Bağlanılan Hatırlatmalar

• Magna Mundi - : 26 Aralık 2011 - 04 Ocak 2012

Gönderen Konu: Magna Mundi - İlk Bakış -  (Okunma sayısı 15749 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kyrafionn

• Godhlauss
  • Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
Magna Mundi - İlk Bakış -
« : 26 Aralık 2011, 18:23:42 »
Merhaba arkadaşlar. Magna Mundi'nin betası için seçilen testerlardan birisiyim. Bu konu altına oyunda ne güzel olmuş, ne yetersiz kalmış, oyunun detayları nelerdir ve benzeri şeyleri paylaşacağım. Böylece oyunu bekleyen arkadaşlarımız biraz olsun neyle karşılaşacağını anlayabilir. Şimdiye kadar pek oynama fırsatım olmadı, fakat yazayım.
1-Artık 1000 kişiyle kale kuşatayım diyemiyoruz. Oyunun mantığı açısından iyi olmuş.
2-Oyunda ticaret doğrudan etki ediyor. Harcamalar daha detaylı, ve minting olayı her devlet için kullanışlı bir hâl almış.
3-Bir çok birlik türü var. Hafif piyade, ağır piyade, atlı, atlı okçu ve böyle gidiyor. Victoria ve HoI serilerindeki savaş sistemine yaklaşmış, gerçekçilik artmış.
4-Savaşlar biraz fazla uzun ve sıkıcı.

Oynadıkça, ekleyeceğim.
« Son Düzenleme: 26 Aralık 2011, 18:54:55 Gönderen: Ömer »
-İnançsızlık-

Çevrimdışı Destroyer

• Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: Magna Mundi - İlk Bakış -
« Yanıtla #1 : 26 Aralık 2011, 18:25:56 »
Savaşları uzun olması daha güzel bence.Peki hangi birimin birbirine bonusu olduğu yazıyor mu? Yada ülkeye göre askerlerin bonusu değişiyor mu oyunda girdiğinde bakar mısın ? (Örnek =Moğollar güçlü atlı okçu gibi)
oyunlarindunyasi.com

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Paradox Interactive Türkiye Forumları
« Yanıtla #2 : 26 Aralık 2011, 18:50:12 »
Bolca görüntü isteriz. :)

1-Artık 1000 kişiyle kale kuşatayım diyemiyoruz. Oyunun mantığı açısından iyi olmuş.
Neden ve nasıl?

4-Savaşlar biraz fazla uzun ve sıkıcı.
Savaş derken muharebeleri kastetmiyorsun, değil mi?
Eu4 için Antik dönemde geçen mod yapımında bana yardım etmek isteyen mesaj atsın.

Steam'den beni ekleyip yanıt alamamış ya da eklemek isteyen üyeler bana PM atarak Steam ismini yazarsa sevinirim.

[Mod] Eşit Alan Projeksiyonu - [Mod] Eski Dünya Müziği - Tarihi ve Coğrafi Harita Siteleri

Çevrimdışı Bersun

• Paşa
  • *
  • Paralel Yetkili Abiniz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 26 Aralık 2011, 18:59:33 »
Hayırlı olsun, bolca bilgi isteriz. :)

Çevrimdışı Furkan Ali Tunca

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Furkan Ali Tunca
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 26 Aralık 2011, 19:55:02 »
Bolca görüntü isteriz. :)
Neden ve nasıl?
Savaş derken muharebeleri kastetmiyorsun, değil mi?

Bence muharebeleri kastediyor ama 2000 vs 3000 kişilik savaşların 15 gün sürmesi gibi bir şey ise çok saçma olur.1000 kişiyle kale kuşatma olayı da çok saçmaydı ve bu özellik iyi olmuş.
Bu dünyada 2 şeyden nefret ediyorum.
1-Irkçılık
2-Yahudiler :P

Çevrimdışı kyrafionn

• Godhlauss
  • Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 26 Aralık 2011, 21:37:14 »
Evet muharebelerden bahsediyorum. Toplam 5.000 kişilik savaşlar bile 1-2 ay sürebiliyor. Gerçi kullandığım askerler pek kaliteli birlikler değil, ordu disiplini ve generalin özellikleri de pek yüksek değil. Fakat bu kadar yavaş olması içime kurt düşürdü.

