. Hoştu benim için. Bende büyük ordumla beraber onları indirdim.

Bu savaştan sonra ise Sırbistan'ı tamamen ihlak etmiştik. Balkanlardaki gücümüze güç katmıştık ve şimdi hedefimiz Yunanistandı. Epirus'u aldıktan sonra içimdeki buzullar eriyecekti. Çünkü Epirus'u alırsak denizden diğer topraklara gitmemiz daha da kolaylaşacaktı. Avrupa'dan birçok devlet Bağımsızlıkları için bizden yardım dileniyordu ayrıca. Fakat bağımsızlıkları çok önemli olmayacaktı çünkü oraya da gelecektik. Bu arada bunlar olurken, Epirus ve Achea bize Bağlılığını bildirdi. Yunanistan'ı tek çatı altında toplamayı sonunda başarmıştım fakat Athena hala başka bir devletin elindeydi. Herneyse, şuan odaklanmamız gereken bir Ege seferi var.

- Ege'de Temizlik -

Ege Denizi ve kıyıları, Latinlerin bize yaptğı yaptığı davranışlardan önce İmparatorluk'un uzunca bir süre elinde tuttuğu bir bölgeydi. Akınlardan sonra ise, bir Türk yuvası oldu ve ellerimizden kayıverdi. Şimdi ise amacımız, bizim olanı geri almak olacak. İlk işim olduğunu yazdığım Karesioğulları Beyliği'nden kıyıları almak konusundaki fikrim, ilk önce diplomatik yollar iken onların davranışları ve inatları bu fikrimi onların tamamen İhlak olması fikrine dönüştürdü. Bu hareketimiz çevredeki diğer Türk beyliklerinden tepki çekebilirdi fakat aralarında daha bir askeri ittifak bile yokken bunu yapmamam için neden yoktu. Ve sonunda bu savaşa da giriyorduk. Savaş ilerledikçe onların direnci komiğime gitmeye başlamıştı. Bazenleri çok hafife alıyorum bu Türkleri. Unutmamam lazım ki konu harp olduğunda onlardan şanslı bir millet yok. Sonunda onları da indirmiştik ve Ege'yi de Türkler'den temizlemiş olduk. Karesioğulları'nın İmparatorluk'un sınırlarına katılmasından sonra, İmparatorluk ordusu Saruhan'ı da boş geçmedi. Devletlerini bile koruyacak askeri bulunamayan bu beylik, Bizi hiç uğraştırmadan Karesioğulları ve Osmanoğulları gibi İmparatorluk sınırlarına katıldı.

Çevrimdışı Grant

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 03 Haziran 2016, 12:09:00 »
Tamam, hikayeni uzun soluklu olur diye düşündüğümden arşive ekledim yüzümüzü karar çıkarmazsın umarım ;)

Bu arada başka bir Bizans hikayesi forumda en çok okunan hikayelerden biri belki göz atarsın...

Çok teşekkürler. Şimdi listeyi hazırlayayım ve bir İtalya seferine hazırlanalım.   ;D

Çevrimdışı Grant

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 03 Haziran 2016, 12:19:34 »
Bölümler liste olarak eklendi.

Çevrimiçi kerem1249

• Dai Nippon Teikoku
  • Yönetici
  • *
  • Hakko Ichu
    • Profili Görüntüle
    • Wizard101 Türkiye
« Yanıtla #16 : 03 Haziran 2016, 12:25:15 »
Atina'yı ve Napoli'ye doğru olan o kırmızı renkli adayı almanı tavsiye ederim. İsmi Ragusa sanırım.
Ordumuz Türk topraklarının ve Türkiye idealini gerçekleştirmek için yapmakta olduğumuz sistemli çalışmaların yenilmesi imkansız güvencesidir.

Çevrimdışı Grant

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 03 Haziran 2016, 12:40:06 »
Atina'yı ve Napoli'ye doğru olan o kırmızı renkli adayı almanı tavsiye ederim. İsmi Ragusa sanırım.

Corfuyu diyorsun sen. Pekala, İtalya bölümünde orayıda alırım zaten Napolinin toprağı.
« Son Düzenleme: 03 Haziran 2016, 12:40:46 Gönderen: Grant »

Çevrimdışı cemoooo

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 03 Haziran 2016, 12:44:52 »
Yunanistan'ı iyi süpürmüşsün.
Whatever happens,
we have got The Maxim gun,
and they have not.

