İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - Lancier

Sayfa: [1] 2 3 4 5 ... 19
1
Kulüp oyun logo güncellemesi...^^


2
Evet Victory and Glory olsa iyi olurdu. PBeM öncelik tabii, şu Scourge of War u bi araştırıyorum sadece, bende vardı zaten oyun, steam den almıştım.
Doğru, WoN da Fransa değilsen oyun çok dinamik değil  ;)

3
80.tur, Ağustos 1806, Napolyon ordusu kuzeyden geliyor, bakalım Ingiltere ne yapacak, yarımadayı terk etmesi daha mantıklı gibi...


4
Oldu Barış, hele şu SoW ile bi açılış yapabilelim de, sonra RTS ye bakarız ;>

Evet dediğin gibi, iyi bi rakip bulunca devam etmek mantıklı.

4 won var bende şu an. İkisi yeni başladı sayılır (Osmanlı ve Avusturyayım)... bi diğeri çok aktif, Portekize saldırmıştım Napolyonu biraz rahatlatmak için, tahmin ettiğimiz gibi oldu, Birleşik Krallık yardıma koştu ve çıkartma yaptı. Belki 20-25 turdur durmaksızın ( Belki kış bile dahil  ;D ) İngilizler İspanya yarımadasında, harika bi kapışma oluyor, Madrid e kadar geldi John Moore fakat alamadı ve güneye gidiyor-Sevilla, Cadiz. Napolyon yarımadaya giriş yaptı ;> Python (GB) çok iyi bir rakip, bu won bizim aje lerdeki heyecanı aratmadı diyebilirim, bu yarımada da kapışmak zevkli. Bir diğer wonda Rusya yım. Güzel gidiyor, Osmanlı ile barıştayız, İsveç ile atışıyoruz devamlı. Tabii bir ara harita atarım, oyun çok gerçi. ^^

Yeni kulüp sistem çalışmaları devam ediyor. Heyecanlıyım gerçekten, senelerdir hayal ettiğim kulüp tarzı tam manasıyla oluşabilir. Tabii testler iyi giderse... Bazı işleri otomasyona bağlayabilirsek işim hafifleyecek, oyunların daha çok keyfini çıkartabileceğim.

March to Glory çıkmasına az kaldı, umarım çok basit olmaz oyun...

5
Evet umarım giderilmiştir, çok WOS oyun evam ediyor şu anda.
Ben betalara pek sıcak bakamıyorum belki detayları yakalamada o kadar iyi değilim, baksana WON bile oynuyorum aylardır  :)
SC e bakarım. Bir oyuncu vardı forumda rakip arayan. Gerçi o War in Europe için bakıyordu galiba...

Barış, TWC için Discord açtım. "Scourge of War" oynamak isteyen 3-4 kişi var. Böyle bi platforma ihtiyaç olabilir kulüpte eğer RTS oyun oynanacaksa. Zaten Histwar patch çıkarsa MP online seçeneği var PBeM in yanında.

Merak ettiğim, burası asıl Paradox forum, oynadığın veya tavsiye edebileceğin bi RTS oyun var mı bizim kulüp için? https://www.paradoxplaza.com/games/ Bende "March of the Eagles" vardı, 2013 yılında çıkan pek sevmemiştim...

6
Evet indirimleri gördüm Barış, sağol. TWC foruma da koydum belki bi kaç oyun alan olur...

Slack te WOS patch için duyuru yaptım. 8-9 pbem devam ediyor kulüpte, umarım faydalanırlar, oyunlar yarım kalmasın da bu bug olayı yüzünden. Gerçi biz öyle veya böyle WON lara non stop devam ediyoruz  :)

7
WoS ile ilgili Eddie slack e mesaj atmış. Bug lardan bahsediyor ama ben oyunu oynamadım hiç.

Zmiy konusunda haklısın, tam bir pbemer.

Bu arada Ironclad bi mesaj atmış Barış, sende Strategic Command WWII: War in Europe varmıydı bilmiyorum...
"Anyone up for a game of Strategic Command WW2 War in Europe, either side?"
https://thewargamingclub.com/sc-gamestart-t367.html#p2223

8
Tabii WoS yeni çıktı biliyorum ama proje bazında herhangi bişi ufukta gözüküyor mu Ageod ile ilgili? Açıklamak yasak olabilir tabii bilemiyorum ;>

Kendi içinde bir grup oluşuyor gerçekten yavaş yavaş kulüp içinde. Kayıt olup bi daha ilgilenmeyen çok olur ama önemli değil. Gerçek pbem severlerin kalması daha iyi herzaman.

TWC başlığı iyi buralarda Barış, karışık gözükmüyor şu anda herhalde paradoxfan da...