Kale kuşatmalarında 5-10 günde bir kez savunan veya saldıran taraf puan kaybediyor.  Eğer saldıran tarafın % olarak başarısı -ye düşerse (EU3'teki food shortage olaylarını düşünün. Onun gibi artıp azalan bir yüzde) saldıran taraf geri çekilmek zorunda kalıyor. Asker sayısı çoksa bu şans binde, belki milyonda bire düşüyor.

Şimdi biraz devletle ilgili şeyler ve halkın sınıfları hakkında bilgi vereyim.
Ekonomik sliderların tümü tek sayfa altında toplanmış. Burada hazineye aktarılan para, halkın sınıflarını kontrol altında tutmak için ayrılan para ve bu sınıfarın güçleri (bu sınıflar asiller, tüccarlar, askerler, din adamları ve köylüler) yer alıyor. Görevlerinizi bu sınıflardan alıyorsunuz ve görevi yapıp yapmamanıza bağlı bu sınıflar güçlenebiliyor. Tabii günlük eventler de bunu etkiliyor. Ben şimdiye kadar sadece tüccarlardan görev aldım, yüklü miktarda para veriyorlar. Örneğin bir ülkeye ambargo uygulamam için 100 düka verdiler.

Core sistemi çok daha güzel. Eğer ele geçirdiğiniz şehir hem aynı kültür hem de aynı dindense 10 yıl içinde core olabilmesi mümkün.

National Idea'lar daha komplike ve daha etkin.

Askerlerin çeşitleri kültür ve teknolojiye göre değişiyor. EU3'tekinden pek farklı değil, sadece daha fazla birlik ve daha fazla özellik var. Hepsini görmek mümkün.

Şimdilik bu kadar. Sorunuz varsa sormaktan çekinmeyin. Birazdan birkaç resim de ekleyeceğim.
-İnançsızlık-

Çevrimdışı mithrandil

• Sekban
  • *
  • Paralel Admin 2 B or N 2 B
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 27 Aralık 2011, 04:06:07 »
Daha fazla birlik var derken mesela şöyle mi? Senin dediğin gibi hem hafif sınıf piyade ve ağır sınıf piyadeler mi var? Birde bu 2 sınıfta teknolojiye bağlı olarak gelişiyor mu eskisi gibi yoksa sadece ağır sınıf mı gelişiyor?
Paralel Admin

Çevrimdışı Franz

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • White Wolf
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 27 Aralık 2011, 05:17:17 »

Oyunu uplaod edip bizede versen süper olur :D
« Son Düzenleme: 27 Aralık 2011, 05:22:30 Gönderen: Deniz »
Culture: Bishopish
Religion: Walterizm
Ideology: Fringeist
Many that live deserve death. And some that die deserve life. Can you give it to them? Then do not be too eager to deal out death in judgement.

Çevrimdışı Bersun

• Paşa
  • *
  • Paralel Yetkili Abiniz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 27 Aralık 2011, 10:57:41 »
Magna Mundi de hayal kırıklığı olacak gibi.

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 27 Aralık 2011, 11:04:58 »
Neden hayal kırıklığı olacak?
Eu4 için Antik dönemde geçen mod yapımında bana yardım etmek isteyen mesaj atsın.

Steam'den beni ekleyip yanıt alamamış ya da eklemek isteyen üyeler bana PM atarak Steam ismini yazarsa sevinirim.

[Mod] Eşit Alan Projeksiyonu - [Mod] Eski Dünya Müziği - Tarihi ve Coğrafi Harita Siteleri

Çevrimdışı Bersun

• Paşa
  • *
  • Paralel Yetkili Abiniz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 27 Aralık 2011, 11:16:20 »
Hiç beklediğim gibi çıkmadı. PI'nın edindiği bunca harita tecrübesinden sonra harita rezalet gibi.

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 27 Aralık 2011, 11:27:45 »
Harita gayet iyi bence. Bana göre tek eksiği Ortadoğu'da biraz az vilayet oluşu ve yine Ortadoğu'daki vilayet sınırlarının neredeyse değiştirilmeden Eu3'ten aynen alınması. Bu eksiği bir harita modu yaparak giderebilirim. :)
Senin "rezalet" bulduğun kısımlar nedir?

Çevrimdışı Bersun

• Paşa
  • *
  • Paralel Yetkili Abiniz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 27 Aralık 2011, 11:32:28 »
HTTT havası var haritada. Şehir sınırları atari oyunu misalı köşeli möşeli. DW'de bu çok fazla değil mesela. Hele ki Sengoku falan bu konuda aşmış. Böyle haritalar kullanabilirlerdi. İkincisi harita çok iç karartıcı, gereksiz bir karanlık var harita üzerinde. Ülke renkleri de bu nedenle çok kötü. Onun dışında EU'daki bozulma bunda yok, o hoşuma gitti.