Hilaire Belloc

Çevrimiçi kerem1249

• Dai Nippon Teikoku
  • Yönetici
  • *
  • Hakko Ichu
    • Profili Görüntüle
    • Wizard101 Türkiye
« Yanıtla #19 : 03 Haziran 2016, 12:47:16 »
Kutsal Roma Imparatorluğu nu Italya'dan sonra yık bence iyice güçlendiğinde :wiseguy:

Doğu Roma İmparatorluğu varken Kutsal Roma niye var? :)

Çevrimdışı Grant

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 03 Haziran 2016, 12:53:35 »
Kutsal Roma Imparatorluğu nu Italya'dan sonra yık bence iyice güçlendiğinde :wiseguy:

Doğu Roma İmparatorluğu varken Kutsal Roma niye var? :)

İtalya'yı yıkmak zor olur çünkü Papal State ve Napoli var. Papalık o kadar kasmazda Napoli zorlar. İtalya seferi bittiğinde anket açarım KRI'yı parçalamak mı yoksa Kutsal topraklara dönüş mü diye. Öyle sizler karar verirsiniz bende ara kısımlarda Anadoluyu fethederim.

Çevrimiçi kerem1249

• Dai Nippon Teikoku
  • Yönetici
  • *
  • Hakko Ichu
    • Profili Görüntüle
    • Wizard101 Türkiye
« Yanıtla #21 : 03 Haziran 2016, 13:22:35 »
Papalığı yık ilk önce sonrası Napoli için fırsat kollarsın. HRE yi de yıkmak için oylama yapman mantıklı.
« Son Düzenleme: 03 Haziran 2016, 13:23:10 Gönderen: kerem1249 »

Çevrimdışı Grant

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 03 Haziran 2016, 14:47:23 »

- İmparator'un Ölümü (ARA BÖLÜM) -
Anadolu Seferleri

Yıl 1322'ydi. Babam Konstaninos Andronikos hayata gözlerini yummuştu. Artık bu koskoca İmparatorlukla beraber yanlız kalmıştım. Gücümü nasıl kullanacağım hiç fikrim yoktu, ordularımız güçlüydü evet belki ama ben bir korkaktım .

Dostlarım Keremious ve Gregory ile konuşmaya ihtiyacım vardı. Çünkü onlar, hayatımda önemli bir yere sahiptiler ve askeri geçmişleri çok sağlamdı. Onlarla konuşup bana Anadolu seferinde eşlik edip etmeyeceklerini sorduğumda anında kabul ettiler. Hazırlayacağım Anadolu seferi ile korkularımı yenecektim ve diğer büyük savaşlara hazırlıklı olacaktım. Bu benim için çok önemliydi çünkü korkular, yenilmek için vardır ve yenilemezlerse insanı kahrederler.

Uzunca savaş antremanları yapmıştım, ok vuruşları, planlar, dövüş taktikleri, hepsinde ustalaşıyordum günden güne. Orduyu temizlemenin ve yenilemenin vakti gelmişti ve geçiyordu da. Şimdi sırada ise fetihlere odaklanmak olacaktı. Günler geçiyor geçmeye devam ediyordu. Sonunda çattı geldi o savaş günü. Göynük'e savaş ilan edecektim. Anadolu'da ki en güçsüz develete karşı bu kadar barbarca davranmak bana uyuyormuydu? Bunu düşünürken bir yanımda tam tersine onların da sıradan bir Türk beyliği olup yok edilmelerinin normal olduğunu düşündürüyordu.

