Gönderen Konu: Sorularım  (Okunma sayısı 2510 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı tArkAn55

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
Sorularım
« : 25 Haziran 2011, 21:34:26 »
Arkadaşlar oyunla ilgili sorularımı bu başlık altında soracağım.

Oyuna Sovyetlerle 1936'da başladım ama Almanya memel'i aldı Avusturyayı ilhak etti ve polonyayı işgal etti ama kimsede çıt yok yani İngiltere Fransa Almanyaya savaş ilan etmedi 27 Mart 1940 dayım hala savaş çıkmadı dh oynarkende İngiltere savaşa katılmamıştı bunun nedeni nedir ?

Çevrimdışı Şarklı Yağız

• Sipahi
  • *
  • Isoroku Yamamoto
    • Profili Görüntüle
Ynt: Sorularım
« Yanıtla #1 : 25 Haziran 2011, 22:10:10 »
Her zaman olmaz öyle bir şey şans.
Aşırı düzen arayışları ütopiktir ve sonucu her zaman  totaliterliktir, diktatörlüktür. Adına Komünizm, Faşizm, Kapitalizm, Anarşizm, Dincilik ne derseniz deyin bu değişmez. Sadece diktatörlüğe giden yol farklı olacaktır.

Çevrimdışı c.

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 25 Haziran 2011, 22:10:40 »
Darkest Hour 1.0 sürümde ise gayet normal.

Çevrimdışı Kenjiro

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 25 Haziran 2011, 22:12:32 »
Eventleri reddetmişte olabilirler. Binde bir ihtimal ama oluyor bazen. Hatta bazen Polonya savaşı eventi gelmiyor Almanya Fransa'ya (veya Fransa Almanya'ya) savaş açınca Polonya genellikle Almanya'nın tarafında oluyor. Aynı olay Çekoslavakya,Yugoslavya ve Yunanistan içinde geçerli.

Çevrimdışı Turgay

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 25 Haziran 2011, 22:55:16 »
   İngiltere'nin Polonya'nın bağımsızlığının garantörü olmasının ardından Polonya'yı müttefiklere davet eden bir event var. İngiltere veya Polonya bu eventlardan birini kabul etmezse savaş çıkmıyor. Çok nadir oluyor,mesela bu kadar oynadım bir kere oldu. Almanya için muhteşem birşey oluyorda senin için fena tabi  :) .

Çevrimdışı tArkAn55

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 26 Haziran 2011, 14:03:33 »
AOD 1.4 patch varmış şimdi farkettim ondan kaynaklanmış olabilir mi önceki patch'da böyle bir sorun var mıydı ? DH'de ise son patch yükledim öyle başlamıştım oyuna Almanlarla savaş başladı ama İngiltere katılmadı.

Çevrimdışı Turgay

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 27 Haziran 2011, 12:18:08 »
AOD 1.4 patch varmış şimdi farkettim ondan kaynaklanmış olabilir mi önceki patch'da böyle bir sorun var mıydı ? DH'de ise son patch yükledim öyle başlamıştım oyuna Almanlarla savaş başladı ama İngiltere katılmadı.

Önceki mesajda dediğim gibi o bir sorun değilki patchden kaynaklansın,sadece çok nadir görülen bir nevi alternatif tarih. Her patchde olabilir. Bu arada mevcut son patch 1.07,onu yüklemeni tavsiye ederim. Darkest Hour'un Birleşik Krallık eventlarını bilmiyorum ama ondada aynı şey olmuş olabilir.

Çevrimdışı enkin

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 17 Ağustos 2011, 02:59:39 »
bu arada yugoslavya'nın axix'e katılması alternatif bi event değil. tarihte yugoslavya askeri darbe olana kadar bi süre almanya'nın yanında oluyor. bu da sizi yanıltmasın.
john wayne is a nazi

Çevrimdışı Kodazot

• Usta Yazar
  • Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 17 Ağustos 2011, 11:51:17 »
Gelen son patchte oyun bayağı hızlandı fakat dosya klasörlerinin çoğunu bozdular 1.08 bekleniyor...  :smoking:
Xfire:Kodazot
Steam:Kodazot
Legend Of Kodazot
I come in revenge

Çevrimdışı enkin

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 17 Ağustos 2011, 15:26:37 »
Gelen son patchte oyun bayağı hızlandı fakat dosya klasörlerinin çoğunu bozdular 1.08 bekleniyor...  :smoking:

nasıl bozdular? anlatsana şunu ayrıntılı?
john wayne is a nazi

Çevrimdışı Turgay

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 17 Ağustos 2011, 15:29:16 »
Ben bozulmuş pek birşey göremedim,azot sen mod doldurmuşsundur ondan sıkıntı çıkmıştır muhtemelen :) .