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 27 Aralık 2011, 11:45:38 »
Sınırların köşeli görünmesinin nedeni provinces.bmp'nin çözünürlüğünün düşük olmasından geliyor ki bence bu iyi birşey. Esas olan fiziki haritanın çözünürlüğü ve detayı çok iyi.

Çevrimdışı kyrafionn

• Godhlauss
  • Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 27 Aralık 2011, 18:52:20 »
Hiç beklediğim gibi çıkmadı. PI'nın edindiği bunca harita tecrübesinden sonra harita rezalet gibi.
Bana şuana kadar öyle kötü gelmedi. Harita evet çok iyi gözükmüyor, fakat düzeltilebilir. Oyun henüz alphada.
-İnançsızlık-

Çevrimdışı Jay-Jay Okocha

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 27 Aralık 2011, 19:37:38 »
Divine Vind ile karşılaştırdığında oyun hızı nasıl?Herhangi bir yavaşlama veya kasma var mı?
Bide DV'de Müslüman bir devlet ile Hristiyan bir devletin ittifak kurması çok zor Magna Mundi'de de öyle mi?
Çevrenizden 3-5 kız bulun da getirin şu foruma

Çevrimdışı kyrafionn

• Godhlauss
  • Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 27 Aralık 2011, 19:43:00 »
Divine Vind ile karşılaştırdığında oyun hızı nasıl?Herhangi bir yavaşlama veya kasma var mı?
Bide DV'de Müslüman bir devlet ile Hristiyan bir devletin ittifak kurması çok zor Magna Mundi'de de öyle mi?
Divine Wind ile hemen hemen eşit diyebilirim. Hatta en yüksek hızı fazla hızlı bulan kişi sayısı epey fazla.
Farklı dinden ülkelerin ittifak olmaları zor, fakat eventlerle aynı dinden ülkelerin ittifak olması kolaylaştırılmış.
-İnançsızlık-

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Furkan Ali Tunca
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 27 Aralık 2011, 20:27:14 »
Çok feci hayal kırıklığına uğradım.5000 kişilik orduyla 2 ay savaşmak ne demek ya?Bu adamlar hiç tarih kitabı okumamışlar mı?Siper savaşı mı yapıyoruz?Harita rezalet DAO haritası bundan bin kat daha güzel.
1-Irkçılık

Çevrimdışı lemelem

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 27 Aralık 2011, 20:48:35 »
Victoria ve HoI serilerindeki savaş sistemine özenmişler anladım kadarı ile ancak dönem farklı. Meydan muharebelerinin olduğu bi dönemde  iki ordu karşılaşır, saatler yada günler içinde savaş biter.
« Son Düzenleme: 27 Aralık 2011, 20:49:03 Gönderen: lemelem »

Çevrimdışı mithrandil

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 27 Aralık 2011, 20:55:44 »
en fazla 10 sürer tahminimce  :( ama düzeltirler bence .
Paralel Admin

Çevrimdışı Padişah

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Kılıç Kınından Çıkmadıkca, İt Sürüsü Dağılmaz!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 27 Aralık 2011, 23:38:39 »
EU 3'ün DH'u olacak bu.

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Furkan Ali Tunca
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 28 Aralık 2011, 17:43:21 »
EU 3'ün DH'u olacak bu.
Katılıyorum.Hayal kırıklığı.
1-Irkçılık

Çevrimdışı kyrafionn

• Godhlauss
  • Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 28 Aralık 2011, 17:45:37 »
Siz herhalde alpha versiyonun oyun çıkmadan önce birkaç cila atıldığı sürüm olduğunu sanıyorsunuz. Daha bazı textureler bile yok. Bu versiyonu bile oynamadan nasıl yorum yapıyorsunuz anlamıyorum. Oyun hiç de kötü olacağa benzemiyor.
-İnançsızlık-

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Furkan Ali Tunca
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 28 Aralık 2011, 17:48:37 »
5000 kişilik savaşlar 1 aydan fazla sürüyorsa isterse her ülkenin askerlerine kadar herşeyi kendine özel yapsınlar bir anlamı yok.
1-Irkçılık

Çevrimdışı Probang

• Paşa
  • *
  • Red Ale
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 28 Aralık 2011, 17:52:38 »
Diğerlerini bilmem ama harita berbat çok küçük renkler itici. Atari havası var.
Steam

Ağlamayı bile sevmişiz seninle

Çevrimdışı Nizam-ı Türk

• Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 28 Aralık 2011, 17:55:48 »
5000 kişilik savaşlar 1 aydan fazla sürüyorsa isterse her ülkenin askerlerine kadar herşeyi kendine özel yapsınlar bir anlamı yok.