Göynük ordusu, yaptığımız ilk baskına hazırlıklıydı ve bizi geri püskürttü. Bu hareket beni hiç şaşırtmamıştı. Bir söz vardır: O, óti Tourkías. (Ah şu Türkler.) 2. Baskınımız, 1. si gibi olmadı ve ordularını darmaduman ettik. Sırada kaleyi kuşatma altına almak vardı. Kale düştü ve Göynük İmparatorluk sınırlarına katıldı. Daha saldıracağımız Ankara Beyliği var. Onlarda tıpkı göynük gibi ezilecekler bunun kanaatini verebilirim. Orduları Göynük'ten farklı olarak ilk muharebemizde yenildi. Ankara ve Anatolikon'u kuşattık. Anatolikon ve Ankara aynı anda düşüverdiler. Barış antlaşması imzalandı. Bu antlaşmayla beraber Anatolikon, Kütahya ve Ankara İmparatorluk'a katıldı. Fakat bu kadarı bize yetmez. Şimdi de sırada Candaroğulları var. Candaroğulları şu ana kadar savaştığımız en iyi 3. Anadolu beyliği olacak. Bize Karadeniz'de bindirme yapmak isteyen Candaroğullarını denizde mağlup ettik. Karada ise Ali Cemal Bey Kastamonu'da ezildi. Önce Karabük düştü, sonra ise bütün ordular Kastamonuya yardıma gitti. Kastamonu'da düşünce Bu beylik de ihlak edildi ve 100 dukat elde ettik. Üzerine ilerleyeceğimiz Pervaneoğulları ise bize bağlılığını bildirdi ve Samsun ile Sinop İmparatorluğa katıldı.

Tanrı, Doğu Roma İmparatorluğunu Korusun!

Çevrimdışı Vezir

• Prussian İnfantry
  • Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 03 Haziran 2016, 14:53:44 »
Süper olmuş takdirimi kazandın dostum ama bu Keremious ile Gregory sanki tanıdık.  ;D
(aç/kapa)

Çevrimdışı Grant

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 03 Haziran 2016, 14:55:23 »
Süper olmuş takdirimi kazandın dostum ama bu Keremious ile Gregory sanki tanıdık.  ;D

Göndermeler önemli tabii.  ;D

Çevrimdışı Vezir

• Prussian İnfantry
  • Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 03 Haziran 2016, 14:58:15 »
Bir tane de Ozanious diye gönderme yaparsan sevinirim.   evil*  evil*  evil*
(aç/kapa)

Çevrimdışı Gregory

• Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 03 Haziran 2016, 15:11:14 »
Senden daha çok Ozanidis olur.

Çevrimiçi kerem1249

• Dai Nippon Teikoku
  • Yönetici
  • *
  • Hakko Ichu
    • Profili Görüntüle
    • Wizard101 Türkiye
« Yanıtla #27 : 03 Haziran 2016, 16:33:25 »
Keremious Anadolu valisi olmak ister, sayın hükümdarımız kabul ederse sskn*

Çevrimdışı steallaris

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 03 Haziran 2016, 16:59:39 »
Beni de yaz please :)))

Çevrimdışı Grant

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 03 Haziran 2016, 18:26:58 »
- Ait olduğumuz yerdeyiz -

Doğu Roma İmparatorluğu, Anadoluda'ki sınırlarını şimdilik belirlemişti. Güvendiğim dostlarımdan Ozanidas, Steallarisos, Keremious Gregory Ekselansları ve asker arkadaşlarından öğütler alan ben IX. Michael Palaiologos, Ordunun yeterli olduğunu görünce, ittifaklarımızın hazır olduğunu ve Papalığın Napole Krallığı ile ittifak yaptığını görünce bu savaşı başlatma kararını aldım. Bir taşla iki kuş. İtalya'nın büyük bir bölümünü kapsayan Napole'den toprak Papalık'tan ise Roma'yı almak.. Tanrım, tam bir ziyafet. Bir savaş ziyafeti.

Yaptığım plan, aslında tam olarak bodozlama dalma tekniğiydi. İttifakların yardımı ile bu iş çok kolaylaşacak fakat Papalık'ın vassalları bu işi zorlaştıracak idi. Baktığımda plan cidden işliyordu. Ordularımız, eski evlerine akın ediyorlardı. Daha fazla birlik Romaya denizden gidecekken bunu önlemeye çalışan Napole gemileri, ne yazıkkı venediğin yardımıyla batıyor. Donanmamız çok ta iyi olmadığından dolayı yeterince asker götüremiyoruz. Lakin böyle bile Papalık'ı ve Napole'yi eziyoruz. Söz ettiğim vassalları çok iş yapamadı. Onların ordusunun çok güçlü olması gerekirken değildi. Şans eseri onları kötü dönemlerinde yakaladığımı hissediyorum fakat savaş savaştır, nasıl gerçekleştiği değil nasıl sonuçlandığı önemlidir. Papalık'ın vassalları savaşa daha fazla asker getirmeye devam ediyor, Venedik'i geri püskürtmeye çalışıyordu. Savaşın üstünden 170 gün geçmesine rağmen Roma hemen düşmüştü.

