Gönderen Konu: EUIV - Kısa Sorular ve Cevaplar  (Okunma sayısı 590851 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı 4S0S

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
Ynt: EUIV - Kısa Sorular ve Cevaplar
« Yanıtla #7600 : 13 Ocak 2018, 21:11:55 »
özgürlük arzusunu düşürmenin başka yolu var mı vassalınla beraber savaştığında bide diplomatik itibarla düşüyor bunlardan başka bir yol var mı birde hükümdar özelliklerinde görmüştüm

Çevrimdışı erdem13

• Sipahi
  • *
  • "Attila'nın ateşi var içimizde!"
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7601 : 13 Ocak 2018, 21:16:40 »
özgürlük arzusunu düşürmenin başka yolu var mı vassalınla beraber savaştığında bide diplomatik itibarla düşüyor bunlardan başka bir yol var mı birde hükümdar özelliklerinde görmüştüm

Vassal'ine diplomat gönderip improve relation yapabilirsin, toprak verebilirsin (çok toprak verme çünkü development'ı yüksek olan vassallerin bağımsızlıkları artabiliyor o dengeyi iyi tutturman lazım)

Ayrıca vassalinin tahtına kendi hanedanını geçirebilirsin, başlangıçta bağımsızlık isteği artar ancak başta aynı hanedan olacağı için bağımsızlık isteği zamanla daha hızlı düşecektir
« Son Düzenleme: 13 Ocak 2018, 21:17:24 Gönderen: erdem13 »
"Uzak uzak ülkelerden döndüm seferden,
Yaralarım ağır fakat mestim zaferden!"

Çevrimdışı 4S0S

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7602 : 13 Ocak 2018, 21:59:49 »
Vassal'ine diplomat gönderip improve relation yapabilirsin, toprak verebilirsin (çok toprak verme çünkü development'ı yüksek olan vassallerin bağımsızlıkları artabiliyor o dengeyi iyi tutturman lazım)

Ayrıca vassalinin tahtına kendi hanedanını geçirebilirsin, başlangıçta bağımsızlık isteği artar ancak başta aynı hanedan olacağı için bağımsızlık isteği zamanla daha hızlı düşecektir
teşekkürler themannis <3

Çevrimdışı erdem13

• Sipahi
  • *
  • "Attila'nın ateşi var içimizde!"
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7603 : 13 Ocak 2018, 22:15:07 »
teşekkürler themannis <3

Ahahahah ;D Rica ederim
"Uzak uzak ülkelerden döndüm seferden,
Yaralarım ağır fakat mestim zaferden!"

Çevrimdışı 4S0S

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7604 : 14 Ocak 2018, 01:12:20 »
abi burayı niye açamıyorum kanser oldum kaşif falan herşey var etrafında 5 tur attım genede keşfedilemez diyor yaya birliklerinin başınada yaya kaşifi koydum genede açılmıyor neden acaba
https://i.hizliresim.com/m2rd08.jpg

Çevrimdışı GwynBleidd

• Müsellem
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7605 : 14 Ocak 2018, 11:04:37 »
abi burayı niye açamıyorum kanser oldum kaşif falan herşey var etrafında 5 tur attım genede keşfedilemez diyor yaya birliklerinin başınada yaya kaşifi koydum genede açılmıyor neden acaba
https://i.hizliresim.com/m2rd08.jpg
Kıyı şeritlerini ayrı bir görevle açıyorsun.(Coast) yazan görevi seçerek açabilirsin.

Çevrimdışı 4S0S

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7606 : 14 Ocak 2018, 13:59:34 »
ingiltere ile ilk mainz savaşından sonra fransayı puya almak kaarlı gibi gözüksede aslında öyle değil gibi özgürlük arzusu yuzde 50 55 arasında olsa bile savaşlara gelmiyor askerlerini hareket ettirmiyor parada vermiyor fransa ıle nasıl bir anlaşma yapmak lazım yararlı olucak şekilde

Çevrimdışı GwynBleidd

• Müsellem
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7607 : 14 Ocak 2018, 18:14:01 »
ingiltere ile ilk mainz savaşından sonra fransayı puya almak kaarlı gibi gözüksede aslında öyle değil gibi özgürlük arzusu yuzde 50 55 arasında olsa bile savaşlara gelmiyor askerlerini hareket ettirmiyor parada vermiyor fransa ıle nasıl bir anlaşma yapmak lazım yararlı olucak şekilde
Eğer pu yapmak istemiyorsan savaştan önce gascony diye bir ülkeyi vassal olarak serbest bırak fransa bu ülkenin 7 tane core toprağını tutuyor böylece 17 ae karşılında tam 92 dev toprağı fransadan koparmış oluyorsun ve sadece 71 warscore yapıyor eğer 100 ws yapabilirsen para alıp birkaç core daha silebilir veya 1-2 tane opm ülke serbest bırakıp fransayı iyice güçsüzleştirebilirsin.

Çevrimdışı DeLi_Matkap

• Azab
  • *
  • Tarih ve strateji manyağı
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7608 : Dün, 20:23:21 »
Arkadaşlar herkese iyi akşamlar, oyunlar. Avusturya ile oynarken shadow kingdom olayını yapmak için Papalığın bölgelerini corelamadan yapabiliyor muyuz var mıdır bunun kolay yolu? Oyuna uzun bir süredir ara vermiştim finallerden sonra tekrar başlayayım dedim de mazur görün sorumdan dolayı.

Çevrimdışı Victoria2ci

• Müsellem
  • *
  • YAŞASIN TÜRK IRKI
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7609 : Dün, 21:21:33 »
Arkadaşlar herkese iyi akşamlar, oyunlar. Avusturya ile oynarken shadow kingdom olayını yapmak için Papalığın bölgelerini corelamadan yapabiliyor muyuz var mıdır bunun kolay yolu? Oyuna uzun bir süredir ara vermiştim finallerden sonra tekrar başlayayım dedim de mazur görün sorumdan dolayı.
vassalla yada floransayla falan birlikte gir toprakları ona ver eğer şanslıysan toprakları imparatorluğa ekler

Çevrimdışı 4S0S

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7610 : Dün, 21:46:59 »
gözüm kaldı

« Son Düzenleme: Dün, 22:23:24 Gönderen: 4S0S »

Çevrimdışı 4S0S

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7611 : Dün, 23:00:44 »
beyler birleşmeyi başlatırsam nasıl bir süreç oluyor daha önce hiç oynamadım diplomatik puan mı harcıyoruz birleşme sürecinde özgürlük arzusu artıp isyan cıkartıyor mu ve son olarak da  agresif genişleme yiyor muyuz sonuçta kocaman topraklar bütün avrupa osmanlı ispanya ortak girerler mi

Çevrimiçi Agnostik

• Vive la Révolution
  • Global Moderatör
  • *
  • Önünde sonunda öleceğiz.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7612 : Dün, 23:39:23 »
Yok artmaz. Ama dip puanı harcarsın. Yazmasaydın lazım orada bir yerde.
15 dil konuşan ülkeler kaybetmeye mahkumdur.
M. KEMAL ATATÜRK

Çevrimdışı Duchy

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7613 : Bugün, 19:07:39 »
Benim oyun korsan son sürüm tüm dlcler var evil* ama sorun şu harita üzerinde eyalet simgesi tek binadan oluşuyor normalde development arttıkça kentinizin harita üzerindeki simgeleri büyüyordu fabrika kurunca onun da maketi ekleniyordu haritaya bende bu olmuyor niye acaba ???