Sen herhalde herkes hurra birbirine saldırıp bir güne bitiriyor sanıyorsun savaşları. Gerçekte bir meydan savaşında savaşılıyor, bir ilk karşılaşmada dayanamadı mesela, o bölgede geri çekiliyor, kazananlar da organize oluyor, tekrar savaşıyorlar. Değil mi?

Çevrimdışı Probang

• Paşa
  • *
  • Red Ale
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 28 Aralık 2011, 17:56:49 »
Yada birbirlerini bekliyorlar. Kitap okuyorum şimdi. Adı Azincourt. Veraset savaşlarını anlatıyor. Herifler bir meydan muharabesi için 3 ay beklediler.
Kyra yakından görüntü alabilirmisin?
« Son Düzenleme: 28 Aralık 2011, 17:57:12 Gönderen: Probang »
Steam

Çevrimdışı Nizam-ı Türk

• Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 28 Aralık 2011, 17:59:11 »
Yada birbirlerini bekliyorlar. Kitap okuyorum şimdi. Adı Azincourt. Veraset savaşlarını anlatıyor. Herifler bir meydan muharabesi için 3 ay beklediler.

Bir okçu ana karakter, değil mi? Ben de okumuştum onu.

Hani siz sadece savaşma kısmı var sanıyorsunuz gerçekte, onun bir de hazırlığı var planlaması var bir sürü şeyi var.

Bir de harita dışında on numara, mesela bir pencereye o kadar çok şey konulmuş ki, bir sürü yere gireceğimize tek pencereden bir sürü iş yapabiliyoruz. Mesela ekonomi penceresi.

Harita bana biraz EU: ROME'yi andırdı, ama ondaki canlılık yok. Tabii daha Alpha'da, belki daha harita düzenlemesinin %5'ini yapmışlardır, ama eğer ki %5'i buysa helal olsun çok ilerler bu oyun.

Çevrimdışı Probang

• Paşa
  • *
  • Red Ale
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 28 Aralık 2011, 17:59:55 »

Hani siz sadece savaşma kısmı var sanıyorsunuz gerçekte, onun bir de hazırlığı var planlaması var bir sürü şeyi var.

Bir de harita dışında on numara, mesela bir pencereye o kadar çok şey konulmuş ki, bir sürü yere gireceğimize tek pencereden bir sürü iş yapabiliyoruz. Mesela ekonomi penceresi.

Harita bana biraz EU: ROME'yi andırdı, ama ondaki canlılık yok. Tabii daha Alpha'da, belki daha harita düzenlemesinin %5'ini yapmışlardır, ama eğer ki %5'i buysa helal olsun çok ilerler bu oyun.
Evet. Nicholas Hook :D

Steam

Çevrimdışı Destroyer

• Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 28 Aralık 2011, 18:26:53 »
Diğerlerini bilmem ama harita berbat çok küçük renkler itici. Atari havası var.
Harita alpha versiyonda o kadarda kötü değil.Ayrıca alphaya göre oyunu test edenler için alpha ne demek söylemek istiyorum ''Alpha oyunu sadece yapımcıların ve seçilmiş kişilerin test ettiği hataları belirlemek için yapılan sürümdür.'' Bundan sonra daha beta var...
oyunlarindunyasi.com

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Furkan Ali Tunca
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : 28 Aralık 2011, 18:54:39 »

Bilmem fark ettin mi ama adam hazırlık hariç sadece savaş kısmı aylarca sürüyor diyor.Geri çekilmeden,aynı bölgede yapılan meydan savaşı aylarca sürüyor.Tabi bu versiyonu oynamadım kyrafionn'un anlatımından anladığım bu.
« Son Düzenleme: 28 Aralık 2011, 18:55:30 Gönderen: usaangel »
1-Irkçılık