Bu manzarayı görmek insanın gözlerini yaşlandırıyordu. Atımın üstünde İtalyanların "Aman tanrım! Aman Tanrım!" seslerini duymak beni o kadar mutlu etmiştiki. Bir saat sonra şehrin kalelerinin kapıları açılırken İtalyan bir çocuğun "Sayın Pope, sayın pope! Rome düştü! Şehir Bizanslıların!" diye bağırışını duymak bana hem mutluluk veriyor hemde üzünç duyduruyordu.

Roma'da dengeler lehimize geçmişe rağmen Savaş hala Napole'lilerle devam ediyordu. Odağımızı kaybetmedik ve onların da üzerlerine saldırdık. Venedikliler çok iyi iş çıkartıyordu çünkü aptal İtalyanlar her seferinde Venedik'e kuşatma için gidiyorlardı. Bizim önümüz boştu ve Napole'ye girdik. İlk olarak Pescila, L'aquila ve Capula'yı kuşattık. 3 Şehir de düştükten sonra Venedikten'ten, Kiev'den Bizans'tan Wallachia'dan Naksos'dan Ragusa'dan zafer çığlıkları duyuluyor, Bütün dünyada yankılanıyordu.

Barış antlaşmasıyla beraber, Roma, Corfu adası, L'aquila, Forli, Urbino, Rimini, Orvieto, Spoleto, Pescara, Velletri, Termoli, Capua İmparatorluğa katıldı.

Tanrı, daima Doğu Roma İmparatorluğunun yanında olsun.
« Son Düzenleme: 03 Haziran 2016, 18:38:13 Gönderen: Grant »

Çevrimdışı Grant

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : 03 Haziran 2016, 18:30:57 »
Yeni bölüm eklendi ve 2 amaç başarıyla tamamlandı.

Çevrimiçi kerem1249

• Dai Nippon Teikoku
  • Yönetici
  • *
  • Hakko Ichu
    • Profili Görüntüle
    • Wizard101 Türkiye
« Yanıtla #31 : 03 Haziran 2016, 18:43:42 »
Rotan Trabzon olsun bence şimdi krp*

Çevrimdışı Vezir

• Prussian İnfantry
  • Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 03 Haziran 2016, 18:44:45 »
Bence Kırıma git amma, güzel bölüm.
(aç/kapa)

Çevrimdışı Grant

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 03 Haziran 2016, 18:50:52 »
Bence Kırıma git amma, güzel bölüm.

Kırıma gitmek inan çok erken, şuan ne yapacağımı bilmiyorum Anadolu hariç. Anket açarım yakında katılırsınız seçilen şeyi yaparım bende. Çünkü daha aklımda kutsal topraklara gitmek var Anadoluyu alıp. Ya da KRI parçalamak falan. Biraz sonraya kalır o bunlardan veya seçilen şeylerden sonra Commonwealth Asya taraflarına açılırız.

Çevrimdışı Patlıcan

• Sipahi
  • *
  • BONGO BONGO
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 03 Haziran 2016, 19:10:25 »
Göndermeler önemli tabii.  ;D

Yeni üyeleri coşturan yönetici cemooo abi yi de cemopoulos olarak ekle.
I used to be an adventurer like you... Then I took an arrow in the knee.                                                                                                                                                  So you can cast a few spells? Am I supposed to be impressed?                                                                                                                                                  Let me guess someone stole your sweetrole.                                                                                                                                                  Hey, you mix potions, right? Can you brew me an ale?

Çevrimiçi kerem1249

• Dai Nippon Teikoku
  • Yönetici
  • *
  • Hakko Ichu
    • Profili Görüntüle
    • Wizard101 Türkiye
« Yanıtla #35 : 03 Haziran 2016, 19:55:51 »
Şu anki Türkiye'nin sınırlarını fethed istersen. Güzel bir eğlence olur senin için.

