Gönderen Konu: İktidar nasıl değiştirilir?  (Okunma sayısı 7047 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı led zeppelin

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
İktidar nasıl değiştirilir?
« : 23 Nisan 2010, 21:43:07 »
Arkadaşlar,T.C ile oynamak istiyorum ve şöyle bir problemim var. Oyunun politics kısmında çok kritik iki politika var, Heavy industry ve totaliter rejim. Bildiğiniz üzere bu politikaları uygulamak için mevcut rejimin komünist ya da faşist olması gerekiyor. Ama chp'yi yıkmak mümkün değil. Forumu şöyle bir taradım ve minik bir txt müdahalesiyle T.C de seçim yapılabilmesinin mümkün olduğunu öğrendim. Acaba o seçimlerde mesela ülkücü hareketi iktidara getirebilmenin bir yolu var mıdır ?  yoksa Türkiye ile oynarken hiç bir zaman ağır endüstri ya da totaliter politika uygulanamıyor mu ?
« Son Düzenleme: 24 Nisan 2010, 09:08:19 Gönderen: blitzkrieg »

Çevrimdışı PANZER GENERAL

• Paşa
  • *
  • MR.KEY
    • Profili Görüntüle
Ynt: Chp iktidarının politika kısırlığı
« Yanıtla #1 : 23 Nisan 2010, 21:50:15 »
Bende siyasi bir konu sandım dedim parti konularıda tartışılmayamı başlamış dedim ;D

Çevrimdışı led zeppelin

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 23 Nisan 2010, 21:52:03 »
=] evet ben de kullandığım başlığa bir daha dikkat ettim de bir, biraz öyle görünüyor. ama bakınız ki: "bu yazıdaki kişi ve kurumlar tamamen hayal ürünüdür"

Çevrimdışı blitzkrieg

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Nuka Cola!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 24 Nisan 2010, 09:07:31 »
Oyun 12 senelik bir zaman diliminde geçtiği için oyundaki yönetimler kısa sürede büyük değişimlere uğramıyorlar. Türkiye'de seçimler bile yok bildiğin gibi...

Ağır endüstriye geçmek için national unity'i 80'e çıkarman lazım. Ancak o zaman ağır endüstriye geçebilirsin. Fakat daha totaliter idare kanunlarına geçmek ancak daha radikal partilerin iktidara gelmesiyle mümkün.
« Son Düzenleme: 24 Nisan 2010, 09:12:38 Gönderen: blitzkrieg »
1 Drifter              
  Culture: Turkish           Militancy: 1 (-0.02)
  Religion: Sunni             Consciousness: 10.01(+0.001)
  Ideology: Reactionary   Issues: Laissez Faire / Free Trade / Pluralism

paramaniac

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 24 Nisan 2010, 09:08:06 »
Hayal kısmı tartışılır :D

Çevrimdışı blitzkrieg

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Nuka Cola!
    • Profili Görüntüle
Ynt: İktidar nasıl değiştirilir?
« Yanıtla #5 : 24 Nisan 2010, 09:10:13 »
Konu başlığının ister-istemez provakatif bir anlamı olması sebebiyle değiştirilmesine karar verdim. İtirazları özel mesajla yapabilirsiniz.
1 Drifter              
  Culture: Turkish           Militancy: 1 (-0.02)
  Religion: Sunni             Consciousness: 10.01(+0.001)
  Ideology: Reactionary   Issues: Laissez Faire / Free Trade / Pluralism

Çevrimdışı -Osmanlı-

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 24 Nisan 2010, 11:21:11 »
Bence istediğimiz yönetimi başa getirebilmeliydik oyunda.

Çevrimdışı Loki

• Ağır Süvari
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 24 Nisan 2010, 14:10:23 »
Öyle olsa devlet etkilerinin deişimi büyük olurdu  , daha fazla karmaşıklaşırdı oyun  ;) 

Çevrimdışı katilemre

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 24 Nisan 2010, 15:30:16 »
Arkadaşlar,T.C ile oynamak istiyorum ve şöyle bir problemim var. Oyunun politics kısmında çok kritik iki politika var, Heavy industry ve totaliter rejim. Bildiğiniz üzere bu politikaları uygulamak için mevcut rejimin komünist ya da faşist olması gerekiyor. Ama chp'yi yıkmak mümkün değil. Forumu şöyle bir taradım ve minik bir txt müdahalesiyle T.C de seçim yapılabilmesinin mümkün olduğunu öğrendim. Acaba o seçimlerde mesela ülkücü hareketi iktidara getirebilmenin bir yolu var mıdır ?  yoksa Türkiye ile oynarken hiç bir zaman ağır endüstri ya da totaliter politika uygulanamıyor mu ?

sanıyorum bu konuda yardım edebilirim :)

Çevrimdışı led zeppelin

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 24 Nisan 2010, 18:34:57 »
               Başardım arkadaşlar, History kısmında Türkiye'nin yönetim şeklini ve ideolojisini değiştirdim. Ve ülkücü hareket iktidarda başladım oyuna :) head of state yine Atatürk, ama iktidar ülkücü hareket,  tamamen savaşa yönelik politikalar uygulayabildim böylelikle,6 saatlik oyun sonucunda Axis'lere katılıp İran'ı ve Yünanistan'ı aldım, Bulgaristan'ı kukla yaptım. Sıra Ygoslavyada. Biraz hile sayılır bu, ama bu oyundan zevk alabilmek için, ya komünist ya faşist, ya da seçim yapılabilen demokratik bir yönetim şekliyle oynamak gerekiyor bence.