Çevrimdışı kyrafionn

• Godhlauss
  • Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 28 Aralık 2011, 18:59:43 »
Bilmem fark ettin mi ama adam hazırlık hariç sadece savaş kısmı aylarca sürüyor diyor.Geri çekilmeden,aynı bölgede yapılan meydan savaşı aylarca sürüyor.Tabi bu versiyonu oynamadım kyrafionn'un anlatımından anladığım bu.
Savaş o hazırlık, gözcülük aşamalarını içeriyor. EU3'teki gibi direkt olarak muharebeye geçilmiyor. Bu açıdan savaşın uzunluğu normal. Ama her savaşın bu kadar uzun sürmesi biraz anormal karşılanabilir. Herhalde tam olarak anlatamamışım kendimi.
@Probang
Yakından görüntü koyarım birkaç saat içinde. :)
-İnançsızlık-

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Furkan Ali Tunca
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 28 Aralık 2011, 19:01:06 »
Eğer hazırlık kısımları dahilse uzun sürmesi normal değil mi?Kardeşim sen de tam açıklasana konuyu :D
1-Irkçılık

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 28 Aralık 2011, 19:04:58 »
Hem neden daha Alpha aşamada olan oyunu kötülüyorsunuz ki?
Oyun hem alpha aşamasında hemde savaşın uzun sürmesi gibi bir hata varsada bu patchlerle düzeltilebilir.
Haritaya gelince bence harita kötü değil,en olmadı Ömer abi el atar harita işine. ;D

Çevrimdışı lemelem

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 28 Aralık 2011, 19:06:49 »
Arkadaşlar bence oyun 1700-1800 yıllarda ki savaşlar ile 1400-1500 lü yılları aynı kefeye koyuyor. İstanbul'un fethi 53 gün sürmüş. O dönemde ki bir meydan muharebesi saatler en fazla 1-2 gün sürer. Ha Napolyon döneminde iki ordunun birbirini bulması ve savaş süresi uzun sürüyordur. Ancak 1500 yılında 5000 askerin katıldığı bir savaş bir ay sürüyor ise bence burda bir hata var

Çevrimdışı lemelem

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 28 Aralık 2011, 19:24:30 »
Fena değil gibi. Bu oyun EU3 motorunun son tangosu olur inş. EU4'e doğru yelken açalım artık  :beam:

Çevrimdışı Nizam-ı Türk

• Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 28 Aralık 2011, 19:26:52 »
Kötü olan kısım renklerden çok, denize yapışık gibi duran kara parçaları.

Çevrimdışı Die Spinne

• Sipahi
  • *
  • ????
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 28 Aralık 2011, 19:36:37 »
Ve limanlar denizin ortasında  :D
Var mı dünyada günah işlemeyen söyle,
Yaşanır mı hiç günah işlemeden söyle,
Bana kötü deyip kötülük edeceksen,
Yüce Tanrı, ne farkın kalır benden, söyle.

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Furkan Ali Tunca
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 28 Aralık 2011, 20:19:38 »
Şehir sayısı az.Ama yakından güzel görünüyor.
1-Irkçılık

Çevrimdışı kyrafionn

• Godhlauss
  • Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 28 Aralık 2011, 20:22:54 »
Şehir sayısı az.Ama yakından güzel görünüyor.
Şehir sayısının az olmasının sebebi, Magna Mundi'de genişlemenin EU3'teki kadar kolay olmaması. Bir şehirde bulunan azınlıkların veya azınlık olmanın negatif etkileri sebebiyle hızlı büyümek zor oluyor.
-İnançsızlık-

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Furkan Ali Tunca
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 28 Aralık 2011, 20:25:22 »
DW'den daha az gibi geldi.
1-Irkçılık

Çevrimdışı mithrandil

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 28 Aralık 2011, 20:50:38 »
Kaç çeşit piyade var hafif sınıf orta sınıf ağır sınıf mı?Birde okçularda böyle mi ? Yani tüm atlı falan vs gibi 3 seviye mi var?Birde tüm birimler gelişiyor mu teknolojiye bağlı olarak?Yani bir isimleri var mı demek istedim.Mesela hafif sınıf askerler azap piyadesi ağır sınıf yeniçeri gibi?
Paralel Admin

Çevrimdışı Destroyer

• Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #42 : 28 Aralık 2011, 20:52:42 »
Eu Romedeki gibi galiba Hafif piyade Ağır piyade Okçular Atlı okçular Atlılar Filler gibi...
oyunlarindunyasi.com

Çevrimdışı Destroyer

• Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : 28 Aralık 2011, 21:11:58 »
Dh halay kırıklığı değildi Jijim tbrk*.
Halayın kırık olması mümkün olan bişi değil zaten...