Evet JTS yeni oyununu gördüm, fiyat aynı, şaşırmadım :> Ne yazık ki Napolyon Dönemi oyunlarında Amerikan İç Savaşındaki gibi WDS makyajı yok ve olmayacak. Görünen o ki gurup sadece Panzer Battles-Campaigns ve American Civil War başlıkları için anlaşmış JTS ile. Ama olsun yine de dediğin gibi düşünülebilir.

Evet sağol Barış, sonunda JTS sayfasına girdi TWC :> Mutluyum ama çok uzun uğraştık heh.
http://www.johntillersoftware.com/Resources.php

9
Evet Desert War çıkmış Barış. Grafikler çok güzel fakat bana da çok operasyonel geldi. JTS Panzer Battles gibi zannedersem. Oyun alımına biraz ara verdim. JTS Petersburg ilginç geldi, şimdilik ona devam ediyorum, senin de dediğin gibi bir seferde beraber götürülecek pbem fazla olunca konsantrasyon bozuluyor, oyunların hakkı verilemiyor.

Doğru, TWC de çeşitliliği arttırmak lazım, baştan beri Ageod oyuncusu fazla, Matrix/Slitherine daha yavaş gidiyor. Ama zaman istiyor tabii, daha 1 yıl oldu.
 
Bu arada kulüpte programcı bir arkadaş var. Şu sıralar onunla konuşuyorum. Normalde kulüp tablolarını manual yapıyorum. Excel den PDF çıktısı olarak siteye yapıştırıyoruz. Fakat kalabalık oldukça sistem değiştirmek gerekecek. Bakalım arkadaş birşeyler yapabilicek mi.

Slack te bir mesaj gördüm 21 Mart ta:
Alıntı
navekaoy [06:40]
looking for a WitW game. I have a very small scenario going on right now and wanted to start in on a small-to-medium sized one, something along the lines of Breakout and Pursuit or Battle for Tunisia

If you want a competitive battle, I'm beginner to intermediate, but I'm happy to get my butt handed to me by an advanced player and learn something
Gerçi senin dolu olduğunu biliyorum, yine de "navekaoy" ile pbem için iletişime geçmek istersen email ini veririm.

10
Ben de civil war oyununa biraz yabancıyım ama house rule olmasın dedik. Oynadığım arkadaş ta yeni, herhalde sorun olmayacak bu yüzden ;>
Evet galiba eski rakipler herzaman daha güvenli ve oyunlar daha zevkli olabiliyor.

11
Evet gerçekten uğraşmışlar üstünde. Güney tarafıyım ben. Senaryo gereği çok agresif olmam lazım anladığım kadarı ile.
Şu opsiyonlar ile oynuyoruz:


Bu arada Ken yine France '14 istiyor, bakalım başka JTS oynayan var mı?  ;)
https://thewargamingclub.com/jts-france-14-scenario-t359.html#p2185

12
JTS American Civil War oyunu başladı, bakalım zevkli gözüküyor  :)


13
Evet Barış dediğin doğru, Wargame Design Studio JTS France ’40 ı güncelleyip JTS France ’40 Gold olarak sunuma hazırlanıyor anlaşılan.
Panzer Campaigns Eastern Front bitti, Western ve Mediterranean a geçiyorlar. ^^

http://www.wargamedesignstudio.com/2018/03/10/panzer-campaigns-gold-the-western-mediterranean-fronts/

Alıntı yapılan: WDS
Hi All,

With all the Eastern Front titles now upgraded to Gold status, I thought it time to set expectations around the remaining titles.

There are 5 titles each for the Western Front & Mediterranean. Work has commenced on converting these, but new work on titles such as Panzer Battles 3 is taking precedence.

In many cases, we have the bulk of the artwork available, but it is still a lengthy project to convert existing titles. Fortunately, artwork from both Panzer Battles Normandy and the new North Africa title is filling a lot of gaps already.

Though not our top priority, we do now have a few dedicated souls that are helping with the upgrades and enhancements for these remaining Panzer Campaigns titles.

As was probably noted in the Eastern Front Gold releases, in a few cases we’ve included additional scenarios beyond what was originally shipped and the Volcano Mods.

We’re looking at the same thing for the remaining titles and one title that will be significantly upgraded is France ‘40.

With the inclusion of Holland, a brand-new campaign and many smaller scenarios will be added, ensuring that a more complete 1940 campaign on the continent can be simulated. A lot of order of battle and scenario work is already completed and we are much of the way through the new graphics. The Dutch will obviously play a bigger part as will the Fallschirmjaeger attacks the Germans employed in their Holland invasion plans. The ‘fragile nation’ rule from Prussia ’14 in the First World War Campaign series has been added and will impact the French, Belgians and Dutch. This will be a first for the Panzer Campaigns series and will probably be used for the Italians in the Desert titles. A new team member Mike Prucha has driven the bulk of the France ’40 new scenario & OOB work, while David Michas created the new map – we owe them both a big thank you for what they have bought to this title.

