Gönderen Konu: Fabrika Üretim İçin Gerekli Malzemeyi Satın Almıyor  (Okunma sayısı 4246 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı apathe

• Azab
  • *
  • Heil !
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar Oyunun resmini atıcam foruma yeni üye oldum ama üye olmadan takip ediyordum oyun hakkında bu site sayesinde çok şey öğrendim ama nerdeyse bi 5 yıldır fabrika gerekli makina parçasını satın almıyor.Bunu uçak ve otomobil fabrikaları yapıyor. Ayrıca bazı diğer fabrikalarda tam hammaddeyi temin edemiyor ama bu resimdeki fabriklar 5 yıldır hiç temin etmiyor.

Çevrimdışı unonimus

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Kinoshita Hideyoshi
    • Profili Görüntüle
Ynt: Fabrika Üretim İçin Gerekli Malzemeyi Satın Almıyor
« Yanıtla #1 : 25 Temmuz 2013, 14:00:04 »
Ek paketsiz versiyon çok sorunluydu diye hatırlıyorum.

Çevrimdışı apathe

• Azab
  • *
  • Heil !
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 25 Temmuz 2013, 23:28:20 »
Oyundanmı kaynaklanıyor yani ?

Çevrimdışı TirollüDoruk

• Yılın Editörü
  • Sekban
  • *
  • Son Muhabir: Yandım Doruk
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 25 Temmuz 2013, 23:34:40 »
Oyundan veya fabrika aşırılığındandır. Makine parçalarının ayrıntılı bilgisini gösterebilirsen anlarız.
Bu arada stoklama kısmındaki yanında işaret olan o tuşu kullanmak da oyunun ekonomik olarak sapıtmasına sebep olabiliyor diye biliyorum.

Çevrimdışı MrLabx

• (KızılOrdu)
  • Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 25 Temmuz 2013, 23:36:20 »
Victoria 2 nin ilk versiyonunda öyle bir sorun vardı hatırlıyorum. Ek paketleri yükle geçer.
İşte bu yüzden TTNet seçmeyin
http://www.speedtest.net/result/3071704013.png

Çevrimdışı TirollüDoruk

• Yılın Editörü
  • Sekban
  • *
  • Son Muhabir: Yandım Doruk
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 25 Temmuz 2013, 23:40:40 »
Bu arada clerk'i usta diye çevirmek ibretlik olmuş.

Çevrimdışı apathe

• Azab
  • *
  • Heil !
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 25 Temmuz 2013, 23:48:45 »
Oyundan veya fabrika aşırılığındandır. Makine parçalarının ayrıntılı bilgisini gösterebilirsen anlarız.
Bu arada stoklama kısmındaki yanında işaret olan o tuşu kullanmak da oyunun ekonomik olarak sapıtmasına sebep olabiliyor diye biliyorum.
Makina parçalarının daha nasıl ayrıntısının resmini atıyım orayı anlamadım fakat 100 tane fabrika kurulu bende ama İngiltere ve Rusya işi abartıp 250 ye kadar çıkarmışlar
National stockpile'e makina parçası stokluyup yandaki işareti kullanmama rağmen yine almıyor fabrika galiba arkadaşların dediği gibi sorun version da . Acaba yeni version yüklesem savem gidermi veya oyuna alıştığımdan farklı birşey gelirmi bunu sormak isterim sizlere.
« Son Düzenleme: 26 Temmuz 2013, 01:14:24 Gönderen: yeniceri 888 »

Çevrimdışı ozankral35

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Never start a land war in Russia
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 26 Temmuz 2013, 00:06:18 »
Talep olmayınca öyle yazıyor . Bir kaç tane fabrika kurdum sadece biri tuttu ticaret sekmesinden baktım çalışan fabrikama talep yüksek olduğu için , çalışmayanlara da talep düşük olduğu için çalışmıyor ve gerekli çalışma parçası temin edilemedi yazıyor yani dünya pazarında talep düşük olunca da böyle yazıyor bazen.
..............................................................

Çevrimdışı apathe

• Azab
  • *
  • Heil !
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 26 Temmuz 2013, 03:52:33 »
Talep olmayınca öyle yazıyor . Bir kaç tane fabrika kurdum sadece biri tuttu ticaret sekmesinden baktım çalışan fabrikama talep yüksek olduğu için , çalışmayanlara da talep düşük olduğu için çalışmıyor ve gerekli çalışma parçası temin edilemedi yazıyor yani dünya pazarında talep düşük olunca da böyle yazıyor bazen.
Hocam Dediğinizi anladım fakat dünyada uçak ve otomobile olan talep çok  fazla zaten sadece ben üretiyorum 130 küsür talep var ama arz 15 i geçmiyor onuda zanaatkarlarım üretiyormuş fabrika üretmiyor . Arkadaşların dediği gibi patchden olabilir.

Çevrimdışı ozankral35

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Never start a land war in Russia
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 26 Temmuz 2013, 14:25:44 »
Bu arada sen fabrikalarini subvase ediyorsun farkindamisin ?  (Devlet destegi vermek)
..............................................................

Çevrimdışı apathe

• Azab
  • *
  • Heil !
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 28 Temmuz 2013, 05:46:27 »
Bu arada sen fabrikalarini subvase ediyorsun farkindamisin ?  (Devlet destegi vermek)
Evet , farkındayım heralde sübvanse etmesem sanayi skoru çok düşer 2000 küsür para alıyolar , sanayi skoru fazla artsın diye cam gübre filan değil hammaddeyi dışardan alan fabrikalar kuruyorum (araba , uçak vs )sübvanse vermesem batar heralde sanayi puanı :D

Çevrimdışı Avros008

• Sipahi
  • *
  • For mother Krasnodar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 30 Temmuz 2013, 23:30:41 »

Nerden veriliyor o ?

Çevrimdışı apathe

• Azab
  • *
  • Heil !
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 01 Ağustos 2013, 06:59:37 »
Nerden veriliyor o ?
Devlet politikasından önce sanayi sübvanse verebilen bir partiyi iktidar yapman lazım . Müdahalecilik , Devlet kapitalizmi ve planlı ekonomi de sübvanse edebiliyorsun
sonra sübvanse etmek istediğin fabrikanın orda yeşil bir kutucuk var ona tıklarsan sübvanse eder.