Dh isteneni vermemişti bence... (Savaş sistemi özellikle)
oyunlarindunyasi.com

Çevrimdışı kyrafionn

• Godhlauss
  • Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #44 : 28 Aralık 2011, 21:14:35 »
Kaç çeşit piyade var hafif sınıf orta sınıf ağır sınıf mı?Birde okçularda böyle mi ? Yani tüm atlı falan vs gibi 3 seviye mi var?Birde tüm birimler gelişiyor mu teknolojiye bağlı olarak?Yani bir isimleri var mı demek istedim.Mesela hafif sınıf askerler azap piyadesi ağır sınıf yeniçeri gibi?
Atlı, okçu ve piyade; her birinden 2 sınıf var yanılmıyorsam. Teknolojiyle bunlar gelişiyor, ve sonra artilleryler de ekleniyor bunlara. Evet isimleri var, ve geliştikçe değişiyor.
-İnançsızlık-

Çevrimdışı mithrandil

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #45 : 28 Aralık 2011, 21:17:55 »
Sağ ol umarım şubatta önce çıkarda askere gitmeden oynarım
Paralel Admin

Çevrimdışı Destroyer

• Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #46 : 28 Aralık 2011, 21:19:26 »
Atlı, okçu ve piyade; her birinden 2 sınıf var yanılmıyorsam. Teknolojiyle bunlar gelişiyor, ve sonra artilleryler de ekleniyor bunlara. Evet isimleri var, ve geliştikçe değişiyor.
Eu romedeki gibi yani birim çeşidi.Hafif ağır piyade Okçu Atlı okçu... Tek farklı yani romeye göre savaş uzun sürüyor galiba...(Ben böyle bişi anladım şahsen :D )

Kyrafionn;
HRE ye baktın mı diwine windden başka nasıl değişiklikler var? .

oyunlarindunyasi.com

Çevrimdışı kyrafionn

• Godhlauss
  • Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : 28 Aralık 2011, 21:27:36 »
Şuana kadar Müslüman ülkelerden başka ülkeyi test etmedim. HRE'yi test edince gördüklerimi anlatırım. :)
-İnançsızlık-

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #48 : 28 Aralık 2011, 21:34:36 »
Savaş dağlık arazide geçiyorsa uzun sürmesi normal. Gerilla harbi açık arazideki meydan savaşı gibi çabuk sonlanmaz.

Çevrimdışı atabak

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #49 : 29 Aralık 2011, 19:43:51 »
Fix.
« Son Düzenleme: 03 Aralık 2012, 00:58:34 Gönderen: atabak »
"For those of you who ask for signs, have we not shown you enough already. Look around you, look at the stars, look at the sun, look at water, these are the signs for people of knowledge."

Çevrimdışı Franz

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • White Wolf
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #50 : 30 Aralık 2011, 18:10:57 »
Beyler oynayanlara elinde olanlara bir sorum var  benim için oyunda tek önemli olan sey varsa çok sevineceğim... AİLE SOY ağacı varmı? Ölmüş üyeleri yaşayan suanki kralı onun varısını falan görebiliyormuyuz yoksa bir modla gelebilirmi*
Many that live deserve death. And some that die deserve life. Can you give it to them? Then do not be too eager to deal out death in judgement.

Çevrimdışı Die Spinne

• Sipahi
  • *
  • ????
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #51 : 30 Aralık 2011, 19:16:25 »
Ek olarak kyrafionn, eğer uzun süre oynadıysan 30-40 yaşındaki bir varis öldüğünde yeni varis geliyor mu?
Var mı dünyada günah işlemeyen söyle,
Yaşanır mı hiç günah işlemeden söyle,
Bana kötü deyip kötülük edeceksen,
Yüce Tanrı, ne farkın kalır benden, söyle.

Çevrimdışı kyrafionn

• Godhlauss
  • Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #52 : 30 Aralık 2011, 23:18:53 »
Varis sisteminde ben pek bir değişiklik görmedim. EU3'e epey benzer. Hanedan gibi bir şey gelecek gibi de gözükmüyor açıkçası. Ama eklerlerse şahane olur.
-İnançsızlık-

Çevrimdışı mithrandil

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #53 : 31 Aralık 2011, 00:58:43 »
Aslında Kimin tahta geçemeyeceğiniz seçememiz büyük eksiklikti benim adımdan tabi
Paralel Admin

Çevrimdışı Destroyer

• Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #54 : 13 Ocak 2012, 21:56:35 »
Resim koymayacak mısın daha fazla kyrafioon şu hre yede baksan...
oyunlarindunyasi.com

Çevrimdışı Probang

• Paşa
  • *
  • Red Ale
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #55 : 13 Ocak 2012, 21:58:25 »
Şu oyunu bana verin size yüzlerce resim koyayım :(
Steam

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #56 : 14 Ocak 2012, 00:10:53 »
Resim paylaşması yasak.

