İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - Lancier

Sayfa: [1] 2 3 4 5 ... 17
1
Leipzig 2vs2 de senin sıran zannedersem Barış...  :ceasaryes:

2
Adamlar sağlam gerçekten. Bakalım muhtemelen bu grafiklere karşı fazla duramayıp ben bir oyunlarını alacağım. Belki campaign petersgurg belki de panzer battle dan bi tane...gerçi yenisini beklemek daha mantıklı. Yaza kadar dayanabilirsem almadan.   :fpalm:;)

http://www.wargamedesignstudio.com/#latestnews

3
Evet güzel gerçekten kolay gelsin, önemli olan zevk almak.
Ben grafiklere biraz fazla takılıyorum, bütün JTS NAP serisi için grafik mod bulmasaydım herhalde oynamazdım tekrar.  :-[

Bi de Barış zamanın olunca JTS Panzer Battles Demo hakkında ne düşünüyorsun söylersen sevinirim. Grafikler inanılmaz Panzer Battles serisinde http://www.johntillersoftware.com/PanzerBattles/PanzerBattlesDemo.html

Bu da Panzer Campaigns: Mius '43 DEMO - v1.02 - Gold Standard - The '43 East Front battles along the Mius River. İkisini de denemedim.

Zannedersem http://www.wargamedesignstudio.com J.Tiller için çalışıyor ve Panzer Battles ve Panzer Campaigns i (bunda grafikler battle gibi iyi değil, büyük ölçekli olduğu iççin herhalde?) yapıyorlar.

CIVIL WAR BATTLES – CAMPAIGN PETERSBURG ı da çıkartmışlar Kasım da. Grafikler eski Civil War oyunlarına göre farklı, yenilemişler hep.

Bu adamları takiip etmekte fayda var bence:
https://www.youtube.com/channel/UConRfc0jbS6CHMAnIamPyJQ

4
Dediğin gibi acele etmeyelim, bakalım bu yeni oyunlar hangileri. Sana kolay gelsin, 2-3 zorlu PBeM i beraber götürüyorsun galiba JTS den. Zaman geçtikçe bu John Tiller oyunlarına daha çok ısınacağız galiba, du bakalım.  tbrk*

5
Evet güzel görünüyor Barış. Slack e de yazdım  Campaign Series indirimini, belki ucuzlukta alan olur pbem için.

Ben şimdilik pek bu yeni oyunlara girmek istemiyorum açıkçası özellikle JTS ve NAP dönemi değilse. ;)
Yakında March to Glory çıkacakmış, gerçi çok fazla birşey beklemiyorum ondan. Bi ara JTS "The Renaissance" ı düşünüyorum indirim olursa. Daha almadığım çok title var NAP döneminden, güzel bir koleksiyon olur aslında: http://www.johntillersoftware.com/NapoleonicBattles.html  :)

Bizim 2vs2 de senin atlıların geldi galiba, Cossack lar bastırıyor güneyden, kuvvetleri birleştiriyorlar herhalde Karow karşısında.

6
Dediklerin doğru, belki ileride fikrim değişir, 20.yy savaşlarına ilgim çok az gerçekten. 1.Dünya savaşı oyunu bile oynamıyorum düşün artık. ^^
Ama bu John Tiller efsane gerçekten. Youtube da bir ROPunu buldum, belki izlemişsindir: https://youtu.be/JFfqWNYS4_Y Gerçekten oyunlar bir derya, senaryoların hakkını vermek çok zor,AI ile de oynamadın mı pbemler tabii çok zaman alıyor. Ama dediğin gibi dönüp dolaşıp JTS ye gelmemiz de harikaymış.  :)

The Blitz "campaign series" oynuyor gördüğüm kadarıyla.

Creative Assembly Total War mu? Yoksa HPS nin - Total War In Europe - mu?
RTS yi bıraktım diyebilirim, long live The PBeM  :ceasaryes:

7
Evet Simulation mod tercih edilecek büyük bir kısım oyuncu için bence de. Anladığım kadarıyla Scenario Editorde ayarlanıyor süreler ve mesafeler, gerçek zamanlı oolmaz herhalde bi ölçeğe bağlı kalır.

https://www.youtube.com/v/Bxrmio0H8kA&fs=1&wmode=transparent

8
Evet Barış doğru dedin, muhtemelen çıkınca şu General Staff ı bi deneriz. Histwar 10-15 senede belini toplayana kadar adam GS yi bitirecek neredeyse :>>>

Bi de Ken mesaj atmış sana forumda Fr'14 için galiba ama sen rakip buldun herhalde: https://thewargamingclub.com/hps-jts-first-world-war-campaigns-openings-in-ongo-t279.html#p1815 JTS lerin heyecanından sonra sanki Ageod lar beni de biraz sıktı (WON u sadece Nap campaign diye oynuyorum)

FOG2 de skirmish olayı belli bi süreden sonra sıkabilir fakat ntw3 te de yaptığımız gibi ^^ turnuva ve ligler bu tip oyunları ayakta tutuyor. Ageod gibi stratejik tarz oyunların turnuvasından sa sanırım JTS ve FOG2 gibi taktiksel oyunların yarışmaları daha çok ilgi çekiyor. Duello hissi veriyor! ^^ TWC üyeleri FOG2 ile 2.turnuvayı istiyor.^^ 15-20 gün izin istedim, yarıyıl tatili geliyor biraz meşgul olacağım, sonra 2.yi turnuvayı başlatacağız herhalde ;> Bu sefer 8 yerine 16 oyunculu single elimination veya lig tarzı deneyebiliriz.