Çevrimdışı Gregory

• Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Grant

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 03 Haziran 2016, 20:13:03 »

( ͡° ͜ʖ ͡°)

Şu anki Türkiye'nin sınırlarını fethed istersen. Güzel bir eğlence olur senin için.

Neden olmasın? Kolay iş yaparız onu.
« Son Düzenleme: 03 Haziran 2016, 20:19:58 Gönderen: Gregory »

Çevrimdışı savasarabacii

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 04 Haziran 2016, 20:11:57 »
Takipteyim , Doğu Roma fetişim var :d

Çevrimdışı Patlıcan

• Sipahi
  • *
  • BONGO BONGO
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 04 Haziran 2016, 20:39:56 »
Güzel
I used to be an adventurer like you... Then I took an arrow in the knee.                                                                                                                                                  So you can cast a few spells? Am I supposed to be impressed?                                                                                                                                                  Let me guess someone stole your sweetrole.                                                                                                                                                  Hey, you mix potions, right? Can you brew me an ale?

Çevrimdışı Grant

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 06 Haziran 2016, 02:38:56 »
Hikaye devam edecek, sadece bu hafta boş vaktim yok.

Çevrimdışı Grant

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 11 Haziran 2016, 03:14:32 »
- ed-Devletü't-Türkiyye  I. Kısım -

BİLGİLENDİRME: ed-Devletü't-Türkiyye Bilinen adıyla Memlük Sultanlığı'nın adlarından biridir. Bu başlıktaki amaç ise şu anki Türkiye sınırlarını feth etmek olacak. ( Tıpkı Osmanlı Devleti'nin Osmanlı Türkçesi ile Devlet-i Aliyye-i Osmâniyye olarak bilinmesi gibi gibi.)

Ben IX. Michael Palaiologos, Papalık'a son veren Doğu Roma İmparatoruyum. İtalya'da istediklerimizi almamıza rağmen doğudaki tehditlerini unuttuğumu düşünen devletler bulunmakta. Ben de bu sene, en geç 2,3 sene olmak üzre doğudaki diğer beylik ve devletlere son vermeye karar verdim. Böylelikle  Balkanlar'daki gücümüze güç katmış olacaktık. Ve Avrupa'ya ulaştıktan sonra ya benim, ya oğullarım İtalya'nın fethini vazife alacaklardı.

İlk hedefimiz olacak olan Anadolu Selçuklu Beyliği, iç krizleriyle baş başaydı. Ortodoks kardeşlerimiz ve Sünni fanatikler, ülkede büyük bir karmaşa yaratmıştı. Ve ben de ilk hedef olarak onları seçtim. Yüzolçümü diğer Türk beyliklerine nazaran daha büyüktü. Ve daha güçlüydüler de. Bu devleti de ortadan kaldırmak, bütün Türkleri cehenneme göndermeme büyük katkı sağlayacaktı. Savaş ilanından bir gün önce, Selçuklular'ın İlhanlı'lara savaş açtıklarını öğrenmiştim. Kendi kendime; "Yahu, şu Türkler yokmu... Kendilerinden on kat güçlü bir devlete karşı kafa tutmaları sanırım onların doğasında var. Osman Beyliği geçmişte bir momentum yakalamış olabilirdi, fakat bu her Türk beyliği için geçerli değil." şeklinde söylemlerde bulundum. Bu zayıf noktada onları yakalamak bize çok yardımcı olacaktı. İki taraftan gelen baskıya dayanamayacak olan Selçuklular,  barış istemek zorunda kalacaklardı. Böylelikle savaşı hızlı bir şekilde bitirebilirdik... Yine dikkatsiz bir şekilde bir şeyi unuttuğumu hatırladım. Fakat ne unuttuğumu bilmiyordum. Savaş planlarına bakarken aklıma gelmişti ki, Selçuklular Memluk Sultanlığı ile dostlardı. Bu onların çok işine yarayacaktı. İlhanlılara karşı Selçuklu, Şii Bağımsızlık Savaşını sürdürürken Memluk onların arkasını kollayacaktı. Düşünüyordum da, bazen her şey planladığımız gibi gitmeyebilirdi.