Bu arada ben aranıza yeni katıldım, Europa Universalis çıkışlıyımdır aslında.  HoI3 ne zamandır aklımda. Bilirsiniz paradox oyunlarını, öyle oyunun tamamını çözmek basit bir iş değildir, bir süre işkence çekersiniz. Ben de bu nedenle bayadır sizin aranızdaydım , soru sormayıp sadece forumda dönenleri okudum ve sürekli oyun oynadım, yaşasın artık oyuna yüzde 80 oranında hakimim, :)

Çevrimdışı Morimoto

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 24 Nisan 2010, 19:05:00 »
   Komunist,faşist ve seçim olan demokratik yönetim olan pek çok ülke var :) Onlardan biriyle oynamak yerine Türkiye'yi değiştirmek uygun olmuyor bence :)

Çevrimdışı Spartan

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 24 Nisan 2010, 19:07:12 »
Kişi Türkiye ile oynamak istiyorsa?
Benim eylemlerimi komuta etmek, nasıl davranmam gerektiğini söylemek ve bunu yönlendirecek bir yasa oluşturmak hiç kimsenin üstüne vazife değildir. - Max Stirner

Yükseldikçe uçma bilmeyenlere daha küçük görünmemiz kaçınılmazdır. - Friedrich Nietzsche

http://theanarchistlibrary.org/library/the-anarchist-faq-editorial-collective-an-anarchist-faq
http://www.submedia.tv/
http://sosyalsavas.org/

Çevrimdışı Morimoto

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 24 Nisan 2010, 19:08:14 »
 O zaman olduğu gibi oynasın.

Çevrimdışı Spartan

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 24 Nisan 2010, 19:09:09 »
Oyunun bir eksikliği sonuçta bu nedenle düzeltmesinde bir sorun yok bence...
Benim eylemlerimi komuta etmek, nasıl davranmam gerektiğini söylemek ve bunu yönlendirecek bir yasa oluşturmak hiç kimsenin üstüne vazife değildir. - Max Stirner

Yükseldikçe uçma bilmeyenlere daha küçük görünmemiz kaçınılmazdır. - Friedrich Nietzsche

http://theanarchistlibrary.org/library/the-anarchist-faq-editorial-collective-an-anarchist-faq

Çevrimdışı Morimoto

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 24 Nisan 2010, 19:10:56 »
Nasıl bir eksiklik ? O dönemde seçim olmayan bir ülkeye seçim mi eklesinler ? :) Neyse tartışmanın anlamı yok bence oyunu hiç değiştirmeden oynamak lazım.

Zevkler ve renkler tartışılmaz.
« Son Düzenleme: 24 Nisan 2010, 19:11:14 Gönderen: Morimoto »

Çevrimdışı led zeppelin

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 24 Nisan 2010, 19:54:10 »
Benim chp ile bir problemim yok, ama o kadar arada derede bir yönetim sunuyor ki, Ben şimdi o verdikleri IC ile Türkiye'yi nasıl kalkındırabilirim :) problem burda işte,  yoksa ilerleyen zamanlarda almanya sovyetler ve abd ile de oynayacağım. Ama önce Türkiye ile alternatif bir tarih oluşturmak istedim :)

paramaniac

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : 24 Nisan 2010, 22:22:15 »
Eminim şu an japonya daki pek çok genç hoi3 oyuncusuda alternatif bir tarih oluşturuyordur.sonuçta bu tür açık uçlu ama aynı zamanda tarihsel olaylara bağlı bir oyun yapmak zor iş.hadi bakalım yıl 1936 başlayın herkes ne yaparsa yapsın demek oyunun tadını kaçırabilir yahut tüm esneklikleri ortadan kaldırıp hiç bir değişime izin vermeden kült ikinci dünya savaşı oynatmakta can sıkıcı olabilir.Bence güzel bir çizgi tutturmuşlar yapılan değişiklikleri hile olarak görmüyorum. 

Çevrimdışı -Osmanlı-

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 24 Nisan 2010, 22:36:10 »
Özet olarak hoi3 süper bir oyundur ve çok keyif verir.

Çevrimdışı Loki

• Ağır Süvari
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 25 Nisan 2010, 07:10:47 »
Nasıl bir eksiklik ? O dönemde seçim olmayan bir ülkeye seçim mi eklesinler ? :) Neyse tartışmanın anlamı yok bence oyunu hiç değiştirmeden oynamak lazım.

Zevkler ve renkler tartışılmaz.

+1

Çevrimdışı Spartan

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 25 Nisan 2010, 11:01:35 »
Eminim şu an japonya daki pek çok genç hoi3 oyuncusuda alternatif bir tarih oluşturuyordur.sonuçta bu tür açık uçlu ama aynı zamanda tarihsel olaylara bağlı bir oyun yapmak zor iş.hadi bakalım yıl 1936 başlayın herkes ne yaparsa yapsın demek oyunun tadını kaçırabilir yahut tüm esneklikleri ortadan kaldırıp hiç bir değişime izin vermeden kült ikinci dünya savaşı oynatmakta can sıkıcı olabilir.Bence güzel bir çizgi tutturmuşlar yapılan değişiklikleri hile olarak görmüyorum. 

+2