Oynadığın kişiler TWC ye gelirse FR'14 ve Tunisia '43 pbemlerini foruma atarsan girişini yaparız. Panzer Campaigns sub forumu açarım olmazsa. Çeşitlilik olur kulüpte JTS adına. Kulübe biraz bu sayede JTS oyuncusu çekebilirsek memnun olurum cidden...

9
Ooo 2 pbem daha, güzel. FR'14- sonunda muradına erdin Barış  ;) Tabii sen blitz pbemlere devam ederken 2vs2 yi bitiririz herhalde sonra 1vs1 ye bakarız.
Bu arada birileri TWC de AJE ye rakip bakıyordu en son. Ama dağılmak istemezsin muhtemelen...
TWC büyük ihtimalle Ageod olarak devam edecek. Ama JTS ve FOGII den vazgeçmem ^^ zaten bir ATG/GD1938 kitlesi var. Yeni matrix/slitherine oyun ancak pupüler olursa kullanıcı bulur gibi geliyor bana. The Operational Art of War IV pek ilgi görmedi kulüpte. &) Güzel oyunları sen daha iyi biliyorsun, en iyisi slack ten bi duyuru yapıp ilgilenen var mı yok mu görmek, JTS de olduğu gibi. HPS/JTS de şimdilik 4-5 kişiyiz ama sayı artabilir. Blitz e saygım çok ama kulüp gibi gelmiyor bana (TWS ve NWC gibi değil tabii). Daha çok ligler sitesi gibi. Ama harika teknik altyapıları var o ayrı. Yazık forum kullanmayı sevmiyor pek kimse. Tabii anlıyorum, slack büyük kolaylık, herkes telefonundan da mesajları takip edip, yazabiliyor oraya...
FOGII yi saymaya gerek yok çünkü zaten Slitherine toplulukta da çok popüler çıkış yaptı.

10
Ezra nın mesajı Barış:

Alıntı
325% Funded!
Posted by Ezra Sidran, PhD (Creator)

Wow! I can't thank you, the backers, enough! Literally, I couldn't have done it without you. General Staff was 325% funded which is a wonderful vote of confidence. Again, thank you very much.

So, what's going to happen next?

We're going to write a one-click installation package for the Army Editor and the Scenario Editor.
We're going to make a major change in the Map Editor so it will run on lower resolution (usually older laptops) monitors. And then write an installation package for it, too.
Once this is done we'll send out an email with the URL to start downloading and installing these three utility programs. I have to admit that I'm really tempted to give out the beta test link now (and if you write me I'll do it) BUT the scenario data files are very much subject to change. In fact, I'm almost certain that we're going to have to make a few changes to the data files and that means until we lock the data file structure any work you do now may not work later and I really don't want to have to send that email out (that the great army Order of Battle you created has to be redone because we've changed the file structure).
I have to order a whole lot of coffee mugs printed with the logo and a couple of great 19th century Kriegsspiel engravings.
And then we have to mail out a whole lot of coffee mugs.

I anticipate that those who are interested can start beta testing the utility programs (Army Editor, Map Editor and Scenario Editor) in February. With any luck beta testing the actual General Staff game will begin in March.

Sorry for the delay in getting this email out. We lost power & internet last night and just got the internet back a few minutes ago.

And, as always, please feel free to write to me directly if you have any questions or comments at Ezra@RiverviewAI.com.

Again, thank you so very much,

- Ezra

mart ta bizim testler başlıyor anladığım kadarıyla.

Oyun modları şöyle:

Alıntı
Gameplay
General Staff utilizes a IGOWEGO system. You give your orders in secret, the AI gives its orders in secret and then units are moved simultaneously, combat is resolved and units appear and dissappear from direct line of sight. The length of each turn is set in the Scenario Editor (see below).

General Staff has two gameplay modes: Simulation  and Kriegsspiel.

Simulation Mode 
 Simulation mode is what you would expect from the designer of the UMS: Universal Military Simulator series: it is a detailed military simulation that is historically accurate and utilizes individual unit strength, leadership, morale, experience and unit formation.

All orders are given by you (as the highest HQ) via courier to your subordinate commanders and from there they are relayed to their subordinate units.

Communications from units in the fight are also sent back up the chain of command via courier. General Staff also employs state of the art 3D Line of Sight algorithms. As the general you can only see what is visible from your own HQ. Other than that, you are dependent on reports arriving by courier

 Units that are no longer directly visible from your HQ slowly fade away indicating their last known position.
A moderately complex General Staff Wargame in simulation mode will take 1-2 hours to play.

Kriegsspiel Mode
Kriegsspiel mode is designed to be a fun 'beer and skittles' type force-on-force' wargame. There are no HQ units and, consequently, all orders are given directly to the units.