We expect to have the remaining Panzer Campaigns titles upgraded during 2018, but the pace will be slower than the timing that was seen for the Eastern Front. It’s all about balancing building new titles vs upgrading previously released games.

14
Sağol bilgi için Barış. Evet biraz fazla micromanagement galiba.

15
Bombardier oyuna başladı zannedersem, kolay gelsin ^^

SC WWII: War in Europe'u ucuzluk olursa alacağım. Onun dışında Panzer Campaigns - Western Front WDS makyajını bekliyorum. Ben de  TOAW IV yakında alabilirim, indirim bi olsun ^^

16
Barış, dediğin oyunları kabaca toparladım, buradan belki soru sormak isteyen de olabilir ^^

Kendi adıma JTS / Panzer Campaigns - Western Front (WDS güncellemeyi bitirince) veya Strategic War dan birini düşünüyorum. Strategic War da hex ler 10 km gözüküyor. Ama senin tercihin Panzer Campaigns galiba?

Bir de The Operational Art of War IV yerine Gary Grigsby's War in the West i mi tercih edersin?
Bütün Gary Grigsby's WitW - Str. Command WWII:WiE - TOAW IV pbem leri server based mi Barış? ( oyunlar kolaydan zora şöyle galiba: Str. Command WWII:WiE > TOAW IV > Gary Grigsby's WitW )

Strategic Command WWII: War in Europe ve Strategic Command Classic: Global Conflict II.Dünya Savaşı olsa gerek ama War in Europe sonra çıktı gibi gözüküyor... farkları ne acaba?

VR design oyunlarını pek tutmuyorsun galiba, Advanced Tactics Gold mesela..

Alıntı
JOHN TILLER SOFTWARE
Panzer Campaigns - Western Front
The Panzer Campaigns games cover many different operations in World War II. The game scale is 1 km hexes and 2 hour turns. Units are normally at the company and battalion level.
Sealion '40, France '40, Market-Garden '44, Bulge '44, Normandy '44
http://www.johntillersoftware.com/WesternFrontPanzerCampaigns.html

Strategic War
The wargames in the Strategic War series cover World War II in Europe from beginning to end. The game scale is 10 kilometer hexes and 2 day turns. Units are normally at the division and brigade level.
War on the Southern Front, The First Blitzkrieg
http://www.johntillersoftware.com/StrategicWar.html

Alıntı
TrickeySoft LLC
The Operational Art of War IV
16 NOV, 2017

Genre: Simulation, Operational, Strategic,
Complexity: Intermediate, Advanced
Period: World War I, World War II, Modern, Inter War Period
Theatre: World
Unit Scale: Division
PBEM: yes
http://www.matrixgames.com/products/587/details/The.Operational.Art.of.War.IV

Alıntı
2by3 Games
Gary Grigsby's War in the West
4 Dec, 2014 => 3 Aug, 2017
(DLC: Gary Grigsby's War in the West: Operation Torch)

Genre: Operational, Strategic,
Complexity: Advanced,
Period:World War II,
Theatre: Western Europe
Unit Scale: Division, Battalion, Regiment, Brigade
PBEM: Server Based
http://store.steampowered.com/app/644710/Gary_Grigsbys_War_in_the_West/

Alıntı
Fury Software
Strategic Command Classic: Global Conflict
1 Jan, 2010 => 8 Feb, 2018

Genre: Strategic
Complexity: Intermediate
Period: World War II
Theatre: Eastern Europe, Western Europe, Britain, America, Pacific, Middle East, Mediterranean
PBEM: yes
http://store.steampowered.com/app/785940/Strategic_Command_Classic_Global_Conflict/

Strategic Command WWII: War in Europe
17 Nov, 2016

Genre: Strategic
Complexity: Intermediate
Period: World War II
Theatre: Eastern Europe, Western Europe, Africa, Middle East
Unit Scale: Corps, Army
PBEM: server based

http://store.steampowered.com/app/593030/Strategic_Command_WWII_War_in_Europe/

Alıntı
VR DESIGNS
Advanced Tactics: Gold
14 APR, 2011

Genre: Operational
Complexity: Intermediate
Period: World War I, World War II, Modern, Fantasy
Theatre: Eastern Europe, Western Europe, World
Unit Scale: Division, Battalion, Company, Regiment, Brigade, Army
PBEM: yes
http://store.steampowered.com/app/310390/Advanced_Tactics_Gold/

Decisive Campaigns: Barbarossa
24 NOV, 2015

Genre: Simulation
Complexity: Advanced
Period: World War II
Theatre: Eastern Europe
Unit Scale: Division, Corps, Army
PBEM: yes
http://store.steampowered.com/app/454530/Decisive_Campaigns_Barbarossa/


(aç/kapa)

17
Anladım Barış, doğru dedin...özellikle won konusunda çok haklısın galiba. Ben de elimdeki won ları toparlayıp tavsiye ettiğin bi oyun üzerinden gidebilirim zamanla (hepsi bir arada olursa yürümez zaten).