Çevrimdışı Franz

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • White Wolf
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #57 : 14 Ocak 2012, 12:46:18 »
Torrente atda bizde oynayak?

Çevrimdışı Destroyer

• Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #58 : 14 Ocak 2012, 12:47:40 »
Yaptığı doğru olmaz...
Zaten yakında çıkacak bekleyin...
Evet olsun nisan a kadar bekleyin işte :D .
« Son Düzenleme: 14 Ocak 2012, 12:49:21 Gönderen: Destroyer »
oyunlarindunyasi.com

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #59 : 14 Ocak 2012, 12:48:31 »
Oyunun 2012 2. çeyrekte çıkıyor.

Çevrimdışı Franz

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • White Wolf
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #60 : 14 Ocak 2012, 15:41:47 »
Oyunun 2012 2. çeyrekte çıkıyor.
1. çeyrekde çiksa orjinal satilir ama 2. çeyrek çok kötü bir zamanlama max  payne 3 mass effect gibi oyunlar varken

Çevrimdışı Wehrmacht

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
    • TG'CodeBreaker
« Yanıtla #61 : 30 Ocak 2012, 14:53:58 »
Ne zaman çıkarsa çıksın oyunun satışlarının pek değişeceğini sanmıyorum. Zaten Paradox Interactive oyunları belli kitleler için oluyor.
« Son Düzenleme: 30 Ocak 2012, 14:54:07 Gönderen: Wehrmacht »

Çevrimdışı burcava

• Azab
  • *
  • Yeni bir üyeyim.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #62 : 03 Şubat 2012, 18:27:08 »
hükümdarların tarihi olarak gelme özelliği yani RULERS özelliği varmı acaba  ???

Çevrimdışı Bersun

• Paşa
  • *
  • Paralel Yetkili Abiniz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #63 : 03 Şubat 2012, 18:38:28 »
Muhtemelen yoktur, zira oyunun yapısına aykırı.

Çevrimdışı Destroyer

• Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #64 : 04 Şubat 2012, 00:04:28 »
Yoktur garanti...
« Son Düzenleme: 04 Şubat 2012, 00:05:18 Gönderen: Destroyer »
oyunlarindunyasi.com

Çevrimdışı burcava

• Azab
  • *
  • Yeni bir üyeyim.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #65 : 04 Şubat 2012, 00:12:30 »
bence bunu oyuncunun seçimine bırakmalı zira orjinalini bile bu yüzden almayabilirim çünkü DW den bu yüzden soğudum

Çevrimdışı Destroyer

• Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #66 : 04 Şubat 2012, 00:16:55 »
O zaman oyunun manası kalmaz Royal marriage'ı kaldırmaları gerekir hatta  :jester: ...
oyunlarindunyasi.com

Çevrimdışı burcava

• Azab
  • *
  • Yeni bir üyeyim.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #67 : 04 Şubat 2012, 12:00:04 »
httt de öyleydi ve çok zevkliydi   8|

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #68 : 23 Mart 2012, 12:06:43 »
Paradoxplaza'da beta tester'lardan biri oyundan görüntüler koymuş. Görüntü koyma yasağı kalktı o halde? Kyrafionn bu konuyu oyundan görüntülerle tekrar donatabilir misin. :beam: (Mümkünse kalitenin bozulmadığı png formatında yüklemeni rica ederim.)

Not: Büyütmek için üzerlerine tıklayabilirsiniz.

« Son Düzenleme: 23 Mart 2012, 12:30:24 Gönderen: Ömer »

Çevrimdışı Baris

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #69 : 23 Mart 2012, 19:30:45 »
Haritalar güzel. Arayüze biraz daha karakteristik, estetik katılmış gibi. Magna Mundi ekibi senin harita modlarından yararlandı mı Ömer ?

Çevrimdışı human

• Sekban
  • *
  • koyaanisqatsi
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #70 : 23 Mart 2012, 19:32:16 »
Haritaya uzun süre bakınca gözü yoruyor.
All day and all of the night!