Amasya, Bozok ve Kapadokya'yı kuşatmaya çıkan üç çeşitli yönlerden saldırıdıya geçecek birliklerimiz, kuleleri indirip Antakya'ya girecekti. Kapadokya hemen düştü, ardından sevinç çığlıkları ile beraber Amasya'ın düştüğü haberi geldi. Çok geçmeden Memluk orduları, Selçuklu birlikleri ile beraber üstümüze gelmişti. Thomas Mikruales'in yönettiği On beş binlik ordumuz, Memluk ve Selçuklu birliklerini imha etti. Güzel haberler gelirken İtalya'da bulunan topraklarımızın separatistler tarafından kontrol altına alınmaya çalıştığını öğrenince, birkaç birliği de İtalya'ya gönderdim. Anadolu'ya geri gelen Memluk ordularını, geldikleri yere geri gönderdik. Bununla beraber Sivas'ta düşmüştü. Artık geriye sadece Kayseri, Bozok ve Erzincan kalmıştı. İtalya'ya gönderdiğim birlikler separatistleri durdurmuş ve halkı yatıştırmayı başarmıştı, şu ana dek herşey çok iyi ilerliyordu. Selçuklular iki taraftan ezilmeye başlayınca zavallı konumuna düştüler ve barış elçiliklerini yollamaya başladılar. Biz Erzincan'î kuşatırken devasa memlük ordusu, Sivasa ilerliyordu. Bizlere de onları durdurmak düştü. Erzincan kuşatması bitince de Memluk'un üzerine yürüdük. Marash'taki Memluk ordularını da cehenneme uğurladık. Marash ve Sophene düştü, Antakya'ya kadar ilerleyememiş olsakta, istediklerimizi şimdilik almış ve bu savaşa doymuştuk. Kerasous Barış antlaşması ile; Bozok, Kapadokya, Sivas, Erzincan, Amasya, Marash, Sophene İmparatorluk'a katıldı ve Anadolu Selçuklu Beyliğine son verdim. Çok yakında, Anadolu'yu tamamen bir Yunan yurduna çevireceğim ve İtalya'ya hükmedeceğim.

Tanrı, Doğu Roma İmparatorluğu'nun Yanında Olsun.
« Son Düzenleme: 11 Haziran 2016, 07:54:37 Gönderen: Grant »

Çevrimdışı Grant

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #42 : 11 Haziran 2016, 03:19:59 »
Yeni bölüm eklendi. Bu arda herkese hayırlı Ramazanlar.

Çevrimdışı steallaris

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : 11 Haziran 2016, 03:58:41 »
Kardes eyv gece gece guzel bolum tebrikler ama biraz daha mi resim koysan ne

Çevrimdışı Grant

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #44 : 11 Haziran 2016, 04:33:33 »
Kardes eyv gece gece guzel bolum tebrikler ama biraz daha mi resim koysan ne

Hikayenin hype'ı çok düşmüştü bende canlansın diye 1 part yayınlayayım dedim. Yarın baya büyük bir bölüm sizleri bekliyor.

Çevrimdışı Grant

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #45 : 11 Haziran 2016, 09:44:04 »
- Plus Ultra (ed-Devletü't-Türkiyye II. Kısım) -

Evladım Manuel'in doğumundan önce, pek çok savaş yaptım, pek çok muharabe gördüm ve pek çok kan döktüm. Fakat bunlar sadece İmparatorluğun yükselişe geçmesini sağlamadı, Anadolu'nun tekrar bir Yunan yurdu olmasını sağladı. Manuel'in devleti daha kolay bir şekilde yönetmesini sağlayacaktı. İtalya'yı geri alıp Anadolu'dan Parma'ya kadar uzanan bir İmparatorluk'un sahibi olacaktı. Aman tanrım, bunlar ne güzel düşünceler böyle... Fakat insan bir şeyleri hep unutuyor, her şeyin planlanılana göre gitmeyeceğini. Bu yüzden artık elli dört yaşıma basan ben Michael IX. Palaiologos, Risk almayı bırakmam gerekiyor. Hem oğlum, hem İmparatorluğun geleceği için.

İslam'ın kovulduğu bir Anadolu, Katolik'liğin düştüğü bir Roma hayal edin. Bu, bize tanrı tarafından bir lutüf, başka açıklaması olacağını zannetmiyorum. Onca zamandır uğraştığımız Anadolu, artık neredeyse bir Ortodoks yuvası. Bundan sonraki hedefimiz, bütün Türk beyliklerini İmparatorluk'a katmak ve Türkleri asimile ederek Yunanlaştırmak. Böylelikle dahada güçlü Türk birliklerini ordularımıza katabileceğiz. Böylelikle kutsal toprakları geri alabilecek ve İmparatorluğun büyümesine yardımcı olacağız.