Bombardier daha girmedi WitE oyununu, form veya forum a atarsan iyi olur sağol. Kolay gelsin, zorlu bir oyun olacak gibi  ;)


Bildiğim kadarıyla Matrix Games'de en çok pbem AAR yazılan bölümler War in The Pacific ve GG War in The East. İkisi de 1vs1 oyunlar. Hatta 2012'de başlayıp devam eden WItP AAR görmüştüm. http://www.matrixgames.com/forums/tm.asp?m=3214065&mpage=1&key=

HOI ve AGEod oyunlarından Gary Grigsby oyunlarına geçiş yapan görmüştüm ama tersini hiç görmedim. WON campaign her ne kadar daha çok oyunculu pbem barındırsa da üzerine yazılabilecek AAR sayısı sınırlı bence. Gary Grigsby ve JTS harita ölçeğine ve birim sayısına alışıldığında diğerlerindeki stratejik&operasyonel içerik kısıtlı geliyor. Matrix Games'in zirve noktası bu oyunları barındırması yoksa bir sürü şöyle böyle strateji oyunları var belki.

Bombardier ile oynarken karşılaştırmak için arada resim atarım. Bu oyunun iyi tarafı AI ile oynarken bile oyunun kazanmaya gidip gitmediği hemen anlaşılmıyor. Oynaması ve sonuç alınması çok uzun. Sovyetlerin savaş kapasitesi hep soru işareti. Bakalım 42'ye kadar dayanabilirsem nasıl sayılara ulaşacağım. İlk kez Sovyetleri oynuyorum.  :smash:

Bombardier form doldurmadıysa ben doldururum Hakan.

18
Katılıyorum Barış'a  tbrk*
...Daha çok bu oyunların pbem oynamak ayları alabildiğinden sabır ve konsantrasyon önemli. İlgi alanları çabuk değişen, mental yorgunluğu olan veyahut sadece vakit geçirmek için başlayanlar zaten başlamamalı. Kulüplerin&forumların amacı aynı hobi alanı olan kişileri buluşturmak..

19
JTS Fr'14 sonucunu işledim Barış, iyi kulüp aktivitesi oldu gerçekten.

Steam ucuzlukta yine elim gitmedi sadece TYW aldım ageod koleksiyonunu tamamlamak açısından  :fpalm: :-[ Belki WITE2 ye artık veya bir JTS oyunu...

Form konusunda haklısın fakat başlayan oyunları da tabloda göstermek istiyorum http://www.thewargamingclub.net/en/Battles.php böylece sadece sonuç atılan yer olsun istemiyorum TWC. Aslında en baştan amaç AAR lerdi bu format ile çünkü kulüp kuruluşunda tek oyunlarımız GD1938 ve WON idi ve ikisi de kalabalık oynanıyordu ve AAR lerle beslenebilirdi forumlar. 1vs1 lerle birlikte biraz otomasyona döndü iş. Şikayetçi değilim ama kuruluş fikrinden ayrıldık mecburen.  :-\

Oyun girişinde form zor olursa basitçe eski yöntem, forum a da yazın Barış ben gerisini hallederim. Yani;
(WitW game - Hoplite vs Ken). Bu kadar, numaralandırma vs ben yaparım.

20
Oldu Barış...Sağol tavsiyeler için.

Sizin oyun bitince bi zahmet FORM a atarsınız veya FORUM da olur başlık açmışsınız zaten:
https://thewargamingclub.com/jts-france-14-game-6-t290.html
Kulübün göz bebeği, ilk Fr'14 ü, gururluyuz ^^

Bu arada Bombardier mesajını gördün mü bilmem,GG:WitW pbem rakip bakıyor forumda:
 https://thewargamingclub.com/gary-grigsby-s-war-in-the-west-east-openings-in-on-t348.html#p2120,
slack e de atmış: https://thewargamingclub.slack.com/archives/C4E9VP1UG/p1519896277000361 ...
Gary Grigsby’s War in the West ve East e ilgi arttı son zamanlarda...

Sayfa: [1] 2 3 4 5 ... 19