Gönderen Konu: Hak İddia Etmek  (Okunma sayısı 2036 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ahmetnudu

• Müsellem
  • *
    • Profili Görüntüle
Hak İddia Etmek
« : 07 Mart 2012, 17:41:44 »
 Arkadaşlar bildiğiniz gibi oyunda bir akrabalık seviyemiz olduğunda karşı tarafın tahtında hak iddia edebiliyoruz. Peki bu akrabalık seviyesinin ne olması lazım?

Çevrimdışı lemelem

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: Hak İddia Etmek
« Yanıtla #1 : 07 Mart 2012, 19:09:07 »
Arkadaşlar bildiğiniz gibi oyunda bir akrabalık seviyemiz olduğunda karşı tarafın tahtında hak iddia edebiliyoruz. Peki bu akrabalık seviyesinin ne olması lazım?

Bence bu çok güzel ve çok önemli bir soru. Çünkü bu yolla tek bir savaşta yada hiç savaşmadan kocaman krallıkları elegeçirebiliyoruz. Oyunda ki en önemli ayrıntılar burda saklı bence. Benim de bu konuda bilgi eksikliğim var. Bildiklerimi yazmaya çalışayım. Herkez bildiğini paylaşırsa çok sevinirim, tşkler...

1-Oyunda bay/bayan bir karakter öldüğünde sahip olduğu yerlerin hakları tüm çocuklarına geçer. Genel prensip bu. Ona göre birlikte düşünelim. Mesala bir kraliçe var. Senin ailenden biri ile evli. Dolayısı ile çocukları hem krallıkta hak sahibi, hemde senin ailenden olur.

2-Eğer bir karakterin tahta çıkacak çocuğu yoksa aynı aileye mensup birçok kişide tahta hak sahibi olur. Bu konuda çok ayrıntılı bilgiye sahip değilim.

3-Eğer krallığın yönetim biçimi elektif  veya cumhuriyet ise yine farklı farklı ailelerden birçok kişi  krallıkta hak iddaa edebilir. Bu konuda da ayrıntılı bilgiye sahip değilim.

Çevrimdışı no_afk

• Sipahi
  • *
  • İşi bilecen,işe gitmiycen
    • Profili Görüntüle
Ynt: Hak İddia Etmek
« Yanıtla #2 : 07 Mart 2012, 23:39:20 »
eğer senin ailenden varisin yoksa kardeşin veyahut ölmüşse oğlu tahtta hak sahibi olur onun ailesine geçer yani ordan bir kuşak yoksa babanın kardeşlerinin soyuna geçer ordan bir soy yoksa dedenin kardeşinin soyuna geçer hiçbiri yoksa hanedan bitmiştir.Game over :rifle:
Dagli amici mi guardi Dio, che dai nemici mi guardo io.
italyan atasözü (meali=Beni dostlarımdan Tanrı'm korusun, düşmanlarımdan ben kendimi korurum.)