Çevrimdışı kyrafionn

• Godhlauss
  • Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #71 : 23 Mart 2012, 19:43:08 »
Paradoxplaza'da beta tester'lardan biri oyundan görüntüler koymuş. Görüntü koyma yasağı kalktı o halde? Kyrafionn bu konuyu oyundan görüntülerle tekrar donatabilir misin. :beam:
Öyleyse eğer fotoğraf koyarım yine buraya. Merak ettiğiniz bölümler varsa resim koyabilirim.
-İnançsızlık-

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #72 : 23 Mart 2012, 20:07:41 »
İlk olarak Anadolu, Mezopotamya, Balkanlar, Mısır, Mağrip ve Kırım'ı yakından ve png olarak görebilir miyiz.

Çevrimdışı Probang

• Paşa
  • *
  • Red Ale
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #73 : 23 Mart 2012, 20:10:08 »
İyileşmiş biraz.
Steam

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #74 : 23 Mart 2012, 20:13:18 »
Şu an görselliği çok güzel, yalnız şehir isimlerinin yerleşimlerinde kusurlar var, sanırım beta olduğu için.

Çevrimdışı dikkat!

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Kişisel İleti
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #75 : 23 Mart 2012, 20:15:00 »
Birlik spriteleri de belli olmuyor hiç. Bi' onların da resmini alırsın artık &) Şu tuhaf oyuncaklar gibi değildir umarım.
İmza:
İmzanız, gönderdiğiniz her iletinin altında gösterilir. BBC etiketleri ve gülücük kullanabilirsiniz.
İmzanızdaki resimlerin genişliği 800 pikselden fazla olamaz

Çevrimdışı kyrafionn

• Godhlauss
  • Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #76 : 23 Mart 2012, 20:33:18 »
Birlik spriteleri de belli olmuyor hiç. Bi' onların da resmini alırsın artık &) Şu tuhaf oyuncaklar gibi değildir umarım.
Henüz spritelar yok zaten. Sadece animasyon var. :)
-İnançsızlık-

Çevrimdışı human

• Sekban
  • *
  • koyaanisqatsi
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #78 : 23 Mart 2012, 20:54:22 »
Çok güzel!
All day and all of the night!

Çevrimdışı c.

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #79 : 23 Mart 2012, 20:55:21 »
Kota coşmasın diye resmin tümünü açmadım fakat üst kısmı kötü,oyuncak gibi gözüküyor.

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #80 : 23 Mart 2012, 21:33:00 »
Fiziki harita çok iyi. Siyasi harita biraz kötü gibi olmuş.

Ankara ve Sivas fazla büyük, ikiye bölebilirlerdi.

Çevrimdışı mithrandil

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #81 : 29 Mart 2012, 06:38:49 »
savaş sistemi yani çok uzun yazmıştın.Hala öyle mi geliyor yoksa cidden sıkıcı mı?
Paralel Admin

Çevrimdışı kyrafionn

• Godhlauss
  • Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #82 : 29 Mart 2012, 06:42:57 »
savaş sistemi yani çok uzun yazmıştın.Hala öyle mi geliyor yoksa cidden sıkıcı mı?
İlk dönemlerde hala biraz yavaş, fakat bu doğal bir yavaşlık. Sorun giderilmiş diyebilirim. :)
-İnançsızlık-

Çevrimdışı mithrandil

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #83 : 29 Mart 2012, 20:28:07 »
İlk dönemlerde hala biraz yavaş, fakat bu doğal bir yavaşlık. Sorun giderilmiş diyebilirim. :)
Güzel olmuş o halde
Paralel Admin

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #84 : 29 Mart 2012, 20:31:53 »
Ömer'in koyduğu fiziki haritada Smyrna'nın yeri yanlış değil mi?

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #85 : 11 Nisan 2012, 18:55:38 »
Fiziki harita çok iyi. Siyasi harita biraz kötü gibi olmuş.

Ankara ve Sivas fazla büyük, ikiye bölebilirlerdi.

Bu arada belirtmeden geçmeyeyim, şehir konumları yanlış. Hiç dikkat etmemişler, direk EU3'ten kopya edilmiş. Anatolia ve Konya ise tam rezalet. ;D

kyrafionn, sonraki yamalarda düzelme var mı?

Çevrimdışı kyrafionn

• Godhlauss
  • Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #86 : 11 Nisan 2012, 21:13:02 »
Görüntülerden bahsediyorsanız şuan mevcut görüntülerin tümü son yamadan.
-İnançsızlık-