Anadoluda ilerlemeden önce, yapmamız gereken küçük işler olacaktı. Bunlar Athens'i İmparatorluk'a katıp, Bulgaristan'ı dünya haritasından silmekti. Daha zor olan Bulgaristan'dan başlamak istemiştim. Savaş ilanı, Başkent Tarnovo'nun İmparatorluk'a ait olduğu gerekçesiyle açılmıştı. Bulgaristan'ın tarafında eski dost Kiev Knezliği, Ryazan ve Perm bulunuyordu.

Büyük orduyu komuta eden Orestas Choniates, ilk olarak başkentlerinin kuşatılması kararını vermişti. Kuşatmada Orestas Choniates, diğer tarafın komutanı olan Samiul Blagu'yu yerle bir etmişti. Biz Tarnovo'yu kuşatırken diğer küçük birliklerimiz de Sofia'yı kuşatıyordu. Kendi komuta ettiğim Constantinopole Ordusunu, Sliven'e kadar götürdüm. Küçük birliklerimiz'in kuşattığı Sofya Kalesi teslim olmuştu. Bulgarların dostları olan Knezlik ve Perm gemilerimizin engellemeleriyle boğazı geçemiyordu ve yardım ulaştıramıyordu. Sofia'dan sonra başkent Tarnovo düştü ve diğer iki birlik, Slistire ve Burgas üzerine yürüdü. Son birlikte Sliven kuşatmasını bitirdiğinde, kuşatma sırası şimdi tek şehir kalan ve Bulgarların ordularını dinlendirdikleri Varna'ya gelmişti. Bulgarlar, bize elçiliklerinde bize Burgas'ı verip on yıl boyunca savaş masraflarını ödeyecekleri bir barış teklifi sundular. Son Kalan Varna'da ki ordular yenilince, artık Bulgaristan, Bizans İmparatorluğuna katılacaktı. Slistria, Burgas ve Varna kaleleri aynı anda düşüverdiler.

Şimdi sırada Athens'i İmparatorluk'a katmak vardı. Bu işi diplomatik yollarla çözebileceğimi düşünmüştüm fakat bize karşı olan haraketleri, bizleri savaşa çağırmaları için fırsattı. Arkalarında olan bir çok devlet olduğu için kendilerine güvenleri tamdı. Fakat bu devletlerin hepsinin deniz birliklerinin tarafının ağır olması, Athens'i çabucak işgal etmemizi önleyemeyecekti. Venice'nin Gulf körfezinde olan deniz savaşları, onların tarafından patlak verdi ve donanmamız karşı tarafın gemilerini engellemeye devam etti. Athens ordusu Achea'ya doğru yola koyulmuşken yollarını kestik ve onlara İmparatorluk'a katılmamalarının hesaplarını sorduk. Gemilerimizi geçip Nis'i kuşatan Ragusalıları da tokatlamıştık. Küçük birlikler Negroponteyi kuşatmaya gittiler ve diğer birlikler de Cicladi adalarını kuşatma yoluna koyuldular. Attica hariç bütün kuşatma orduları elimizden kaydı. Sonunda Attica'nın düşmesiyle beraber bir barış antlaşmasına gidildi ve Yunanistan'ın tümü başarıyla geri alınmış oldu.

Böylelikle, Doğu Roma İmparatorluğunun kısa bir sürelik böyle kalacak Sınırları belirlenmiş oldu.