Şurada resimlerle de anlatmış: https://www.kickstarter.com/projects/1366362068/general-staff-game-of-military-tactics-and-wargami

11
AGEOD / Ynt: Wars of Succession
« : 16 Ocak 2018, 22:12:39 »
Güzel haberler, sağol. Bugün saat 7 de WSS twitch vardı zannedersem...
https://www.twitch.tv/videos/219172564

12
Olur tabii, eğer Eddie ve Ken de katılırsa dediğin gibi 3vs3 deneriz.(Eddie pek sıcak bakmıyordu 1vs1 harici ama bakarsın başkası gelir o zamana kadar)

Aa atlıda denemedim açıkçası, ben de bir bakarım, bug olabilir evet.

Yani ben çeşitlilik olsun diye almıştım, oyunlar çok pahalı, Peninsular şart değil aslında, bir title ı hakkıyla pbem oynamak haftalar, aylar sürer zaten. Leipzig herkeste var gibi, en popüler NAP oyunlardan biri zannedersem, oradan devam ederiz olmazsa.

13
Mutlaka başka senaryo denemek lazım. Edo ile Peninsular oynuyoruz, Fr vs Sp, müthiş diyebilirim, aslında çeşitlilik çok bu NAP era da ama ne hikmetse bunu seçti Pavel. Bana farketmiyor, dediğin gibi HPS/JTS de millet senelerdir oynuyor (1990, belki 30 sene!?), yeniyiz, ama keyifli. Bu arada sağımdan yaklaşan atlıları gördüm, geliyorlar herhalde, stres bastı :-X, turu gönderdim.  ;D

*Pavel kendi de anlayamadı neden visibility 1 hex  :)

15
AGEOD / Ynt: Wars of Succession
« : 15 Ocak 2018, 11:13:40 »
Evet. 1706,1709 senaryoları Bourbon için zor geçecek yıllar. İspanya'da Habsburg ve Britanya kuvvetleri oluşuyor. Ama eşit denklikte oyun için 1701'den başlanabilir.
Çok iyi. Büyük Kuzey Savaşı da hazır herhalde?..

Bir de şöyle bir haber vardı sitede:

Alıntı
Ageod Games is very proud to announce a collaboration with El Gran Capitan Association ("The Great Captain") – one of the biggest Historical Association written in Spanish – in support of the upcoming Wars of Succession game. Visit http://www.elgrancapitan.org/foro/ to know more!

16
Katılıyorum dediklerine ve tecrübe oluyor bunlar, AI ile oynamak zevkli değil. Alıştırmaları bile pbem yapmak güzel. ;) Karow a çekildim, büyük ihtimal güney yoldan birleştiler, herhalde yol kullanmadan yetişmen zor olur. Acaba yoldan daha da mı batıya gitsem, nasılsa deathmatch? ama mutlaka yakalacacaklar bir yerde...

17
Gerçekten 1 hex çok zor, belki şu an Karow a 2-3 hex uzaktadırlar.  sskn* ;) Objective olmaması da ayrı bir sorun, klasik death match lerdeki gibi kuvvetleri birleştirmek en akıllıcası, iyi yaptılar aslında.
Olabildiğince geri çekilip, Karow civarında sen gelene kadar idare etmeye çalışacağım. Bakalım ama fazla kuvvetli değil gibi Dan Corps. Evet wagonlar var, en azından bu senaryoda supply sources yok gibi...
2-3 tur sonra yasak kalkınca yine bu konularda yazarım. :)

18
Napoleonic Campaign olursa ben de katılırım  :)

Barış bu arada bizim 2v2 için mesaj vakti geldi herhalde, 3 tur oldu mu?

Ufak bi sorunumuz var galiba?  ;) Turumu oynamadan bi baktım senin cepheye, düşman tamamen kuzeye geliyor galiba? Senaryo tavsiyesindeki gibi, birlikleri birleştiriyor galiba? Şu sıralar benim sağ kanadıma yaklaştılar herhalde? Uyudum, keşke scout yollasaydım güney batıya? Karow a çift cepheden, batıdan ve güneyden saldıracaklar gibi...


19
Blitz mesajını aldım.   tbrk*

20
Sana Blitz de bi mesaj gönderdim, bakabilir misin alabildin mi? hoplite isimine attım, 2012 de katılmış görünüyorsun, vay!

Evet, Edo iyi biri. Yaşı bir hayli ama belli etmiyor, sohbeti iyi, özellikle Napolyon dönemine düşkün  ;)

Ken i de HPS/JTS slack e davet ettim. Grup genişliyor. :)

Sağol Barış, evet seninki de çok güzel. Benim avatarlar çok kalıcı olmuyor gerçi sıkılınca değiştiriyorum. Umarım bu sefer kalıcı olur.  :P :-[

Benim gönderdiğim 2vs2 de de no save basılıymış Pavel söyledi, turumu tekrar oynadım. Edo bug dedi. Next turn demeden kontrol etmek gerekiyor demek, ilginç.

Sayfa: [1] 2 3 4 5 ... 17