Çevrimdışı Kodazot

• Usta Yazar
  • Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 18 Ağustos 2011, 01:17:42 »
Şuana kadar yapılmış modlarda 1.07 geçiriyorlar bunda pek sorun olmuyor fakat en başkan yapmak bu işi onca hata oluyor örneğin

Madrid e ic ekliyorsunuz   Avusturalyanın ince dosyası bozuluyor
Madrid e mp ekliyorsunuz   Oyunu kesinlikle açmıyor
Editor diğer yamalarda olduğu gibi bu yamada da çalışmıyor
Dosyalarda veri değişiminden kaynaklanan büyüme problemi var(yazdığınız bir rakam 50 kb dosyayı 70 kb çıkartıyor)
Oyunu çalıştırıp girilse bile eventlerde hatalar meydana geliyor oyundan atabiliyor.Polonyayı avusturya eventi ile annex attığını söyleyenler var o derece(doğruluk payı bilinmiyor).Bazıları Nazilerler bir ülkeyi annexleyince hiç event gelmediğini söylüyor bu dediklerim dosyalarla oynandıktan sonra oluşan problemler oyunu kurup hiç ellemeden girdinizde böyle bir problem yaşanmıyor...  :smoking:
Legend Of Kodazot
I come in revenge

Çevrimdışı Turgay

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 18 Ağustos 2011, 01:21:01 »
Şuana kadar yapılmış modlarda 1.07 geçiriyorlar bunda pek sorun olmuyor fakat en başkan yapmak bu işi onca hata oluyor örneğin

Madrid e ic ekliyorsunuz   Avusturalyanın ince dosyası bozuluyor
Madrid e mp ekliyorsunuz   Oyunu kesinlikle açmıyor
Editor diğer yamalarda olduğu gibi bu yamada da çalışmıyor
Dosyalarda veri değişiminden kaynaklanan büyüme problemi var(yazdığınız bir rakam 50 kb dosyayı 70 kb çıkartıyor)
Oyunu çalıştırıp girilse bile eventlerde hatalar meydana geliyor oyundan atabiliyor.Polonyayı avusturya eventi ile annex attığını söyleyenler var o derece(doğruluk payı bilinmiyor).Bazıları Nazilerler bir ülkeyi annexleyince hiç event gelmediğini söylüyor bu dediklerim dosyalarla oynandıktan sonra oluşan problemler oyunu kurup hiç ellemeden girdinizde böyle bir problem yaşanmıyor...  :smoking:

Amaç vanilla oyunu kusursuz yapmak,modlarda oluşan problemler modçuların sorunu,onlar bir yolunu bulup aşmalı. Eğer sıkıntı çıkıyorsa yeni patch ile 1.05 için mod yapsın modçular.

Çevrimdışı Kodazot

• Usta Yazar
  • Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 18 Ağustos 2011, 01:26:20 »

Burada oyun bozuldu gibi bir şey söylemedim sadece dosya klasörleri bozuldu söyledim...  :smoking:
Legend Of Kodazot
I come in revenge

Çevrimdışı Turgay

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 18 Ağustos 2011, 01:33:31 »
Patchin modçulara sorun yarattığından bahsetmişsin,evet haklısın fakat bu oyunu değil modcuları alakadar eder diyorum bende. Oyun yavaş yavaş eskiyor ve modçularda çok uğraşmak istemiyor diye düşünüyorum.

Çevrimdışı Kodazot

• Usta Yazar
  • Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 18 Ağustos 2011, 04:20:08 »
 Oyun eski degil yeni sayilir aod2 cikma ihtimali olsa...
Legend Of Kodazot
I come in revenge

Çevrimdışı Turgay

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 18 Ağustos 2011, 04:57:22 »
Oyun yeni sayılırda format eski. Benim için farketmez,hatta eski oyun daha iyidir benim için fakat millet bıkıyor artık Hoi2 formatından yavaş yavaş,haliyle bu durum modçularıda etkliyor. Uzun zamandır kaliteli hoi2-AoD modu çıkmıyor.

Çevrimdışı Kodazot

• Usta Yazar
  • Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 18 Ağustos 2011, 20:13:41 »
Evet fikirler var ama yapan yok...  :smoking:
Legend Of Kodazot
I come in revenge