Şimdiki hedefimiz ise  Eshref Beyliği olacaktı. Karamanoğulları ile savaşta iken bu beylğin yükselişe geçmesini istemiyordum. Savaşı, beyliğin başkenti üzerine açmıştım. Yanlarında Kilikya Ermeni Beyliği vardı. Çok Üzücü. Zamanında sağ kolumuz olan Ermeniler şimdi sırtımızdan bıçaklıyorlar. Fakat doğudaki Ermenilerle henüz karşılaşmamıştım. Savaşın üzerinden 1 hafta geçiyordu şimdi. Kilikya Ermenileri, hiçbir yardımda bulunmamışlardı ve bu beni şaşırtmıştı. Kendi kendime acaba savaştan çekindilermi diye sormadım değil, fakat henüz baskın yapmak ve risk almak için çok erkendi. Ordularımızı Beyşehir'e kuşatma için göndermiştim. Çok sürmeden Kale'nin düştüğü haberi gelmişti ve bütün birlikleri Karahisar'ın üzerine sürmüştüm. Çok çok çok yazık. Böylesine potansiyeli yüksek olan bir beylik'in en azından İmparatorluk ordularını biraz hırpalaması gerekirdi. Fakat On üçüncü yüzyıl Türkleri bunlar, çok heveslenmemek lazım.

Kendilerine de aynı şeyin yapılacağını bilen diğer Türk beylikleri olan Hamid, Ladik, Tavas, Menteşe ve Teke İmparatorluğa Bağlılıklarını iletti. Bu şekilde İmparatorluk'un Batı Anadolu Haritası yeniden çizilmiş oldu. Ertesi günlerde İtalyada çıkan seperatist Papa lideri Mercedini, Firenze'de yeniden Papalık'ı kurmuştu. Böylelikle sanırım Napole Seferimiz daha sonraya kalacaktı. Kilikya üzerine savaş planları yaparken elçiler, Trebizond Pontus Beyliğinin İmparatorluk'a bağlılığını bildirdiğini açıkladılar. Bu mükemmeldi. Bu şekilde Artık İtalya üzerine odaklanabilecektim.

Kilikya ve Karamanoğulları, Anadoluda'ki önemli tehditkar beyliklerdendendi. Bende onlara son vermeyi düşündüm. Bu o kadar zor bi iş olmayacaktı fakat Ermenilerin gururu okşanacaktı.

Kocaman ordu, Anavarzanın üstüne yürümüştü ve önüne çıkan Ermeni Kilikya birliğini duman etmişti. Böylelikle şehir kuşatma altına alınmış, Cilicia ve Selucia'yı düşürmek çok daha kolay bir iş olacaktı. Kaleler düştü ve barış antlaşmasına gidildi. Böylelikle Kilikya'ya ait olan tüm Topraklar İmparatorluk'a katılacaktı.

Birkaç hafta sonra, Karaman ve Alanya beyliğinden iki mektup getirilmişti. İki mektupta da Vergilerin %50'si oligarşik düzene bırakılmak üzre İmparatorluk'a toprak bırakmanın gerçekleşeceği yazılmıştı. Bunu kabul ettik ve Anadolu'da ki BÜTÜN BAĞIMSIZ TÜRK BEYLİKLERİNİ ortadan kaldırmış olduk.

Tanrı, Doğu Roma İmparatorluğu'nu Korusun!
« Son Düzenleme: 11 Haziran 2016, 18:22:51 Gönderen: Grant »

Çevrimdışı Grant

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #46 : 11 Haziran 2016, 09:48:40 »
Yeni bölüm eklendi. İyi geceler.

Çevrimdışı Shqiptar

• Sipahi
  • *
  • Zivela Jugoslavija !
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : 11 Haziran 2016, 12:09:26 »
Takip :)

Çevrimdışı Delete®

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #49 : 07 Temmuz 2016, 04:18:00 »
Epey önceden yazdığım bir Bizans hikayesi vardı. Ona çok benzettim.  :D Çok iyi ilerliyorsun.  tbrk*
« Son Düzenleme: 07 Temmuz 2016, 04:21:24 Gönderen: Delete® »

Çevrimdışı Patlıcan

• Sipahi
  • *
  • BONGO BONGO
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #50 : 10 Temmuz 2016, 21:04:36 »
Noldu ya hikâye? ????

Çevrimiçi kerem1249

• Dai Nippon Teikoku
  • Yönetici
  • *
  • Hakko Ichu
    • Profili Görüntüle
    • Wizard101 Türkiye
« Yanıtla #51 : 11 Temmuz 2016, 12:48:26 »
Arkadaş bıraktı galiba sphle*

Çevrimdışı Kopf

• Azab
  • *
  • Archangel from the duckieland!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #52 : 20 Temmuz 2016, 11:35:15 »
Güzel yazıyorsun. Takip.